Page 2 of 6 FirstFirst 1234 ... LastLast
Results 22 to 42 of 114

Thread: Grupa G

  1. #22
    sport legend georg40's Avatar
    Join Date
    May 2006
    Location
    Frankfurt/Main
    Posts
    10,110
    Reputatie
    1
    Clasamentul:
    1.Olanda 11
    2.Bulgaria 8
    3.Romania 8
    4.Belorusia 7
    5.Slovenia 4
    6.Albania 2
    7.Luxemburg 0

    Miercuri (28 aprilie):
    Bulgaria - Albania
    Romania - Luxemburg
    Slovenia - Olanda

  2. #23
    Jack the Ripper Lordul's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    Iasi/Piatra Neamt
    Posts
    31,615
    Reputatie
    0
    Lupta stransa...avem meciul cu bulgarii la ei acasa...
    Dinamo , Manchester United , Bayern Munchen , Borussia Dortmund , Juventus , FC Barcelona

  3. #24
    ENGLAND Celso's Avatar
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    17,278
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by georg40 View Post

    4.Belorusia 7

    Belarus

    On: la primul pas gresit la Bulgariei, Romania daca nu va gresi, va fi calificata!

  4. #25
    sport legend georg40's Avatar
    Join Date
    May 2006
    Location
    Frankfurt/Main
    Posts
    10,110
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by celso View Post
    Belarus

    On: la primul pas gresit la Bulgariei, Romania daca nu va gresi, va fi calificata!

    • ???

  5. #26
    ENGLAND Celso's Avatar
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    17,278
    Reputatie
    1
    sper ca nu te deranjeaza ca te`am corectat, dar se scrie Belarus, nu Belorussia ! cel putin , asa se scrie in Romania!
    Last edited by georg40; 25th March 2007 at 21:17.

  6. #27
    Super Moderator
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Paris
    Posts
    72,969
    Reputatie
    1
    Atentie si la "Bela... cum vreti voi" ca sunt la un punct doar ...

    Trebuie sa-i batem pe olandezi acasa... asta e performanta ... asa am rezolvat calificarea orice ar face ceilalti deoarece Olanda nu-si va mai permite sa piarda dupa ...
    Sportul darama barierele rasismului !!!
    Cel care cade dar se ridica este mai puternic decat cel care nu a cazut niciodata.

  7. #28
    sport legend georg40's Avatar
    Join Date
    May 2006
    Location
    Frankfurt/Main
    Posts
    10,110
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by celso View Post
    sper ca nu te deranjeaza ca te`am corectat, dar se scrie Belarus, nu Belorussia ! cel putin , asa se scrie in Romania!
    Daca s-a schimbat in ultimii 25 de ani ma rog.Pe vremea cand am invatat eu Geografia URSS (a fost in liceu pe vremuri o asemena materie!) se scria clar: Belorusia( si mai exact: R.S.S.Belorusa). Nu-i nici o problema.

  8. #29
    sport legend georg40's Avatar
    Join Date
    May 2006
    Location
    Frankfurt/Main
    Posts
    10,110
    Reputatie
    1
    Egalul din Olanda este important pentru acel punct fara indoiala, dar mai ales pentru incredere, el dand un enorm tonus moral. Olanda nu este imbatabila, nu este favorita fara adversar. Eu consider ca in economia generala a grupei va conta rezultatul nostru in Bulgaria si contra Olandei pe teren propriu. Patru puncte in aceste doua meciuri si suntem c a l i f i c a t i !

  9. #30
    sport legend Luis Garcia10's Avatar
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Bucuresti, Targoviste
    Posts
    11,325
    Reputatie
    1
    Sper sa-i incurce slovenii pe olandezi
    Muzzwrinka

  10. #31
    sport legend georg40's Avatar
    Join Date
    May 2006
    Location
    Frankfurt/Main
    Posts
    10,110
    Reputatie
    1
    Rezultatele de meircuri:

    Bulgaria - Albania 0-0
    Romania - Luxemburg 3-0
    Slovenia - Olanda 0-1

    Clasamentul:

    1.Olanda 14
    2.Romania 11
    3.Bulgaria 9
    4.Belarus 7
    5.Slovenia 4
    6.Albania 3
    7.Luxemburg 0

    Meciurile viitoare (2 iunie):
    Belarus - Bulgaria
    Albania - Luxemburg
    Romania - Slovenia

  11. #32
    blanco kain's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Buzau
    Posts
    4,277
    Reputatie
    1
    Avem sanse si la locul 1
    [B]"Anyone who has never made a mistake has never tried anything new.[/B]" ([COLOR="Blue"]Albert Einstein[/COLOR])

    "[B]Di Stefano is the greatest player of all time and Kaka is the best current footballer.[/B]" ([COLOR="Blue"]Pele[/COLOR])

    ex-kainutz / RIP Antonio Puerta / RIP Marian Cozma

  12. #33
    uni is dead
    Join Date
    Mar 2006
    Posts
    17,269
    Reputatie
    1
    Romania are sanse de calificare de ca. 60-65% , acum nu mai depinde de nimeni.Ma bucura cu atat mai mult cat si Suedia si Germania.Toate tarile mele se califica La Campionatul European 2008 Österreich/ Schweiz(Suisse)

  13. #34
    fan Gica Chioru
    Join Date
    May 2006
    Posts
    2,990
    Reputatie
    1
    Locul I este cu siguranta al nostru dak luam 6 din 6 cu Slovenia si smulgem un egal cu Olanda acasa

  14. #35
    uni is dead
    Join Date
    Mar 2006
    Posts
    17,269
    Reputatie
    1
    Daca se va intampla asa, locul 1 este sigur ,locul 2 nici nu mai este luat in seama..daca ma gandesc ca acum 6 luni erau multi care nu credeau in calificare

  15. #36
    Moderator ducus's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Eforie Sud
    Posts
    6,619
    Reputatie
    0
    In cazul in care Romania se va califica, are sanse 98% sa se afle in urna 2 valorica pentru tragerea la sorti a grupelor EURO 2008. Procedeul de "seeding" se bazeaza pe rezultatele echipelor din rundele de calificare ale EURO 2008 si WorldCup 2006. Numarul de puncte obtinute in aceste calificari se imparte la numarul de jocuri, iar Romania are sanse la un coeficient de 2.083, chiar mai mare decat Anglia.
    De aceea se va afla in urna 2 valorica, alaturi de Anglia, Franta sau Germania. In urna I se vor gasi tarile gazda, Austria si Elvetia, precum si castigatoarea WC 2006, Italia.

  16. #37
    uni is dead
    Join Date
    Mar 2006
    Posts
    17,269
    Reputatie
    1
    ASta nu stiam, ar fi perfect, Romania ar evita tari grele,si ar spera la o calificare in sferturi...dar mai este un drum lung pana atunci. 1 an si 2 luni.

  17. #38
    Moderator ducus's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Eforie Sud
    Posts
    6,619
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Universal View Post
    ASta nu stiam, ar fi perfect, Romania ar evita tari grele,si ar spera la o calificare in sferturi...dar mai este un drum lung pana atunci. 1 an si 2 luni.
    Asa este! Dar tragerea la sorti a grupelor este in noiembrie, deci nu mai avem prea mult de asteptat. Fiecare punct castigat pana la finalul calificarii conteaza in stabilirea urnelor valorice. Daca se vor califica, grecii vor fi in prima urna valorica (detinatorii titlului din 2004), alaturi de tarile-gazda.
    Cel mai probabil vom fi in urna cu Italia si Germania, poate chiar si Spania, deocamdata italienii au un coeficient mai mic ca al nostru, ramane de vazut daca vor scoate din grupele de calificare mai multe puncte decat noi.

  18. #39
    alb si rosu johny bravo's Avatar
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Berlin
    Posts
    484
    Reputatie
    1
    In grupe as vrea sa cadem cu Austria/Grecia si sa evitam Italia, Franta si Germania. Nu cred ca avem stresuri contra Spaniei, Angliei sau Cehiei. Am avea sanse foarte mari de a ajunge in sferturi

    @ Ducus: ne-ai dat o veste foarte buna
    mrr-ham-ham

  19. #40
    Moderator ducus's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Eforie Sud
    Posts
    6,619
    Reputatie
    0

    Lightbulb

    Quote Originally Posted by johny bravo View Post
    In grupe as vrea sa cadem cu Austria/Grecia si sa evitam Italia, Franta si Germania. Nu cred ca avem stresuri contra Spaniei, Angliei sau Cehiei. Am avea sanse foarte mari de a ajunge in sferturi

    @ Ducus: ne-ai dat o veste foarte buna
    Hmm, nu si daca vom cadea cu 2 din aceste echipe in grupe. Cu una ne-am mai descurca, chiar daca am termina pe locul 2 in grupe, insa si cu Spania si cu Anglia...e clar ca ele ar fi favorite. Anglia nu mai e aceeasi echipa de "batrani" pe care am scos-o la CM 1998, cu tot cu golul lui Owen...Cehia...ai uitat cu cine am fost in grupele preliminariilor EURO 2004?
    Oricum, sa asteptam intai luna octombrie sa tragem linie dupa meciul cu bulgarii, cate puncte am facut noi in comparatie cu englezii, cehii si spaniolii.

  20. #41
    fan Gica Chioru
    Join Date
    May 2006
    Posts
    2,990
    Reputatie
    1
    Una peste alta abia astept dubla cu Slovenia sa-mi iau naiba o piatra de pe inima

  21. #42
    sport legend georg40's Avatar
    Join Date
    May 2006
    Location
    Frankfurt/Main
    Posts
    10,110
    Reputatie
    1
    Selectionerul Victor Piturca a anuntat lotul de 22 de jucatori pentru partidele cu Slovenia:
    Bogdan Lobonț(Dinamo) și Mircea Bornescu (Univ. Craiova) – portari

    Cosmin Contra (Getafe), Valentin Bădoi (Rapid ), Gabriel Tamaș (Celta Vigo), Dorin Goian (Steaua ), Cristian Chivu (AS Roma), Gabriel Mureșan Gloria Bistrița), Radu Ștefan ( Dinamo ) și Răzvan Raț (Șahtior Donețk) – fundași

    Paul Codrea (AC Siena), Dorel Stoica ( Univ. Craiova), Florentin Petre (TSKA Sofia), Răzvan Cociș (Lokomotiv Moscova), Adrian Cristea ( Dinamo), Laurențiu Roșu (Recreativo Huelva), Ianis Zicu ( Rapid) și Bănel Nicoliță (Steaua ) – mijlocași

    Adrian Mutu (Fiorentina), Ciprian Marica Șahtior Donețk), Daniel Niculae (AJ Auxerre) și Claudiu Niculescu ( Dinamo ) – atacanți.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •