Results 1 to 14 of 14

Thread: Coming together

  1. #1
    junior
    Join Date
    Jun 2003
    Posts
    98
    Reputatie
    1

    Coming together

    Fat-Frumos unde locuiai in Constanta si ce liceu ai terminat? Daca nu e subiect tabu nici cartierul si nici liceul sunt chiar super-interesat sa ne antamam putin la taclale pe forum ca si eu tot de-acolo "ma trag" si-am niste nostalgii teribile apropos de Constanta...
    Crezi ca vor "exploda" in sfirsit Cristocea ,Senin,Schiopu? Sunt impreuna de trei ani si Ion Marin declara in fiecare ziar constantean ca in campionatul recent incheiat s-au omogenizat considerabil ca echipa si relatiile de joc sunt bine definite...La Petre Tinel de la Brasov s-a renuntat? Pe Gurita crezi c-o sa-l obtina de la Galati pina la urma?

  2. #2
    Farist FatFrumos's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Location
    CT, US
    Posts
    919
    Reputatie
    1
    Am locuit in Inel II linga institul de marina si am terminat navromul...prea amanuntit despre echipa vad ca ia jucatori dar nu prea sint la curent acum poate ca miam tras protv si tvr international pe satelit sa vedem poate vad mai multe meciuri de ale lui Farul....dar la toate meciurile am urmarit onlinesport.ro live si livesport.ro ca atit am la dispozitie. Dar dupa cum joaca general la Divizia A parca nu au vlaga ambitie sa joace sa ridice jocul competitiv...joaca ca si cum joc eu cu toate natiile fiecare pe ce pozitie il doare.
    anti Dinamo, anti oier

  3. #3
    Farist FatFrumos's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Location
    CT, US
    Posts
    919
    Reputatie
    1
    Dude am fost acum in septembrie.......e dezastru.....no words
    anti Dinamo, anti oier

  4. #4
    Spin Doctor ieppy's Avatar
    Join Date
    May 2003
    Location
    Mafia
    Posts
    10,766
    Reputatie
    1
    care mai e viata fratioare?

  5. #5
    junior
    Join Date
    Jun 2003
    Posts
    98
    Reputatie
    1
    Cit ai stat Fat -Frumos?

    Ai fost pe stadion la vreun meci?

  6. #6
    Farist FatFrumos's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Location
    CT, US
    Posts
    919
    Reputatie
    1
    Munca multa ieppy si normal bafta la Dinamo si Steaua in cupe .........le fada marseillais am stat doar doua saptamini dar am fost si in Decembrie si diferenta e mare man tara coboara tot in jos.

    Eram cit pe aci sa ma duc la meciul nationalei cu Luxemburg dar nu am ajuns...
    anti Dinamo, anti oier

  7. #7
    junior
    Join Date
    Jun 2003
    Posts
    98
    Reputatie
    1
    Fat-Frumos stiu ca probabil ai rude pe care-a tr. sa le vizitezi si cu care ti-ai petrecut destul timp si 2 saptamini zboara oricum f.repede,dar in caz ca ai iesit in week-end cum e atmosfera prin "New Orleans" sau prin pub-ul de linga fostu' restaurant "Zorile"(cel de pe malul marii,din spatele lic"Economic")...
    Probabil ca daca ma duc ma linistesc si eu in citeva ore,exact ca si tine, insa pe moment sunt cu chef extraordinar de un fotbal de noapte cu prietenii in sala la "Hdrotehnica" sau la "IAKI" si mor de curiozitate sa vad atmosfera de prin discoteciile "pretentioase"...

    Anunta-ma te rog si pe mine la anul,sau oricind mai ai chef de un sejur la "Kustandge"....

  8. #8
    Farist FatFrumos's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Location
    CT, US
    Posts
    919
    Reputatie
    1
    Nu am stiut ca se joaca fotbal seara in sala ca asa aici in Connecticut joc dar am stat 3 zile la Mamaia am vazut baietii jucind la Iaki si Scandinavian Club chiar am fost surprins cit de frumos au fost facute terenurile....prin Constanta prea mult nu am stat ca am fost sa imi vad rudele dar in rest am stat la mamaia.
    anti Dinamo, anti oier

  9. #9
    incepator
    Join Date
    Nov 2003
    Posts
    6
    Reputatie
    1
    Salut Fat-Frumos,tot eu, doar cu nick-ul usor ajustat...
    In sala la "Hidrotehnica" se juca fotbal periculos si era extraordinar fotbalul de noapte de acolo(jucam cu prietenii din facultate,cu sala inchiriata oficial 2 ore (de la 12 la 2am),insa te multe ori cu o mica cheta care termina la nea paznicu' terminam pe la 3-3.30 ..fiind toti in facultate, nici vorba de sculat matinal ,asa ca jucam cit ne tineau picioarele...prinsese asa de mult frenezia fotbalului de noapte la "Hidrotehnica" ca incepusera sa apara multi cu taxiul de prin caminele Universitatii,care nu erau direct invitati,dar auzisera ca se joaca fotbal pe banii putini si in conditii optime(porti cu plasa,caldura,dusuri...)De f.multe ori ajungeam sa fim 24-26 de insi ,asa ca tr.sa facem 3 echipe...
    Alta optiune era in sala la lic."Mircea cel Batrin",central si chiar la citeva strazi de casa pt.mine,dar acolo paznicii erau scortosi si nu mergea treaba cu cheta sau cu ceva de baut,le era frica sa nu se afle si sa-si piarda munca...
    La "Iaki" e fenomenal si de-abia astept sa ajung pe acasa pt. a mai reveni chiar si pt.2 saptamini la atmosfera de-atunci(chiar daca destui din amicii de-atunci sunt burtosi ,familisti si cu kinderi...)

  10. #10
    Farist FatFrumos's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Location
    CT, US
    Posts
    919
    Reputatie
    1
    dude esti in LA?.....ca am ceva prieteni si pe acolo .....anyway multe sau schimbat eu sint plecat din Ianuarie 91 dupa ce am terminat Navromul in 90' mi se pare foarte mult schimbata Constanta.


    au pierdut si cu Ceahlaul asta acum incep sa traga sa nu retrogradeze...
    anti Dinamo, anti oier

  11. #11
    incepator
    Join Date
    Nov 2003
    Posts
    6
    Reputatie
    1
    Fat-Frumos iasos mosule'!!!
    Am fost racit puternic,de-asta n-am mai iesit "pe sector"...Nu prea mi-a ars de nimic citeva zile...
    Referitor la ce ma intrebai,da ,in LA,in" Westwood" ,chiar linga UCLA.Daca ai fost pe aici,chiar si in treacat, e imposibil sa nu stii UCLA-ul...E intre Santa Monica si Beverly Hills,undeva intre cele 2...
    Stii ceva de echipa care va juca cu Argesul?Cristocea si Liviu Mihai ,din cite stiu eu, sunt accidentati nasol dupa "momentul Kosovo" de saptamina trecuta...
    Nu va fi lesne deloc cu Argesul,mai ales dupa ce n-au luat nici-un punct acasa contra Craiovei...

  12. #12
    manager
    Join Date
    Mar 2003
    Posts
    339
    Reputatie
    1

    Precizari

    Pentru cei care sunt departe de Constanta si doresc informatii despre FC Farul sau despre sportul constantean, pot citi pe internet paginile de sport ale cotidianelor "Telegraf" (www.telegrafonline.ro" sau "Cuget liber" (www.cogetliber.ro).
    In ce priveste fotbalul in sala, doritorii il mai practica si la sala "Eden", pe Bulevardul Aurel Vlaicu, undeva langa Oficiul Farmaceutic. Sala apartine lui Marcel Lica, este mai mica decat un teren de handbal, dar este foarte cocheta si beneficiaza de toate facilitatile.
    Constanta are o echipa de futsal in prima divizie, Metropolitan-Municipal. Este sponsorizata de Consiliul Local si de firma de transport Metropolitan. Prima divizie are 12 echipe, iar Metropolitan este pe undeva pe locul 9, cu o etapa inainte de terminarea turului.

  13. #13
    Farist FatFrumos's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Location
    CT, US
    Posts
    919
    Reputatie
    1
    Thanks Leo
    anti Dinamo, anti oier

  14. #14
    Farist FatFrumos's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Location
    CT, US
    Posts
    919
    Reputatie
    1
    maquereau am fost chiar pe Santa Monica BLV dar nu am vazut UCLA anyhow am un prieten care statea pe acolo daca mai trec prin LA i'll let you know........iar de ce va face farul nu stiu sa vedem mai ales daca le pleaca Dica dabia astept sa fie transferat
    anti Dinamo, anti oier

  15. 15th February 2004, 01:57

  16. 15th February 2004, 19:17


  17. 15th February 2004, 19:25

  18. 22nd February 2004, 23:24

  19. 18th September 2004, 18:57

  20. 4th October 2004, 01:01

  21. 11th October 2004, 20:57


Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •