View Poll Results: Cu ce echipe veti tine?

Voters
48. You may not vote on this poll
  • Steaua

    3 6.25%
  • Dinamo

    2 4.17%
  • Otelul

    4 8.33%
  • Steaua si Dinamo

    0 0%
  • Steaua si Otelul

    7 14.58%
  • Otelul si Dinamo

    0 0%
  • Steaua, Dinamo si Otelul

    27 56.25%
  • Nici una

    5 10.42%
Page 1 of 10 123 ... LastLast
Results 1 to 21 of 194

Thread: Suntem "patrioti"

  1. #1
    Pitestean Tudose's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Posts
    2,485
    Reputatie
    1

    Trebuie sa tii cu o echipa romaneasca cand joaca in Europa?

    Eu am votat prima varianta, asa mi se pare firesc.
    Daca nu din patriotism, puteti judeca la fel macar pentru punctele care pot fi aduse in clasamentul UEFA si de care ar beneficia orice reprezentanta a campionatului Romaniei.

    Rivalitatile le pastrez pentru campionat.

  2. #2
    incepator
    Join Date
    Nov 2003
    Posts
    4
    Reputatie
    1

    NU

    Categoric NU !

    Pt ca automat ar trebui sa fim SUPORTERII HOTILOR !!!!!!!!!!!!!!!!


    NU UITATI CA DINAMO A MERS IN EUROPA ( defapt in RUSIA ) cu ajutorul FURTULUI ( meciul cu Astra si noncombatul unor progresisti de la fc National )


    STEAUA RAMANE INTRUCHIPAREA FURACIUNILOR CU AJUTORUL ARBITRILOR CARE ITI TAIE JOCUL IN BUCATELE MICI MICI MICI , SI O IMPINGE SPRE CASTIGAREA MECIURILOR .


    RAMANE O ECHIPA de bosorogi , media de varsta este de 28 de ani: D .

  3. #3
    X
    Join Date
    Mar 2003
    Location
    London
    Posts
    1,063
    Reputatie
    1

    Re: NU

    Quote Originally Posted by mariusT
    Categoric NU !

    Pt ca automat ar trebui sa fim SUPORTERII HOTILOR !!!!!!!!!!!!!!!!


    NU UITATI CA DINAMO A MERS IN EUROPA ( defapt in RUSIA ) cu ajutorul FURTULUI ( meciul cu Astra si noncombatul unor progresisti de la fc National )


    STEAUA RAMANE INTRUCHIPAREA FURACIUNILOR CU AJUTORUL ARBITRILOR CARE ITI TAIE JOCUL IN BUCATELE MICI MICI MICI , SI O IMPINGE SPRE CASTIGAREA MECIURILOR .


    RAMANE O ECHIPA de bosorogi , media de varsta este de 28 de ani: D .
    Slow down....Daca in Cupa Uefa Steaua a fost ajutata de arbitrii inseamna ca un control lla oftalmolog ar fii de bun augur pt tine!Ai incredere iti vrem binele pentru sanatatea ta!

  4. #4
    senior
    Join Date
    Oct 2003
    Posts
    187
    Reputatie
    1

    haha

    parese ca te faci ca nu intelegi , este vorba despre meciurile din campionat .

    Jiji da 500 de dolari unui kinder tiganus , si nu poate sa-i dea 5,10 mii unui fundas advers sa doarma pe tere ?
    STEAUA VA FI IARASI RUSINEA ROMANIEI dupa 28 noiembrie , la LIVERPOOL

  5. #5
    ...
    Join Date
    Nov 2002
    Posts
    2,420
    Reputatie
    1
    Pentru mine este foarte usor : nu sint FAN-ul nici unei echipe din DIVIZIA A, asa ca, normal, in meciurile internationale sint cu...oricare reprezentanta romaneasca !

    Cred ca este o datorie de...sportiv sa-ti incurajezi, in primul rind, reprezentativele tarii tale !

    Uitati-va in jur ! Pe vremea lui Ceausescu eram acuzati de NATIONALISM cind gindeam asa !
    Dar, stau si va intreb : ati vazut un film american de...lupte in care sa nu apara un steag si citeva...lacrimi ?

  6. #6
    ...
    Join Date
    Nov 2002
    Posts
    2,420
    Reputatie
    1
    Booah ! Ce sila mi-a fost cind am auzit un comentator de-al nostru spunind, inaintea unui joc al NATIONALEI : "sa speram ca nu va putea juca impotriva noastra !" :vomiton:
    (era vorba de un jucator accidentat al adversarilor ) :vomiton:

  7. #7
    X
    Join Date
    Mar 2003
    Location
    London
    Posts
    1,063
    Reputatie
    1

    Re: haha

    Quote Originally Posted by klm
    parese ca te faci ca nu intelegi , este vorba despre meciurile din campionat .

    Jiji da 500 de dolari unui kinder tiganus , si nu poate sa-i dea 5,10 mii unui fundas advers sa doarma pe tere ?
    STEAUA VA FI IARASI RUSINEA ROMANIEI dupa 28 noiembrie , la LIVERPOOL
    Topicul se refera la sustinerea echipelor in Cupele Europene iar orice comentariu despre ce fac ele in campionat nu cred ca ar fii avut vreun rost!
    Nu cred ca Steaua va fii rusinea Romaniei.....si apropos cand naiba a mai fost????[/u]

  8. #8
    Merseysider viole(n)t's Avatar
    Join Date
    Jun 2003
    Location
    Timisoara, Banat
    Posts
    1,336
    Reputatie
    1
    Eu am votat NU

    NU ma identific cu nimik de la Steaua shi de la Dinamo.

    NU sunt mandru cand ieshim cu ciobanii shi cu hotzii in Europa.

    NU ma intereseaza minuscula contributzie a celor 2 echipe la punctajul UEFA.

    NU cred ca acest lucru are vreo legatura cu dragostea de tzara.
    [size=2][b][color=PURPLE]I AM NOT YOUNG ENOUGH[/color][/b][/size][size=2][b][color=purple] TO KNOW EVERYTHING. [/color][/b][/size]

  9. #9
    Pitestean Tudose's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Posts
    2,485
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by viole(n)t
    NU ma intereseaza minuscula contributzie a celor 2 echipe la punctajul UEFA.

    NU cred ca acest lucru are vreo legatura cu dragostea de tzara.
    De ce numesti contributia la punctajul UEFA drept "minuscula"? A fost cea mai buna din ultimii ani, cat de mare ar fi trebuit sa fie, in opinia ta, astfel incat sa merite a fi remarcata?
    Apoi, ce inseamna pentru tine "dragostea de tara"?

  10. #10
    Merseysider viole(n)t's Avatar
    Join Date
    Jun 2003
    Location
    Timisoara, Banat
    Posts
    1,336
    Reputatie
    1
    Minuscula, pentru ca tot steaua shi dinamo (in principal) ne-au adus de la 5 echipe in 1990 la 3 echipe in 2003. Deci, consider steaua shi dinamo ca responsabile pentru regresul fotbalului romanesc.


    Itzi spun mai degraba ce nu inseamna dragoste de tzara:

    Dragoste de tzara nu insemna sa tolerezi organizatzii "sportive" precum Dinamo (mai ales) sau Steaua.
    [size=2][b][color=PURPLE]I AM NOT YOUNG ENOUGH[/color][/b][/size][size=2][b][color=purple] TO KNOW EVERYTHING. [/color][/b][/size]

  11. #11
    monstru sacru Sergio's Avatar
    Join Date
    May 2003
    Location
    Timišoara
    Posts
    8,216
    Reputatie
    1
    viole(n)t, te contrazic la treaba asta. Dragoste de tara inseamna si a tine cu echipele din tara ta in confruntarile internationale. In campionat fiecare tine cu cine vrea, dar cand e vorba de meciuri internationale, nu e buna abordarea asta. Nici eu nu suport pe Dinamo sau Steaua, dar nu pot tine cu echipe ca Shahtior sau Spartak cand joaca cu ele. Poate altii gandesc altfel. 8)

  12. #12
    sport legend deep purple's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Posts
    2,110
    Reputatie
    1
    Sergio, dar daca mi se rupe de ce face Dinamo cu Moscova raman patriot?

  13. #13
    Banned Blue's Avatar
    Join Date
    Jun 2003
    Posts
    1,222
    Reputatie
    0
    Daca tot votatzi aici, spunetzi-va si parerea, vad ca cei care comenteaza sint mai degraba impotriva dar la voturi conduc cei care spun da. Interesant cei care voteaza da, voteaza fara sa gandeasca prea mult?
    Pai ia sa stam putzin sa judecam.

    1.Teoretic , ca roman, normal ar fi sa tzinem cu toate echipele romanesti pentru simplul motiv ca ne sint oricum mai aproape echipele romanesti. Asta teoretic dar in practica....

    2. Normal ca tzin cu Universitatea Craiova cand joaca afara desi cel putzin meciurile cu Pobeda si Apollon , numai mandru nu m-au facut sa ma simt dar si alte meciuri, in special dupa revolutzie.

    3.Cu Steaua sau Rapid recunosc ca am tzinut intotdeauna daca au jucat in cupele europene. Steaua chiar a jucat destule meciuri si inainte si dupa 89, Rapidul doar in ultimii ani dar fara rezultate deosebite. Recunosc ca rezultatul Stelei m-a bucurat cand a castigat CCE sau Supercupa

    4.Cu alte echipe romanesti care au fost aparitzii meteorice in general am tzinut ,in general.Ma refer la Corvinul sau Poli sau Otelul , National si care au mai fost.

    5.Dar sint echipe cu care n-am putut sa tzin, cand imi amintesc anul 89 cand prinsese loc prin decret ..Flacara Moreni si Victoria prin aranjamente atat de fatzise ca ti se face scarba , MI-AM DORIT SA PIARDA, CHIAR SA FIE UMILITE. La fel Natzional cand s-a dus in dauna Craiovei in 96 cand i-a luat Halgian de pe penultimul loc si i-a dus pe 3 inaintea noastra printr-un sir nesfarsit de blaturi. Nu am putut tzine nici cu Brasovul cand a jucat acum catziva ani in Uefa cand stiam ca am invins Bacaul impotriva majoritatzii jucatorilor si a conducerii , dar s-a facut Dossey ca nu pricepe si si-a pus Andrassy I ambitzia

    6. Inainte am tzinut de cateva si cu Dinamo, desi facea ce facea in campionat dar de foarte putzine ori, mai ales cand jucau cu echipe antipatice. Dar de cand cu perioada netzoiu(asta a fost un gest care nu se face nici intre dusmani, sa infiltrezi un ******** ca sa furi jucatorii adversarei) nu pot sa tzin cu dinamo.
    EU NU CONSIDER CA MA REPREZINTA CUMVA O ECHIPA NASCUTA LA MOSKOVA CARE A PASTRAT PANA SI NUMELE SOVIETIC SI STRUCTURA INITZIALA (cea a ministerului de interne)
    Last edited by IlMILAN; 4th August 2004 at 14:36.

  14. #14
    sport legend Mariusmadmax's Avatar
    Join Date
    Oct 2003
    Location
    Atlanta , USA
    Posts
    4,577
    Reputatie
    1

    Steaua

    Asa ar fi NORMAL .
    Dar ptr. noi ROMANII , nimic nu mai este normal .
    Succes in retur !
    [FONT=Georgia][I][COLOR=Red]Steaua the best for ever![/COLOR][/I][/FONT]

  15. #15
    sport legend
    Join Date
    May 2003
    Posts
    3,686
    Reputatie
    1
    Fara suparare, dar cred ca multi considera ca intrecerile sportive sunt niste razboaie intre dusmani. Parerea mea este ca in sport n-ar trebui folosit cuvantul RAZBUNARE, adecvat este REVANSA. In sport n-are ce cauta nici cuvantul URA.
    Eu sunt dinamovist, dar nu urasc nici o alta echipa, oricat de antipatica imi este. In jocurile internationale tin cu orice chipa romaneasca. Chiar daca unii cred ca merit sa fiu condamnat pentru asta, eu nu ma dezic. In campionatul intern n-o sa tin niciodata cu echipe ca Rapid, Steaua, AEK sau altele, dar daca aceste echipe joaca in cupele europene sigur le voi sustine - chiar si pe stadion. Si nu am pretentia ca asta o fac din patriotism, ci pur si simplu pentru ca asa simt.
    In lumea asta TOTUL este RELATIV !

  16. #16
    Sport Legend JJ's Avatar
    Join Date
    Sep 2003
    Location
    Peste tot
    Posts
    13,904
    Reputatie
    0
    Cu toate ca sunt rapidist, sustin si celelalte echipe romanesti in meciurile internationale. Am fost si pe stadion, desi se poate spune ca le-am cam purtat ghinion,pt. ca mereu cand am fost Steaua si Dinamo au luat bataie (Dortmund, Valencia, Kiev, Benfica).

  17. #17
    simplu Utilizator's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Undeva, departe...
    Posts
    11,520
    Reputatie
    0
    Nu e o crima sa nu tii cu echipele romanesti care joaca in cupele europene daca nu esti fan al lor. Dar mi se pare aiurea sa te bucuri excesiv atunci cand ele sunt eliminate, cu atat mai mult sa fii permanent pe pozitia lui “gica contra”. Asa cum s-a mai spus, orice punct luat pe plan european ajuta fotbalul romanesc sa se mentina in Europa macar cu numarul actual de echipe. Nu o sa tin niciodata cu Rapid de ex., dar nici n-o sa pot sa le tin “cas” cand joaca in cupele europene. Si nu ma bucur in nici un caz cand sunt eliminati. Ii admir atunci cand au performante notabile pe plan extern.
    Daca o echipa rivala in campionatul intern merge mai bine in cupele europene va fi un motiv pentru ai mei sa traga mai tare sa ralizeze si ei performantele respective. Nu ma multumeste faptul ca echipa mea favorita sa fie cea mai buna intr-un campionat slab. Rezultatele bune ale echipelor romanesti in cupele europene vor creste si nivelul campionatului intern prin ridicarea stachetei si, in timp, numarul echipelor in cupele europene si performantele acestora.
    "If the doors of perception were cleansed everything would appear to man as it is: infinite." William Blake

  18. #18
    sport legend adbogdan's Avatar
    Join Date
    Dec 2002
    Posts
    444
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by tudose
    Quote Originally Posted by viole(n)t
    NU ma intereseaza minuscula contributzie a celor 2 echipe la punctajul UEFA.

    NU cred ca acest lucru are vreo legatura cu dragostea de tzara.
    De ce numesti contributia la punctajul UEFA drept "minuscula"? A fost cea mai buna din ultimii ani, cat de mare ar fi trebuit sa fie, in opinia ta, astfel incat sa merite a fi remarcata?
    Apoi, ce inseamna pentru tine "dragostea de tara"?
    Tudose, de fapt ce zice viole(n)t n-are importanta. Vrea probabil sa-i 'oftice' pe bucuresteni. Daca el se simte mai bine atunci cand o echipa spaniola sau italiana se califica si mai rau atunci cand Dinamo sau Steaua fac acelasi lucru, e treaba lui.
    In ceea ce ma priveste, m-as bucura ca Poli Timisoara sa mearga in cupele europene si sa acumuleze cat mai multe puncte UEFA. In mod sigur pentru romani ar fi un motiv de satisfactie o calificare a Timisoarei in fazele superioare ale eurocupelor.

  19. #19
    Pitestean Tudose's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Posts
    2,485
    Reputatie
    1
    Printre amintirile mele mai vechi figureaza si un tur I al Cupelor Europene in care toate echipele romanesti (inclusiv F.C. Arges) au fost eliminate, exceptie facand "Poli" Timisoara, care a invins atunci pe Celtic Glasgow prin celebrul gol al lui Dan Paltinisanu. M-am bucurat atunci.

    Apropo, stiti cumva ca jucatorul amintit mai sus si care da numele stadionului din Timisoara e bucurestean si a jucat la Dinamo?

    P.S. Marturisesc ca, pe de alta parte, nu exista satisfactie mai mare pentru mine decat atunci cand Argesul invinge Steaua sau Dinamo. Seria de 6 victorii contra echipei din Ghencea (campionat + Cupa Romaniei) ramane memorabila. Devenisem nasii lor, ii bateam pe unde ii prindeam. Dar despre asta, cu alta ocazie...

  20. #20
    Daddy Dolo IlMILAN's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Timisoara
    Posts
    2,326
    Reputatie
    1
    Tin cu orice echipa romaneasca in cupele europene, doar daca nu joaca contra Milanului .
    [COLOR=Red][B]FORZA [/B] [/COLOR] [COLOR=Black][B] MAGICO [/B] [/COLOR] [COLOR=Red][B] MILAN [/B][/COLOR]
    [B][COLOR=Red] LE MIE RAGAZZE [/COLOR] MI VOGLIONO [COLOR=Red] CON LORO [/COLOR][/B]

  21. #21
    sport legend
    Join Date
    Jan 2003
    Posts
    423
    Reputatie
    1
    in cupele europene tin cu Rapid ,echipa mea favorita si cu U Craiova ,Poli si cam atat ....

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •