View Poll Results: Cu ce echipe veti tine?

Voters
48. You may not vote on this poll
  • Steaua

    3 6.25%
  • Dinamo

    2 4.17%
  • Otelul

    4 8.33%
  • Steaua si Dinamo

    0 0%
  • Steaua si Otelul

    7 14.58%
  • Otelul si Dinamo

    0 0%
  • Steaua, Dinamo si Otelul

    27 56.25%
  • Nici una

    5 10.42%
Page 2 of 10 FirstFirst 1234 ... LastLast
Results 22 to 42 of 194

Thread: Suntem "patrioti"

  1. #22
    Spin Doctor ieppy's Avatar
    Join Date
    May 2003
    Location
    Mafia
    Posts
    10,766
    Reputatie
    1
    deci nu prea tii cu nimeni.

  2. #23
    Banned Edgar's Avatar
    Join Date
    May 2003
    Location
    47°9'34" N 27°35'30" E
    Posts
    2,513
    Reputatie
    0
    Cel mai dificil meci pentru mine ar fi o intalnire in cupele europene intre Juventus si Poli Iasi. Pana cand se va intampla asta...
    In rest tin cu orice echipa din Romania atunci cand joaca in Europa. Mai putin in meciurile cu Juventus. Dar astea sunt extrem de rare.

  3. #24
    Spin Doctor ieppy's Avatar
    Join Date
    May 2003
    Location
    Mafia
    Posts
    10,766
    Reputatie
    1
    cine stie Edgar, poate la anul ajunge vreo echipa de la noi in CL si ajunge in grupe cu Juve. Orice e posibil.

  4. #25
    MA vA ..... inter's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Posts
    15,068
    Reputatie
    1
    Edgar a spus:

    Cel mai dificil meci pentru mine ar fi o intalnire in cupele europene intre Juventus si Poli Iasi. Pana cand se va intampla asta...
    la mine sa intamplat Craiova - Inter si pot sa spun ca am aplaudat ambele goluri (scor final 1-1 la Craiova dupa 0-2 la Milano)
    de spui prostului ca-i prost/ te uraste fara rost
    si de razi de-a lui prostie / te priveste cu manie
    iar cand leaga trei cuvinte/ doar te-njura far' de minte

  5. #26
    Oltean! ady_azzuro's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    US.
    Posts
    6,556
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by ieppy
    deci nu prea tii cu nimeni.

    Ce vb ieppy?
    Adik Craiova si Poli nu inseamna nimic?
    Istoria Craiovei si a Timisoarei este cu mult peste a voastra , noi nu avem asa de multe pete ca voi. Suporterii acestor echipei simt DRAGOSTE ADEVARATA pt echipele care le sustin
    Pe cand voi umblati din hotie in hotie (vezi ultimele transeferuri de la dinamo , cand netoiu v-a luat toti money )
    [FONT=Century Gothic][COLOR=Blue][B]România, ţara cu sânge alb-albastru[/B][/COLOR][/FONT]

  6. #27
    Spin Doctor ieppy's Avatar
    Join Date
    May 2003
    Location
    Mafia
    Posts
    10,766
    Reputatie
    1
    Ma refeream la starea actuala. Sau am fost prost informat si Poli si Craiova joaca in UEFA. Cand o sa joace fii sigur ca o sa fiu suporterul acestor echipe.

  7. #28
    Oltean! ady_azzuro's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    US.
    Posts
    6,556
    Reputatie
    1
    OK
    In sezonul viitor , fi tu linistit ca atat Poli cat si Craiova vor fi prezente in Europa
    Noi cel putin de pe locul 2 ,iar poli castiga cupa .
    [FONT=Century Gothic][COLOR=Blue][B]România, ţara cu sânge alb-albastru[/B][/COLOR][/FONT]

  8. #29
    Spin Doctor ieppy's Avatar
    Join Date
    May 2003
    Location
    Mafia
    Posts
    10,766
    Reputatie
    1
    Pariu pe o camila, pe care sa o pun in stema?

  9. #30
    omu` cu prazu` MATRIX98's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Undeva, pe o plaja in Groenlanda
    Posts
    317
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by ricky
    Uitati-va in jur ! Pe vremea lui Ceausescu eram acuzati de NATIONALISM cind gindeam asa !
    Dar, stau si va intreb : ati vazut un film american de...lupte in care sa nu apara un steag si citeva...lacrimi ?
    ricky ce legatura au filmele americane cu subiectul asta?? Am mai zis o data, anu trecut cand a batut juventus pe real madrid, toata barcelona a iesit in strada sa sarbatoreasca infrangerea suferita de GALACTICI( :>>>)!
    Aici depinde de fiecare cum gandeste. Parerile sunt impartite. Desi m-am bucurat enorm ca a mancat bataie dinamo de la spartak, imi e indiferent ca altii care totusi nu`s fani dinamo, vroiau sa castige. NATIONALISM si EXTREMISM. Eu aleg partea a 2-a, spune-mi unde vezi greseala?
    `Si totusi, mi-ar fi indiferent daca de exemplu in uefa ajunge arges sau apullum si castiga sau pierde. Doar sTEAUA si dINAMO sa nu castige !
    Forza Stiinta !!!
    Amor de lejos, felices los quatro....

  10. #31
    omu` cu prazu` MATRIX98's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Undeva, pe o plaja in Groenlanda
    Posts
    317
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Sergio
    viole(n)t, te contrazic la treaba asta. Dragoste de tara inseamna si a tine cu echipele din tara ta in confruntarile internationale. In campionat fiecare tine cu cine vrea, dar cand e vorba de meciuri internationale, nu e buna abordarea asta. Nici eu nu suport pe Dinamo sau Steaua, dar nu pot tine cu echipe ca Shahtior sau Spartak cand joaca cu ele. Poate altii gandesc altfel. 8)
    Sergio nu se contrazice chiar deloc. Ii dau dreptate lu` viole(n)t. Sergio cum poti sa tii cu dinamo sau steaua in europa, cand toti stiu cum ajung acolo.Cum sa tii cu hotii care fura in prostie?? Asta numesti tu dragoste de tara?? Uita-te in urma cu cativa ani, sa vezi cat de penibili am fost in Europa. Si de ce?? Ptr ca ne-au reprezentat Steaua si Dinamo (steaua cel putin a mai scos ceva). Dinamo care castiga detasat campionatul, si in europa se impiedica de plugari si bucatari. Acolo s-a vazut corectitudinea meciurilor din campionatul intern. Si tu vrei sa tin cu asemenea echipa???
    NICIODATA !!!!
    p.s : sa ajunga poli, arges, ceahlaul(daca nu mai face pinalty blaturi)si altele din provincie in UEFA si o sa tin cu ele.
    p.s1 : chiar daca e din buCUResti , nu am nimic cu Fc National. Cu ea chiar am tinut cand a jucat in UEFA ptr ca a fost curata in campionat.
    FORZA STIINTA !!!
    Amor de lejos, felices los quatro....

  11. #32
    Oltean! ady_azzuro's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    US.
    Posts
    6,556
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by ieppy
    Pariu pe o camila, pe care sa o pun in stema?
    ...Lui dinamo
    Pariu!

    Sa va luati gandul de la cupele europene voi dinamo atat anul asta cat si anul viitor

    Yo tin numai cu STIINTA , celelalte echipe romanesti nu ma intereseaza
    /nope/ /nope/ /nope/
    Daca se califica bine daca nu , fac misto de ele
    [FONT=Century Gothic][COLOR=Blue][B]România, ţara cu sânge alb-albastru[/B][/COLOR][/FONT]

  12. #33
    Ajacied JOOD's Avatar
    Join Date
    Aug 2003
    Location
    Amsterdam
    Posts
    167
    Reputatie
    1
    haha, poli si craiova in cupele europene.... nu hai sa fim mai realisti.... craiova va castiga campionatul si va merge la CL unde va juca in finala cu Real Madrid si va castiga cu 3-0....
    Ady Azzuro, keep on dreaming.... In Romania there can be only 2, Steaua si Dinamo
    Carpe diem? nu ma! "Carpe noctem"

  13. #34
    Oltean! ady_azzuro's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    US.
    Posts
    6,556
    Reputatie
    1

    Ia uite cine reveni....
    Mai ti minte cum ai plecat ultima oara dupa forum?
    Iti spun yo C U C O A D A I N T R E P I C I O A R E

    Vrei sa pleci tot la fel?
    [FONT=Century Gothic][COLOR=Blue][B]România, ţara cu sânge alb-albastru[/B][/COLOR][/FONT]

  14. #35
    Ajacied JOOD's Avatar
    Join Date
    Aug 2003
    Location
    Amsterdam
    Posts
    167
    Reputatie
    1
    mai frate, aveam stagiu in Londra si nu aveam timp de pubertini care stiau totu mai bine, dar acum iarasi n-am nimic de facut...
    Carpe diem? nu ma! "Carpe noctem"

  15. #36
    incepator
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    spania granada
    Posts
    36
    Reputatie
    1
    si normal ca trebuie sa tinem cu orice echipa care joaca pt prestigiul romaniei nu doar pt ei din pacate ne camd facem de rusine :oops: sa speram ca se mai ridica valoarea caci nu are nici cat tercera division din spania asa nu se mai poate ne ascundem dupa balturii dar asta ne este valoarea se vede cum sa scotii performanta vanzand totii jucatorii buni
    forza rapid

  16. #37
    sport legend Pacala's Avatar
    Join Date
    May 2003
    Location
    Montreal
    Posts
    3,056
    Reputatie
    0
    sa tin cu dinamo si steua? poate intr-o viata viitoare daca voi face multe pacate in asta
    de spui prostului ca-i prost/ te uraste fara rost
    si de razi de-a lui prostie / te priveste cu manie
    iar cand leaga trei cuvinte/ doar te-njura far' de minte

  17. #38
    sport legend Mariusmadmax's Avatar
    Join Date
    Oct 2003
    Location
    Atlanta , USA
    Posts
    4,577
    Reputatie
    1

    Suporteri

    Si eu mi-as dori Craiova si Timisoara sau chiar Poli Iasi , sa se bata pentru locurile care dau dreptul de participare in Cupele Europene .
    Cred ca nu va puneti problema serios !
    Deocamdata loturile , bugetele si structurile acestor Cluburi nu cred ca pot sa tina loc valorii necesare .
    La ce fotbal se joaca acum in Cupe , ma tem ca si tururile preliminare ar scoate adversari prea tari pentru ele .
    Si Craiova si Timisoara au schimbat antrenorul . Amandoua Cluburile stau pe butoaie de pulbere .
    Poli Iasi n-a mai vazut prima scena de vreo 15 ani .
    Eu mi-as dori si UNIVERSITATEA CLUJ-NAPOCA , in CL !
    Sepcile rosii ar merita ...
    [FONT=Georgia][I][COLOR=Red]Steaua the best for ever![/COLOR][/I][/FONT]

  18. #39
    Banned Edgar's Avatar
    Join Date
    May 2003
    Location
    47°9'34" N 27°35'30" E
    Posts
    2,513
    Reputatie
    0

    Re: Suporteri

    Quote Originally Posted by Mariusmadmax
    Poli Iasi n-a mai vazut prima scena de vreo 15 ani.
    8 ani.

  19. #40
    sport legend adbogdan's Avatar
    Join Date
    Dec 2002
    Posts
    444
    Reputatie
    1
    Matrix dixit : "Sergio nu se contrazice chiar deloc. Ii dau dreptate lu` viole(n)t. Sergio cum poti sa tii cu dinamo sau steaua in europa, cand toti stiu cum ajung acolo.Cum sa tii cu hotii care fura in prostie?? Asta numesti tu dragoste de tara?? Uita-te in urma cu cativa ani, sa vezi cat de penibili am fost in Europa. Si de ce?? Ptr ca ne-au reprezentat Steaua si Dinamo (steaua cel putin a mai scos ceva). Dinamo care castiga detasat campionatul, si in europa se impiedica de plugari si bucatari. Acolo s-a vazut corectitudinea meciurilor din campionatul intern. Si tu vrei sa tin cu asemenea echipa???
    NICIODATA !!!!"

    Matrix, eshti chiar simpatic ! Ia sa vedem ...
    Univesitatea Craiova - Apollon : 2 - 0 si 0 - 3 !!!!
    Sigma Olomouc - Universitatea Craiova 1 - 0 si 2 - 1 !
    Dinamo Tbilisi - Universitatea Craiova 2 - 0 si 2 - 1 !!!
    Pobeda Prilep - Universitatea Craiova 1 - 0 si 1 - 1 !!!

    Cat de penibili am fost in Europa ! Plugari si bucatari !
    Acolo s-a vazut corectitudinea meciurilor din campionatul intern. IATA UN MARE ADEVAR ! Rezultatele de mai sus o demonstreaza !

  20. #41
    monstru sacru Sergio's Avatar
    Join Date
    May 2003
    Location
    Timișoara
    Posts
    8,216
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by deep purple
    Sergio, dar daca mi se rupe de ce face Dinamo cu Moscova raman patriot?
    Tu da, fiindca te stiu mare patriot. Cu altii, am insa rezerve... 8)

    Quote Originally Posted by MATRIX98

    p.s : sa ajunga poli, arges, ceahlaul(daca nu mai face pinalty blaturi)si altele din provincie in UEFA si o sa tin cu ele.
    p.s1 : chiar daca e din buCUResti , nu am nimic cu Fc National.
    Nu cred ca echipele de mai sus vor mai prinde curand cupele europene, asa ca va trebui sa ne multumim cu ce avem. Iar cu National chiar ca nu are nimeni nimic, se vede si la numarul de spectatori.

  21. #42
    omu` cu prazu` MATRIX98's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Undeva, pe o plaja in Groenlanda
    Posts
    317
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by adbogdan
    Matrix, eshti chiar simpatic ! Ia sa vedem ...
    Univesitatea Craiova - Apollon : 2 - 0 si 0 - 3 !!!!
    Sigma Olomouc - Universitatea Craiova 1 - 0 si 2 - 1 !
    Dinamo Tbilisi - Universitatea Craiova 2 - 0 si 2 - 1 !!!
    Pobeda Prilep - Universitatea Craiova 1 - 0 si 1 - 1 !!!

    Cat de penibili am fost in Europa ! Plugari si bucatari !
    Acolo s-a vazut corectitudinea meciurilor din campionatul intern. IATA UN MARE ADEVAR ! Rezultatele de mai sus o demonstreaza !
    adbogdan este o mare mica diferenta aici. Noi am reusit sa jucam cu pobeda prilep ptr ca am jucat in finala cupei romaniei pe care din pacate am pierdut-o. Nu am castigat detasat campionatul ca dinamo ca sa zici ca aveam pretentie de mare echipa cum aveati voi. In anu cand am jucat cu pobeda pe 9 am terminat campionatul daca nu ma insel. Cand am jucat avum vro 7,8 ani cu Dinamo Tbilisi, deja ne plecasera toti jucatorii care ne-au calificat in uefa (Craioveanu, Stanga, Gane etc.) ... Intelegi ce vreau sa zic nu??
    JOOD imi esti simpatic ca tii cu "lancierii" insa ai o doza de prostie greu de imaginat.
    Edgar , de la anu o vedem din nou pe Poli in A. Doamne ajuta . Cat imi placea mie de echipa asta demult cand era in Divizia Nationala ! Acum nu mai stiu nici un jucator de acolo, da ii invat i0` ) adbogdan continui mai târziu, acum plec ca incepura sa vina clientii.
    FORZA STIINTA!!!
    Amor de lejos, felices los quatro....

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •