View Poll Results: e frumoasa?

Voters
17. You may not vote on this poll
  • da

    8 47.06%
  • nu

    9 52.94%
Page 5 of 16 FirstFirst ... 3456715 ... LastLast
Results 85 to 105 of 328

Thread: FCM Bacau

  1. #85
    incepator
    Join Date
    Oct 2003
    Posts
    11
    Reputatie
    1
    Din miile ale` de inimi galben albastre mai sunt si cateva sute de mii olimpiste.. :_))..
    FORZA OLI!!! FORZA STEAUA!!!

  2. #86
    "The Doctor" DRAGOS's Avatar
    Join Date
    May 2003
    Location
    In inima fotbalului
    Posts
    2,004
    Reputatie
    1
    PRONOSTIC pt. meciul de maine de la ora 14:30
    CEAHLAUL-FCM Bacau 1-0[/b]
    FORZA CEAHLĂUL!!!!!!! FORZA BIANCONERI!!! FORZA JUVENTUS TORINO 4 EVER!!!!!!

  3. #87
    junior
    Join Date
    Aug 2003
    Posts
    139
    Reputatie
    1
    ha-ha-ha!!! tzapa!!! campionii moldovei sau impus luati /fu/ bacauani imputiti !!! tarani, huligani!!! la sapa cu voi!!
    [SIZE=3][COLOR=Yellow]FORZA[/COLOR] [COLOR=Black]CEAHLAUL[/COLOR]!!![/SIZE]
    [COLOR=Red][SIZE=3]FORZA ARSENAL!!![/SIZE][/COLOR]

  4. #88
    "The Doctor" DRAGOS's Avatar
    Join Date
    May 2003
    Location
    In inima fotbalului
    Posts
    2,004
    Reputatie
    1
    ASA E flavius!!!!!!!
    Taranii sunt ei. Ei sunt cu oile si cu vacile iar noi cu fotbalul si golurile!!!!!!
    /fu/ fraierilor!!!!
    Se lasa noaptea-n cimitirul Belu
    Vine Otelul sa isi ia apelul
    Vine BACAUL ( /fu/ ) sa isi ia pomana
    Si tot CEAHLAUL este campioana!!!!! (Moldovei :fuck_off: )
    FORZA CEAHLĂUL!!!!!!! FORZA BIANCONERI!!! FORZA JUVENTUS TORINO 4 EVER!!!!!!

  5. #89
    DJ MaPaX MaPaX's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Location
    Alba Iulia
    Posts
    1,251
    Reputatie
    1
    Vineri, 21 noiembrie ora 20:00 in direct pe ProTV > FCM Bacau - Steaua
    Sper sa castigati
    [SIGPIC][/SIGPIC]

  6. #90
    LupGalben N0_NaM3's Avatar
    Join Date
    Dec 2003
    Location
    Rep. Ploiesti
    Posts
    1,579
    Reputatie
    1
    "Fotbal: FC UNIREA(Apulum), Rapid, Real Madrid, Inter, Manchester United, Bayern Munchen, Lyon, Besiktas, Celtic, Ajax, Club Brugge, Sporting Lisabona...,"
    ....FC PETROLUL PLOIESTI, FC Barcelona, Juventus , Liverpool, Bayern Munchen, Marseille, Besiktas, Glasgow Rangers, Ajax, Club Brugge shi FC Porto...am facut shi yo o comparatzie, sper ca nu te superi...Shi pacat ca nu potzi tzine doar cu o echipa din ROM, MaPaX ... :degete: steaua, dinamo shi rrapid

  7. #91
    sport legend Mariusmadmax's Avatar
    Join Date
    Oct 2003
    Location
    Atlanta , USA
    Posts
    4,577
    Reputatie
    1
    Toata stima pentru Sechelariu .
    Fecali Sechelariu

    [FONT=Georgia][I][COLOR=Red]Steaua the best for ever![/COLOR][/I][/FONT]

  8. #92
    sport legend Mariusmadmax's Avatar
    Join Date
    Oct 2003
    Location
    Atlanta , USA
    Posts
    4,577
    Reputatie
    1
    Cristea , trebuie trezit !
    GP - este tentacula caracatitei fecali .
    Pentru numirea lui Lupescu - FELICITARI
    Este un tip foarte serios .
    [FONT=Georgia][I][COLOR=Red]Steaua the best for ever![/COLOR][/I][/FONT]

  9. #93
    Oltean! ady_azzuro's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    US.
    Posts
    6,556
    Reputatie
    1
    Marius, vorbesti singur aici, nu exista vre un suporter bacaun pe forumul acesta, parca era unul demult, dar nu prea a mai trecut pe topicul acesta...
    [FONT=Century Gothic][COLOR=Blue][B]România, ţara cu sânge alb-albastru[/B][/COLOR][/FONT]

  10. #94
    incepator
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Berlin
    Posts
    14
    Reputatie
    1
    Hai Salut ce tot aveti cu Bacaul ce va deranjeaza asa de mult? inainte sa vorbiti de bacau uitativa mai bine la steaua rapid dinamo care sunt CLUBURI MARI CAMPIOANE ALE ROMANIEI si nu sunt in stare sa treaca de runda 2 in ufea cup fotbalul intern romanesc sufera deaja imens si este practic fara viitor in loc sa tipati hai piatra jos bacaul sau hai rapidu jos steau mai bine puneti-va intrebarea ce sar putea face sa avem o echipa in romania care sa joace la nivel european fie ca este bacau rapid pitesti timisoara sau stiu eu care... eu personal sunt din Bacau si normal ca sunt si putin Fan al Bacaului insa inima mea bate doar pentru echipa NATIONALA si Heartha BSC deci OLE OLE OLE HEARTHA BSC HAI ROMANIA SI BACAUL

  11. #95
    OK, unfµ¢k you! simpson's Avatar
    Join Date
    Oct 2003
    Location
    Springfield, IL
    Posts
    371
    Reputatie
    1
    Ai pus punctul pe I, Rechinule, insa mi-e teama ca nu prea are cine sa te inteleaga, si aici ma refer mai ales la olteanul asta care nu prea are alta treaba decat sa se bage unde nu-i fierbe oala!!
    [FONT=Verdana][COLOR=Blue][SIZE=2][I][B]Eat my dust, dust-eaters![/B][/I][/FONT][/SIZE][/COLOR]

  12. #96
    incepator
    Join Date
    Mar 2004
    Posts
    21
    Reputatie
    1

    bravo bacau!!!

    DUPA UN MECI EXTRAORDINAR-DUPA CUM AM CITIT-,CRISTEA A UMILIT CRAIOVA DE UNUL SINGUR!

    Bravo BacAU,BRAVO LUPESCU,SI BAFTA IN ETAPA URMATOARE!

  13. #97
    sport legend ADelPiero's Avatar
    Join Date
    Jan 2003
    Location
    ALBA IULIA
    Posts
    7,198
    Reputatie
    1
    Apulum 2 - 0 FCM Bacau
    pai ?! se poate asa cevA ?!?!?!?

    „Îmi voi bate joc de ei!”

    Eşecul de la Alba Iulia l-a făcut pe omul numărul unu de la Bacău să-şi ameninţe jucătorii. "Nu mai merg la nici un meci, nici măcar la cele de pe teren propriu. În 12 ani am lipsit de la 3-4 jocuri, acum nu suport să mai văd atitudinea fotbaliştilor!", a declarat Sechelariu. "Am cheltuit în acest sezon un milion şi jumătate de dolari degeaba, sînt pe cale să cad în «B». Alţii, cu două milioane şi jumătate, vor să meargă în Liga Campionilor", spune Dumitru Sechelariu.

    "Vine Jercălău, la 37 de ani, Tutankhamon al fotbalului românesc, şi prinde torpila aceea extraordinară de la golul doi, şi voi, Ciocoiu şi Cursaru, două vedete senzaţionale între ghilimele, nu sînteţi în stare de nimic!?", şi-a acuzat fotbaliştii primarul Bacăului.

    rusine !!
    multă lume... PUŢINI OAMENI

  14. #98
    sport legend ADelPiero's Avatar
    Join Date
    Jan 2003
    Location
    ALBA IULIA
    Posts
    7,198
    Reputatie
    1
    Cristi Ciocoiu: “La vară, voi pleca”
    FERM. Atacantul Cristian Ciocoiu s-a săturat să trăiască în ensiunea existentă în tabăra galben-albaştrilor. El spune că, prin declaraţiile pe care le dă, Dumitru Sechelariu îi distruge imaginea. Fostul căpitan de echipă al “taurilor” s-a săturat să tot fie considerat principalul vinovat de eşecurile grupării lui Sechelariu. Ori de cîte ori vine vorba despre situaţia din clasament a băcăuanilor, cu -13 la “adevăr”.
    multă lume... PUŢINI OAMENI

  15. #99
    sport legend ADelPiero's Avatar
    Join Date
    Jan 2003
    Location
    ALBA IULIA
    Posts
    7,198
    Reputatie
    1
    „Va fi un meci capital”

    Aşa vede antrenorul Bacăului, Ionuţ Lupescu, partida de sîmbătă cu Ceahlăul. Derbyul Moldovei propune şi un duel a două nume importante ale fotbalului românesc, Ionuţ Lupescu şi Marius Lăcătuş, tehnicienii celor două formaţii.
    multă lume... PUŢINI OAMENI

  16. #100
    sport legend ADelPiero's Avatar
    Join Date
    Jan 2003
    Location
    ALBA IULIA
    Posts
    7,198
    Reputatie
    1
    Bacăul, tot în “A”?

    Sechelariu pregăteşte o surpriză de proporţii: fuzionarea cu Apulum Alba Iulia. Prin lumea fotbalului se aude că Dumitru Sechelariu pregă- teşte pentru această vară un nou “tun” de proporţii. Acesta a căzut deja la înţelegere cu Alba Iulia, urmînd ca FCM Bacău şi Apulum să fuzioneze la finalul competiţiei, în cazul în care moldovenii nu evită retrogradarea. Hibridul rezultat va rămîne în Divizia A cu numele şi palmaresul Bacăului. În schimb, la Alba Iulia, va juca o echipă care va prelua locul rămas liber în Divizia B. Conducătorii clubului ardelean au fost obligaţi să accepte această înţelegere datorită noilor criterii de licenţiere pentru Divizia A, pe care sînt conştienţi că nu le pot îndeplini.
    multă lume... PUŢINI OAMENI

  17. #101
    sport legend ADelPiero's Avatar
    Join Date
    Jan 2003
    Location
    ALBA IULIA
    Posts
    7,198
    Reputatie
    1
    Florin Prunea crede in salvare: “Nu mai sintem la mina altora”

    FCM Bacau este singura echipa din cele trei care nu depinde de rezultatele contracandidatelor. Interesant este ca formatia patronata de Dumitru Sechelariu isi joaca sansele pe terenul echipei cu care anul trecut s-a aflat in lupta directa pentru evitarea barajului. Florin Prunea , cel mai experimentat fotbalist de la gruparea “galben-albastrilor”, are incredere intr-o noua salvare la mustata.
    Crezi ca veti ramine in Divizia A?
    E foarte greu de spus. Nu se pot face pronosticuri in acest moment. Important este ca acum depindem doar de noi si nu mai trebuie sa asteptam alte rezultate, cum a fost anul trecut, cind Otelul a facut egal cu Steaua si s-au dus ei, in locul nostru, la baraj.
    Cum o sa-ti motivezi coechipierii mai tineri?
    La un meci cu o asemenea miza cuvintele, nu-si mai au rostul. Toti trebuie sa fim motivati, pentru ca e un meci pentru un an intreg si, totodata, pentru viitor.
    Tu ai emotii?
    Pentru mine nu e greu. Am jucat meciuri mult mai importante in cariera, asa ca n-are cum sa-mi fie frica.
    Cum te simti luptind a doua oara pentru evitarea retrogradarii, dupa ce ai jucat la mai multe Europene si Mondiale?
    Asta-i viata. Nu poti sa joci tot timpul numai la Dinamo sau la echipa nationala.
    E un atu pentru voi faptul ca Otelul joaca gindindu-se la finala Cupei?
    Otelul e una din primele patru formatii din campionat. Echipa foarte buna si antrenor excelent. Au batut de doua ori in acest sezon la Bistrita. Eu am lucrat cu Sorin Cirtu si stiu cit de serios e.
    Crezi ca la Alba Iulia si la Piatra-Neamt se vor face blaturi?
    Nu. Cred ca se va juca numai pe teren.
    multă lume... PUŢINI OAMENI

  18. #102
    junior
    Join Date
    May 2004
    Location
    Iasi
    Posts
    137
    Reputatie
    1
    bacaul s-a salvat pt a treia oara de la retrogradare in ultimele 4 sezoane; sper ca ulciorul nu mai merge de multe ori la apa....
    FAIR-PLAY PLEASE!!!

  19. #103
    sport legend ADelPiero's Avatar
    Join Date
    Jan 2003
    Location
    ALBA IULIA
    Posts
    7,198
    Reputatie
    1
    ce norokosi sunt
    oricum .,.. si anul va fi la fel pentru ei ... la fel de greu...
    multă lume... PUŢINI OAMENI

  20. #104
    sport legend ADelPiero's Avatar
    Join Date
    Jan 2003
    Location
    ALBA IULIA
    Posts
    7,198
    Reputatie
    1
    Dansînd în noapte

    După ce s-a aflat rezultatul partidei de la Piatra Neamţ, pentru “tauri” a început sărbătoarea. De la popasul făcut la “Hanul lui Conachi”, fotbaliştii au ţinut-o într-o petrecere pînă cînd au ajuns la stadionul din Bacău, în jurul orei 23. Aici, în frunte cu Prunea, au dansat în acordurile lăutarilor chemaţi ad-hoc. “Niciodată, în B”, a fost sloganul cel mai des scandat de fotbaliştii care rămăseseră încă din autocar la bustul gol. După cîteva zeci de minute, “eroii” celei de-a doua reuşite consecutive de a se salva de la retrogradare au plecat la discoteca “Universitate”, unde s-au destrăbălat pînă cînd ceasul a bătut de două ori. Kaiserul a cinstit alături de jucători primul succes al său în calitate de antrenor, atunci cînd a preluat frîiele echipei, obiectivul fiind salvarea de la retrogradare.
    multă lume... PUŢINI OAMENI

  21. #105
    sport legend ADelPiero's Avatar
    Join Date
    Jan 2003
    Location
    ALBA IULIA
    Posts
    7,198
    Reputatie
    1
    Au venit după bani

    Moldovenii au venit a doua zi, în jurul orei 11, la club, aşa cum au fost anunţaţi de Kaiser. Şedinţa a durat ceva mai puţin de jumătate de oră, după care fotbaliştii au ieşit de la vestiar fără zîmbetele pe care le afişaseră joi, după meciul cu Oţelul. “Ne-au spus că vom primi contractele vineri, dacă ne salvăm”, a spus unul dintre jucători. “Taurii” au fost chemaţi la casierie luni pentru a-şi ridica salariile, iar a doua zi vor intra şi în posesia banilor din contracte.
    multă lume... PUŢINI OAMENI

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •