Page 6 of 10 FirstFirst ... 45678 ... LastLast
Results 106 to 126 of 203

Thread: Romania in clasamentul FIFA

  1. #106
    k r a p u l a x
    Join Date
    Mar 2005
    Posts
    4,011
    Reputatie
    1
    neahhhh..
    ambele sunt corecte

  2. #107
    sport legend St3phano's Avatar
    Join Date
    Oct 2010
    Posts
    1,580
    Reputatie
    1
    ungaria a avut demult ce e drept o echipa de batea romanica si legata la ochi.

  3. #108
    sport legend Numero Dieci's Avatar
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Rumunskija
    Posts
    4,470
    Reputatie
    1
    Cand era Ungaria in cea mai buna perioda nu stiu daca se faceau clasamente FIFA.

  4. #109
    k r a p u l a x
    Join Date
    Mar 2005
    Posts
    4,011
    Reputatie
    1
    da, eu zic de clasamentul fifa, ca asta e subiectul firului. since 1993.

  5. #110
    k r a p u l a x
    Join Date
    Mar 2005
    Posts
    4,011
    Reputatie
    1
    locul 52

  6. #111
    k r a p u l a x
    Join Date
    Mar 2005
    Posts
    4,011
    Reputatie
    1
    fac o profeție- locul asta va ramane minimul istoric multa vreme de acum inainte

  7. #112
    _!_ TeBat's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Posts
    10,143
    Reputatie
    1
    Cam riscant, totusi.
    [I]...sufletul meu a fost întotdeauna împăienjinat de acea ușoară melancolie a firilor prea simțitoare, așa simțitoare, că până și mângâierile le fac să sufere, până și plăcerea le rănește.
    [/I]
    [SIZE="1"]M. I. Caragiale, Craii de Curtea-Veche[/SIZE]

  8. #113
    Ardelean Razvan T.'s Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Templul Ardealului
    Posts
    9,772
    Reputatie
    1
    Asta sa fie cel mai mare dezastru din tara asta
    Fara muzica viata ar fi o greseala.

  9. #114
    k r a p u l a x
    Join Date
    Mar 2005
    Posts
    4,011
    Reputatie
    1
    recunosc: gresisem.
    se pare ca mai cadem vreo 5 loace.

  10. #115
    watcher Datenshi's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    online
    Posts
    12,849
    Reputatie
    1
    Vaaaai, dar nu e posibil asa ceva! Tocmai noi, care dominam planeta in majoritatea domeniilor, sa ocupam un loc atat de rusinos la fotbal?

    Quote Originally Posted by rob_din View Post
    Ducus pe bune nu inteleg ce se intampla cu tine. Clasamentul e bun de hartie igienica
    Sa cureti tu cartofi... pardon, sa te stergi tu la fund cu clasamentul asta!
    I must not let my passion interfere with my reason. That is not good. That is bad.

  11. #116
    sport legend
    Join Date
    Jan 2010
    Location
    Bucuresti
    Posts
    652
    Reputatie
    1
    clasamentul asta e un vax, nici nu merita comentat. Compari rezultatele obtinute de mali prin jungla cu cele ale romaniei in europa. Imi amintesc ca ajunsesem pe locul 4 desi valoric niciodata n-am fost de primele 4 in lume, cum nici acum nu suntem chiar de 50. Pai in fata noastra figureaza niste tari unde nici nu stiam ca se joaca fotbal. Daca se doreste sa i se scoata pe nas lui lucescu, subiectul e prost ales. Ratarea calificarii-daca o sa fie cazul, e un motiv, in nici un caz acest clasament pseudoinventie fifa

  12. #117
    manager
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    Romania
    Posts
    327
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by alwn View Post
    clasamentul asta e un vax, nici nu merita comentat. Compari rezultatele obtinute de mali prin jungla cu cele ale romaniei in europa. Imi amintesc ca ajunsesem pe locul 4 desi valoric niciodata n-am fost de primele 4 in lume, cum nici acum nu suntem chiar de 50. Pai in fata noastra figureaza niste tari unde nici nu stiam ca se joaca fotbal. Daca se doreste sa i se scoata pe nas lui lucescu, subiectul e prost ales. Ratarea calificarii-daca o sa fie cazul, e un motiv, in nici un caz acest clasament pseudoinventie fifa
    Ai si tu dreptate, problema e ca o sa ajungem, datorita acestui clasament, in grupa valorica 5, sau in cel mai bun caz 4. Ceea ce inseamna, ca o sa jucam in preliminariile CM sau CE numai impotriva celor mai bune echipe, deci nu mai pupam noi calificare in urmatorii 20-30 de ani, pana nu apar niste fotbalisti adevarati si pe la noi.

    P.S. Ai dreptate, nu suntem chiar de 50....de azi suntem de 56.
    http://www.prosport.ro/fotbal-intern...l-fifa-7818019

  13. #118
    Banned
    Join Date
    Dec 2010
    Posts
    7
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by ducus View Post
    Echipa națională de fotbal a României ocupă locul 19 în clasamentul pe luna octombrie întocmit de Federația Internațională de Fotbal.

    În luna septembrie, România se afla cu un loc mai sus, pe 18.

    Doar una dintre adversarele României din grupa a șaptea a preliminariilor pentru Cupa Mondială din 2010 ocupă un loc mai bun, Franța fiind socotită a 12-a reprezentativă a lumii.

    Liderul actual al grupei, Serbia, ocupă locul 20, iar surpriza Lituania este pe 41. Austria și San Marino sunt printre echipele slabe ale lumii, ocupând locurile 92, respectiv 186.

    Lider al clasamentului pe luna octombrie este campioana europeană en-titre, Spania, urmată de Germania și Italia. În Top 10, se află doar două reprezentative din afara Europei, Brazilia și Argentina.
    http://www.evz.ro/articole/detalii-a...samentul-FIFA/
    Asadar Nationala ramane printre cele mai bune din lume si din Europa! Bravo baieti, bravo Romania!
    parerea mea e sa speram ca poate sa se ridice putin pentru a nu ramane ultima in lume .asta e sa speram ca se va ridica

  14. #119
    sport legend
    Join Date
    Jan 2010
    Location
    Bucuresti
    Posts
    652
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by evil78 View Post
    Ai si tu dreptate, problema e ca o sa ajungem, datorita acestui clasament, in grupa valorica 5, sau in cel mai bun caz 4. Ceea ce inseamna, ca o sa jucam in preliminariile CM sau CE numai impotriva celor mai bune echipe, deci nu mai pupam noi calificare in urmatorii 20-30 de ani, pana nu apar niste fotbalisti adevarati si pe la noi.

    P.S. Ai dreptate, nu suntem chiar de 50....de azi suntem de 56.
    http://www.prosport.ro/fotbal-intern...l-fifa-7818019
    statutul de cap de serie sau sa fi intr-o urna superioara e avantajos dar nu suficient. Daca te rupe lituania din bataie degeaba. La euro 1984 ne-am calificat din grupa cu italia, cehoslovacia si suedia, asta in conditiile in care mergea doar prima. Atunci am fost in urna 3. Eu zic, intai sa avem noi valoare, pe urma o sa ne preocupe urna

  15. #120
    it's a boy! moty's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    Bucuresti
    Posts
    10,843
    Reputatie
    1
    Nu eram in urna a 4-a?

  16. #121
    sport legend
    Join Date
    Jan 2010
    Location
    Bucuresti
    Posts
    652
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by moty View Post
    Nu eram in urna a 4-a?
    atunci eram in urna a 3a Italia Cehoslovacia, Romania, Suedia, Cipru

    dar cotati cu sansa 4. pe suedia nu-i batusem niciodata, Cehoslovacii aveau un fotbal f valoros ca mai mereu, Italia campioana mondiala, iar suedia, avand axul de goteborg (aveau sa castige cupa uefa de 2 ori in perioada '80-'85)

  17. #122
    من شما عاشق Marius's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    bucuresti
    Posts
    16,770
    Reputatie
    1
    Update la dezastru - Romania ocupa acum locul 57, la ani lumina de puternicii din Burkina Faso, Guineea sau Ecuador.
    [I]În timp ce Luceafărul brânzei își revarsă lumina hepatică la televizor, Steaua se stinge ca o lumânare, în cel mai tragic priveghi public pe care l-a cunoscut sportul românesc[/I]

  18. #123
    sport legend resita's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Resita
    Posts
    25,840
    Reputatie
    1
    e loc de mai jos, asa ca nu disperati
    CSM Resita... Dinamo Bucuresti... Arsenal Londra

  19. #124
    YNWA Ferdininho's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Undeva in Vest
    Posts
    2,081
    Reputatie
    1
    57 cred ca au gresit clasamentul aia, la valoarea lor cred ca-s undeva pe la 97. Probabil in primele 60 considerand numai pe cele afiliate la UEFA.
    Macedonia este pe 79 si a facut instructie cu circarii lui Razvan.
    Last edited by Ferdininho; 2nd February 2011 at 21:12.
    LIVERBIRD UPON MY CHEST!

  20. #125
    sport legend resita's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Resita
    Posts
    25,840
    Reputatie
    1
    nu jicam nimic oficial dar avem amicale de lux anul asta

    Brazilia, Argentina si Columbia
    CSM Resita... Dinamo Bucuresti... Arsenal Londra

  21. #126
    ros albastru delaoltenia's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Posts
    43,470
    Reputatie
    0
    Pe astia-i batem.
    STEAUA e una singura, cea infiintata in 1947, cea care a cucerit Cupa cea Mare a Europei, cea care a strans 26 de titluri de campioana, pe care am sustinut-o permanent, si cand era echipa Armatei, si cand era finantata de Paunesti, si acum, cand are un patron bezmetic.

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •