Page 5 of 10 FirstFirst ... 34567 ... LastLast
Results 85 to 105 of 203

Thread: Romania in clasamentul FIFA

  1. #85
    sport legend resita's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Resita
    Posts
    25,838
    Reputatie
    1
    Echipa nationala a României a coborât patru pozitii si se afla pe locul 46, cu 631 de puncte, în clasamentul FIFA pe luna august, dat publicitatii, miercuri, pe site-ul oficial al forului fotbalistic mondial.


    cu tiganu' inainte
    CSM Resita... Dinamo Bucuresti... Arsenal Londra

  2. #86
    junior tchaka's Avatar
    Join Date
    Jul 2010
    Posts
    99
    Reputatie
    1
    RAZVAN LUCESCU!!! TOATA LUMEA!!! bine ca nu se poate retrograda din clasamentul asta.

  3. #87
    sport legend Cipri's Avatar
    Join Date
    Feb 2007
    Location
    Craiova
    Posts
    15,278
    Reputatie
    1
    Pe vremea lui Piti parca eram in primele 15 ...

  4. #88
    Moderator ducus's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Eforie Sud
    Posts
    6,619
    Reputatie
    0
    Una la mana, clasamentul nu e pe august, ci pe septembrie, daca te uitai pe coloanele din dreapta vedeai ca scrie diferenta de puncta fata de luna august 2010.
    A doua- stii foarte bine ca clasamentul ala n-are nicio relevanta, decat poate in proportie de 1/3 doar la tragerile la sorti pentru calificari.
    Pe zona UEFA cea care ne intereseaza pe noi, suntem pe locul 27. E adevarat, Montenegro ne-a depasit cu 53p. nu stiu pe ce criterii, dar situatia cu siguranta nu va ramane asa.
    Urmatorul clasament va fi dat publicitatii pe 20 octombrie, dupa meciul romaniei cu Franta, care dupa cum vedeti a coborat si ea in clasamentul zonei UEFA pana pe 17, dupa prestatia de cacao de la cupa mondiala. Deci, credeti ca clasamentul ala are vreo relevanta? Ce, daca eram pe 10 sau in primii 20 cm am mai fost ne dadea cineva vreo medalie? Nu mai fiti copii.
    Turcia, la fel, a ratat turneul final, dar in mod inexplicabil e pe 14, in fata Frantei. Norvegia la fel, si e pe 9.

  5. #89
    Rossonero YoNuTzz's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    N/A
    Posts
    23,834
    Reputatie
    0
    bine...tot asha
    AC Milan - 7 Uefa Champions Leagues ; 5 Uefa Super Cups ; 2 Uefa Cup Winners' Cups ; 3 Intercontinental Cups ; 1 Fifa Club World Cup

  6. #90
    incepator Starsof84's Avatar
    Join Date
    Jul 2009
    Location
    Comuna Primitiva
    Posts
    49
    Reputatie
    1
    Puteam sa fim si pe locul 100, daca ne-am fi batut de la egal la egal cu cei de pe locurile 2-3 eram multumit. Dar cand noi facem egal cu Albania si Belarus, locul 46 oglindeste in mare masura si valoarea aratata pe teren.

  7. #91
    thatshowIroll illazio's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Posts
    1,602
    Reputatie
    1

    Romania pe locul 50 in lume

    http://www.onlinesport.ro/stiri/fotb...50-in-lume.htm

    cea mai proasta clasare a nationalei ever. Tiganu a reusit intr-un an sa distruga nationala ca nimeni altcineva. Pareri ?

  8. #92
    Moderator ducus's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Eforie Sud
    Posts
    6,619
    Reputatie
    0
    Dupa cum am mai zis, clasamentul ala n-are nicio relevanta, decat in proportie de 20%-40% la tragerile la sorti ale calificarilor la turneeele finale.
    In zona UEFA suntem pe 29, de ce nu vedeti asta? Voi raportati totul doar la clasamentul mondial, adica ala care include si Brazilia, Argentina etc., ceea ce n-are nicio relevanta, fiindca facem parte din confederatii diferite.
    Franta e pe 12 in zona UEFA si pe 18 la nivel mondial, si ea a picat cateva locuri fata de pozitia dinaintea CM.
    Republica Irlanda e pe 20 in zona UEFA, in fata noastra, desi n-a reusit nicio calificare la vreun turneu final in ultimii 10 ani cel putin! Deci inca o data repet, n-are nicio relevanta acest clasament!
    Egipt e pe 11 si n-a jucat la CM, in schimb Ghana care a jucat semifinalele e pe 17!

  9. #93
    RETRAS
    Join Date
    Jun 2005
    Posts
    24,445
    Reputatie
    1
    ducus, cand eram sus, conta. acum nu mai conteaza, e si irelevant

  10. #94
    thatshowIroll illazio's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Posts
    1,602
    Reputatie
    1
    are relevanta ca palmares. Pana sa vina javra asta cea mai proasta clasare a noastra in 100 ani de istorie fotbalistica era 28 si tiganul intr-un an ne-a dus pe 50. Si are relevanta si pentru coeficientul Uefa in vederea clasificarii pt grupele viitoarelor calificari . Tiganu zicea ca suntem in lumea a treia fotbalistica dar el a reusit performanta sa ne duca in lumea 5-a fotbalistica, asa se intampla cand iti propui obiective d'astea "marete" gen sa nu ne facem de ras si bagi 11 jucatori cu curul in poarta... dar mereu spune ca el n-are nici o vina. E la fel de senil ca tasu care spune ca Arsenal n-a fost mai buna aseara ca rahatu ala de echipa ucrainiana pe care-o antreneaza dar a luat 5 boabe.

  11. #95
    Moderator ducus's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Eforie Sud
    Posts
    6,619
    Reputatie
    0
    Palmares pe dracu' ghem! Ce palmares mai nene, cand noi nu jucam nimic de aproape 8 ani, de pe vremea cand antrena Hagi? Adica numai Razvan are vina ca n-am aratat nimic in aproape 2 ani de cand e el antrenor? Dar inainte cum era, rupeam cumva inima Europei si n-am aflat eu? Cred ca nici tradatorul de Boloni care ne-a lasat la greu n-a fost atata de injurat cat e Razvan acum, parca totusi e prea mult! I-ai vazut cumva pe sarbi sa-l injure pe Antici sau pe danezi pe Olsen? Sau pe bulgari pe Stoickov etc.?

  12. #96
    من شما عاشق Marius's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    bucuresti
    Posts
    16,770
    Reputatie
    1
    pai nu poti sa compari un tigan cu cercel in ureche si aere de model ghei cu Antici, Olsen sau chiar cu handicapatu' ala bulgar.
    [I]În timp ce Luceafărul brânzei își revarsă lumina hepatică la televizor, Steaua se stinge ca o lumânare, în cel mai tragic priveghi public pe care l-a cunoscut sportul românesc[/I]

  13. #97
    thatshowIroll illazio's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Posts
    1,602
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by ducus View Post
    Palmares pe dracu' ghem! Ce palmares mai nene, cand noi nu jucam nimic de aproape 8 ani, de pe vremea cand antrena Hagi? Adica numai Razvan are vina ca n-am aratat nimic in aproape 2 ani de cand e el antrenor? Dar inainte cum era, rupeam cumva inima Europei si n-am aflat eu? Cred ca nici tradatorul de Boloni care ne-a lasat la greu n-a fost atata de injurat cat e Razvan acum, parca totusi e prea mult! I-ai vazut cumva pe sarbi sa-l injure pe Antici sau pe danezi pe Olsen? Sau pe bulgari pe Stoickov etc.?
    pe ce lume traiesti ? Nu jucam nimic de 8 ani ? Pe vremea lui Hagi jucam spectaculos la fel ca si pe vremea lui Iordanescu si nici o echipa de talia Albaniei, Macedoniei, Belarusului nu ne statea in cale...erau abonati de la 4 in sus. Pe vremea lu pitzi am batut Cehia, Olanda si am jucat destul de bine pana la Europene . Deci cum poti sa zici ca nu jucam nimic de 8 ani ? Niciodata in istoria nationalei n-am jucat in felul asta, adica mai prost ca Luxemburg si Lichtenstein. Ma repet si spun ca in 14 meciuri de cand e Lucescu n-am avut nici un atac pozitional DECENT, nu cred ca exista o statistica mai negativa in istoria mondiala a echipelor de fotbal. Cam asta e tiganul junior, un impostor fricos si lipsit de onoare, exact la fel ca tasu. Cum sa compari situatia lu mucea cu a lui Antic care a dus Serbia la mondiale si a batut Germania ? Nici macar cu Stoichov nu-l putem compara macar castravetele a avut onoarea sa-si dea demisia dupa rezultatele slabe pe care le-a avut. Mucea insa insista ca el n-are nici o vina si ca asta ne e valoarea. Insa el a spus ca suntem de lumea 3-a si ne-a dus in lumea 5-a . Suntem catastrofali chiar si pentru standardele jalnice ale tiganului

  14. #98
    Moderator Celeb Sir. Eko's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Posts
    14,366
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by illazio View Post
    E la fel de senil ca tasu care spune ca Arsenal n-a fost mai buna aseara ca rahatu ala de echipa ucrainiana pe care-o antreneaza dar a luat 5 boabe.
    Nu cred ca o zis asta ,primul lor sut pe poarta a venit in repriza a 2 a .In minutu 37-38 ceva genu au iesit prima data la atac cu mai mult de 4 jucatori .

  15. #99
    ENGLAND Celso's Avatar
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    17,278
    Reputatie
    1
    Lucescu după 1-5 cu Arsenal: "Nu mi-a plăcut cum a interpretat arbitrul unele faze"

    bai Eko, iar faceti magarii

  16. #100
    junior thunder91's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Iasi
    Posts
    56
    Reputatie
    1
    La inceput mai credeam ca Lucescu asta o sa faca ceva, dar cand ma uit la ultimele rezultate imi vine sa-l bat cu levierul, mucul asta de Lucescu e din ce in ce mai vinovat de soarta nationalei. Cand a inceput campania de calificari pentru CM 2010, ne-am luat-o de la Lituania cu 3-0, dar aia au avut 3 suturi si toate le-au intrat, noi jucam totusi altceva fata de ei, am avut si noi ocazii, ajungeam mai usor la poarta lor. Cu sarbii la noi acasa, 2-3, tot asa, aia au avut 3 ocazii si ne-au bagat mortul, noi am fost peste ei tot timpul. In mandatul lui Piturca parca mai aveam un orizont in jocul echipei chiar daca jucatorii erau varza, acum......e acum. Romania 1-1 Albania, Belarus 0-0 Romania, Franta 2-0 Romania. In toate 3 meciuri jocul echipei a fost vai de capul lui, atunci cand atacam, ne pierdem. Ce le arata ala la antrenamente? Maretia tacticii de aparare? Filosofia jocului cu curu-n poarta? Mi se para ca asta nu stie ce e ala atac, copie tactica lui Sahtior cand joaca cu echipele mari, curul in poarta si dam pe contre. Numai ca noi nici nu stim sa facem un contraatac decent. Cand trecem de mijloc, jucatorii intra in transa, se blocheaza.

  17. #101
    sport legend
    Join Date
    May 2003
    Posts
    3,686
    Reputatie
    1
    Locul 50 ? Si care este ultimul ? Noi acolo vrem sa ajungem si pentru asta ii dam lui "cel mai mic" salariu cat vrea si-i prelungim contractul cu inca doi ani dupa ultima nereusita. Gata, am stabilit : "cel mai mic" ANTRENOR PE VIATA ! Sigur ne vom indeplini obiectivul : ULTIMUL LOC IN CLASAMENTUL FIFA !
    In lumea asta TOTUL este RELATIV !

  18. #102
    Jack the Ripper Lordul's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    Iasi/Piatra Neamt
    Posts
    31,273
    Reputatie
    0
    ultimul e 190 cam asa ceva....dar e greu sa ajungi acolo...

    oricum am ajuns pe 50 e nasol...urna a -4-a
    Dinamo , Manchester United , Bayern Munchen , Borussia Dortmund , Juventus , FC Barcelona

  19. #103
    sport legend krokobaursolzos's Avatar
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    La Bolta Rece
    Posts
    4,235
    Reputatie
    1

    Talking

    Quote Originally Posted by Ferko View Post
    Locul 50 ? Si care este ultimul ? Noi acolo vrem sa ajungem si pentru asta ii dam lui "cel mai mic" salariu cat vrea si-i prelungim contractul cu inca doi ani dupa ultima nereusita. Gata, am stabilit : "cel mai mic" ANTRENOR PE VIATA ! Sigur ne vom indeplini obiectivul : ULTIMUL LOC IN CLASAMENTUL FIFA !
    ... deci cam ca boc

    ... Albania pe ce loc e?

  20. #104
    k r a p u l a x
    Join Date
    Mar 2005
    Posts
    4,010
    Reputatie
    1
    e prima data in istorie cand vecinii maghiari sunt mai sus ca noi.
    singura echipa care a fost tot timpul peste noi e brasil

  21. #105
    sport legend St3phano's Avatar
    Join Date
    Oct 2010
    Posts
    1,580
    Reputatie
    1
    ambele afirmatii de mai sus sunt false.

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •