Page 1 of 3 123 LastLast
Results 1 to 21 of 53

Thread: brigazile din romania

  1. #1
    Banned lolo_grupa_c's Avatar
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    bariera
    Posts
    2,217
    Reputatie
    0

    brigazile din romania

    stai in peluza?faci parte dintr_o brigada organizata?spune_ti parerea despre grupul tau,schimba idei cu alte brigazi si in felul asta o sa ne cunoastem mai bine intre noi....la baza discutiilor ce vor urma pro sau contra ,as vrea sa dati dovada de respect unii fata de altii

  2. #2
    Banned lolo_grupa_c's Avatar
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    bariera
    Posts
    2,217
    Reputatie
    0
    incep eu acest thread cu o brigada din galati:GRUPA C,un grup organizat care a luat fiinta in decembrie 2005,fiind format in proportie de 90% din baietii vechi din galeria otelului!!!grupul adopta o mentalitate ultras,participa la coregrafii,mesaje,in general la tot ceea ce se petrece intr_o peluza!!!sunt mai multe de zis despre brigada dar pe parcurs.....

  3. #3
    1 9 6 4 SORINULTRA's Avatar
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    MAZEPA
    Posts
    2,356
    Reputatie
    1
    marea majoritate pe forum copii lipiti cu capul de tastatura inafara sa dea un copy paste nu au ce sa zica sper sa ma insel dar............

  4. #4
    Banned lolo_grupa_c's Avatar
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    bariera
    Posts
    2,217
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by SORINULTRA View Post
    marea majoritate pe forum copii lipiti cu capul de tastatura inafara sa dea un copy paste nu au ce sa zica sper sa ma insel dar............
    aici sper sa se discute doar despre cei care fac parte dintro brigada organizata ,parerile si opiniile sa aiba argumente,nu doar "postari"

  5. #5
    anti-nesimtiti starsteel's Avatar
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    Galati
    Posts
    7,987
    Reputatie
    1
    De aceea nu ma bag aici, pe vremea mea nu se stia nimic de brigazi, grupari etc. exista o unica galerie mai obosita sau nu, asta era tot. Singurul lucru care era identic il reprezenta dragostea pt. echipa.
    [B][COLOR="Blue"][SIZE="3"]CSU METAL GALATI[/COLOR][/B] - campioana si castigatoarea cupei la volei feminin [/SIZE]....[SIZE="3"]din nou![/SIZE]

  6. #6
    ............. The_Blonde's Avatar
    Join Date
    May 2006
    Location
    bucuresti
    Posts
    3,384
    Reputatie
    1
    VAD CA NU SE BAGA NIMENI ... cred ca sorin are dreptate majoritatea celor d aici sunt suporteri de tastatura ....
    [B]TOTI ALCOLISTII SI DROGATII STRIGA SA-TI TRAGEM CLANTA MITICA DE LA LIGA[/B]
    ex-Steel_Girl

  7. #7
    incepator
    Join Date
    Sep 2006
    Posts
    3
    Reputatie
    1
    mai grupa c,tu ne spui ca participati la coregrafi,da ce coregrafii frate?ca aveti doua sau trei realizate pana acum,daca se pot numi ele coregrafii,iar ce ma omoara pe mine e steagul vostru de gard,JALEEEEEEEEEE mai fratele meu moldovean,voi chiar nu va uitati la altii sau voi chiar nu vedeti ce penibil e steagul vostru?DIZGRATIE SI URA PT ULTRASII DE TASTATURA!!!!

  8. #8
    Die Hard Hard's Avatar
    Join Date
    May 2005
    Posts
    20,911
    Reputatie
    1
    asta s-a inregistrat chitit sa va dea o replica
    Am niste principii de fier . Daca nu iti convin, mai am si altele ...

  9. #9
    Banned lolo_grupa_c's Avatar
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    bariera
    Posts
    2,217
    Reputatie
    0
    ce are mai "frate moldovean" steagul nostru???...fata de alte "mari" grupari din tara,noi avem un steag de gard IN LIMBA ROMANA(ultras,legione,brigate,curva...mai lasa_ti_ma cu atata plagiatura ca mam saturat),este facut de noi personal
    in al 2 lea rand,suntem oficializati in decembrie anul trecut.,asa ca timp de coregrafii mai avem o gramada
    in al 3 lea rand :fata de multe alte brigazi,NOI vom respecta cu strictete conduita(vezi cazul "marilor" ultrasi de la steaua.//care nu si_au aparat bannerul si a fost capturat,,,dar ei si_au facut altul in loc sa se desfiinteze
    asa ca...."frate moldovean" ciocu mic,pana ajungeti sa ganditi ca noi va mai trebuie 100 de ani...

  10. #10
    Die Hard Hard's Avatar
    Join Date
    May 2005
    Posts
    20,911
    Reputatie
    1
    buna si replica asta,asteptam post-ul 2
    Am niste principii de fier . Daca nu iti convin, mai am si altele ...

  11. #11
    Banned lolo_grupa_c's Avatar
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    bariera
    Posts
    2,217
    Reputatie
    0
    postul 2 va fi ceva de genul asta:"aaaaaaaaaaaaaa",

  12. #12
    incepator
    Join Date
    Sep 2006
    Posts
    3
    Reputatie
    1
    ce te face sa crezi ca fac parte din ultras si ce te face sa crezi ca eu sunt de acord cu revenirea lor?fratele meu de unde atata exces de superioritate pe tine,unde ati dat voi dovada de atata mentalitate?daca sunteti membrii vechi ai galeriei,ar trebui sa va dau in judecata pt cat m-ati obosit cu tricoul ala intins deasupra peluzei la nenumarate meciuri.sa revenim la ultras de unde sti tu ca nu si-au aparat steagul?eu nu am nimic cu numele grupului vostru,fiecare isi alege numele care crede el ca il caracterizeaza,e penibil felul in care e facut,nici daca erati in coma alcoolica nu va putea iesi mai naspa,topoarele alea(cred ca sunt topoare)parca sunt de batut vinete fratele meu moldovean(poti sa imi spui frate ardelean)...astept replica ta TALK NICE!!!LIBERTATE PT SUPORTERI,sper sa nu fiu acuzat de plagiat

  13. #13
    Red&Blue Pride! Triphat's Avatar
    Join Date
    Jun 2004
    Location
    Red and Blue World
    Posts
    1,969
    Reputatie
    1
    Fac parte dintr-o brigada, dar nu din tara, ci din Anglia. Se numeste Holmesdale Fanatics, sustinem pe Crystal Palace. E o brigada cu mentalitate ultras, in jur 30 de membrii, am facut ceva coregrafii pana acum. Am reusit sa schimbam regulile de pe stadionul nostru. Din 1 octombrie o sa putem introduce tevi pentru steaguri in stadion, chiar daca sunt interzise in majoritatea stadioanelor de aici.

    Niste poze..

    http://www.holmesdalefanatics.net/hffinallogo.gif
    http://www.holmesdalefanatics.net/palwat2.jpg
    http://www.holmesdalefanatics.net/palsou2.jpg
    http://img217.imageshack.us/img217/1...display5ti.jpg
    http://www.holmesdalefanatics.net/palbri1.jpg
    http://www.holmesdalefanatics.net/palsou06c.jpg
    [SIZE="1"][COLOR="Red"]Oh South London[/COLOR]
    [COLOR="Blue"](Oh South London)[/COLOR]
    [COLOR="Red"]Is wonderful[/COLOR]
    [COLOR="Blue"](Is wonderful)[/COLOR]
    [COLOR="Red"]Oh South London is wonderful[/COLOR]
    [COLOR="Blue"]It's full of tits, fanny and [b]PALACE[/b][/COLOR]
    [COLOR="Red"]Oh South London is wonderful[/COLOR][/SIZE]

  14. #14
    Banned lolo_grupa_c's Avatar
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    bariera
    Posts
    2,217
    Reputatie
    0
    interesant...coregrafii in anglia...cat despre "fratele ardelean",dupa cum spuneam asta e parerea ta,dar iti dau un sfat: cred ca ar trebui mai intai sa faci si tu ceva pentru peluzele din romania si dupa aia sa critici

  15. #15
    junior Dadoman's Avatar
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    Hunedoara
    Posts
    128
    Reputatie
    1
    In august anul trecut echipa Corvinul Hunedoara a inceput sa fie sustinuta din peluza nord a stadionului Michael Klein de o brigada ce se vrea ultra`, si anume Ultras Korp.Desi oficial are 36 de membri, numarul este variabil de la meci la meci, ajungand si pana la 100 de insi.Primul tur de campionat a fost mai greu, organizarea lasand de dorit.Insa din iarna lucrurile au inceput sa mearga pe o cale ascendenta, mai multi oameni de calitate cu caracter puternic aderand la gruparea noastra.Tin sa mentionez ca nu exista simpatii cu alte echipe de pe la noi, lucru observat la alte brigazi din tara.Iata si un clip, cu peluza nord formata din Ultras Korp si Distrikt Ultra`.http://www.youtube.com/watch?v=otvSVh4_dN8
    Si calu` ce`o zis?O fost bun sucu`?Asa de tanar?

  16. #16
    1 9 6 4 SORINULTRA's Avatar
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    MAZEPA
    Posts
    2,356
    Reputatie
    1
    am avut neplacuta ocazie sa stau in hunedoara anul trecut cam o luna dupa ce a preluat mittal si combinatul vostru , ei bine in luna aia am mers mai multi galateni la un meci ai lui corvinul , am ras incontinuu pe tema asta "galeria voastra" toata sederea noastra in satucul vostru

  17. #17
    junior
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    HUNEDOARA
    Posts
    52
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by SORINULTRA View Post
    am avut neplacuta ocazie sa stau in hunedoara anul trecut cam o luna dupa ce a preluat mittal si combinatul vostru , ei bine in luna aia am mers mai multi galateni la un meci ai lui corvinul , am ras incontinuu pe tema asta "galeria voastra" toata sederea noastra in satucul vostru
    cand ai fost tu in hunedoara mah? dupa ce a preluat mittalul combinatul? asta s-a intmplat acum mai bine de un an. pe atunci nu era formata nicio brigada ultra in hunedoara. Iar daca si otelul mai are galerie...
    astept urmatoarea voastra coregrafie...lasati-ma sa ghicesc: un tricou rosu intins peste toata peluza!
    [I]O echipa orasul are si cu totii o iubim / E Corvinul Hunedoara, numele ce il cinstim![/I]

  18. #18
    junior Dadoman's Avatar
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    Hunedoara
    Posts
    128
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by SORINULTRA View Post
    am avut neplacuta ocazie sa stau in hunedoara anul trecut cam o luna dupa ce a preluat mittal si combinatul vostru , ei bine in luna aia am mers mai multi galateni la un meci ai lui corvinul , am ras incontinuu pe tema asta "galeria voastra" toata sederea noastra in satucul vostru
    Rade ciob de oala sparta!Ar trebui sa inveti sa respecti.
    Si calu` ce`o zis?O fost bun sucu`?Asa de tanar?

  19. #19
    sportaholic Vadim's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Location
    Bucuresti
    Posts
    21,240
    Reputatie
    1
    Si eu stiu ca Hunedoara e un oras frumos. Hai sa fim seriosi ca asa daca ne comparam cu New Yorkul, toti stam in grote... Si oricum frumusetea sau caldura unui oras nu se masoara in cate etaje au cladirile sau cati metri patrati de otel-beton sunt pe cap de locuitor...

  20. #20
    1 9 6 4 SORINULTRA's Avatar
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    MAZEPA
    Posts
    2,356
    Reputatie
    1
    Nu Am Zis Nimik De Localnici Sau Oras, Jos Palaria . M A Refeream Strict De Pe Atmosfera De Pe Stadion

  21. #21
    junior Dadoman's Avatar
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    Hunedoara
    Posts
    128
    Reputatie
    1
    Pai asta e...traim intr`o tara plina de suporteri de rezultat.
    Si calu` ce`o zis?O fost bun sucu`?Asa de tanar?

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •