View Poll Results: Ce parere aveti de peluza Vasluiana?

Voters
10. You may not vote on this poll
  • buna

    5 50.00%
  • foarte buna

    1 10.00%
  • acceptabila

    2 20.00%
  • proasta

    2 20.00%
Page 1 of 12 12311 ... LastLast
Results 1 to 21 of 240

Thread: FC Vaslui

  1. #1
    junior
    Join Date
    Jul 2004
    Posts
    111
    Reputatie
    1

    FC Vaslui

    Din totdeauna vasluienilor le-a placut fotbalul si au fost prezenti in numar mare la meciuri indiferent de divizia in care a activat echipa favorita, dar in 1999 un grup de suporteri a inceput sa-si incurajeze echipa de la peluza din sud. In editia de campionat 2001/2002 cand in urma unor investitii echipa si-a inceput lupta pentru promovarea in divizia B tinerii suporteri au inceput sa-si incurajeze echipa in toate meciurile ei , nelipsind de la nici o deplasare. Lucrurile au luat amploare la deplasarea de la Barlad cand in jur de 250 de fani si-au incurajat favoritii.

    De mentionat ca la acest meci vasluienii au avut pentru prima data de-a face cu abuzurile politiei, ei fiind agresati , evacuati si amendati.
    In pauza campionatului baietii s-au intalnit, s-au organizat ,si-au ales un nume si in prima etapa din retur si-a facut aparitia oficiala BRIGADA SUPREMA.


    Vasluienii au demonstrat cat de mult isi iubesc echipa cand in urma unor conflicte cu conducerea clubul a refuzat sa m-ai puna la dispozitie autocare si 30 dintre cei mai infocati fani au hotarat sa mearga la Bicaz cu trenul pe banii lor, chiar daca trebuiau sa plece de vineri seara pentru a ajunge la primul fluier al arbitrului.

    A urmat un alt episod important, deplasarea de la Iasi cand aproximativ 700 de vasluieni si-au insotit echipa la cel mai important meci din lupta pentru promovare.
    Din pacate o parte din jucatorii ce evoluau la Sportul Vaslui au considerat ca e mai simplu sa vanda meciul decat sa lupte si astfel visul de ani de zile al vasluienilor s-a spulberat in 90 de minute.Asta i-a suparat pe fani si dupa meci pe DN24 ei au blocat strada oprind autocarul jucatorilor pentru a le cere socoteala, dar cei vinovati probabil asteptandu-se la asa ceva au preferat sa ramana la Iasi (probabil sa sarbatoreasca).
    Totusi s-a facut dreptate , in urma protestelor "blatistii" au parasit lotul.
    Asta nu a schimbat cu nimic pozitia in clasament a echipei, astef Sportul vaslui ramanad tot in divizia C.
    In editia 2002/2003 a aparut un nou sponsor care a schimbat numele echipei in Fotbal Club VASLUI si culorile din alb-albastru in galben-verde, si asa vasluienii incep sa spere din nou la promovare.

    Binenteles BRIGADA SUPREMA este tot la peluza sud incurajandu-si echipa.

  2. #2
    sport legend hamsterutz's Avatar
    Join Date
    May 2004
    Location
    IASI
    Posts
    2,133
    Reputatie
    1

    Angry

    mi-au dat lacrimile (. Trezeste-te la meciul cu Poli Iasi nu a vandut nimeni meciu, am castigat corect, jucatori au fost impinsi de public sa castige cu acel 4-0, singurul care poate fi acuzat ca a vandut meciu poate sa fie portaru care a ramas sa negocieze un contract cu Poli, daca nu ma insel chiar kaijca a fost ala. si inca ceva la meciul tur in care atzi castigat cu 2-0 din 2 penaltiuri asistentzi erau betzi asa ca (serios ca erau betzi s-a scris in ziar dupa). Ma rog consider ca am promovat corect si in B si in A in dauna voastra, se stie cum atzi castigat meciu tur cu 1-0 pe teren si 3-0 afara cu. Pe teren s-a lasat cu accidentari din min 15 si rosu in min 9 sa fim seriosi iar apoi atzi castigat cu un penalty in min 90 da-o drq de treaba, sa fie coincidentza sau adevar? lasati-o balta, inafara de suporteri nu reprezentazi nimic, fara Porumboiu suntetzi = cu 0. iar scuza-ma in galerie la voi daca gasesti 20 de oamenii peste 16 ani e bine. Si inca ceva voi atzi inceput razboiu intre cele 2 galerii si orase nu noi. noi am vrut sa fim dragutzi cand am venit la voi in prima etapa, dar nici bine nu a inceput meciu si voi atzi injurat asta e, la urma v-am facut de cacao, (spectatori aia de fapt care plecxau au fost facutzi nu voi) si atzi fugit ca niste oitze speriate cand am vrut sa sarim la bataie so shut up si nu ne mai acuzatzi atat
    [COLOR=Lime]PAREREA [/COLOR] [COLOR=Red]MEA[/COLOR]

  3. #3
    Ancient fia's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Pe pârtie
    Posts
    8,522
    Reputatie
    1
    Chiar nu am idee, nu fac misto, care e istoria echipei, cand s-a infiintat, a mai fost vreodata in B, etc...
    [B][COLOR=DarkRed]C-asa sunt eu rapidist, c-asa sunt eu RAPIDist[/COLOR][/B]
    [B][COLOR=Silver]Niciodata nu sunt trist, niciodata nu sunt trist[/COLOR][/B]
    [B][COLOR=DarkRed]Si la bine si la rau, si la bine la si la rau[/COLOR][/B]
    [B][COLOR=Silver]RAPID este clubul meu, RAPID este clubul meu.[/COLOR][/B]

  4. #4
    sport legend hamsterutz's Avatar
    Join Date
    May 2004
    Location
    IASI
    Posts
    2,133
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by fia
    Chiar nu am idee, nu fac misto, care e istoria echipei, cand s-a infiintat, a mai fost vreodata in B, etc...
    nu nu a mai fost in B.
    [COLOR=Lime]PAREREA [/COLOR] [COLOR=Red]MEA[/COLOR]

  5. #5
    junior
    Join Date
    Jul 2004
    Posts
    111
    Reputatie
    1
    Nu stiu dak e o ironie sau e o proasta informare a suporterulu` din iasi dar tin sa`l anunt ca echipa a mai fost in divizia B si chiar a fost de multe ori uneori a avut chiar si 2 echipe dar probabil u la acea varsta nici nu erai conceput iar dak iti dadeam cat de cat interes puteai afla ca FC Vaslui a revenit in div B dupa 13 ani de zile..

  6. #6
    sport legend hamsterutz's Avatar
    Join Date
    May 2004
    Location
    IASI
    Posts
    2,133
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by OXz0n3
    Nu stiu dak e o ironie sau e o proasta informare a suporterulu` din iasi dar tin sa`l anunt ca echipa a mai fost in divizia B si chiar a fost de multe ori uneori a avut chiar si 2 echipe dar probabil u la acea varsta nici nu erai conceput iar dak iti dadeam cat de cat interes puteai afla ca FC Vaslui a revenit in div B dupa 13 ani de zile..
    oi du-te nu te cred!!! da i-a zimi ce denumire avea echipa ? tot FC Vaslui?
    [COLOR=Lime]PAREREA [/COLOR] [COLOR=Red]MEA[/COLOR]

  7. #7
    junior
    Join Date
    May 2004
    Location
    Iasi
    Posts
    137
    Reputatie
    1
    hamsterutz, daca tie ti-au dat lacrimile mie mi-a venit sa vomit (si nu de emotie ca aud de legendara echipa de la vaslui); constat ca este o conspiratie la nivel national impotriva celor de la vaslui; deh, politia ii bate fara motiv, sau comite abuzuri cum vor ei sa credem noi, jucatorii lor isi vand echipa in meciurile mai importante (adica alea pe care nu le pot cumpara sau in care arbitrii nu au cum sa ii ajute) si pana si conducerea clubului lor nu ii mai trateaza cu respect;
    apropo, oxzone , nick-ul tau este in engleza? ca asta ar explica multe;
    iti doresc sa te trezesti la realitate si sa iti amintesti ca la meciurile cu iasul de la vaslui voi v-ati comportat ca ultimii salbatici, incercand prin orice mijloace sa ajungeti la suporterii ieseni pt a-i lovi, asta ca sa nu mai zic de ploaia de pietre care s-a abatut dinspre voi asupra noastra a celor care am venit doar sa ne sustinem echipa (pe cand voi la iasi ati stat in tribuna fara sa aveti nici o problema; multi dintre voi ati stat amestecati printre suporterii ieseni fara ca cineva sa va zica ceva); voua cuvantul civilizatie va spune ceva??? sau este doar un alt cuvant care sigur se gaseste in DEX dar al carui inteles este pt voi o mare necunoscuta.
    P.S.: cat despre infrangerile voastre la iasi - astept si eu ziua in care un suporter vasluian sa recunoasca : DA, echipa care ne-a batut a fost mai buna - ce zici, am vreo sansa sa-mi vad doleanta satisfacuta???
    (daca tot ne-ai acuzat de blat, sa-ti aduc aminte cum a castigat vasluiul acasa meciurile cu iasul??? )

  8. #8
    Semper Fi DanielAndrei's Avatar
    Join Date
    May 2004
    Posts
    2,649
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by OXz0n3
    Din totdeauna vasluienilor le-a placut fotbalul si au fost prezenti in numar mare la meciuri indiferent de divizia in care a activat echipa favorita, dar in 1999 un grup de suporteri a inceput sa-si incurajeze echipa de la peluza din sud. In editia de campionat 2001/2002 cand in urma unor investitii echipa si-a inceput lupta pentru promovarea in divizia B tinerii suporteri au inceput sa-si incurajeze echipa in toate meciurile ei , nelipsind de la nici o deplasare. Lucrurile au luat amploare la deplasarea de la Barlad cand in jur de 250 de fani si-au incurajat favoritii.

    De mentionat ca la acest meci vasluienii au avut pentru prima data de-a face cu abuzurile politiei, ei fiind agresati , evacuati si amendati.
    In pauza campionatului baietii s-au intalnit, s-au organizat ,si-au ales un nume si in prima etapa din retur si-a facut aparitia oficiala BRIGADA SUPREMA.



    Vasluienii au demonstrat cat de mult isi iubesc echipa cand in urma unor conflicte cu conducerea clubul a refuzat sa m-ai puna la dispozitie autocare si 30 dintre cei mai infocati fani au hotarat sa mearga la Bicaz cu trenul pe banii lor, chiar daca trebuiau sa plece de vineri seara pentru a ajunge la primul fluier al arbitrului.

    A urmat un alt episod important, deplasarea de la Iasi cand aproximativ 700 de vasluieni si-au insotit echipa la cel mai important meci din lupta pentru promovare.
    Din pacate o parte din jucatorii ce evoluau la Sportul Vaslui au considerat ca e mai simplu sa vanda meciul decat sa lupte si astfel visul de ani de zile al vasluienilor s-a spulberat in 90 de minute.Asta i-a suparat pe fani si dupa meci pe DN24 ei au blocat strada oprind autocarul jucatorilor pentru a le cere socoteala, dar cei vinovati probabil asteptandu-se la asa ceva au preferat sa ramana la Iasi (probabil sa sarbatoreasca).
    Totusi s-a facut dreptate , in urma protestelor "blatistii" au parasit lotul.
    Asta nu a schimbat cu nimic pozitia in clasament a echipei, astef Sportul vaslui ramanad tot in divizia C.
    In editia 2002/2003 a aparut un nou sponsor care a schimbat numele echipei in Fotbal Club VASLUI si culorile din alb-albastru in galben-verde, si asa vasluienii incep sa spere din nou la promovare.

    Binenteles BRIGADA SUPREMA este tot la peluza sud incurajandu-si echipa.
    DACA NU AI ISTORIE, DE CE TE PLANGI?

  9. #9
    junior
    Join Date
    Jul 2004
    Posts
    111
    Reputatie
    1
    Ce conteaza ce nume are echipa.. tot echipa orasului era... si istorie exista chiar dak ea nu este facuta pe prima scena a fotbalului romanesc.

  10. #10
    sport legend hamsterutz's Avatar
    Join Date
    May 2004
    Location
    IASI
    Posts
    2,133
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by suporter-I-S
    .........iti amintesti ca la meciurile cu iasul de la vaslui voi v-ati comportat ca ultimii salbatici, incercand prin orice mijloace sa ajungeti la suporterii ieseni pt a-i lovi, asta ca sa nu mai zic de ploaia de pietre care s-a abatut dinspre voi asupra noastra a celor care am venit doar sa ne sustinem echipa (pe cand voi la iasi ati stat in tribuna fara sa aveti nici o problema; multi dintre voi ati stat amestecati printre suporterii ieseni fara ca cineva sa va zica ceva); voua cuvantul civilizatie va spune ceva??? sau este doar un alt cuvant care sigur se gaseste in DEX dar al carui inteles este pt voi o mare necunoscuta.
    aaaaa aici gresesti un pic, la vaslui in prima etapa, domni astia or fi avand ei dorintza sa dea cu pietre faza e ca erau sa si-o ia, nici bine nu au ajuns la noi si deja sticlele cu apa si ce mai avea lumea zburau sper ei, ma tinea sa sarim intre ei si sa ne luam la bataie sa mor io ce nervi aveam in mine rupeam vreo 3 de la ei, si chiar daca nu rupeam ii prindeam una la un fraier chit ca mi-o luam de imi sareau capacele dar eram fericit ca l-am bagat pe ala in spital. oricum daca e sa isi fi lua bataie ola iasi si-o luau si si-o luau si la vaslui.
    am uitat sa zic ca la ei galeria e formata din pusti de 12-19 ani, mai mari nu vezi (la noi macar vezi de la 16-17 in sus, sa si aia betonatzi)
    [COLOR=Lime]PAREREA [/COLOR] [COLOR=Red]MEA[/COLOR]

  11. #11
    sport legend hamsterutz's Avatar
    Join Date
    May 2004
    Location
    IASI
    Posts
    2,133
    Reputatie
    1
    apropo ce obiectiv avetzi? cu echipa care o avetzi nu va vad mai sus de locu 5, hmm oricum noroc, imp e ca avetzi ambitie, sa vazut asta joi. chiar daca nu meritati, da...... BAFTA
    [COLOR=Lime]PAREREA [/COLOR] [COLOR=Red]MEA[/COLOR]

  12. #12
    junior
    Join Date
    Jul 2004
    Posts
    111
    Reputatie
    1
    Obiectivul este formarea unei echipe asa cum a fost si anu` trecut.. pt ca noi nu ne`am propus promovarea pur si simplu am fost aproape de voi si am zis sa incercam ca nu sa reusit asta e altceva da ce vroiati sa facem?
    Cat despre galerie orice comentarii ar fi de prisos .. orice iesean care ar mai sti cate ceva despre fenomenu` asta si`ar da seama ca noi am realizat multe si chiar suntem cunoscuti in tara nu zic ca voi ati fi ultimii dar sincer sunteti sub noi la galerie.. iar cat despre prezentza copiilor.. uitati la voi si pe urma sa vb despre altii...

    "poli poli , galerie de 300 de copii"
    "ia`si invatza de la NOI"

  13. #13
    sport legend hamsterutz's Avatar
    Join Date
    May 2004
    Location
    IASI
    Posts
    2,133
    Reputatie
    1
    bine noi avem copii da? bine daca te mai prind la iasi iti rup un picior din cur sa vezi ce copil sunt. si o sa mai iau catziva copii cu mine ca sa mai rupa si la altzii.
    da pacat ca doar in cupa sa ne mai vedem, iar daca vin la vaslui pe primu care il prind il bat.
    da v-atzi jmecherit rau voi mai, lasa ca va aratam noi galerie de 300 de copii, cu aia 300 de copii va cotonogesc tot stadionu ala cu gauri in el.
    hai ca iti arat o poza de la meciul cu voi sa vedem cine e desupra si cine e dedesubt, la meciul ala cu gura ta ai zis ca atzi fost 500 iar noi o juma de peluza, dar pacat ca poza nu e pusa pe net sau daca e pusa nush adresa.
    [COLOR=Lime]PAREREA [/COLOR] [COLOR=Red]MEA[/COLOR]

  14. #14
    junior
    Join Date
    Jul 2004
    Posts
    111
    Reputatie
    1
    Arata`mi si mie unde am scris eu asa ceva.. cat despre meciu` de la Vaslui noi am fost in jur de o mie la peluza iar voi nu cred ca erati mai multi de 400 chiar si astia mi se par cam multi in fine ce am realizat noi ca galerie poti vedea pe www.galben-verzii.as.ro si pe urma sa ne arati si u cateva poze si o sa facem comparatia ca sa nu mai zic ca noi la is am fost 1 500 deci de 3 ori mai multi cati ati fost voi la Vaslui.. si imi pastrez parerea ca vb cu un minor subiectiv care nu vrea sa deschida ochii si sa observe un lucru..
    Ca galerie nu aveti nici o sansa ... pacat totusi pt orasu` ala.. cat despre batai si alte vitejii sunt satul de astea pe net.. poa` u nu stii da am fo` la meciu` cu rapid si am vrut sa va fur banneru` cu original blue boys.. de ce nu mai batut? poa` jucam in cupa ca sa vad ce rupi u si ce faci u.. copil facut din laba..

  15. #15
    sport legend hamsterutz's Avatar
    Join Date
    May 2004
    Location
    IASI
    Posts
    2,133
    Reputatie
    1
    unde ai fost tu mai rapanule? ca io nu am vazut pe cineva sa incerce sa fure vreun baner!!! nush care erai, probabil erai invisibil. si ai grija cum vb io nu te-am insultat.copil facut din laba esti tu ca esti prost, si chir pe deasupra, la care meci la iasi atzi fost 1500? sau atzi nr si jandarmii. si inca ceva sa imi numeri si mie catzi au venit in deplasare care sa stea in vaslui si catzi in judetz si apoi sa comentezi. si deabia astept un meci de cupa daca va calificatzi ee ff posibil sa existe si mi-as dori sa fie la voi, ca sa facem pagube.si se pare ca suntetzi si jmenari voi. avetzi noroc, daca jucam cu voi in urma cu 4 ani nu mai plecatzi voi teferi din iasi, atunci mai venea lumea la gelerie acuma mai slab. oricum din partea mea esti un rapan si un fraier si tare curios sunt sa stiu cam ce vs ai!!!
    [COLOR=Lime]PAREREA [/COLOR] [COLOR=Red]MEA[/COLOR]

  16. #16
    junior
    Join Date
    Jul 2004
    Posts
    111
    Reputatie
    1
    Nu o sa mai jignesc pe nimeni poate nu e corect pt ca persoana nu e de fatza poa` o sa ne int si o sa vedem atunci totusi hai sa venim cu argumente care sa arate care sunt mai buni.
    Eu am argumentat cu pozele de pe site`u` suporterilor www.galben-verzii.as.ro si recunosc maia vem mult de lucrat dar nu pot sa cred ca voi ati facut mai multe ca noi din toate pct de vedere.

  17. #17
    sport legend hamsterutz's Avatar
    Join Date
    May 2004
    Location
    IASI
    Posts
    2,133
    Reputatie
    1
    pai poze am io in calc, facute de mine personal, da-mi id de ymsg si intr-o zi o sa vedem care e mai bun, cand intri tu ca io is online mai tot timpul ca am net acas.nu am zis ca nu atzi realizat multe nu am zis ca nu suntetzi mai buni ca noi, poate undeva suntetzi, poate acum suntem in criza. dar ceea ce am fost noi nu o sa fitzi voi niciodata.
    P.S mi-a placut faza de pe site cum ca un grup s-a desfiintzat fiindca au pierdut bannerul, asta arata cat de mult tineau aia la echipa.
    Edit: bravo pt victoria cu ceahlaul poate ne vedem in A la anu si va furam si un titlu ca 2 promovari le-am furat deja
    [COLOR=Lime]PAREREA [/COLOR] [COLOR=Red]MEA[/COLOR]

  18. #18
    junior
    Join Date
    Jul 2004
    Posts
    111
    Reputatie
    1
    misto gluma.. :} oricum vezi ca se poate discuta si serios fara injuraturi .. o sa ne injuram noi pe stadion

  19. #19
    sport legend hamsterutz's Avatar
    Join Date
    May 2004
    Location
    IASI
    Posts
    2,133
    Reputatie
    1
    aham , dar nu glumeam vb serios!!!
    [COLOR=Lime]PAREREA [/COLOR] [COLOR=Red]MEA[/COLOR]

  20. #20
    junior
    Join Date
    Jul 2004
    Posts
    111
    Reputatie
    1
    :}}
    pacat ca nu ne int in cupa.. conducerea a decis sa renunte la cupa pt a incerca sa avem rez de anu` trecut in div B. asta e.. ne mai int noi..

  21. #21
    sport legend hamsterutz's Avatar
    Join Date
    May 2004
    Location
    IASI
    Posts
    2,133
    Reputatie
    1
    da parca v-atzi calificat!!! sau acuma au decis sa piarda meciu??
    [COLOR=Lime]PAREREA [/COLOR] [COLOR=Red]MEA[/COLOR]

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •