Page 3 of 6 FirstFirst 12345 ... LastLast
Results 43 to 63 of 109

Thread: Campionatul National de Raliuri

  1. #43
    spellbound Profetu's Avatar
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Bucharest
    Posts
    1,496
    Reputatie
    1
    Conform unor zvonuri si Emanuel Ilina va alerga in 2005 pe o noua masina, cel mai probabil un Mithubishi Evo VIII de clasa N.

  2. #44
    spellbound Profetu's Avatar
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Bucharest
    Posts
    1,496
    Reputatie
    1
    Anul asta vom avea etapa de CNR la Bucuresti, pe macadam, sunt foarte curios sa vad pe unde vor intra masinile.
    Sper sa nu se repete situatia de anu trecut cand Raliul Argesului a fost anulat din calendar cu cateva saptamani inaintea desfasurarii.

  3. #45
    spellbound Profetu's Avatar
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Bucharest
    Posts
    1,496
    Reputatie
    1
    Zvonuri:
    Emanuel Ilina - Mitsubishi Evo 8
    Bogdan Marisca - Evo 7

    Motivul pentru care nu se tine in 2005 un raliu la Timisoara este ca organizatorii sunt de partea FRAK-ului.

  4. #46
    spellbound Profetu's Avatar
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Bucharest
    Posts
    1,496
    Reputatie
    1
    mai mult ...

    Mihai Leu ... Evo 8

    BKP se pare ca intentioneaza sa inscrie a treia masina, tot Subaru ... se pare cu Grigorescu ...

    Va spun ... se ingroasa gluma !

  5. #47
    spellbound Profetu's Avatar
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Bucharest
    Posts
    1,496
    Reputatie
    1
    Se pare ca BKP l-au debarcat pe Titi. Urata treaba ! Sper sa-si gaseasca un volan pentru sezonul asta !
    In locul lui, a venit Grigorescu.

  6. #48
    spellbound Profetu's Avatar
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Bucharest
    Posts
    1,496
    Reputatie
    1

    Zvonuri !!!

    Dan Gartofan - Subaru WRX STI (tommy makinen spec.N11) BKP
    George Grigorescu - Subaru WRX STI (tommy makinen spec N.11)BKP
    Raspopa - Renault Clio Bkp
    Cismaru - Renault Clio Bkp
    Mihai Leu - Mitsubishi Evo 8 - lukoil
    Emanuel Ilina - Mitsubishi Evo 8,5 (mr) - omv
    Bogdan Marisca - Mitsubishi Evo 7 -omv
    George Morar - Mitsubishi Evo 6 (gr.H) - omv (incert)
    Lucian Preda - Mitsubishi Evo 5 - Eurolines incert
    Danny Ungur - Mitsubishi Evo 6 - MOL
    CatalinBerari - Mitsubishi Evo 7
    Titi Aur - Skoda Octavia wrc Gr.H - OMV
    Dodo Pitigoi - Mitsubishi evo 7
    Sorin Badea - Mitsubishi evo 7
    Manu Mihalache - Mitsubishi evo 7 - Atlanta
    Gunter Graef - Mitsubishi evo 7 - Atlanta
    Dodo Toma - Toyota Celica - Atlanta Gr H
    Savu Bv.- Mitsubishi Evo 6 Gr.H
    Heinz Golner - VW Golf Turbo - Gr H /asfalt + Skoda Octavia Kit car /(macadam).
    Horatiu Ionescu Cristea - Porsche 911 Turbo Gr H
    Banciu - Audi S2 Gr H
    Carmen / Valentina - MG Gr N
    Burchel - VW Polo Super 1.6
    Duval - Citroen Saxo Super 1.6
    Turbatu - Citroen Saxo Gr N
    Arthur - Mitsubishi Evo 6 Gr N

  7. #49
    spellbound Profetu's Avatar
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Bucharest
    Posts
    1,496
    Reputatie
    1
    Prima etapa trebuia sa se dispute pe asfalt la Brasov ... se pare ca se va disputa pe zapada ... ... ar fi interesant, prima etapa pe zapada din CNR ...

  8. #50
    Retired grig_jr's Avatar
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    Timisoara
    Posts
    1,719
    Reputatie
    1
    cand e? lene sa sap,.. sorry

    cand sunt etapele de la hunedoara si banat? sunt cele mai aproape de mine si as incerca o deplasare.

    tu cum "participi" la un raliu? iti alegi un viraj misto si stai acolo toata ziua? te invarti prin standuri?!?
    "There are 10 types of people in the world... those who understand binary and those who don't."

  9. #51
    spellbound Profetu's Avatar
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Bucharest
    Posts
    1,496
    Reputatie
    1
    Obligatoriu fotografiez in prima zi toate masinile ... ca sa nu cumva sa abandoneze vreunu si sa-l ratez.
    In parcu de asistenta e super meserie. Vorbesti cu pilotii, intrebi cum sta treaba ... cea mers bine, cea mers rau ... oamenii sunt foarte deschisi. Chiar si Titi ...
    Pe probe stau ori pe linie dreapta mai lunga de 600 de metri ca sa aud la maxim motoarele ... stau langa un pom, sau ceva ... un pod ... ca sa nu ma ia vreunu pe parbriz .... apoi schimb, in functie de desfasurare ... cu o curba de viteza in care intra mai mult cu spatele ... Exista situatii in care trec in aceeasi zi pe aceleasi probe, deci ai timp sa schimbi pozitia.
    In timpi morti ... mananci, joci fotbal, bei ... sau stai zgribulit in masina aparandu-te de ploaie si injurand printre dinti ceasul ca nu se misca mai repede.
    www.autorally.ro te poate ajuta cu mai multe informatii despre etape. Stiu numai ca prima e la inceputul lui aprilie la Brasov, pe asfalt, deci pe la Poiana.

  10. #52
    Retired grig_jr's Avatar
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    Timisoara
    Posts
    1,719
    Reputatie
    1
    poate ne "lipim" pt hunedoara sau banat
    "There are 10 types of people in the world... those who understand binary and those who don't."

  11. #53
    spellbound Profetu's Avatar
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Bucharest
    Posts
    1,496
    Reputatie
    1
    Vedem ... toata treaba e sa gasim undeva sa ne cazam ... rezonabil si aproape de probe. Prin zonele astea nu prea stiu pe nimeni asa ca daca auzi vreun pont de cazare ceva mai ieftin decat un hotel de 2 stele anunte-ma si pe mine, te rog.

  12. #54
    Retired grig_jr's Avatar
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    Timisoara
    Posts
    1,719
    Reputatie
    1
    eu locuiesc in timisoara si prietena mea este din hunedoara.
    e bine?
    "There are 10 types of people in the world... those who understand binary and those who don't."

  13. #55
    spellbound Profetu's Avatar
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Bucharest
    Posts
    1,496
    Reputatie
    1
    grig ... in gluma acum, nu vreau sa stau la prietena ta ...
    cautam un loc unde sa stam noaptea ... 5-6 ore ... agroturism chiar ... sa nu ne rupa la bani si sa fie aproape de probe .... ultima conditie e esentiala ... dimineata circulatia se inchide foarte devreme si trebuie sa te trezesti dimineata ca sa apuci sa intri pe zonele in care se vor desfasura "luptele" ...

  14. #56
    Retired grig_jr's Avatar
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    Timisoara
    Posts
    1,719
    Reputatie
    1
    pei nu ziceam ca e din hunedoara in ideea ca o sa stam pe capu ei. dar fiind de acolo poate rezova ceva, nu? la fel si in timi. eu stau la camin,... dar se rezolva ceva.

    din cate stiu eu la hunedoara raliu e pe cincish pe acolo. mai sunt cabane,. chestii ,.. se rezolva
    "There are 10 types of people in the world... those who understand binary and those who don't."

  15. #57
    spellbound Profetu's Avatar
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Bucharest
    Posts
    1,496
    Reputatie
    1
    Grig ... ar fi super daca s-ar aranja ceva la Hunedoara sau la Timisoara ...

    Chip in taci ...

  16. #58
    manager piranha's Avatar
    Join Date
    Dec 2004
    Posts
    324
    Reputatie
    1

    Smile

    Quote Originally Posted by Profetu
    grig ... in gluma acum, nu vreau sa stau la prietena ta ...
    Eu as vrea

    Profete, o mica (virgula) corectie:

    Carmen Craciun (fosta Berghea) nu are bani sa mearga cu MG-ul lui Pitigoi si nu va merge.
    [I]I'm tired of hearing about money, money, money. I just want to play the game, drink Pepsi, wear Reebok.[/I] - Shaquille O'Neal

  17. #59
    incepator
    Join Date
    Mar 2005
    Location
    Brasov
    Posts
    4
    Reputatie
    1
    Mai, mai, mai... toata lumea buna pe forum-ul asta...

    Pe mine ma enerveaza ca nu se exista dom'le un site pe care sa fie prezentate toate echipele ce vor merge la CNR/VTM. Am sa incerc eu sa fac asta pe www.lanciadelta.ro dar e greu pentru ca tot ce prind pana acum sunt zvonuri. Sper ca la Brasov sa fie totul clar si s-o punem pe picioare, pentru ca e nevoie...

  18. #60
    Retired grig_jr's Avatar
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    Timisoara
    Posts
    1,719
    Reputatie
    1
    "There are 10 types of people in the world... those who understand binary and those who don't."

  19. #61
    spellbound Profetu's Avatar
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Bucharest
    Posts
    1,496
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by grig_jr
    integrale e un "veteran" al forumului autorally ...

    Quote Originally Posted by HF_Integrale
    Mai, mai, mai... toata lumea buna pe forum-ul asta...

    Pe mine ma enerveaza ca nu se exista dom'le un site pe care sa fie prezentate toate echipele ce vor merge la CNR/VTM. Am sa incerc eu sa fac asta pe www.lanciadelta.ro dar e greu pentru ca tot ce prind pana acum sunt zvonuri. Sper ca la Brasov sa fie totul clar si s-o punem pe picioare, pentru ca e nevoie...
    Iti dai seama ca toti pastreaza surprizele pana la prima etapa de la Brasov.
    Ti-am mai spus ... ai niste filmulete pe site, de toata frumusetea ... grig, ar trebui sa intri sa le vezi ... merita !!!

  20. #62
    Retired grig_jr's Avatar
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    Timisoara
    Posts
    1,719
    Reputatie
    1
    da, sa traiti

    sa inteleg ca atunci cand o sa vreau sa imi cumpar o integrale am cu cine vorbi, nu ??!

    dar nu discut decat daca e vorba de o Evo2.... si de la 400 CP in sus
    "There are 10 types of people in the world... those who understand binary and those who don't."

  21. #63
    incepator
    Join Date
    Mar 2005
    Location
    Brasov
    Posts
    4
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Profetu
    integrale e un "veteran" al forumului autorally ...

    Iti dai seama ca toti pastreaza surprizele pana la prima etapa de la Brasov.
    Ti-am mai spus ... ai niste filmulete pe site, de toata frumusetea ... grig, ar trebui sa intri sa le vezi ... merita !!!
    Acuma chiar „veteran”... E mult spus. Treaba cu autorally.ro e ca eu ii stiu pe oamenii aia de acolo (cum sunt sigur ca-i stie si Profetu) si imi dau seama ca se poate si o informare mai completa si mai... hmm... obiectiva.

    Filmuletele... da... le vom schimba la un moment dat... chiar cu imagini on-board de la CNR/VTM speram. Sunt cateva Integrale frumoase pe care le veti vedea in sezonul asta... am promisiuni serioase in sensul asta.

    Quote Originally Posted by grig_jr
    da, sa traiti

    sa inteleg ca atunci cand o sa vreau sa imi cumpar o integrale am cu cine vorbi, nu ??!

    dar nu discut decat daca e vorba de o Evo2.... si de la 400 CP in sus
    Putem vorbi si fara sa vrei sa cumperi, dar sigur ca eu cam stiu ce si cum se misca cu Lancia in Romania, asa ca daca ai nevoie iti stau la dispozitie.

    Evo2... aia e o super-bomba. Si inca o super-bomba cica e prevazuta pentru 2006 cand va aparea noua Integrala. Speram sa fie inspirata mai mult din Evo2 decat din Delta HPE care a fost... un pas inapoi.

    Da' de ce nu veniti si pe forum la noi ca sa vorbim despre masini si alte de-astea? Sunt ceva oameni cu adevarat interesanti acolo... www.lanciadelta.ro/forum

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •