Page 25 of 25 FirstFirst ... 15232425
Results 505 to 520 of 520

Thread: APULUM ALBA-IULIA

  1. #505
    sport legend ADelPiero's Avatar
    Join Date
    Jan 2003
    Location
    ALBA IULIA
    Posts
    7,198
    Reputatie
    1
    hai mai ... k ne`am descurcat destul de bine
    multć lume... PUŽINI OAMENI

  2. #506
    senior bill's Avatar
    Join Date
    Jun 2004
    Location
    Alba Iulia
    Posts
    226
    Reputatie
    1
    Ne-am descurcat desi nimeni nu se astepta. Totusi am mai coborat in clasament pt ca Iasiul a batut si mai coboram unul daca bate si Craiova pe Dinamo. Acum trebuie sa batem Farul sa iernam pe un loc ceva mai sus in clasament.
    [B]Intotdeauna Unirea![/B]

  3. #507
    Unirist pe veci spmihai's Avatar
    Join Date
    Jun 2004
    Location
    ALBA IULIA
    Posts
    302
    Reputatie
    1
    Ne-am descurcat destul de bine la Pitesti si ma bucur ca am auzit ca o jucat bine Sarbu, care in meciul cu CFR a fost dezastru. Nu o gresit decat la gol unde a fost intors usor, si el si altii. Pacat ca am luat gol pe final.
    [CENTER][B]O echipa frumoasa e-o iubire de-o viata
    FC UNIREA[/B] [/CENTER]

  4. #508
    sport legend ADelPiero's Avatar
    Join Date
    Jan 2003
    Location
    ALBA IULIA
    Posts
    7,198
    Reputatie
    1
    momentan suntem deasupra liniei... la limita....
    ...deci suntem salvati in acest moment
    multć lume... PUŽINI OAMENI

  5. #509
    senior bill's Avatar
    Join Date
    Jun 2004
    Location
    Alba Iulia
    Posts
    226
    Reputatie
    1
    Vom fi si mai sus daca ii batem pe Farul. Apoi avem la dispozitie un retur intreg sa urcam...sau sa coboram
    [B]Intotdeauna Unirea![/B]

  6. #510
    sport legend ADelPiero's Avatar
    Join Date
    Jan 2003
    Location
    ALBA IULIA
    Posts
    7,198
    Reputatie
    1
    putem ajunge daca ne prezentam k o echipa
    nu: 5 trag de ei ... si 6 se "odihnesc"
    Last edited by ADelPiero; 23rd November 2004 at 22:58.
    multć lume... PUŽINI OAMENI

  7. #511
    Unirist pe veci spmihai's Avatar
    Join Date
    Jun 2004
    Location
    ALBA IULIA
    Posts
    302
    Reputatie
    1
    Ai dreptate, trebuie toti sa traga de ei, nu numa vreo 5. Sper ca isi revine Chivescu, ca daca nu e de bai, ca Iuri nu e refacut complet. Oricum, avem nevoie de 3 puncte
    [CENTER][B]O echipa frumoasa e-o iubire de-o viata
    FC UNIREA[/B] [/CENTER]

  8. #512
    sport legend ADelPiero's Avatar
    Join Date
    Jan 2003
    Location
    ALBA IULIA
    Posts
    7,198
    Reputatie
    1
    macar ... sa terminam cu o victorie pe teren propriu sa se lase o impresie buna la final de tur
    multć lume... PUŽINI OAMENI

  9. #513
    senior bill's Avatar
    Join Date
    Jun 2004
    Location
    Alba Iulia
    Posts
    226
    Reputatie
    1
    Nu am terminat nici cu o victorie si nici impresia nu a fost buna. Am ramas cu 15 puncte, daca facem un retur asemanator suntem ca si retrogradati. Va trebui neaparat facut ceva in iarna.
    [B]Intotdeauna Unirea![/B]

  10. #514
    DJ MaPaX MaPaX's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Location
    Alba Iulia
    Posts
    1,251
    Reputatie
    1
    Eu cred ca mai bine juca Minca in poarta!
    [SIGPIC][/SIGPIC]

  11. #515
    senior bill's Avatar
    Join Date
    Jun 2004
    Location
    Alba Iulia
    Posts
    226
    Reputatie
    1
    La cate ocazii a avut Farul si cate interventii reusite Turcas intr-adevar nu avea cum sa fie mai rau cu Minca in poarta.
    [B]Intotdeauna Unirea![/B]

  12. #516
    sport legend ADelPiero's Avatar
    Join Date
    Jan 2003
    Location
    ALBA IULIA
    Posts
    7,198
    Reputatie
    1
    pai 1 ocazie clara... golu` 3...
    iar la primul si al doilea gol ... tusierul a facut diferenta (din ce am vazut eu) ...
    multć lume... PUŽINI OAMENI

  13. #517
    senior bill's Avatar
    Join Date
    Jun 2004
    Location
    Alba Iulia
    Posts
    226
    Reputatie
    1
    Iata ca s-a jucat si restanta si n-am putut sa luam de la Steaua nici macar un punct.
    Timisoara a batut pe Sportul asa ca am mai coborat un loc si suntem pe 14.
    Sper sa se intample ceva in iarna si sa putem iesi de pe ultimele locuri in retur.
    [B]Intotdeauna Unirea![/B]

  14. #518
    Unirist pe veci spmihai's Avatar
    Join Date
    Jun 2004
    Location
    ALBA IULIA
    Posts
    302
    Reputatie
    1
    Am facut un tur naspa, dar daca stam sa ne gandim cate puncte am pierdut in ultimele minute sau din cauza unor greseli. Sa incepem cu CFR Cluj, am egalat de la 2-0, ne-au lovit pe o greseala de aparare, 3-2 , apoi o fost gata meciul (4-2) - cel putin 1 pct. Rapid, faimosul Turcas in minutul 87, primeste un gol demn de Fotbal la Max - 2 pct pierdute. La Pitesti in minutul 86, ne egaleaza - 2 pct pierdute. Cu Farul egalam iara dupa ce am fost condusi cu 2-0, dar Turcas trebuia sa faca ceva sa mai pierdem puncte, pun pariu ca-i bateam pe marinari daca nu luam golul ala - cel putin 1 pct. Daca facem o adunare, vedem ca am pierdut cel putin 6 puncte din niste prostii. Cu 21 de puncte eram pe locul 7, fara probleme de retrogradare, dar singuri ne-am facut viata grea. Pacat, trebuie sa ne trezim.
    [CENTER][B]O echipa frumoasa e-o iubire de-o viata
    FC UNIREA[/B] [/CENTER]

  15. #519
    manager HaoTic's Avatar
    Join Date
    Oct 2003
    Location
    Alba Iulia
    Posts
    260
    Reputatie
    1
    Am auzit niste copii de vreo 9,10 ani, care faceau misto unul de altul prin apelativul "Turcas"
    OldFan Unirea Alba Iulia

  16. #520
    sport legend ADelPiero's Avatar
    Join Date
    Jan 2003
    Location
    ALBA IULIA
    Posts
    7,198
    Reputatie
    1
    “Īi mulţumesc lui Dumnezeu!”

    Atacantul Tibi Moldovan este fericit că a semnat cu formaţia “cīinilor roşii”, mai ales că nimeni nu credea că poate ajunge la o echipă de top din Capitală. A atras atenţia din momentul īn care Apulum a devenit, anul trecut, revelaţia Diviziei A. Evoluţiile sale constant bune au entuziasmat marile cluburi bucureştene. Practic, Steaua, Dinamo şi Rapid s-au bătut īn iarna trecută pentru a-şi asigura serviciile acestui atacant veritabil. Acum, după un an, Dinamo a reuşit să-l legitimeze. El este Tibi Moldovan.

    Cum e Tibi, te-ai obişnuit cu ideea că de acum eşti dinamovist?
    -Tibi Moldovan: Sincer, nu prea. Mă tem să nu fie un vis din care să mă trezesc. Sīnt foarte fericit. După atīta suferinţă īndurată, am avut putere de muncă şi am reuşit. Nimeni nu mai credea īn mine, nimeni nu mai spera īn revenirea mea. Doar eu am sperat. Īi mulţumesc lui Dumnezeu.

    De ce spui aşa ceva?
    -Păi, toată lumea a uitat de mine după ce m-am accidentat (n.r. - ruptură de ligamente şi menisc) sau am avut acele probleme personale. Tocmai de aceea am avut atunci o cădere psihică. Dar, am realizat că eu sīnt singura persoană care mă pot ajuta. Am vrut să mă revanşez faţă de mine. Iar apoi, cīnd am reintrat īn teren, am avut motive destule pentru a demonstra că sīnt un bun fotbalist.

    A greşit oare lumea cīnd te-a judecat după acel incident cu fosta ta prietenă?
    -Īn primul rīnd, s-a amplificat prea mult acel incident. Nu sīnt un bătăuş. Nu am dat şi nici nu aş putea da vreodată cu pumnii sau picioarele īn acea femeie sau īn oricare alta. A fost urīt. Dar, gata, asta a fost ultima oară cīnd voi mai comenta acest subiect. Treaba mea este să joc fotbal, şi sper să o fac cīt mai bine pentru noua mea echipă Dinamo.
    multć lume... PUŽINI OAMENI

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •