Page 1 of 40 12311 ... LastLast
Results 1 to 21 of 824

Thread: FC Brasov

  1. #1
    sport legend rasheedkpenny's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Location
    Bucuresti(L-V)/Brasov(SD)
    Posts
    3,313
    Reputatie
    1

    FC Brasov

    avand in vedere ca sunt din Brasov m-am gandit sa deschid un topic!

    Care credeti ca va fi rezultatul meciului Brasov - Dinamo?

  2. #2
    incepator
    Join Date
    Apr 2003
    Posts
    4
    Reputatie
    1
    2-0 Il rog pe LACA sa ramana la BRASOV!


    FORZZA CARPATICA[/b]
    PRO LACATUS!

  3. #3
    sport legend rasheedkpenny's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Location
    Bucuresti(L-V)/Brasov(SD)
    Posts
    3,313
    Reputatie
    1
    Trebuia sa fie 2-0 sau chiar 2-1 pentru Brasov, dar se pare ca norocul nu a fost de partea noastra in meciul cu Dinamo!

    FORZA CARPATICA

  4. #4
    sportaholic Vadim's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Location
    Bucuresti
    Posts
    21,240
    Reputatie
    1
    Echipa mea favoria din Divizia A. Pentru ce a facut Lacatus acolo anul asta.

  5. #5
    junior
    Join Date
    Apr 2003
    Posts
    62
    Reputatie
    1

    Ce se intampla?

    Din respect pentru rasheed, postez acest mesaj, dar in acelasi timp si din curiozitatea starnita de parcursul excelent al brasovului. Cum e posibil ca un oras de traditie, cu rezultate excelente in ultimii ani, in ciuda smecheriei lui ioan neculaie (care ii plateste pe jucatori de 2 ori pe an de paste si de craciun), sa fie in pericol a-si pierde jucatorii, echipa, poate locul inm divizia A (la anu'..in stilul asta brbar...de finantare.....retrogradati). Nu ia nimeni nici o masura? Chiar nimeni nu se implica?Autoritatile locale ce pazesc?
    Crisrom
    Hai RAPIDU'!!!

  6. #6
    sport legend rasheedkpenny's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Location
    Bucuresti(L-V)/Brasov(SD)
    Posts
    3,313
    Reputatie
    1
    Respect pentru... respecte!

    Nu sunt eu un prea mare fan al echipei Brasovului, dar de cand cu venirea lui Lacatus (probabil va renunta la Brasov pentru nationala de tineret) parca s-au mai impulsionat lucrurile. Nu sunt un mare fan datorita lui Neculaie & Co. care mi se pare si mie ca e un mare "tepar". Apreciez ca baga bani in fotbal, dar nu il cred in nici un moment când spune ca nu scoate / si nu a scos bani din fotbal.

    Echipa Brasovului poate sa fie in primele 3, dar nu sunt sigur ca vrea sa fie acolo!!! Pur si simplu ma dispera cand se chinuie sa obtina un punct sau sa câstige cu Rapid, Steaua, Dinamo, si se impotmolesc (voit sau nu) cu Gloria, Bacau chiar pe terenul propriu. In ultimele 3 sau 4 sezoane am fost la fiecare meci al Rapid-ului la Brasov. De fiecara data Rapid a luat bataie . Am mai fost si la unele meciuri cu Dinamo. Atmosfera este frumoasa la meciurile importante... dar la restul???

    Parerea mea: daca Lacatus va pleca de la Brasov echipa se va duce de râpa. Pacat, mare pacat!

  7. #7
    sport legend rasheedkpenny's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Location
    Bucuresti(L-V)/Brasov(SD)
    Posts
    3,313
    Reputatie
    1
    Se duce echipa de râpa? Au adus ceva jucatori noi, eu sunt din Brasov si n-am auzit nimic. Poate stiti voi mai multe!

  8. #8
    Toronto FC 07Ex's Avatar
    Join Date
    Dec 2002
    Location
    Streetsville, ON
    Posts
    1,227
    Reputatie
    1
    rasheedkpenny, ce se aude de turneul pe care-l organizati la sfarsitul saptamanii? Am inteles ca vor participa FC Brasov, National, Sportul si echipa pe care o antreneaza Hagi in Turcia. Stii cumva mai multe amanunte?

  9. #9
    flankultras tudoor's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Brasov
    Posts
    611
    Reputatie
    1
    N-am stiu ca s-a deschis un forum pt. Steagu'! m-am gandit si eu acum cateva luni sa-l deschid...oricum ma bucur ca a avut cine spirit de initiativa ! Voi aveti dreptate ca Lacatus e un super-antrenor, dar echipa nu se va duce de rapa fara el!! Sa nu uitam ca acum 2 ani ne-am califat in UEFA si antrenor era Gabello... Sezon urmator avem ca obiectiv locurile 2-6, deci noi suporteri ne facem ceva sperante ca vom ramane in top!
    Mai ales ca acum s-au transferat niste jucatori buni. Adica Prunea, Mozacu, Baicu, Gricore, Tinel Petre, Miclaus si Manole, plus inca cativa tineri de la echipa de tineret si de la echipe din judet!! Deci ar fi ceva premize pt. o noua evolutie de senzatie!! Eu cel putin sper din toata inima!!!!
    [I]"In toată cariera mea de jucătoare sau antrenoare nu am simţit ce am simţit după partida cu Merignac. Mă durea sufletul să văd publicul acela extraordinar care ne aplauda deşi am pierdut. Pentru ei merită să dăm totul pentru calificare şi apoi să ne bucurăm împreună." [/I][B]Mariana Tarca[/B]

  10. #10
    sport legend rasheedkpenny's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Location
    Bucuresti(L-V)/Brasov(SD)
    Posts
    3,313
    Reputatie
    1
    La inceput a fost vorba ca vor participa Rapid, Steaua, Bursaspor si FC Brasov! Mai era o varianta, cu FC National, Craiova si Bursaspor alaturi de FC Brasov. Daca mai aflu ceva o sa scriu!

  11. #11
    flankultras tudoor's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Brasov
    Posts
    611
    Reputatie
    1
    La turneul de la Brasov participa FC Brasov, Bursaspor, Sportul si National. Duminica de la 15:00 National - Sportul si del a 17:00 FC Brasov - Bursa (in direct pe Antana 1). Iar marti de la 15:00 finala mica (adica pierzatori din cele 2 partide) si de la 17:00 finala mare, toate meciurile pe "Tineretului"! Pentru cei din Bv azi de la 17:00 Steaagu' mai joaca un amical cu echipa din prima liga greaca Etnikos, pe ICIM...
    [I]"In toată cariera mea de jucătoare sau antrenoare nu am simţit ce am simţit după partida cu Merignac. Mă durea sufletul să văd publicul acela extraordinar care ne aplauda deşi am pierdut. Pentru ei merită să dăm totul pentru calificare şi apoi să ne bucurăm împreună." [/I][B]Mariana Tarca[/B]

  12. #12
    sport legend rasheedkpenny's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Location
    Bucuresti(L-V)/Brasov(SD)
    Posts
    3,313
    Reputatie
    1
    O sa puna Neculaie taxa de intrare la meciurile astea sau o sa fie intrarea libera? La cum il stiu de zgârcit o sa bage taxa de intrare, desi e turneu de pregatire!!! Nu pot sa uit faza din UEFA cu Internationale. Penibil!

  13. #13
    flankultras tudoor's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Brasov
    Posts
    611
    Reputatie
    1
    nu stiu sigur, dar mi se pare ca am auzit ceva de 30000 intrarea. mi se pare f. posibil, stiindu-l pe Nicolae..dar tre sa te gandesti ca tot atata a costat un bilet le meciurile de divizia A, din sezonul trecut!!!
    [I]"In toată cariera mea de jucătoare sau antrenoare nu am simţit ce am simţit după partida cu Merignac. Mă durea sufletul să văd publicul acela extraordinar care ne aplauda deşi am pierdut. Pentru ei merită să dăm totul pentru calificare şi apoi să ne bucurăm împreună." [/I][B]Mariana Tarca[/B]

  14. #14
    sport legend rasheedkpenny's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Location
    Bucuresti(L-V)/Brasov(SD)
    Posts
    3,313
    Reputatie
    1
    Cred ca ajung si eu la meci... sa vad cum se misca Brasovul. Sper si anul asta sa nu mai vindem meciuri cu Bacau si Bistrita si sa ajungem si noi in vreo cupa europeana!

  15. #15
    Oltean! ady_azzuro's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    US.
    Posts
    6,556
    Reputatie
    1

    Bafta brashovului

    Si mie imi place de brashov
    Bafta in noul sezon!
    Deshi craiova i-a cam batut in ultimi ani
    [FONT=Century Gothic][COLOR=Blue][B]România, ţara cu sânge alb-albastru[/B][/COLOR][/FONT]

  16. #16
    sport legend rasheedkpenny's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Location
    Bucuresti(L-V)/Brasov(SD)
    Posts
    3,313
    Reputatie
    1
    Cam asa e... si Brasovul e neinvins in ultimii ani in fata Rapidului!

  17. #17
    Oltean! ady_azzuro's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    US.
    Posts
    6,556
    Reputatie
    1

    Bani

    Cum mai e situatia financiara pe la brashov?
    [FONT=Century Gothic][COLOR=Blue][B]România, ţara cu sânge alb-albastru[/B][/COLOR][/FONT]

  18. #18
    junior
    Join Date
    Aug 2003
    Posts
    139
    Reputatie
    1
    Suporteri brasoveni pastrati o peluza libera pentru ca pe 8 Noiembrie suporterii nemteni vor fi in numar mare.
    [SIZE=3][COLOR=Yellow]FORZA[/COLOR] [COLOR=Black]CEAHLAUL[/COLOR]!!![/SIZE]
    [COLOR=Red][SIZE=3]FORZA ARSENAL!!![/SIZE][/COLOR]

  19. #19
    sport legend rasheedkpenny's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Location
    Bucuresti(L-V)/Brasov(SD)
    Posts
    3,313
    Reputatie
    1
    Nici la Brasov situatia financiara nu e prea clara, din câte stiu eu... Ioan Neculaie alaturi de Ghe. Stefan vroiau sa protesteze prin neparticiparea in campionat! Se pare ca au renuntat! Vom vedea ce va urma!

  20. #20
    manager seby's Avatar
    Join Date
    Jun 2003
    Location
    Piatra-Neamţ
    Posts
    276
    Reputatie
    1
    Ioan NIcolaie și-a retras finanțarea de la FC BRAȘOV și va pleca și Lăcătuș.
    La CEAHLĂUL nu prea sunt probleme.
    Leave me alone!

  21. #21
    "The Doctor" DRAGOS's Avatar
    Join Date
    May 2003
    Location
    In inima fotbalului
    Posts
    2,004
    Reputatie
    1
    Deci, pregatitiva ca venim la Brasov!!!!!!
    FORZA CEAHLĂUL!!!!!!! FORZA BIANCONERI!!! FORZA JUVENTUS TORINO 4 EVER!!!!!!

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •