Page 6 of 40 FirstFirst ... 4567816 ... LastLast
Results 106 to 126 of 824

Thread: FC Brasov

  1. #106
    ardelean DIXX's Avatar
    Join Date
    Aug 2003
    Location
    EU
    Posts
    1,228
    Reputatie
    1
    Frumos meciul cu Dinamo,ce sa zic ,n-am avut sansa.Oricum din greseli din astea invatam cate ceva,si sunt sigur ca daca atacul merge asa si mai departe de la Ploiesti venim cu puncte.Ati mai facut ceva cu contul ala Tudore?
    FORZA STEAGU!!!

  2. #107
    flankultras tudoor's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Brasov
    Posts
    611
    Reputatie
    1
    Da, super meci! din pacate n-a fost sa fie,am avut ghinion! oricum se vede o schimbarea radicala de tactica! Din echipa cu cele mai putine goluri marcate, dar si primite am devenit echipa cu cele mai multe goluri primite dar si cu a doua ofensiva din divizie!!! Macar acum facem spectacol
    Dick imi pare rau ca n-ai ramas la meci! A fost atmosfera adevarata! Galeria a fost cam jumate de peluza (un pic mai putin..)! Am avut si cartoanele de la club dar si steagu ala de 10x15m pe care l-a facut Cornel in trei zile! A iesit frumos de tot! Am mai pus ceva poze pe http://stegaru.tripod.com
    Am deschis contul ala! nr. 3705611 EUR, Swift RZBRROBU, Reiffeisen Bank Brasov, M. Kogalniceanu 3, Brasov ! E pe numele meu si al lui Coco. Da-l si tuh mai departe la cine mai sti, sa vedem dak se strange ceva pt. meciul cu Steaua din primavara!
    [I]"In toată cariera mea de jucătoare sau antrenoare nu am simţit ce am simţit după partida cu Merignac. Mă durea sufletul să văd publicul acela extraordinar care ne aplauda deşi am pierdut. Pentru ei merită să dăm totul pentru calificare şi apoi să ne bucurăm împreună." [/I][B]Mariana Tarca[/B]

  3. #108
    ardelean DIXX's Avatar
    Join Date
    Aug 2003
    Location
    EU
    Posts
    1,228
    Reputatie
    1
    E cea mai mare realizare contul asta si eu zic ca trebuia facut de mult.Deci eu am incredere in voi dar mai trebuie sa aiba si restul,asa ca parerea mea e ca trebuie dat pe site-ul lui Steagu si data situatia lunar(cine a contribuit si ce s-a facut cu banii).La inceput nu cred ca o sa arunce multi cu banul dar cu timpul cand oamenii vor vedea ca nu e teapa va fi altfel.Sunt multi stegari plecati si cred ca nimeni nu se uita la50 eur(ex).Pe site-ul lui Steagu sa scrii numele tau complet si al lui Coco complet si scopul in care se vor aduna banii.Ca sa dau un ex voi trimite eu primul ceva cand zici tu ca e mai bine.
    FORZA STEAGU!!!

  4. #109
    incepator
    Join Date
    Sep 2003
    Posts
    18
    Reputatie
    1
    sal problema pt care iti scriu este urmatoare fac un site despre miscarea ultra din romania si am nevoie de informatii despre ultrasii stelisti...astept un raspuns din partea ta daca ma poti ajuta...bafta... cine ma poate ajuta il rog sa ma contacteze la adresa:miscarea_ultra@personal.ro

  5. #110
    "The Doctor" DRAGOS's Avatar
    Join Date
    May 2003
    Location
    In inima fotbalului
    Posts
    2,004
    Reputatie
    1
    Vad ca de cand ati luat bataie cu 5-0 de la Petrolul nu prea ati mai intrt pe forum!!!!!

    Fotbalistii echipei FC Brasov au fost anuntati, luni, la finalul antrenamentului, de catre secundul, Ioan Naghi, ca antrenorul Marius Lacatus va veni, marti la stadion, pentru a-si lua ramas bun de la fotbalisti.
    Jucatorii brasoveni nu sunt de acord cu plecarea lui Lacatus. "E doar vina noastra. Dar impreuna cu Marius Lacatus putem sa ne revenim. Il rugam sa ramana langa noi. Daca pleaca el, plecam si noi! Ne-a luat intotdeauna apararea si in plus, pe langa faptul ca a fost un mare jucator, e si un antrenor foarte bun", a declarat Mihai Baicu.
    Atacantul Nicolae Iorga spune ca plecarea lui Lacatus nu va rezolva problemele. "Ne este rusine sa dam ochii cu el, e drept, dar nu e bine sa plece. Si anul trecut am fost la -5, in clasamentul adevarului, dar am ajuns la +5. Sa nu ne lase acum", a spus Iorga.
    Marius Lacatus se va intalni, marti, la sediul clubului, cu conducerea executiva, pentru a avea o ultima discutie. La intalnire va participa, se pare, si patronul echipei brasovene, Ioan Neculaie, care se va intoarce din strainatate.
    Fotbalistii brasoveni au primit unele semnale, din partea conducerii clubului, potrivit carora vor fi amendati cu cate 5000 de dolari, dupa prestatia din jocul cu Petrolul Ploiesti, pierdut de FC Brasov, in deplasare, scor 0-5. "Mai intai sa ne dea restantele, ca pana acum, in actuala editie de campionat, n-am luat nici macar o prima" au spus unii dintre jucatori, sub protectia anonimatului.
    FORZA CEAHLĂUL!!!!!!! FORZA BIANCONERI!!! FORZA JUVENTUS TORINO 4 EVER!!!!!!

  6. #111
    flankultras tudoor's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Brasov
    Posts
    611
    Reputatie
    1
    mah Dragos de cand s-a terminat meciul n-am mai avut chef de nimic. stateam si :shit: :shit: :shit: !
    asta e din cauza mercenarilor am ajuns rusinea tarii! am fost umiliti de o echipa de mana a doua, FARA DREPT DE APEL!!!! Eu chiar aveam sperante cand au venit Prunea, Baicu, Mozacu... au dovedit insa ca sunt doar vedete de 2 bani! ei au impresia ca se sperie toti adversarii cand le aud numele :x :x ! la fel sunt si Bodea, Buga si mai ales Stere! li s-a urcat la cap. acum vreo 2 ani fugeau de mancau gazonu si acum sunt mari vedete!
    Monitorul de Brasov: Cu exceptia lui Buga, care s-a zbatut, uneori de unul singur, a lui Onofras, si a lui Gitu, un cvasi-debutant, care atit a putut, restul ”galben-negrilor” au fost inexistenti. Defensiva condusa de Bodea, altadata de netrecut, a fost de maidan, la fel ca si evolutia ”capitanului”. Balint nici macar jalon nu a fost in fata adversarilor. Sarmasan alerga de parca era beat, Miclaus a imbracat tricoul degeaba, iar Stere si-a batut joc, cu nonsalanta, de marile ocazii de gol ale echipei sale.
    In a doua repriza galeria a inceput sa strige: ”Ne dam viata pentru voi si va bateti joc de noi”, Sunteti campionii discotecilor”, ”Sunteti penibili”, ”Papagalii, ole”, ”Neculaie, du-i la munca”, ”Rusine sa va fie" si bineinteles "NU MERITATI, NU MERITATI/ TRICOUL GALBEN SA-L PURTATI"!
    Atunci a inceput infectul ala prunea sa ne injure: "Va f*t pe toti in gura"! si a facut un gest, care probabil l-a invatat de la colegul lui Stelea! Am sarit toti pe gard, daca nu se bagau gabori, pe cuvantul meu ca rupeam gardul si il si bateam!! Bah aveam niste nervi :x bine ca am plecat, ca altfel innebuneam! Nu cred ca o sa mai joace tziganu ala, incepand cu meciul cu Poli vom pregati cateva bannere si o sa-l injuram! La fel si pe Stere si poate Baicu!
    Dick, mai ti minte in vara la amicalul ala cu Precizia, cand ne-a injurat Stere? si mi-ai zis sa-l las in pace? de atunci ti-am zis ca e mercenar si trebuie sa dispara cat mai repede de la Steagu'!

    INTOTDEAUNA STEGARI NOI VOM FI
    SI GALBEN-NEGRII VOM MURI
    FC BRASOV lolololoooo lolololo lololoo (how much is the fish)
    [I]"In toată cariera mea de jucătoare sau antrenoare nu am simţit ce am simţit după partida cu Merignac. Mă durea sufletul să văd publicul acela extraordinar care ne aplauda deşi am pierdut. Pentru ei merită să dăm totul pentru calificare şi apoi să ne bucurăm împreună." [/I][B]Mariana Tarca[/B]

  7. #112
    Oltean! ady_azzuro's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    US.
    Posts
    6,556
    Reputatie
    1
    Regretabila situatie....
    Va puneti problema retrogradarii dupa scorul astA?
    [FONT=Century Gothic][COLOR=Blue][B]România, ţara cu sânge alb-albastru[/B][/COLOR][/FONT]

  8. #113
    sport legend rasheedkpenny's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Location
    Bucuresti(L-V)/Brasov(SD)
    Posts
    3,313
    Reputatie
    1
    Ar fi pacat ca Lacatus sa plece si sa lase locul si intreaga echipa cuiva care nu merita! Cel mai bine ar fi sa ramana inca vreo 2 etape si in functie de rezultatele respective sa ia o decizie!

  9. #114
    "The Doctor" DRAGOS's Avatar
    Join Date
    May 2003
    Location
    In inima fotbalului
    Posts
    2,004
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by ady_azzuro
    Va puneti problema retrogradarii dupa scorul astA?
    Eu zic ca nu se poate vorbi de retrogradare in acest moment mai ales ca ne referim la FC Brasov, o echipa cu traditie in Divizia A!!!!!!!
    Sper sa va reveniti!!!!!
    FORZA CEAHLĂUL!!!!!!! FORZA BIANCONERI!!! FORZA JUVENTUS TORINO 4 EVER!!!!!!

  10. #115
    "The Doctor" DRAGOS's Avatar
    Join Date
    May 2003
    Location
    In inima fotbalului
    Posts
    2,004
    Reputatie
    1
    Lacatus ramane sub Tampa

    Tehnicianul Marius Lacatus va continua sa antreneze echipa FC Brasov, transmite corespondentul MEDIAFAX.
    Dupa doua zile in care a anuntat ca va parasi pe FC Brasov, Lacatus a revenit asupra deciziei dupa o discutie de aproximativ 75 de minute cu patronul Ioan Neculaie.
    "Pentru mine a contat cuvantul lui Ioan Neculaie. Am vrut sa ma intalnesc cu el si sa-i spun de ce am ajuns sa renunt. N-am pus nici o conditie ca sa raman. Am fost asigurat de Ioan Neculaie ca daca e sa murim, murim pe mana noastra. Indiferent de deciziile pe care le voi lua la echipa, sunt singurul raspunzator. Am mana libera sa iau decizii indiferent de rezultate", a declarat Lacatus.
    Antrenorul brasovenilor a confirmat faptul ca se vor lua masuri impotriva jucatorilor, dar a precizat ca are in continuare incredere in ei. "Voi avea o discutie cu jucatorii si le voi spune ce am de spus. Sper ca meciul de la Ploiesti sa fie un semnal de alarma pentru ei. Nu suntem in criza, dar suntem aproape de ea. Nu am revenit cu securea in mana sa tai capul vreunui jucator, dar veti vedea ce masuri voi lua in meciurile urmatoare", a spus Lacatus.
    Antrenorul Brasovului considera ca jocul cu Petrolul a fost cea mai mare dezamagire pentru el si ca niciodata nu a trait o rusine mai mare. Lacatus a infirmat categoric ca ar fi negociat preluarea conducerii tehnice a echipei FCM Bacau.
    FORZA CEAHLĂUL!!!!!!! FORZA BIANCONERI!!! FORZA JUVENTUS TORINO 4 EVER!!!!!!

  11. #116
    flankultras tudoor's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Brasov
    Posts
    611
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by ady_azzuro
    Regretabila situatie....
    Va puneti problema retrogradarii dupa scorul astA?
    Cand esti la 2 puncte de ultimul loc, trebe sa iti pui macar problema! si nu numai dupa scor si mai ales dupa evolutie. practic din 10 meciuri doar 2 am jucat cat de cat bine (cu Gloria si Dinamo). in rest slab, totul culminand cu infrangerile de la Moinesti si Ploiesti.
    Lacatus nu avea cum sa plece!!!!! sa nu uitam ca el e principalul vinovat. el a adus la echipa prieteni de-ai lui. ce-i drept teoretic de valoare ca Prunea, Baicu, Mozacu.. dar care nu tin la club! ei sunt simpli MERCENARI! /fu/ /fu/ /fu/ si tot dupa ce au venit astia s-au creeat si anumite bisericute.. pe de o parte pretenii lui Laca adica prunea, Baicu, Mozacu, Stere si B. Nicolaie si de alta parte "vechile vedete" Bodea, Buga si inca cativa!
    eu sper ca infrangerea asta ia motivat si ia facut sa stranga randurile!!! daca nu singura solutie o sa fie sa jucam cu mai multi de la tineret si stegari adevarati!!!!

    FORZA STEAGU' PANA LA MOARTE!
    [I]"In toată cariera mea de jucătoare sau antrenoare nu am simţit ce am simţit după partida cu Merignac. Mă durea sufletul să văd publicul acela extraordinar care ne aplauda deşi am pierdut. Pentru ei merită să dăm totul pentru calificare şi apoi să ne bucurăm împreună." [/I][B]Mariana Tarca[/B]

  12. #117
    Oltean! ady_azzuro's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    US.
    Posts
    6,556
    Reputatie
    1
    Este o situatie oarecum asemanatoare cu cea a STIINTEI, dar noi macar nu am pierdut la scor
    Jucatorii vor sa dea jos antrenor , la noi Cartu a renuntat el , lacatus nu cred ca o sa reziste si el prea mult....

    Sunt niste nenorociti unii jucatori
    [FONT=Century Gothic][COLOR=Blue][B]România, ţara cu sânge alb-albastru[/B][/COLOR][/FONT]

  13. #118
    flankultras tudoor's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Brasov
    Posts
    611
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by DRAGOS
    Eu zic ca nu se poate vorbi de retrogradare in acest moment mai ales ca ne referim la FC Brasov, o echipa cu traditie in Divizia A!!!!!!!
    Sper sa va reveniti!!!!!
    Multumesc mult Dragos!
    dar sa sti ca argumentul tau nu prea sta in picioare, sunt multe echipe cu o traditie mai mare decat noi, care se zbat prin B sau C!
    [I]"In toată cariera mea de jucătoare sau antrenoare nu am simţit ce am simţit după partida cu Merignac. Mă durea sufletul să văd publicul acela extraordinar care ne aplauda deşi am pierdut. Pentru ei merită să dăm totul pentru calificare şi apoi să ne bucurăm împreună." [/I][B]Mariana Tarca[/B]

  14. #119
    inima de leu the lion king's Avatar
    Join Date
    Oct 2003
    Posts
    2,278
    Reputatie
    1
    Hai ca-i buna,brasovu' campioana provinciei?

    alta:brasovu, echipa cu traditie in divizia A:

    RECTIFICARE NECESARA:

    brasovu',campioana blaturilor:vezi meciurile de acum cativa ani de acasa cu rapid si dinamo

    brasovu danseaza dupa ABBA

    Buni Baieti
    [SIZE="2"]NU TE VOM UITA NICIODATA!
    SOHA NEM FELEDUNK![/SIZE]

  15. #120
    Banned jay's Avatar
    Join Date
    Sep 2003
    Posts
    496
    Reputatie
    0
    Leule, ia intreaba-i tu pe suporterii Craiovei mai bine documentati decit tine (Edmond, Inter, de exemplu) care echipa a fost infiintata cu 13 ani inaintea celeilalte. Si cite prezente am avut noi in "A" pina sa reusiti voi promovarea. Bun, am retrogradat de citeva ori, dar nu vad nici o rusine in asta. Nu avem traditia adevaratei "U" (cea din Cluj), a Sportului, a Rapidului, dar sintem un club infiintat in perioada interbelica!
    Vorbesti de blaturi. Pai tu ai uitat perioada cind ati fost Dinamo II? Nu e frumos ce faci... Nu neg ca au existat si la noi rezultate mincinoase, dar nici un suporter adevarat nu s-a bucurat de acele false victorii. Tu te-ai bucurat de victoria Craiovei in ultimul meci al perioadei Netoiu? Culmea, ala a fost unul dintre nu foarte multele meciuri disputate pe bune in perioada ciinetoiului ********. Sa nu confundam niste vremelnici conducatori cu cluburile pe care le-au reprezentat sau le mai reprezinta!
    Asta e forumul suporterilor brasoveni. Sint bineveniti si alti fani, evident, dar cu conditia sa aiba ceva de spus. Ironiile sint OK, polemica deasemenea. Dar vezi ca tu ai lipsit de la lectia de bun-simt, ori asta nu mai e OK la acest forum galben-negru!

  16. #121
    flankultras tudoor's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Brasov
    Posts
    611
    Reputatie
    1
    Declaratiile lui Lacatus de la conferinta de presa (29 octombrie)!
    Marius Lacatus: "În viată, niciodată nu mi-a fost asa de rusine ca după meciul de la Ploiesti. Initial, am vrut să plec, însă după discutia pe care am avut-o cu domnul presedinte Ioan Neculaie, totul s-a rezolvat. Nu aveam niste motive, dar ajunsesem în situatia în care nu mai suportam. Mai sînt cinci etape din tur, si nu era fair-play să părăsesc corabia la rău. Mi-au lasat un gust amar, m-am simtit umilit. Se vor lua masuri drastice. Si ma refer doar la cele pe care le voi lua eu. Din etapa viitoare, se vor vedea clar citeva masuri pe care le-am luat. Cu siguranta sint fotbalisti ce sa merite sa joace inaintea celor care au evoluat la Ploiesti. Inca nu pot sa imi revin dupa ce am vazut acolo. Am fost asigurat de Ioan Neculaie ca deciziile pe care le voi lua vor fi respectate. Daca toti jucatorii ar fi prieteni, cu siguranta asta s-ar simti imediat si in teren. Din pacate, la FC Brasov nu este chiar asa. Nu pot spune ca sint doua sau mai multe tabere ( :x ), insa nici nu este unitatea care ar trebui sa fie la o echipa. Oricum, cred ca o sa schimb putin foaia. Faptul ca am fost prietenul lor si am avut incredere in ei, se pare ca m-a costat destul de scump. Le-am explicat, de cand am venit, ca eu antrenez jucatori profesionisti. Nu am venit sa fiu politist prin discoteci sau baruri de noapte. Nu am facut-o si nu o voi face. Avem un Regulament de Ordine Interioara, care prevede amenzi drastice, iar cine va calca pe bec, va fi sanctionat. Si noi putem apela la sursele noastre, daca vom avea semnale despre ceea ce fac baietii. Obiectivul nostru in etapele ramase va fi castigarea meciurilor de acasa, pentru a evita intrarea intr-o criza."

    sunt tare curios ce echipa va juca in meciul cu Poli!! personal, imi e greu de crezut ca va renunta la prunea, Baicu, Stere... dar sper din toata inima ca vor juca mai multi tineri, brasoveni adevarati: Marcu, Surdu, Stanga, Vasiliu, Luca chiar si Marcel Sandor, care tine cu adevarat la club!
    [I]"In toată cariera mea de jucătoare sau antrenoare nu am simţit ce am simţit după partida cu Merignac. Mă durea sufletul să văd publicul acela extraordinar care ne aplauda deşi am pierdut. Pentru ei merită să dăm totul pentru calificare şi apoi să ne bucurăm împreună." [/I][B]Mariana Tarca[/B]

  17. #122
    ardelean DIXX's Avatar
    Join Date
    Aug 2003
    Location
    EU
    Posts
    1,228
    Reputatie
    1
    Nu stiu de ce ar trebui sa se renunte le Baicu care a dat o gramada de goluri.Si eu sunt curios de echipa care va juca cu Poli dar atata timp cat echipa e impartita in mai multe bisericute un poti face treaba.Sunt tare curios de meciul cu Poli.

  18. #123
    flankultras tudoor's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Brasov
    Posts
    611
    Reputatie
    1
    Dick, mie mi se pare ca Baicu e un atacant bun! dar nush ce are. pare lipsit de motivatie... adik se agita doar juma de meci, in rest nici nu se vede! pe mine ma enervat la meciul cu rapid, cand a ratat singur cu poarta aproape goala in fata!!
    se pare ca galeria va fi impartita la meciul cu poli!! cornel ar vrea sa mearga la tribuna a II-a (spre Fartec), noi Flancul Ultra mergem sub tabela si probabil o sa fie unii care o sa stea ca de obicei! in orice caz am stabilti toti sa nu injuram jucatoii!!! doar pe prunea! in rest o sa-i salutam doar pe Marcu, Constantin, Dani, Onofras, Surdu... si o sa cantam pentru Steagu'!
    [I]"In toată cariera mea de jucătoare sau antrenoare nu am simţit ce am simţit după partida cu Merignac. Mă durea sufletul să văd publicul acela extraordinar care ne aplauda deşi am pierdut. Pentru ei merită să dăm totul pentru calificare şi apoi să ne bucurăm împreună." [/I][B]Mariana Tarca[/B]

  19. #124
    ardelean DIXX's Avatar
    Join Date
    Aug 2003
    Location
    EU
    Posts
    1,228
    Reputatie
    1
    E bine asa ca nu va legati de jucatori.In legatura cu contul,trebuie scris numele tau complet si al lui Coco complet ca altfel nu puteti sa scoateti nici un ban,asta nu aku ci cu doua-trei saptamani inaintea unui derby cand vreti sa faceti o coregrafie sau asa ceva.Sper ca de meciul cu steaua sa fiu acolo.Deci tu scrii aici cand aveti nevoie de ceva si eu incerc sa trimit.
    FORZA STEAGU!!!

  20. #125
    flankultras tudoor's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Brasov
    Posts
    611
    Reputatie
    1
    pai asa am zis si eu.... azi am fost vreo 20 de suporteri la antrenamentul echipei! am discutat mult cu Lacatus. ne-a promis ca de acum se vor schimba lucrurile. adik nu o mai ierte pe nimeni!!!! joci prost, atunci pe banca indiferent de ce nume are! am vorbit si cu jucatorii, da' aia n-au zis mai nimic.. ca o sa bata, ca n-o sa se mai faca de ras, chestii din astea banale.
    dupa aia am fost la Feldioara la meciul FC Brasov II - Nitramonia! am ajuns din nou la concluzia ca Nicolaie e un jeg de patron!!!!! patronul de la FC Brasov II (adica fostul Ghimbav 2000) n-are nici pe departe banii lui nicolaie, da ne-a dat un autocar klumea de tot (2 stele) si noi mergem in toata tara cu un autobuz de oras!! si dupa meci am mers la o berarie si a dat 2 beri la fiecare! de la nicolaie un leu nu vedem /fu/ !!!!!! si cand te gandesti ce inseamna un milion de lei pt. nicolaie... oricum meciul s-a terminat 3-0! baietii sunt pe primul loc si vinerea viitoare e derby cu Tractoru! din juniori, Vasiliu a jucat bine (a si dat 1 gol), Coman a fost omul meciului, Luca si el bine!
    Maine FC Brasov - Poli AEK Timisoara, ora 14:00!!! TREBUIE SA CASTIGAM!! Forza Steagu'!
    [I]"In toată cariera mea de jucătoare sau antrenoare nu am simţit ce am simţit după partida cu Merignac. Mă durea sufletul să văd publicul acela extraordinar care ne aplauda deşi am pierdut. Pentru ei merită să dăm totul pentru calificare şi apoi să ne bucurăm împreună." [/I][B]Mariana Tarca[/B]

  21. #126
    ardelean DIXX's Avatar
    Join Date
    Aug 2003
    Location
    EU
    Posts
    1,228
    Reputatie
    1
    Ce se-ntampla acolo prietene,nici nu stiu ce sa mai cred? :?

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •