Page 5 of 40 FirstFirst ... 3456715 ... LastLast
Results 85 to 105 of 824

Thread: FC Brasov

  1. #85
    flankultras tudoor's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Brasov
    Posts
    611
    Reputatie
    1
    Etapa a IX-a a Diviziei A, care trebuia sa se desfasoare pe data de 11 octombrie 2003 - zi în care se va disputa meciul amical dintre reprezentativele României si Japoniei, va avea loc pe 18 octombrie 2003, toate celelalte etape urmînd sa fie decalate.

    deci se pare ca meciul va fi pe 18!! noi n-am facut banneru pt. ca nu mai are cine sa ni-l faca :x :x :x toata saptamana am fost nervos pe treaba asta! Zi-mi si mie cam cat costa o fumigena!! as vrea sa iau si eu cateva! dak se poate cu fum galben!
    [I]"In toată cariera mea de jucătoare sau antrenoare nu am simţit ce am simţit după partida cu Merignac. Mă durea sufletul să văd publicul acela extraordinar care ne aplauda deşi am pierdut. Pentru ei merită să dăm totul pentru calificare şi apoi să ne bucurăm împreună." [/I][B]Mariana Tarca[/B]

  2. #86
    ardelean DIXX's Avatar
    Join Date
    Aug 2003
    Location
    EU
    Posts
    1,228
    Reputatie
    1
    Pai ultima oara cand am luat era 50000 in Poiana in fata la Sura dacilor.Aici oricum nu sunt fumigene pt ca e interzis.Are si Petre sau Ilie adresa de pe Grivitei unde se fac fumigene dar daca le iei de la firma cu tva costa 90000.Stiu eu niste graferi prin Pasaj daca nu rezolvati nimic pana vin.Bun atunci daca e sigur pe 18 vin si yo intr-o sapt doua si te caut tot aici,salutari.
    FORZA STEAGU !!!

  3. #87
    Banned jay's Avatar
    Join Date
    Sep 2003
    Posts
    496
    Reputatie
    0
    Dick, acum in fata la Sura Dacilor nu mai sint decit tonetele cu papusi, pulovere si kitch-uri. Eu stiu ca Raul si Coco cumparau de la un tip din Bartolomeu, asta acum 2 ani, cind era Silviu Morariu sef de galerie. Cred ca as putea sa-ti fac rost de numarul de telefon al lui Silviu, daca te intereseaza. El sta pe undeva pe linga Metrom, pe o strada paralela cu Berzei.

    Tudor, ai idee de ce s-a retras trupa veche din galerie? Silviu (in primul rind!!!!), Mausi, Coco, Titi si frati-su, cei din "Micsunica", Raul, Fomi, Gyula, toti ar trebui readusi in peluza!

  4. #88
    flankultras tudoor's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Brasov
    Posts
    611
    Reputatie
    1
    Anul trecut cumparam la fiecare meci cam 10 fumigene de la un tip... dar la meciul cu Bacau (ultima etapa), fumigene ne-au explodat in mana! si s-a suparat Cornel si nu i-a mai dat banii pe ele! si mi se pare normal! la meciul cu Farul am avut vreo 8 (cred ca ati vazut si in poze), care le-a facut tot Cornel la munca !
    Dick, dak ai putea sa vorbesti cu grafferi aia ar fi super!!! dar pana cand vi tu s-ar putea sa-l facem noi!

    Tudor, ai idee de ce s-a retras trupa veche din galerie? Silviu (in primul rind!!!!), Mausi, Coco, Titi si frati-su, cei din "Micsunica", Raul, Fomi, Gyula, toti ar trebui readusi in peluza!
    Silviu nu s-a retras din galerie! din cate stiu eu a plecat in Italia, cand era sef de galerie! dupa ce a plecat el a venit Petre sef... si atunci multi au plecat la tribuna a II-a! Nu stiu sigur daca si ei au plecat, dar in orice caz multa lume regreta ca a plecat Silviu!!!!!!
    [I]"In toată cariera mea de jucătoare sau antrenoare nu am simţit ce am simţit după partida cu Merignac. Mă durea sufletul să văd publicul acela extraordinar care ne aplauda deşi am pierdut. Pentru ei merită să dăm totul pentru calificare şi apoi să ne bucurăm împreună." [/I][B]Mariana Tarca[/B]

  5. #89
    ardelean DIXX's Avatar
    Join Date
    Aug 2003
    Location
    EU
    Posts
    1,228
    Reputatie
    1
    Mi-a zis un prieten Pitzi ca Silviu sta in Florenza si nu mai vine-n tara,are el tel lui si vine si asta acum in tara.Titi si frtele lui sunt si ei in Spania parca,Sadam in armata Raul face taxi cu Antrax,pe Mausi nu-l mai intereseaza si restul vin toti la a doua.Tudore pe 5 sunt acasa,daca poti lasa un tel pe mesaj privat saupe harry777@web.de si te caut.Clau nu stiu de ce vin toate mesajele inapoi pe adresa aia poate fac ceva gresit habar n-am.Cand ajung vreau sa-mi arate Tudor niste chestii si se rezolva.Pe graferii aia nici eu nu-i stiu bine dar ii cunosc aia de la mine din cartier si se rezolva,eventual le dau ceva si gata.Oricum baietii sunt marfa am vazut ce-au facut pe centrale si pe blocuri.
    FORZA STEAGU!!!

  6. #90
    Banned jay's Avatar
    Join Date
    Sep 2003
    Posts
    496
    Reputatie
    0
    Echipa noastra, cea glorioasa,
    A fost si astazi victorioasa.

  7. #91
    Oltean! ady_azzuro's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    US.
    Posts
    6,556
    Reputatie
    1
    felictari pt victorie
    [FONT=Century Gothic][COLOR=Blue][B]România, ţara cu sânge alb-albastru[/B][/COLOR][/FONT]

  8. #92
    senior PeaceKeeper's Avatar
    Join Date
    Aug 2003
    Posts
    248
    Reputatie
    1
    Bravo Brasov,ati castigat frumos in fata Gloriei tineti-o tot asa.
    Hai provincia!!!
    TOTUL PENTRU TARA!!!
    TOTUL PENTRU ROMANIA!!!
    BLACK WARRIORS RULE!!!

  9. #93
    ardelean DIXX's Avatar
    Join Date
    Aug 2003
    Location
    EU
    Posts
    1,228
    Reputatie
    1
    Merci si voua bafte.
    Nu se poate asa ceva,ca sa afli ceva despre meci trebuie sa cauti pe alte site-uri ca pe fcbv nu se deranjeaza webmasterul sa faca ceva.Am impresia ca de asta nu-l prea baga astia de la club in seama,o putoare de om cu pretentii o mie.Asta e bine c-am batut.
    FORZA STEAGU!!!

  10. #94
    flankultras tudoor's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Brasov
    Posts
    611
    Reputatie
    1
    Din nou o victorie fara emotii si in urma unui joc bun! Stegarii au dominat categoric inca din primul minut dar iarasi au ratat foarte mult. Primul gol a venit exact cand in mijlocul galeriei a venit o mireasa, de origine italiana, care a si cantat cu "giallo-neri ole, giallo-neri oleee "! Oricum un gol superb: Baicu din lovitura libera (18/19 m), pe langa zid, bine plasat exact in coltul portii! De atunci ocazii pe ocazii, stegarii au ratat din orice pozitie! Repriza a doua la fel dominata de stegarii, dar bistritenii au avut niste ocazii incredibile (culminand cu un bistritean care a rata cu poarta goala!). Al doilea gol a fost inscris de golgheterul Buga! Din pacate n-am vazut golul dar mi s-a zis ca a fost frumos ! La scurt timp a urmat si ultimul gol, al lui Onofras, dupa o executie senzationala din coltul careului!!!
    Dupa meci a fost sarbatoare!!! Un joc bun, o victorie la scor si ocuparea locul trei...

    Un nou set de poze, din inima galeriei: http://stegaru.tripod.com !
    Campioni Campioni Campionii din Provincie suntem noooi
    [I]"In toată cariera mea de jucătoare sau antrenoare nu am simţit ce am simţit după partida cu Merignac. Mă durea sufletul să văd publicul acela extraordinar care ne aplauda deşi am pierdut. Pentru ei merită să dăm totul pentru calificare şi apoi să ne bucurăm împreună." [/I][B]Mariana Tarca[/B]

  11. #95
    sport legend rasheedkpenny's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Location
    Bucuresti(L-V)/Brasov(SD)
    Posts
    3,313
    Reputatie
    1
    Frumos joc... totusi parca Gloria era fara vreo 5 titulari + gafa lui Câmpeanu! Oare a fost vreo polita de anul trecut, pentru meciul pierdut acasa de Brasov in fata Gloriei?

    Hmm...

    In etapa urmatoare... eu personal "sunt impartit" sunt brasovean dar tin si cu Rapid!

  12. #96
    Banned jay's Avatar
    Join Date
    Sep 2003
    Posts
    496
    Reputatie
    0
    Imi amintesc un sfert de finala al Cupei Romaniei intre Rapid si Steaua, in 1985. Eram bebelus pe vremea aia, m-a dus tata la meci. Ceauseii urmau sa joace cu Kuusysi Lahti in CCE, a fost sezonul in care ei au reusit sa devina campioni ai Europei. Cu mare bafta, e adevarat. Ei bine, in tribunele de pe Tineretului erau cam 1000 de rapidisti si cel mult 50 de suporteri ai Stelei. Tot stadionul (arhiplin) a tinut cu Rapidul, echipa considerata curata, spre deosebire de cei care ni l-au furat pe Lacatus. Pina la urma s-a terminat 4-2 pentru ceusei. Dar n-o sa uit cit traiesc scandarile stegarilor (era Latrau sef de galerie, o legenda locala) si ale rapidistilor: "Rapid, cit traiesti, / Frate cu Brasovul esti!" De cind Rapidul a ajuns o echipa "mare" putini stegari mai simpatizeaza echipa giulesteana. Dintre bucurestene, oricum, e singura care nu are nevoie de dube ale lui Bucur ca sa paraseasca orasul.

    N-avem mari sanse pe National, dar tinind cont ca Rapidul nu ne-a mai invins de 3 ani...

    Traiasca Ardealul si oamenii lui! Ai pv, Rashheed.

  13. #97
    ardelean DIXX's Avatar
    Join Date
    Aug 2003
    Location
    EU
    Posts
    1,228
    Reputatie
    1
    Rapidul nu prea e in forma si galeria vad ca striga contra lui Copos.Cu Steagu parca vad ca o sa atace haotic si parca mai vad ca-i ardem.Asta ar fi cel mai mare cadou de ziua mea pe 5 Oct.Oricum suntem in crestere de forma si vad ca Onofras a inceput sa miste cate ceva.Pronosticul meu si cred in ce spun 3-1 pt noi
    FORZA STEAGU!!!

  14. #98
    "The Doctor" DRAGOS's Avatar
    Join Date
    May 2003
    Location
    In inima fotbalului
    Posts
    2,004
    Reputatie
    1
    Succes in meciul cu Rapidul!!!!! Tin cu Brasovul deoarece Buga e pietrean dar si la Rapid e Iencsi..... :? Oricum, bafta!!!!
    FORZA CEAHLĂUL!!!!!!! FORZA BIANCONERI!!! FORZA JUVENTUS TORINO 4 EVER!!!!!!

  15. #99
    Oltean! ady_azzuro's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    US.
    Posts
    6,556
    Reputatie
    1
    EGALITE FRATERNITE LIBERTE
    [FONT=Century Gothic][COLOR=Blue][B]România, ţara cu sânge alb-albastru[/B][/COLOR][/FONT]

  16. #100
    flankultras tudoor's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Brasov
    Posts
    611
    Reputatie
    1
    Eu cred ca o sa joace tare de tot Rapidul!! In primul rand pentru ca si Copos si rednic e suparat pe jucatori, si daca o sa piarda o sa se lase cu amenzi... in al doilea rand s-au saturat si ei sa-i tot batem
    Dar intr-adevar noi suntem in super-forma! baietii au crescut de la meci la meci... ar fi timpul sa mai batem si in deplasare!
    Asa sa fie Dick!!! de ziua ta batem pe rapid si de ziua mea, pe 21 oct, batem pe dinamo!!!!!!!
    [I]"In toată cariera mea de jucătoare sau antrenoare nu am simţit ce am simţit după partida cu Merignac. Mă durea sufletul să văd publicul acela extraordinar care ne aplauda deşi am pierdut. Pentru ei merită să dăm totul pentru calificare şi apoi să ne bucurăm împreună." [/I][B]Mariana Tarca[/B]

  17. #101
    sport legend rasheedkpenny's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Location
    Bucuresti(L-V)/Brasov(SD)
    Posts
    3,313
    Reputatie
    1
    Daca ii bateti pe Rapid atunci sa-i bateti si pe Dinamo... doar in conditiile astea!!!

  18. #102
    ardelean DIXX's Avatar
    Join Date
    Aug 2003
    Location
    EU
    Posts
    1,228
    Reputatie
    1
    Pai asta am zis si eu Tudore ca rapidul o sa se arunce in atac cu tot ce pot din min1 dar si Laca stie asta.Cel mai in forma de la ei eu zic ca e marocanul dar restul sunt varza.Sunt atre curios daca il lasa pe Dossey sa apere dar nu cred.
    FORZA STEAGU!!!

  19. #103
    flankultras tudoor's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Brasov
    Posts
    611
    Reputatie
    1
    Din nou suntem eliminati din Cupa de o echipa de mana a doua !!! nici n-am cuvinte... RUSINE!!!!!!! :x
    Petrolul Moinesti 2-1 FC Brasov (pt. noi a marcat Buga, in prima repriza)
    [I]"In toată cariera mea de jucătoare sau antrenoare nu am simţit ce am simţit după partida cu Merignac. Mă durea sufletul să văd publicul acela extraordinar care ne aplauda deşi am pierdut. Pentru ei merită să dăm totul pentru calificare şi apoi să ne bucurăm împreună." [/I][B]Mariana Tarca[/B]

  20. #104
    sport legend rasheedkpenny's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Location
    Bucuresti(L-V)/Brasov(SD)
    Posts
    3,313
    Reputatie
    1
    Si mie imi pare rau pt. Brasov! Cum de s-a putut intampla asa ceva? Intelegeam daca jucam cu o echipa de Divizia A, dar sa luam bataie de la Petrolul Moinesti? Hmm... this is not good!

  21. #105
    flankultras tudoor's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Brasov
    Posts
    611
    Reputatie
    1
    S-a terminat si cu "nasii lu Rapid" ! Desi ma hotarasem sa nu merg.. nu m-am putut abtine Pentru prima oara, dupa mai mult de trei ani, galeria a facut deplasarea cu trenul. In total am fost vreo 120/130 si am cantat absolut tot meciul!! Bineinteles nu ne putem compara cu galeria rapidista, dar in unele momente ne-am facut si noi auziti pe National!
    Despre meci... zic eu ca a fost frumos! S-a jucat fotbal, n-am ce zice... stegarii au vrut dar asta e! Am primit cu gol de kkt dar rapidistii au mai ratat inca vreo 5/6 ocazii clare (Bravo Prunea!!!). Totusi am dominat sfarsitul meciului fi putut lua un punct daca Baicu si Surdu n-ar fi ratat 2 ocazii incredibile!

    daca va intereseaza am pus cateva poze de la meci pe http://stegaru.tripod.com , dar sunt de calitate f. proasta (din cauza nocturnei si blitzului slab)
    [I]"In toată cariera mea de jucătoare sau antrenoare nu am simţit ce am simţit după partida cu Merignac. Mă durea sufletul să văd publicul acela extraordinar care ne aplauda deşi am pierdut. Pentru ei merită să dăm totul pentru calificare şi apoi să ne bucurăm împreună." [/I][B]Mariana Tarca[/B]

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •