Page 2 of 40 FirstFirst 123412 ... LastLast
Results 22 to 42 of 824

Thread: FC Brasov

  1. #22
    flankultras tudoor's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Brasov
    Posts
    611
    Reputatie
    1
    Se pare ca a plecat pana la urma ... sunt curios daca nu se va razgandi. dar oricum fara neculaie o sa fie foarte greu. pentru ca primaru e cam aiurea si prefectu e oltean si nu-l intereseaza!!! iar daca clubu ramane fara bani majoritatea jucatorilor o sa plece pentru ca sunt multi mercenari!!! deci se pare ca sapt viitoare o sa fie decisiva pentru viitorul echipei!
    bine mai ne pregatim, dar nu va faceti griji la meciu cu Ceahlaul o sa fie stadionul aproape gol... da' nu uitati sa aveti grija SARMA!!!
    [I]"In toată cariera mea de jucătoare sau antrenoare nu am simţit ce am simţit după partida cu Merignac. Mă durea sufletul să văd publicul acela extraordinar care ne aplauda deşi am pierdut. Pentru ei merită să dăm totul pentru calificare şi apoi să ne bucurăm împreună." [/I][B]Mariana Tarca[/B]

  2. #23
    junior
    Join Date
    Aug 2003
    Posts
    58
    Reputatie
    1
    ,,Nu va fi nici o greva!,,


    Desi anuntasera ca nu vor sa joace cu FC National din cauza datoriilor clubului fata de ei, brasovenii vor sa-i spulbere maine pe ,,bancari,,. Dupa ce miercuri presedintele Ioan Neculaie a anuntat ca demisioneaza, situatia s-a involburat la FCM Brasov. Antrenorul Marius Lacatus afirma si el ca pleaca, iar jucatorii amenintau cu neprezentarea la meciul de maine, cu FC National, din cauza datoriilor pe care le are clubul fata de ei, bani pentru sezonul trecut. ,,Nu ne mai arde de nici o greva! Am fi nebuni sa procedam asa tocmai acum. Neculaie vrea sa plece si noi trebuie sa il convingem sa ramana. Vreau sa surclasam Nationalul,,, a declarat capitanul Cosmin Bodea. ,,Am vorbit cu jucatorii si nu se pune problema sa nu intre pe teren cu ,,bancarii,,. Vrem ca suporterii sa uite de infrangerea din Ghencea (0-4),,, a afirmat si Lacatus. De asemenea, Florin Prunea a marturisit ieri: ,,Au fost niste nereguli in contractul meu, dar tocmai le-am rezolvat. Acum, incerc sa aranjez si problemele contractuale ale celorlalti jucatori,,. Ce-a fost miercuri. Miercuri, presedintele CA al FC Brasov, Ioan Neculaie, si-a prezentat demisia, deoarece nu este sprijinit in ceea ce priveste sustinerea financiara a gruparii: ,,Eu cred ca patru ani sunt de ajuns. Imi dau demisia si, daca in termen de sapte zile nu voi fi ajutat de cineva, plec de la echipa. Astept ca prefectul sau primarul sa vina sa sprijine echipa. Le las o 5,5 milioane $, o baza sportiva excelenta. Rezultatele le cunoasteti: de doua ori ne-am clasat pe locul al treilea in Divizia A. Nu e normal ca oamenii cu bani din judet, cei care-si fac bani pe spinarea muncitorilor, sa nu vina sa dea ceva pentru placerea angajatilor lor,,, a spus Neculaie.

  3. #24
    junior
    Join Date
    Aug 2003
    Posts
    58
    Reputatie
    1
    FC Brasov - FC National, in direct de la ora 16.00

    La finalul unei saptamani agitate, elevii lui Lacatus vor sa-l induplece oarecum, prin jocul lor, pe patronul Neculaie sa revina asupra demisiei. Bucurestenii il vor avea din nou pe Mitrovic, care, in asteptarea plecarii spre noua sa formatie, Al Ahly, va continua sa evolueze pentru ,,bancari,,. Arbitri: Viorel Anghelinei - Daniel Burloiu (ambii din Galati); Pavel Gheba (Tulcea).

  4. #25
    sport legend
    Join Date
    Jun 2003
    Posts
    6,986
    Reputatie
    1
    1- 0 pentru Brasov, Baicu dupa o faza f frumoasa , si dupa ce tot el a ratat 11 m cu 2 min inainte

  5. #26
    sport legend
    Join Date
    Jun 2003
    Posts
    6,986
    Reputatie
    1
    2- 0 , Bodea ! Brasovul joaca foarte bine , Nationalul destul de sters....Felicitari , Brasov!

  6. #27
    junior
    Join Date
    Aug 2003
    Posts
    58
    Reputatie
    1
    Patru au luat, patru au dat,


    FC Brasov - FC National 4-1 Invinsi cu 4-0 in Ghencea in prima runda, brasovenii s-au razbunat ieri.Mijlocasii brasoveni au ridiculizat apararea greoaie a "bancarilor" .
    Nationalul a avut din nou doi antrenori la Brasov. Cu toate ca Olaroiu era suspendat pentru eliminarea din prima etapa, el a dialogat din tribuna cu Walter Zenga. Italianul a tinut la inceput o foaie si un pix in mina dreapta. Si a notat de ciiteva ori ce i-a strigat Olaroiu. La 2-0 si-a lasat ustensilele. Doar inelele de pe degete ii mai straluceau in repriza a doua. Gesticula nemultumit la jucatorii sai si la arbitru. Cind tabela de marcaj indica 3-1 pentru brasoveni, italianul n-a mai iesit de sub copertina bancii de rezerve.
    Lacatus a purtat doar o tigara in coltul gurii. A strigat mereu. {i-a instruit fotbalistii in permanenta. {i ei l-au ascultat. |n minutul 90, Laca privea tabela satisfacut. Era fericit. Batuse o echipa cu doi antrenori. Cum a reusit?
    Cu fotbalisti fara atitudini de vedeta. Muncitori. I-a fost frica doar la lovitura libera executata bine de Caramarin in minutul 6. Prunea a scos mingea de la vinclu. Dar deja se terminase furia oaspetilor. Era minutul 9 cind brasoveanul Baicu a patruns in careu si a fost faultat de portarul Popa. S-a grabit sa execute si a ratat. A tras puternic in transversala. S-a revansat insa doua minute mai tirziu. I-a ridiculizat pe fundasii Moldovan si McKain si a pus balonul la coltul lung. Elevii lui Zenga au primit apoi gol din faza fixa. Lovitura de la colt executata de Stere (19) a fost transformata in gol de Bodea. Capitanul Brasovului s-a ridicat tot dintre Moldovan si McKain. Insistent si activ, Baicu a mai marcat o data (35), dar din ofsaid. Ca si la inceputul reprizei, FC National a mai incercat o data marea cu degetul. Lovitura de cap a lui Moldovan (42) a trecut peste transversala portii lui Prunea.
    Meciul s-a jucat definitiv in minutul 51. Atunci, Panc l-a luat in brate din pozitia de ultim aparator pe Dani. Anghelinei a judecat corect faza si l-a eliminat pe bancar. Cu toate acestea, cei care au marcat au fost bucurestenii. Tandemul Caramarin - Savu a redus din diferenta. Nemarcat, Savu l-a batut pe Prunea de la 7 metri. Dar atit a contat Nationalul in cea de-a doua repriza.
    Cea mai spectaculoasa reusita a partidei a apartinut lui Buga (75). O foarfeca pe spate de linga un fundas spectator si tribuna a stabilit: golul etapei. Tabela a inchis-o Iorga in ultimul minut de joc.

  7. #28
    ardelean DIXX's Avatar
    Join Date
    Aug 2003
    Location
    EU
    Posts
    1,228
    Reputatie
    1
    Voi nu umpleti peluza la la voi si vreti sa o umpleti pe a noastra.Dau comanda la o roaba de paine si-un bocan de sare si v-astept in gara daca vreti(desi voi incapeti lejer si-ntr-un taxi)

  8. #29
    junior
    Join Date
    Aug 2003
    Posts
    58
    Reputatie
    1
    Cu cine vb Dick??? :? :? :?

  9. #30
    incepator
    Join Date
    Aug 2003
    Posts
    11
    Reputatie
    1
    Hello

    I hope this post does not contravene forum rules or offend anyone, if so I apologise in advance and I trust the moderators will remove it.

    I am working for a company who make football management computer games, and I am researching the Romanian league. I'd really appreciate it if you could help me with some information about FC Brasov.

    Could you tell me who is FC Brasov's:

    Manager:
    Captain:
    Penalty taker:
    Free kick taker:
    Corner-kick taker (from the left):
    Corner-kick taker (from the right):

    I also need some information about the manager's tactics. Please could you tell me about his preferred tactics and formation for home and away matches: (just highlight an answer)

    Formation used: 4-4-2, 3-5-2, 4-3-3 etc.
    Counter attack used: Yes or no.
    Attacking tactic: Patient, mixed or direct.
    Defensive tactic: Deep, mixed or pressing.
    Passing tactic: Long ball, mixed or short ball.
    Distribution tactic: Wide, mixed or central.
    Focus of play: Defensive, mixed or attacking.

    You can reply to me by email to research9@codemasters.com

    Thank you very much for all your time and any help you can provide me with, and good luck for next season!

    Kindest Regards


    Rob Davies
    Researcher

    I have posted a similar message for each of the clubs I have so far failed to find this information for, please do not take offence at this, I must research the whole of divizia A and am finding it difficult to find Romanian fans to contact. If you support another Romanian divizia A club please respond with the answers for your team instead, or see the post on your forum page.

  10. #31
    ardelean DIXX's Avatar
    Join Date
    Aug 2003
    Location
    EU
    Posts
    1,228
    Reputatie
    1
    8) 8) Cum cu cine,cu aia de la Ceahlaul care-si tot dau cu caramida-n piept ca vin 5000.Apropos bine ca pleaca jidanul de Nicolae si vine Tucunel,asta macar a jucat la Steagu si are idee despre fotbal nu pleaca urechea la toti distrusii.Ma gandeam la declaratia lui Nicolae ca daca ar aju

    nge el primar Steagu ar fi si ea campioana...Manevra pe fata.
    FORZA STEAGU!!!
    alternative 0,000

  11. #32
    flankultras tudoor's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Brasov
    Posts
    611
    Reputatie
    1
    Si eu chiar m-am bucurat cand am citit ca Tucunel a jucat la FC Brasov in divizia A. Insa si el a declarat ca singur nu are destui bani ca sa mentina echipa intre primele din tara! El (sau mai exact firma lui Forex) n-are nici pe aproape atatia bani cat are Nicolaie, asta si pentru ca se pare ca el s-a imbogatit cinstit si nu ca Nicolaie... mai nou se vorbeste ca vor pune bani amandoi, in cadrul acelei FC Brasov SA. Si o sa mai incerce sa mai gaseasca alti sponsori. Sambata dimineata va avea loc Adunarea Generala a Consiliului de Administratie de la FC Brasov, dupa care foarte probabil se va anunta cine vor fi noi actionarii ai clubului!!!
    Tot sambata de la ora 18:00 Otelul Galati - FC Brasov! Lacatus a declarat ca merge la victorie si ca nu concepe sa piarda!!! Cei drept ca daca la Galati chiar putem castiga usor! Din pacate se pare ca va lipsi Mihai Baicu, dar si Ciprian Mozacu...
    [I]"In toată cariera mea de jucătoare sau antrenoare nu am simţit ce am simţit după partida cu Merignac. Mă durea sufletul să văd publicul acela extraordinar care ne aplauda deşi am pierdut. Pentru ei merită să dăm totul pentru calificare şi apoi să ne bucurăm împreună." [/I][B]Mariana Tarca[/B]

  12. #33
    Banned jay's Avatar
    Join Date
    Sep 2003
    Posts
    496
    Reputatie
    0
    M-a rugat un prieten din Fagaras sa intreb la ce ora se pleaca spre Craiova si de unde. Si daca se merge prin Bran-Rucar sau pe Valea Oltului; in caz ca se merge prin Rm. Vilcea, poate ii pescuim pe el si pe alti stegari din Fagaras.

  13. #34
    flankultras tudoor's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Brasov
    Posts
    611
    Reputatie
    1
    Mai joi de la 18:00, in fata la stationul ICIM, e intalnire a galeriei! Atunci o sa aflam la cat e plecarea, cu ce mergem... Eu zic ca 100% mergem Brasov-Campulung-Pitesti-Slatina-craiova, pt. ca asa am mers intotdeauna! Si cine vrea sa vina in deplasare cu autocarul galeriei trebuie sa fie inscris intr-o grupare!!!
    HAI SA-I BATEM PE OLTENI!
    Forza Steagu'!
    [I]"In toată cariera mea de jucătoare sau antrenoare nu am simţit ce am simţit după partida cu Merignac. Mă durea sufletul să văd publicul acela extraordinar care ne aplauda deşi am pierdut. Pentru ei merită să dăm totul pentru calificare şi apoi să ne bucurăm împreună." [/I][B]Mariana Tarca[/B]

  14. #35
    Oltean! ady_azzuro's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    US.
    Posts
    6,556
    Reputatie
    1
    vise placute baieti
    [FONT=Century Gothic][COLOR=Blue][B]România, ţara cu sânge alb-albastru[/B][/COLOR][/FONT]

  15. #36
    flankultras tudoor's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Brasov
    Posts
    611
    Reputatie
    1
    Oarecum neasteptat, Romica Pascu a anuntat miercuri transferul lui Boris Keca, de la FC National! Totusi daca ne gandim ca avem cea mai proasta defensiva din campionat (9 goluri primite in 4 etape), acest transfer este foarte binevenit! Marius Lacatus: ”Boris a crescut mult in ultima perioada. Si evolutiile la FC National au fost satisfacatoare. Avem nevoie de un asemenea jucator si cred ca se va integra foarte bine in sistemul nostru de joc. Acum, trebuie sa se inteleaga cu conducerea asupra partii financiare”
    Boris Keca are 25 de ani, s-a nascut la Bihac, in Republica Srpska, are 1.80 metri si 75 de kilograme. A jucat la FC Borac Banja Luka, FC BSK Banja Luka, FC Olmadinac Banja Luka, iar in 1999 a ajuns la FC National. Keca a evoluat de 24 de ori pentru reprezentativele Republicii Srpska, iar in Divizia A a ”bifat” 50 de meciuri si 5 goluri.
    [I]"In toată cariera mea de jucătoare sau antrenoare nu am simţit ce am simţit după partida cu Merignac. Mă durea sufletul să văd publicul acela extraordinar care ne aplauda deşi am pierdut. Pentru ei merită să dăm totul pentru calificare şi apoi să ne bucurăm împreună." [/I][B]Mariana Tarca[/B]

  16. #37
    Oltean! ady_azzuro's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    US.
    Posts
    6,556
    Reputatie
    1
    Ia spuneti-mi baieti probabilul 11 al vostru de la meciul cu noi.
    In afara de buga cine mai este accidentat?
    [FONT=Century Gothic][COLOR=Blue][B]România, ţara cu sânge alb-albastru[/B][/COLOR][/FONT]

  17. #38
    flankultras tudoor's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Brasov
    Posts
    611
    Reputatie
    1
    Eu cred ca Lacatus va juca destul de ofensiv! Pentru ca fara Bodea si Constantin nu avem nici o sansa daca ne aparam, cum o facem deobicei! Lacatus a declarat: "Nu mi-e frica de «U» Craiova, fiindca jucatorii ce-i inlocuiesc pe accidentati trebuie sa-si faca datoria pe postul unde evolueaza. Sunt sigur ca nu ne va fi usor, dar trebuie sa obtinem un rezultat pozitiv, un egal sau o victorie, pentru a aborda in liniste urmatoarele partide. Va trebui sa «iesim» cat mai repede din acest minus doi de la «adevar». Atitudinea jucatorilor, mai ales de la ultimul antrenament, mi-a dat o incredere deosebita. Vrem ca prin forta grupului sa anihilam valoarea individuala a unor fotbalisti adversi".
    Buga, Bodea si Constantin sunt accidentati si vor lipsi sambata, iar Prunea si Dani s-au refacut chiar pe ultima suta de metri! Probabil ca nici Mozacu nu va juca pt. ca Laca, ca si galeria, e inca suparat pe el, de la meciul cu Otelul.
    Un 11 probabil(4-3-1-2): Prunea-Sarmasan, B. Nicolae, Balint, Miclaus-Gatu(mijlocas retras), Dani, Stere - Onofras (mai restras), Baicu, Iorga.
    [I]"In toată cariera mea de jucătoare sau antrenoare nu am simţit ce am simţit după partida cu Merignac. Mă durea sufletul să văd publicul acela extraordinar care ne aplauda deşi am pierdut. Pentru ei merită să dăm totul pentru calificare şi apoi să ne bucurăm împreună." [/I][B]Mariana Tarca[/B]

  18. #39
    Oltean! ady_azzuro's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    US.
    Posts
    6,556
    Reputatie
    1
    ETAPA 5
    U Craiova 2 2 FC Brasov

    Marcatori
    20` Papura (p)
    32` Bundea (p)

    67` Mozacu
    71` F. Stanga
    Cartonase Galbene



    56` Murgan 10` M Baicu
    20` Baicu
    37` Mozacu
    Cartonase Rosii
    6` Badea
    Desfasurare meci
    1` Inceputul partidei- 3000 spectatori
    4` terenul este destul de greu, ploua mocaneste
    5` foarte aproape de gol Universitatea dupa o schema in urma unei lovituri libere de la 25 m
    6` Badea rosu, eliminat pentru o presupusa lovitura nesportiva
    12` sut de la distanta Bundea, mingea este respinsa in corner
    13` continua atacul la poarta Brasovului, Bundea sut frumos in plasa laterala
    17` schimbare la Craiova iese Bengondo intra Stoianof
    19` penalty pentru Craiova obtinut de Njock
    21` GOOOL Papura inscrie, Prunea iesise pe minge
    23` schimbare la Brasov intra Stere iese Baicu
    24` Njock, trecere frumoasa pe partea dreapta dar nu are cu cine combina
    28` bara si gol anulat pentru ofsaid al FC Brasov
    31` penalty din nou obtinut de Njock in duel cu Prunea
    32` Bundea nu rateaza din nou in dreapta lui Prunea
    38` sut puternic a lui Papura de la 35 m peste poarta
    41` sut puternic Balint prinde fara probleme Guso
    42` Onofras trimite cu capul peste poarta lui Guso dupa o faza frumoasa lucrata de brasoveni
    43` Bundea sut de la distanta, interventie de ultim moment a lui Prunea
    45` Baicu cap, Guso scoate cu o parada formidabila
    45`+2 Sfarsitul primei reprize

    46` Inceputul reprizei secunde
    47` Baicu din nou sut, respinge Guso nu fara emotii
    50` Stere sut pe langa poarta lui Guso de la 30 m
    52` posesie mai buna pentru FC Brasov, Universitatea se apara exact
    59` schimbare la FC Brasov intra F.Stanga iese Sarmasan
    60` mare ocazie pentru Brasov prin Stere, iese Guso si salveaza
    65` sut Mozacu, prinde Guso
    66` schimbare la FC Brasov intra Iorga iese Baicu
    67` GOOOL Mozacu scutura plasa lui Guso dupa ce mingea sutata trece printr-o padure de picioare
    70` schimbare la Universitatea intra O Stanga iese Vigariu
    71` GOOOLF Stanga egaleaza pentru Brasov
    80` schimbare la Universitatea intra McBreen iese Stoianof
    90`+2 Finalul meciului
    Brigada de arbitri
    Asistent: Dumitru Bârgaoanu Central: Alexandru Tudor Asistent: Cristian Marinescu


    Ce meci ...
    [FONT=Century Gothic][COLOR=Blue][B]România, ţara cu sânge alb-albastru[/B][/COLOR][/FONT]

  19. #40
    sport legend deep purple's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Posts
    2,110
    Reputatie
    1
    ady, vezi ca s-au mai inscris goluri in aceiashi poarta... si mai tine cont ca la pauza s-au schimbat portiile.

  20. #41
    Oltean! ady_azzuro's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    US.
    Posts
    6,556
    Reputatie
    1
    si care-i problema?
    la nivelul la care s-a jucat nu speram nici la un punct.
    dar nici brasovul nu a meritat punctul obinut.
    S-a jucat teribil de prost.
    RUSINE.
    [FONT=Century Gothic][COLOR=Blue][B]România, ţara cu sânge alb-albastru[/B][/COLOR][/FONT]

  21. #42
    sport legend deep purple's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Posts
    2,110
    Reputatie
    1
    Ce-a facut Badea de l-a eliminat?

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •