Page 1 of 3 123 LastLast
Results 1 to 21 of 44

Thread: Flavius Koczi

  1. #1
    incepator
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Bucuresti
    Posts
    46
    Reputatie
    1

    Flavius Koczi

    Cand l-am vazut in concursul din Elvetia, Memorial Gander, o parte din visul meu s-a implinit...nu e doar un gimnast de valoare ci si o persoana exceptionala...UN INGER PE PAMANT!

    Imi pare rau ca pozele nu sunt la inaltimea lui....emotia ma cuprindea si nu am prea reusit sa fac cine stie ce...poate duminica.... BAFTA MULTA!!! ITI TIN PUMNII IN ZURICH!!
    Attached Images Attached Images

  2. #2
    sport legend mesteritza's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    Timisoara/Caransebes
    Posts
    549
    Reputatie
    1
    multumim pt poze iti tin pumnii pt duminica Poate reusesti sa vb cu el...si o sa ne povestesti si noua mai multe
    zambeste si lumea va zambi cu tine...

    Promotia 2009 Automatica si Calculatoare
    "Vom ramane in suflet alb-violeti! Poli suntem noi!"

  3. #3
    sport legend cineva_cineva's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    Iasi
    Posts
    1,957
    Reputatie
    1
    Multumim mult pentru pze! Hai Flavius, Hai, Sandra!

  4. #4
    incepator
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Bucuresti
    Posts
    46
    Reputatie
    1
    Inca ceva...imi pare rau ca nu reusesc sa pun in acest thread si filmate....Flavius a incheiat concursul cu frumoasa evolutie la paralele, iar inaintea lui Sandra a reusit sa faca sala sa aplaude in ritmul muzicii....Flavius a facut solul, calul cu manere,sarituri si apoi paralele.Sandra in schimb a inceput la sarituri, apoi barna si ultimul a fost solul. A FOST SUPERB....niste momente ce doresc oricui...

  5. #5
    Moderator
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Cluj
    Posts
    11,730
    Reputatie
    1
    Te cred ca ai avut si o sa ai emotii si duminica, dar daca ai ocazia incearca sa treci peste ele si sa vorbesti cu ei...aia chiar ca ar fi o amintire extrem de deosebita Si din cate stiu sunt comunicativi, fiind si la concurs intr-o tara straina daca ii prinzi liberi cateva minute cred ca o sa se bucure
    [COLOR="DimGray"]~ [B]STELA NISTOR[/B] ~~~ [B]ALIN JIVAN[/B] ~[/COLOR]
    [B][COLOR="Red"]Game.[/COLOR][COLOR="Yellow"]Set.[/COLOR][COLOR="Blue"]Match.[/COLOR][/B] [COLOR="DimGray"]ANDREI PAVEL
    Steaua [SIZE="3"]noastra[/SIZE], nu a [SIZE="1"]voastra[/SIZE]! [/COLOR][url]http://www.youtube.com/watch?v=2TiUirrZ4nY#t=2m29s[/url]

  6. #6
    Moderator mikeyy's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Brasov
    Posts
    18,709
    Reputatie
    0
    Cu siguranta Flavius se va bucura cand va afla ca are un sustinator ca tine!
    Multumesc si eu pt poze. Ziceai ca ai filmulete? Poti sa le incarci pe youtube
    www.fangymnastics.com

  7. #7
    sport legend cineva_cineva's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    Iasi
    Posts
    1,957
    Reputatie
    1
    O sa le puna, sunt in format mare si nu i le primeste, asa ca va trebui sa mai asteptam... bine ca ne povesteste si stim ca vom vedea si filmulete, Multumim mult, Geanina!

  8. #8
    incepator
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Bucuresti
    Posts
    46
    Reputatie
    1
    O MEDALIE DE ARGINT la campionatul European Milano 2009 care ar fi trebuit sa fie de aur....dar nu e nimik....FLAVIUS ne-a dimonstrat ceea ce poate! BRAVO FLAVIUS!!! SINCERE FELICITARI!!!

  9. #9
    sport legend miafangina's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Baia Mare
    Posts
    4,898
    Reputatie
    1
    Cred ca Flavius avea mare nevoie de o medalie,sa mai capete incredere si ma bucur mult ca a obtinut-o.
    Bravo,Flavius!Succes in continuare!

  10. #10
    gymnastics fan ioanavol's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Posts
    4,642
    Reputatie
    1
    FELICITARI, Flavius pentru argintul mondial de la Londra! Multe succese si mai departe!!

    Sariturile lui Flavius (min 3:00):


    Podiumul cu Marian si Flavius pe primele doua locuri:

  11. #11
    Hai, Romania!!! crisloregym's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Iasi
    Posts
    4,675
    Reputatie
    1
    BRAVOOOO, Flavius!!!!!!!

  12. #12
    sport legend cineva_cineva's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    Iasi
    Posts
    1,957
    Reputatie
    1

    Europene Birmingham 2010

    Uffff, nu vreau sa imi imaginez ce simte Flavius acum... Dar bine ca a ramas pe podium... Desi... e tare trist... Sunt tare curioasa sa ne zica Flavius ce s-a intamplat... Dar... asta e... Suntem alaturi de tine, Flavius, in continuare! Stim ca poti mai mult! Mergem inainte!
    Last edited by ioanavol; 25th April 2010 at 22:36.

  13. #13
    sport legend
    Join Date
    Jan 2008
    Posts
    5,538
    Reputatie
    1

    Europene Birmingham 2010

    Flavius a cistigat la aceste CE mai mult decit o medalie de aur: siguranta! A facut 13 executii fara ratare!

    Eu cred ca Flavius e gimnast de AA si il vad pe podium la AA la CM. O sa venim toata trupa sa ne dai autograf acolo! Si o sa te incurajam, totul e sa tragi tare la antrenamente la toate 6 aparatele. Eu pun pariu (si de cite ori pun parium cistig!) daca Falvius face AA la CM e pe podium!
    Last edited by ioanavol; 26th April 2010 at 11:18.

  14. #14
    junior Marianne's Avatar
    Join Date
    Sep 2009
    Location
    Resita
    Posts
    52
    Reputatie
    1

    Europene Birmingham 2010

    Sper ca acest concurs sa nu-l dezamageasca , a muncit f mult si nu s-a lasat pina in ultima clipa.

    Flavius noi continuam sa credem si sa ne punem mari sperante in tine!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
    Last edited by ioanavol; 26th April 2010 at 11:18.

  15. #15
    sport legend stere78's Avatar
    Join Date
    Apr 2009
    Location
    Bucuresti
    Posts
    2,193
    Reputatie
    1
    Mie mi s-a dublat respectul față de Flavius în urma acestui CE. Una e să înflorești când totul merge bine, cu totul alta să strângi din dinți și să duci echipa în spate la greu. Îl compara cineva cu Stela Nistor: așa e, și în astfel de împrejurări se testează caracterul unui om. Flavius are cât să mai dea la vreo cinci.

  16. #16
    sport legend
    Join Date
    Jan 2008
    Posts
    5,538
    Reputatie
    1
    Cred si eu ca era cu ochii in lacrimi. Asta a fost ghinionul lui. Dar cum s-a mai zis aici, Flavius a facut cel mai bun concurs al lui din cariera de pina acum, in ciuda rezultatului. Si asta inseamna muuullltttt! sper sa reuseasca si el sa vada asta, sa vada cit e de bun si sa aiba curaj in continuare. Hai Flavius! Nu te lasa! Marii campioni nu se descurajeaza usor! Ineaca-ti necazul in lacrimi 2-3 zile si apoi, fruntea sus! Esti un mare sportiv! O sa iti iei revansa la mondiale!
    Last edited by mikeyy; 25th April 2010 at 22:12.

  17. #17
    sport legend LuisaGym's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Posts
    3,273
    Reputatie
    1
    FELICITARI pentru prestanta extraordinara de la Campionatele Europene din 2010. Mult succes la mondiale!

  18. #18
    sport legend step1's Avatar
    Join Date
    Oct 2009
    Posts
    392
    Reputatie
    1
    Felicitari ,Flavius! Prestatia ta la acest campionat european a fost deosebita! In pofida faptului ca eforturile tale nu au fost incununate cu aur,consider ca marele castig al tau (si al nostru,al celor care te iubim si te respectam) a fost faptul ca ai fost constant,echilibrat,ca ai dovedit ca poti sa te mobilizezi extraordinar,sa iti invingi angoasele (stiuta fiind teama ta de a face coborarea la un anume aparat).Te-ai maturizat frumos si ne-ai oferit momente frumoase,pentru care iti multumim!
    Daca imi este permis,as spune ca ar trebui sa privesti aceasta competitie ca pe un antrenament (cu public si arbitri )pentru Mondiale.
    Am convingerea ca acolo iti vei valorifica la maxim potentialul imens si aceasta frumoasa maturitate la care ai ajuns.
    Mult succes in continuare!

  19. #19
    sport legend AuriB's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    Baia Mare
    Posts
    1,272
    Reputatie
    1
    FELICITARI,Flavius!!!
    Nu am vazut pina acum un concurs mai bun facut de tine,si ma refer la intreaga competitie.Ai concurat 3 zile la rind la un nivel excelent, fara sa ratezi nimic si asta e un lucru mare.Stiu ca ti-ai dorit mai mult la aceste europene si chiar meritai mai mult.
    Am fost incintata sa te urmaresc evoluind si abia astept mondialele unde sint convinsa ca vei evolua la fel de bine si va veni si aurul pentru tine.
    Multumesc Flavius pentru evolutiile tale!
    Mult mult succes in continuare.

  20. #20
    sport legend LuisaGym's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Posts
    3,273
    Reputatie
    1
    Am facut din partea noastra o medalie de aur (virtuala) pentru Flavius pentru prestatia deosebita la CE 2010.
    Attached Images Attached Images

  21. #21
    sport legend stere78's Avatar
    Join Date
    Apr 2009
    Location
    Bucuresti
    Posts
    2,193
    Reputatie
    1
    Dragă Flavius,

    Tu știi mai bine decât oricine câte parale faci și cât de nedrept a fost ceea ce ți s-a întâmplat. Eu nu pot decât să bănuiesc ce-o fi fost în sufletul tău. Ce-am văzut, însă, a fost un om care s-a adunat teribil de repede și care și-a dus treaba la bun sfârșit. Fără ezitare, fără tremur, fără greșeală. E un lucru foarte rar, chiar și în sportul ăsta înspăimântător de greu. Așa fac marii campioni, din rasa cărora sper că știi că te tragi. S-ar putea ca bronzul ăsta să-ți pară coclit și amar. Nu e: e răsplata - modestă, dar răsplată - caracterului tău. Ești demn, dârz și muncitor. Așa să rămâi. Repet, n-o să mă apuc să îți explic eu care au fost faptele și ce însemnătate au ele. Ar fi caraghios și nepotrivit. Doar te salut de departe și îi invidiez pe cei care pot să te numească prietenul lor. Fruntea sus, ai toate motivele să fii mândru!
    Last edited by stere78; 25th April 2010 at 22:45.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •