View Poll Results: Ati huidui nationala Romaniei daca ar juca maine?

Voters
41. You may not vote on this poll
  • Da, daca titularii nu-mi convin

    0 0%
  • Da, atat timp cat Piturca este antrenor

    2 4.88%
  • Da, spre final, daca joaca de o maniera penibila si fara determinare

    20 48.78%
  • Nu, voi merge pe mana lor pana la capat

    19 46.34%
Page 1 of 4 123 ... LastLast
Results 1 to 21 of 75

Thread: Aþi huidui Naþionala dacã ar juca mâine?

  1. #1
    Rapidist!!!!! ronaldinho's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Montreal, Canada
    Posts
    1,626
    Reputatie
    1

    Aþi huidui Naþionala dacã ar juca mâine?

    Vazand toate cele intamplate la meciul Romania-Moldova , mi-am propus sa fac un poll pentru a vedea care este adevarata fata a suporterului roman. Inclin sa cred ca ceea ce s-a intamplat la ultimile doua meciuri ale Nationalei, disputate pe teren propriu, publicul prezent a avut un comportament inadecvat, huliganic si nedemn pentru suporterul reprezentativ al Nationalei. De aceea, in functie de rezultatul acestui poll, imi voi permite sa trag concluziile aferente. Sunt constient de faptul ca acest forum este frecventat de mii de suporteri ai nationalei si opinia fiecaruia conteaza pentru a face un "portret robot" al suporterului roman. Cu acordul administratorului acestui forum, am intentia de a trimite rezultatele acestui sondaj cat si concluziile de aferente reprezentantilor FRF ( atat pe cale directa cat si indirecta, in masura posibilitatilor ) cat si unor publicatii, considerate obiective in opinia mea.
    Poll-ul va fi deschis timp de 10 zile!
    P.S. Daca aveti un alt punct de vedere, diferit, ce nu se incadreaza la categoriile postate mai sus, sunteti liberi in a-l dezvolta,
    Last edited by ronaldinho; 9th February 2007 at 05:29.
    HAI RAPIDUL DIN GIULESTI, LUPTA DACA NE IUBESTI!!!

  2. #2
    anti GG YoYoyOi's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Posts
    42,958
    Reputatie
    1
    Am votat a treia optiune, dar as modifica-o putin. Nu i-as fluiera spre final, daca joaca prost, ci i-as fluiera din momentul in care incep sa joace prost, chiar daca ar fi de la pauza sau chiar din a doua jumatate a primei reprize.
    Rabdarea unora a ajuns la sfarsit. Am pierdut atatea turnee finale ca nici nu mai stim cum arata unul in care participam, sau am uitat ce am simtit la cele la care am luat parte. Scuze exista in fiecare sezon, ba terenul, ba vremea, ba intinerirea lotului, ba ca s-a accidentat nu stiu cine.
    GATA!!! scuzele nu se mai accepta. Daca se poate face performanta la nivelul echipelor de club se poate face si la Nationala. Atata timp cat este condusa de un om capabil. Cred ca aici este problema...selectionerul

  3. #3
    DevilOfTheRhine Sevilla86's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    14,350
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by ronaldinho View Post
    Cu acordul administratorului acestui forum, am intentia de a trimite rezultatele acestui sondaj cat si concluziile de aferente reprezentantilor FRF ( atat pe cale directa cat si indirecta, in masura posibilitatilor ) cat si unor publicatii, considerate obiective in opinia mea.
    Poll-ul va fi deschis timp de 10 zile!
    daca se strang 40 de voturi in 10 zile e bine, dar nu stiu ce relevanta ar avea 40 de voturi. Sincer nu cred ca se vor strange nici 20...

    As huidui jucatorii aia care nu-si justifica convocarea si prezenta pe teren pe final de meci, daca rezultatul nu e bun si nu-i vad alergand. Macar determinare sa vad pe teren.
    Academia Rapid infiintata de catre generalul de securitate Vasile Malureanu supranumit €žtatucul politiei politice ceausiste

  4. #4
    watcher Datenshi's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    online
    Posts
    12,849
    Reputatie
    1
    Una e sa-i huidui cand joaca fara determinara, si alta e sa-i fluieri aiurea ca la ultimele meciuri. Eu n-as mai juca in Bucuresti momentan in locul lor.
    I must not let my passion interfere with my reason. That is not good. That is bad.

  5. #5
    ENGLAND Celso's Avatar
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    17,278
    Reputatie
    1
    am fost la meciul cu Moldova! au fost huiduiti meritat! nu au aratat nimic! au jucat de o maniera absolut penibila cu Moldova! erau plictisiti, nu legau 2 pase! ce vroiati sa ii aplaude lumea? uitati-va la Olanda, cand nu joaca bine acasa, imediat este huiduita! Pitiurca ar trebui sa termine cu arfele astea cu Ogararu! sa o zica draqului odata ca nu vrea sa il ia nationala din alte considerente si gata, nu sa isi bata joc de el tot recitand aceiasi meldodie:"sigur, este un jucator valoros!" ...cand vor juca bine vor fi aplaudati, cand vom vedea ca nu au putut mai mult, la fel vor fi aplaudati! dar cand vezi ca nu se omoara cu firea nici macar sa alerge ....

  6. #6
    betandwin TaciAcolo's Avatar
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    -
    Posts
    17,390
    Reputatie
    1
    Da ca e varza
    [I][FONT="Lucida Console"][COLOR="RoyalBlue"][I] Oltenia pandura a lui Tudor Si-a lui Arghezi si-a atator dusi Oltenia celui mai mare sculptor Al omenirii, Constantin Brancusi. Oltenia , Eterna Terra-Nova![/I][/COLOR][/FONT][/I]

  7. #7
    incepator
    Join Date
    Oct 2004
    Location
    Ro
    Posts
    44
    Reputatie
    1
    Doar daca ar juca maine?
    Nimeni nu cred ca se manifesta intr-un fel sau altul pe stadion chiar fara motiv. Eu, personal, n-am huiduit sau fluierat (tot aia) niciodata echipa favorita, fie ea una de club sau nationala. Nu as huidui nici de acum incolo, desi cred ca uneori o merita. Majoritatea acestor manifestari se trag de la atitudinea jucatorilor in teren si inafara lui. Cu spectatorii nu se poate castiga nici o lupta decat prin joc si rezultate. Fara acestea, si cu declaratii jignitoare la adresa spectatorilor, nu se pot astepta la o altfel de reactie. Nu e permis ca Tamas sa dea lectii spectatorilor... Chiar si Contra, la experienta lui, ar trebui sa stie ca nu se poate supara, asa, ca prostul pe sat, si sa transmita mesaje pe turul pantalonilor celor care-l contesta! Sa nu uite jucatorii ca ei joaca pentru bani, iar spectatorii platesc ca sa poata vedea un meci sau altul...

  8. #8
    God of all Gods Sasuke Uchiha's Avatar
    Join Date
    Oct 2004
    Location
    debajo de un puente
    Posts
    6,088
    Reputatie
    1
    niciodata
    ..the world would be covered in darkness, it would basically block out the sun. That is the might of the Uchiha penis.

  9. #9
    sport legend Luis Garcia10's Avatar
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Bucuresti, Targoviste
    Posts
    11,325
    Reputatie
    1
    Cand ii vezi ca nu pun osul , ca sunt plini de figuri si de talente, cand ii vezi adormiti?Ce ar trebui sa faca suporterul roman? Toate astea in contrast cu tupeul si nesimtirea unor interviuri gen ,,Cine e Ogararu?" , " Generatia de aur statea cu fundu-n poarta "! Mai multe fapte si mai putine vorbe! Contra sa se remarce pe teren , nu in interviul dinaintea meciului! La ce sa-i ducem in provincie ? Sa fie publicul rabdator si sa aplaude la final marea victorie cu 2-0 contra Moldovei dupa o serie de 3 calificari ratate la rand?NU!! Deja rabadrea a trecut ! E nevoie de un public exigent cum este cel bucurestean!
    Last edited by Luis Garcia10; 9th February 2007 at 12:31.
    Muzzwrinka

  10. #10
    ENGLAND Celso's Avatar
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    17,278
    Reputatie
    1
    "mie frica sa nu arunce publicul cu cartofii"... Chivu mai stie cat e kg de cartofi in Romania?:ras-plans: :ras-plans: :ras-plans:

  11. #11
    springbok Gontel's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    za lend of ciois
    Posts
    4,725
    Reputatie
    1
    Daca ar fi jucat in Bulgaria lui Chivu ar fi trebuit sa-i fie frica sa nu arunce suporterii cu castraveti murati sau alte delicatese din categoria muraturi.

    on topic: i-as fluiera daca as vedea ca nu le pasa de echipa si de romani.
    [B][FONT="System"]"Rap is what you do, Hip-Hop is what you live" - KRS One[/FONT][/B] [SIZE="4"][/SIZE]

  12. #12
    Rapidist!!!!! ronaldinho's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Montreal, Canada
    Posts
    1,626
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Sevilla86 View Post
    daca se strang 40 de voturi in 10 zile e bine, dar nu stiu ce relevanta ar avea 40 de voturi. Sincer nu cred ca se vor strange nici 20...
    de aia am incercat sa fiu serios si nu am zis nimic de caterinca, poate il pun pe prima pagina. sunt chiar foarte curios de rezultatul acestu sondaj.
    HAI RAPIDUL DIN GIULESTI, LUPTA DACA NE IUBESTI!!!

  13. #13
    non-ultras Vladek's Avatar
    Join Date
    Nov 2005
    Location
    Bruxelles ... deocamdata
    Posts
    5,050
    Reputatie
    1
    Am votat optiunea a 3-a, desi si eu as fi modificat-o putin. In sensul ca :
    - nu as injura ci m-as rezuma la fluieraturi ;
    - as fluiera din momentul in care m-as convinge ca exista vreun jucator care nu da tot ce poate pentru echipa ;
    - nu i-as fluiera pe cei care joaca prost, poate ca atata pot azi. I-as fluiera pe cei care dau dovada evidenta de lehamite si nesimtire.

    De altfel, cred ca multi suporteri nu mai simt nationala asa de aproape ca pe vremea generatiei Hagi-Popescu. Trei calificari ratate la rand si reducerea Romaniei la o echipa de mana a treia in randul echipelor nationale sunt cam mult. Avem prea multe vedete cu fite in cap si prea putini fotbalisti in adevaratul sens al cuvantului.

  14. #14
    sport legend Sorin Blaj's Avatar
    Join Date
    May 2004
    Location
    Lugoj, Romania
    Posts
    25,248
    Reputatie
    1
    La cum joaca acum, avem o nationala de huiduit. Jocul lasa de dorit. Si vine meciul cu Olanda.
    [B]HAI UNIVERSITATEA! HAI CRAIOVA!
    ESTI CAMPIOANA UNEI MARI IUBIRI![/B]

    [I]"Inteleptul invata din greselile altora, desteptul invata din greselile proprii, numai prostul le stie pe toate."[/I]

  15. #15
    Rossonero dardar_3's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Posts
    11,475
    Reputatie
    1
    Cred ca ar trebui sa inteleaga si nea Piti si sa nu mai traiasca din amintiri.

    Contra a fost pe buna dreptate huiduit. Pai abia prinde lotul la echipa de club din Spania si are pretentii sa fie titular la nationala, jignindu-l si pe Ogararu.

    Sa fim seriosi ca atunci cand nu exista rezultate. A nu se mentiona amicale precum cel cu Spania,

  16. #16
    sport legend georg40's Avatar
    Join Date
    May 2006
    Location
    Frankfurt/Main
    Posts
    10,110
    Reputatie
    1
    Posibilitatile din Poll ma determina sa nu raspund, nici unul dintre alternative nu m-a convins.
    Pentru mine fotbalistii sunt niste meseriasi care isi fac munca mai bine sau mai rau. Ca si un brutar, mecanic auto, cantaret sau actor. Pe nici unul dintre acestia nu i-am huidiut. Unde painea nu mi-a placut sau unde masina mi-a fost reparata de mantuiala sau unde am auzit tonuri false nu m-am mai dus a doua oara !

  17. #17
    sport legend
    Join Date
    Mar 2006
    Posts
    14,307
    Reputatie
    1
    Nu as huidui-o si nici fluiera-o cei care huiduie si fluiera, credeti ca reusiti voi mai mult decat jucatorii ???

  18. #18
    FireMan :) Patratzel89's Avatar
    Join Date
    Feb 2007
    Location
    Lupeni,Valea Jiului
    Posts
    1,377
    Reputatie
    1
    Dupa parerea mea .. Pitzurca e principalul vinovat pentru ca unii jucatori care sunt in prezent convocatzi nu au ce cauta la echipa natzionala

  19. #19
    Timisoara ... Elphax's Avatar
    Join Date
    Feb 2006
    Location
    Curva Sud
    Posts
    14,658
    Reputatie
    1
    v-as da foc la toti care nu ati votat ca si mine ...

    voi aveti idee cum te simti in teren cand te huiduie tribuna?
    oare cum e cand tu joci bine si 2-3 colegi sunt huiduiti? sau doar 1

  20. #20
    sport legend
    Join Date
    Jul 2006
    Posts
    3,937
    Reputatie
    1
    E (inca) democratie . Fiecare poate face ce vrea pe stadion pana nu incalca limitele bunului-simt . E in natura omului sa isi arate nemultumirea .
    Quote Originally Posted by elphax View Post
    v-as da foc la toti care nu ati votat ca si mine ..
    leodacin, Patratzel89 , alex36, blizz4rd, celso, edd, Geografu, Gontel, lucian_iasi, Luis Garcia10, razwan_vs, ronaldinho, Sevilla86, Sheed, Vladek, YoYoyOi

  21. #21
    Timisoara ... Elphax's Avatar
    Join Date
    Feb 2006
    Location
    Curva Sud
    Posts
    14,658
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Liviu View Post
    E
    leodacin, Patratzel89 , alex36, blizz4rd, celso, edd, Geografu, Gontel, lucian_iasi, Luis Garcia10, razwan_vs, ronaldinho, Sevilla86, Sheed, Vladek, YoYoyOi
    stai ca o sa mai vina

    imi fac de pe acuma provizii de benzina

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •