Page 4 of 4 FirstFirst ... 234
Results 64 to 71 of 71

Thread: Finala EURO 2004: Portugalia - Grecia

  1. #64
    MA vA ..... inter's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Posts
    15,068
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by fia
    Desi pare plictisitor totusi e un farmec si in jocul Greciei.. parca e Italia din vremurile bune...
    , ce glumet esti

    pt. comparatie ta : Italia -Brazilia 3-2 la C.M. din Spania
    de spui prostului ca-i prost/ te uraste fara rost
    si de razi de-a lui prostie / te priveste cu manie
    iar cand leaga trei cuvinte/ doar te-njura far' de minte

  2. #65
    manager
    Join Date
    Jul 2003
    Posts
    298
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by MARCELC
    S-a vazut de la o posta ca grecii sint FIZIC si TECHNIC MAI BUNI decit echipele
    fizic cu siguranta, tehnic , niciodata

    Quote Originally Posted by MARCELC
    Cehii, olandezii si altii fac "spectacol" cu echipe slabe, dar nu cu UNA MAI BUNA DECIT ELE
    cehii si olandezii fac si meciuri frumoase, de e xemplu cand joaca intre ei, grecii nu pot sa faca meciuri spectacol
    Mie mi-au placut totusi echipele Cehiei si Angliei , cred ca Olanda si Portugalia au destui fotbalisti buni.
    si ar mai fi si alte echipe care mi-au placut dar in special mi-a placut Cehia

    Si eu am tinut cu grecii dar judecand la rece,dar castigand grecii turneul,cred ca fotbalul a iesit invins.
    Mi-ar fi placut sa vad o finala Portugalia-Cehia cu cehii victoriosi sau Anglia-Cehia sau Portugalia-Anglia. Imi pare rau de englezi, au cei mai adevarati suporteri,cei mai fanatici si din pacate n-au mai luat nimic de nu stiu cand. E pacat de suporterii englezi.
    Cehia mi s-a parut de departe cea mai valoroasa echipa, pe undeva e bine ca au pierdut, poate vor fi debusolati cu noi, poate se mai retrag cativa jucatori de la ei datorita dezamagirii, daca castigau, precis ramaneau toti sa castige peste 2 ani si titlul mondial.Din punctul nostru de vedere este bine ca a castigat o echipa mica, de aia am si tinut cu grecii.

    Dar ca fotbal, grecii n-au jucat nimic, cate un sut pe poarta de meci si in rest
    antifotbal total, cred ca au dus la perfectiune antijocul.

    Dar ce te faci cand primesti tu primul gol? speri sa egalezi sau sa bati sutand in 90 de minute dar o data pe poarta adversarilor? sau ce te faci cand joci impotriva altor echipe care refuza si ele sa joace si se baricadeaza in aparare?
    Atunci vor renunta toti sa ne mai uitam la meciuri, ne vom uita la un rezumat de 2 minute in care intra toate fazele interesante si gata.

    Eu prefer echipele tehnice, ofensive, imaginative si imi displac echipele care joaca defensiv si rudimentar.Grecia este campiona antijocului si a avut si mult noroc irepetabil,aproape ireal. Pariez ca nu vor dezamagi dupa acest turneu.
    Last edited by vialli; 5th July 2004 at 21:13.

  3. #66
    manager
    Join Date
    Jul 2003
    Posts
    298
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by inter
    , ce glumet esti

    pt. comparatie ta : Italia -Brazilia 3-2 la C.M. din Spania
    meciul se poate vedea pe internet pe situl FIFA 2002 la sectiunea pure fotbal, am vazut meciul, Brazilia a jucat foarte frumos, italienii au jucat urat dar au avut in Rosii un jucator care a profitat de toate greselile adversarilor.
    Pentru frumusetea fotbalului, este mare pacat ca atunci n-a castigat Brazilia titlul dar nu castiga intotdeauna cei mai buni. Oricum, Italia avea totusi si jucatori valorosi in formatie desi juca destul de urat, erau Conti, Antognioni care aveau tehnica fina, stiau fotbal. Chiar si Germania care ici ea nu juca prea frumos aveau jucatori de superclasa gen: Littbarski, Magath,Rummenige, Braiter.
    dar grecii nimic, zero, doar la batranul Zagorakis 32 de ani am vazut un drubling misto in meciul cu Franta, niciodata n-am vazut castigand o echipa atat de urata ca stil de joc cum au fost grecii.

  4. #67
    sport legend
    Join Date
    May 2003
    Posts
    8,389
    Reputatie
    1
    Ce va tot luatzi de greci ca practica antijoc?! V-am mai spus : nu aveau shanse atat timp cat ar fi evoluat altfel! Pentru ca nu au valoarea individuala a componentzilor celorlalte echipe cu care s-au intalnit : Spania, Portugalia, Frantza, Cehia. Ce au jucat ei nu se cheama antijoc. Se cheama ca ishi cunosc limitele shi duc la perfectzie ce shtiu shi ce pot sa faca cel mai bine.
    De antijoc se poate vorbi la italieni (ca tot sunt fani azzuri pe-aici )care, cu toate ca au printre cei mai buni jucatori din lume, joaca nepermis de defensiv. Italia poate mult mai mult dar arata mult prea putzin! Ala e antijoc! Cand potzi! GRECIA NU PUTEA ALTFEL!!!
    ex-alpopa

  5. #68
    junior
    Join Date
    Sep 2003
    Posts
    56
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by alpopa
    Ce va tot luatzi de greci ca practica antijoc?! V-am mai spus : nu aveau shanse atat timp cat ar fi evoluat altfel! Pentru ca nu au valoarea individuala a componentzilor celorlalte echipe cu care s-au intalnit : Spania, Portugalia, Frantza, Cehia. Ce au jucat ei nu se cheama antijoc. Se cheama ca ishi cunosc limitele shi duc la perfectzie ce shtiu shi ce pot sa faca cel mai bine.
    De antijoc se poate vorbi la italieni (ca tot sunt fani azzuri pe-aici )care, cu toate ca au printre cei mai buni jucatori din lume, joaca nepermis de defensiv. Italia poate mult mai mult dar arata mult prea putzin! Ala e antijoc! Cand potzi! GRECIA NU PUTEA ALTFEL!!!

    Alpopa, iti dau perfecta dreprate, si pentru cei care spun ca grecii nu sint
    tehnici vreau sa le amintesc cum au fost atacantii Portugaliei, Cehiei ,
    Frantei si Spaniei elegant deposedati in careu si facuti neputinciosi, atacanti
    care la echipele de club inscriu cu nemiluita...

  6. #69
    sport legend Mariusmadmax's Avatar
    Join Date
    Oct 2003
    Location
    Atlanta , USA
    Posts
    4,577
    Reputatie
    1
    Meci de rahat !
    Greci au fost numai pe distrus ... au cistigat cu un singur sut ( un cap a Lui Charisteas !) PUTIN FOTBAL ! MULT NOROC ! ( mai ales cu Cehia )
    Portughezii si-au aratat limitele ... multa deznadejde , neincredere , batrinete ( Figo , Costa ) , putina experienta ( Ronaldo - mai ales la 11 metri din debutul lui Euro ) . LIPSA DE NOROC ! ( si URSI Meyeri )

    Finala trebuia sa fie :
    Anglia - Cehia
    ce meci ar fi fost !!!!!!!!!!
    Owen , Rooney , Beckham , Nedved , Baros , Smicer , Poborski
    Last edited by Mariusmadmax; 6th July 2004 at 05:25.
    [FONT=Georgia][I][COLOR=Red]Steaua the best for ever![/COLOR][/I][/FONT]

  7. #70
    sport legend
    Join Date
    May 2003
    Posts
    8,389
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Mariusmadmax
    Finala trebuia sa fie :
    Anglia - Cehia
    ce meci ar fi fost !!!!!!!!!!
    Owen , Rooney , Beckham , Nedved , Baros , Smicer , Poborski
    Asta visam shi eu la inceput. Dar shi Anglia a dezamagit. A aratat mult prea putzin, in sensul ca Eriksson s-a temut shi s-a aparat inexplicabil de mult.
    ex-alpopa

  8. #71
    Ex:Ra_7000xp aclambiron's Avatar
    Join Date
    May 2004
    Posts
    326
    Reputatie
    1
    Nu mi-a placut meciul deloc.A fost urat si e pacat ca asta a fost finala Camionatului European.Grecia a fost o mare surpriza a lui euro dar nu a fost o surpriza a finalei.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •