Results 1 to 4 of 4

Thread: Vulturii Bistrita

  1. #1
    Moderator oaspetele's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Location
    Bistrita
    Posts
    1,545
    Reputatie
    0

    Vulturii Bistrita

    Vulturii au un nou sediu!

    Incepand cu acest sezon, Vulturii s-au mutat la Bistrita, orasul unde speram ca ne vor fi rasplatite eforturile si succesele. Am parasit cu regret Baia-Mare, orasul pe care l-am reprezentat in campionatul trecut. La Bistrita am gasit intelegerea si sprijinul de care aveam nevoie, bucurandu-ne inca de la inceput de sustinerea autoritatilor locale si chiar de interesul unor sponsori.
    In curand site-ul nostru va fi up-datat si veti putea cunoaste indeaproape noua componenta a echipei, managerii acesteia, dar si majoretele noastre.

    Primul meci acasa il vom juca in compania echipei MP Timisoara, sambata 25 Octombrie, inaintea acestuia urmand sa sustinem o conferinta de presa unde vom prezenta echipa, antrenorul, managerii si obiectivele noastre pentru acest sezon.

    Va multumim si va anuntam ca v-am rezervat un loc in galeria Vulturilor Bistrita!
    Schumi? the only one!

  2. #2
    Moderator oaspetele's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Location
    Bistrita
    Posts
    1,545
    Reputatie
    0
    Victorie categorica a Vulturilor: 89 la 48
    de Cosmin BOTEZAT Bistriteanul.ro
    25/10/2008 18:51:57
    Baschetbalistii bistriteni au obtinut victoria cu scorul 89, impotriva echipei timisorene. Jucatorii nostri au condus detasat fiecare repriza, avand un avantaj de 41 de puncte in final.
    Vulturii Bistrita au facut spectacol total in meciul de astazi de la Polivalenta. S-au impus cu scorul 89, printr-un joc inteligent, cu pase rapide in marginea semicercului si o aparare agresiva, in fata jucatorilor de la CS MP Timisoara.

    Bistritenii au condus inca de la inceput jocul, fiind aclamati de suporterii veniti in numar mare la eveniment. Tinerii liceeni au apreciat prestatia coordonatorului american, care este si tehnicianul echipei. „Este inca un pas spre promovarea in Divizia A”, ne-a declarat Simona Birtas, managerul echipei bistritene.

    De altfel, jucatorii bistriteni sunt la al doilea meci oficial, de-aici rezultand si cateva nesincronizari in timpul meciului. Vor urma meciuri si mai spectaculoase, odata cu inchegarea echipei.
    Schumi? the only one!

  3. #3
    Moderator oaspetele's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Location
    Bistrita
    Posts
    1,545
    Reputatie
    0
    am luat o singura bataie pana acum, de la clujenii lu Pazkany sau cum se scrie, Gladiatorii.
    toata treaba e sa gasim sponsori generosi in 2009, altfel...
    Schumi? the only one!

  4. #4
    junior Loved's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Vlăsia
    Posts
    102
    Reputatie
    1
    ce ati mai facut vulturasilor?
    [B][COLOR="SeaGreen"][FONT="Century Gothic"]In a field of tall grass.[/FONT][/COLOR][/B]

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •