View Poll Results: Merita Petre banii?

Voters
177. You may not vote on this poll
  • Da, face 1 milion

    77 43.50%
  • Nu, nu face banii

    100 56.50%
Page 1 of 10 123 ... LastLast
Results 1 to 21 of 200

Thread: Ovidiu Petre la Steaua - 1 milion si ceva

  1. #1
    sport legend andrei1921tm's Avatar
    Join Date
    Feb 2005
    Posts
    2,014
    Reputatie
    1

    Ovidiu Petre la Steaua - 1 milion si ceva

    "Incepand de astazi Ovidiu Petre este jucatorul Stelei. Suma de transfer este peste un milion de dolari. Nu a contat in aceasta tranzactie disputa verbala pe care am avut-o cu Gigi Becali", Marian Iancu, patron Poli Timisoara.

    Ce parere aveti?Eu ziceam de un schimb Radoi-Ov.Petre dar nu a fost sa fie
    Last edited by andrei1921tm; 31st August 2006 at 14:12.
    Din ce avem al nostru o brazda nu dam
    Din glia cu mortii cei scumpi din morminte
    Cu pieptul cu dintii noi stim s`aparam
    Hotarele noastre hotarele sfinte

  2. #2
    Senior Member Ayrton's Avatar
    Join Date
    Dec 2002
    Location
    Bucuresti
    Posts
    5,899
    Reputatie
    1
    Dar tie ti se pare ca atata timp cat a fost la Timisoara jucatorul a confirmat?
    Mie nu mi s-a parut... Chiar nu-mi aduc aminte sa fi facut vreun meci de exceptie... A fost cam anonim pe teren...
    La Steaua a fost adus la cererea expresa a lui Oliaroiu...
    Deci asteptati-va ca Paraschiv sa iasa din schema dupa ce se va reface Ov.Petre dupa accidentare (cam in acelasi timp cu Radoi...)

  3. #3
    nvr trst nbody Zax's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    2,346
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Ayrton View Post
    Dar tie ti se pare ca atata timp cat a fost la Timisoara jucatorul a confirmat?
    Mie nu mi s-a parut... Chiar nu-mi aduc aminte sa fi facut vreun meci de exceptie... A fost cam anonim pe teren...
    La Steaua a fost adus la cererea expresa a lui Oliaroiu...
    Deci asteptati-va ca Paraschiv sa iasa din schema dupa ce se va reface Ov.Petre dupa accidentare (cam in acelasi timp cu Radoi...)
    Para n-are cum sa iasa din schema, probabil vor juca toti 3(radoi a mai jucat fundas dreapta) daca sunt apti, dar e bine ca avem lot valoros si numeric acum.

  4. #4
    sport legend
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Bucuresti
    Posts
    7,145
    Reputatie
    1
    Ovidiu Petre va fi apt de joc peste 3 saptamani.
    E bine ca am reusit sa aducem inca un mijlocas central astefel ne'am dublat posturile: Radoi,Paraschiv,Ov.Petre si Lovin.

  5. #5
    nvr trst nbody Zax's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    2,346
    Reputatie
    1
    11-le ideal in viziunea mea



    ------------------Carlos--------------


    Radoi--------Goian------Ghionea--------Marin



    -----------Paraschiv-----O.Petre--------------


    Nicolita----------------------------Cristocea


    -----------Dica-----------------------------

    -----------------------Iacob/Thereau------

  6. #6
    sportaholic Vadim's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Location
    Bucuresti
    Posts
    21,240
    Reputatie
    1
    Un 11 ideal daca Radoi, Paraschiv, Iacob si Petre sunt sanatosi.

    Nu pricep cum Steaua da 1 milion pe un jucator ca Petre care nu a facut nimic in ultimul an si nici in ultima vreme. Nu s-a detasat cu nimic. Imi explic numai prin smecherii financiare la nivel inalt. Daca Petre e jucat de 1 milion, Nicolita e de 3 milioane...

  7. #7
    Mereu Campioni dede's Avatar
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    Cluj
    Posts
    14,166
    Reputatie
    1
    e bine ca a venit...cu cat mai multi jucatori, cu atat mai bine...daca se mai accidenteaza unu', altu' e important sa avem rezerve
    Increderea absoluta in victorie este insasi cheia victoriei.

  8. #8
    incepator
    Join Date
    Jun 2006
    Posts
    3
    Reputatie
    1
    daca l-a vrut Oli, atunci stie el ce si cat face...

  9. #9
    sport legend
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Bucuresti
    Posts
    7,145
    Reputatie
    1
    nu cred ca Radoi va juca fundas dreapta, poate dak va fi nevoie urgenta de el pe acel post dar in alt caz nu, e mult mai usor sa iei o suma mai mare de bani pe un mijlocas decat pe un fundas.

  10. #10
    nvr trst nbody Zax's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    2,346
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Vadim View Post
    Un 11 ideal daca Radoi, Paraschiv, Iacob si Petre sunt sanatosi.

    Nu pricep cum Steaua da 1 milion pe un jucator ca Petre care nu a facut nimic in ultimul an si nici in ultima vreme. Nu s-a detasat cu nimic. Imi explic numai prin smecherii financiare la nivel inalt. Daca Petre e jucat de 1 milion, Nicolita e de 3 milioane...
    O Petre n-a facut nimic in ultimu an pt ca a fost accidentat, la Timisoara a dat cateva goluri senzationale in perioada lui Oli si a fost unul dintre cei mai buni oameni de-al lor, in plus a confirmat la nationala devenind rapid un titular incontestabil in 11-le lui Piturca.

  11. #11
    Mereu Campioni dede's Avatar
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    Cluj
    Posts
    14,166
    Reputatie
    1
    nu cred ca Radoi va juca fundas dreapta, poate dak va fi nevoie urgenta de el pe acel post dar in alt caz nu, e mult mai usor sa iei o suma mai mare de bani pe un mijlocas decat pe un fundas
    oricum, locul lui Radoi e acolo, la mijloc
    pe dreapta mai sunt si alte solutii...
    Increderea absoluta in victorie este insasi cheia victoriei.

  12. #12
    senior klemi's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Posts
    238
    Reputatie
    1
    Nu merita 1.000.000 $ nici daca ar fi platit Timisoarei 1$ pe an ! O. Petre va fi la Steaua un fel de Lovin 2, adica tot 0.

  13. #13
    nvr trst nbody Zax's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    2,346
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Jerry20cm View Post
    nu cred ca Radoi va juca fundas dreapta, poate dak va fi nevoie urgenta de el pe acel post dar in alt caz nu, e mult mai usor sa iei o suma mai mare de bani pe un mijlocas decat pe un fundas.
    pleaca radoi si nu stiu io ?

  14. #14
    trops mblue's Avatar
    Join Date
    Dec 2005
    Posts
    1,651
    Reputatie
    1
    daca steaua nu se califca in ucl ,veci pururi gigi nu dadea 1 bulion de euroi pe acest jucator. mai ar fi nevoie de inca un fundas dreapta.

  15. #15
    sport legend
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Bucuresti
    Posts
    7,145
    Reputatie
    1
    inca nu , dar la anul e foarte probabil sa plece si de aceea iti ziceam ca e mai usor sa obtii o suma mai maricica de bani pe un mijlocas decat pt. un fundas.

  16. #16
    anti-nesimtiti starsteel's Avatar
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    Galati
    Posts
    7,987
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Ayrton View Post
    Dar tie ti se pare ca atata timp cat a fost la Timisoara jucatorul a confirmat?....
    Evident nu dar tu crezi ca un jucator ca Badea ar fi fost cautat de Timisoara. Atmosfera de la Steaua e cu totul altceva si evident nu e vorba numai de atmosfera acolo exista mentalitate, dorinta, conditii pt. performanta etc.
    [B][COLOR="Blue"][SIZE="3"]CSU METAL GALATI[/COLOR][/B] - campioana si castigatoarea cupei la volei feminin [/SIZE]....[SIZE="3"]din nou![/SIZE]

  17. #17
    incepator
    Join Date
    Jul 2006
    Posts
    2
    Reputatie
    1
    Pai e un lucru foarte bun ca a venit si O Petre. Olaroiu o sa stie sa-l motiveze pentru a intra in forma. Au lucra impreuna mai mult timp si il cunoaste. Are de castigat atat Steaua cat si jucatorul, in vederea nationalei si a unui viitor transfer. Steaua se apropie acum de un lot capabil sa abordeze grupele LC. Inca vreo 2 jucatori de valoare ar face totul perfect.... din pacate e prea tarziu....

  18. #18
    ----- Nole17's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Posts
    797
    Reputatie
    1
    oameni buni ganditiva ca sezonul asta cel putin in tur o sa jucam sambata miercuri in fiecare sapt shi nu cred ca radoi paraschiv iacob sau dica o sa joace meci de meci pt k mai trebe shi ei odihniti iar dak or sa mai fie shi accidentari sau supendari cred ca o sa trebuiasca sa folosim toti jucatori sezonul ast deci cred ca era nevoie de un jucator pe postul ala oricum fiecare jucator e bun atata timp cat antrenprul stie sa il foloseasca shi sa ii dea sarcinile de joc pe care el le poate face cel mai bine eu cred ca atat o. petre cat shi frabcezul for confirma la fel cum au facut shi cristocea , ochirosi. saban shi badea

  19. #19
    sport legend
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Bucuresti
    Posts
    7,145
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by gabyCluj View Post
    Pai e un lucru foarte bun ca a venit si O Petre. Olaroiu o sa stie sa-l motiveze pentru a intra in forma. Au lucra impreuna mai mult timp si il cunoaste. Are de castigat atat Steaua cat si jucatorul, in vederea nationalei si a unui viitor transfer. Steaua se apropie acum de un lot capabil sa abordeze grupele LC. Inca vreo 2 jucatori de valoare ar face totul perfect.... din pacate e prea tarziu....
    Stai !!! , ca m-ai avem inca unul pe ,,tzeava".
    ...sa vedem dak se va rezolva pana diseara

  20. #20
    senior klemi's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Posts
    238
    Reputatie
    1
    ai ceva info din "interior"? stancu de la sportul ?

  21. #21
    anti-nesimtiti starsteel's Avatar
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    Galati
    Posts
    7,987
    Reputatie
    1
    Azi e ziua transferurilor sa vedem pana diseara ce se intampla.
    [B][COLOR="Blue"][SIZE="3"]CSU METAL GALATI[/COLOR][/B] - campioana si castigatoarea cupei la volei feminin [/SIZE]....[SIZE="3"]din nou![/SIZE]

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •