Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 21 of 34

Thread: Tribunalul OLS - REGULAMENT

  1. #1
    sport legend Optimistul's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    Deocamdata aici
    Posts
    5,197
    Reputatie
    1

    Tribunalul OLS - REGULAMENT

    Regulament :
    1. Acuzatii vor fi 2 useri sau 2 grupuri de useri care se tot sicaneaza pe 0LS si nu numai ...
    Pot participa si moderator vs. user sau viceversa .
    2. Avocatii (max. 2 pt. fiecare) vor fi alesi dupa dorinta fiecarui acuzat in parte dar nu este obligatorie prezenta acestora - acuzatii se pot apara si singuri .
    3. Juratii vor fi impari 3,5 sau 7 si vor fi alesi de comun acord de ambii acuzati dintre useri si moderatori
    4. Judecatorii vor fi alesi de acuzati de comun acord dintre moderatorii de pe 0LS ,unul s-ar putea sa nu fie suficient pe toata durata procesului
    5. Se vor judeca maxim 2 capete de acuzare de fiecare acuzat .
    6. Toti cei implicati in proces trebuie sa ne asigure de la inceput prezenta pana la finele acestuia care nu va dura mai mult de o saptamana .
    7. Decizia finala va fi luata de jurati care se va lasa cu pedepse amuzante care trebuiesc executate de catre acuzati .
    8. Ceilalti useri care nu ocupa nici-un rol in proces pot participa ca, chibitzi cu poante si remarci de bun gust ,dar sa nu se supere daca sunt ignorati de acuzati,avocati, si jurati care nu sunt obligati sa le raspunda
    9.Threadul respectiv poate fi inchis de moderatori daca discutiile degenereaza dar nu inainte de a se da un avertisment de catre moderatorii de pe "diverse"

    Mod de desfasurare :
    1. Un acuzat va provoca in proces pe celalalt acuzat cu capetele de acuzare
    2. Daca acesta accepta va expune si el capetele de acuzare (daca exista) , amandoi isi gasesc avocatii(daca doresc)
    3. Stabilirea de comun acord a judecatorilor si juratilor se poate realiza si "din mers"
    4. Vor fi aduse probe ( postari ) , chiar si martori .
    5. Se pot desfasura mai multe procese in paralel pe threaduri diferite avand titluri de genul "Tribunalul 0LS - Relansat vs. Gica Chioru" care vor fi deschise de primul acuzat chiar cu riscul ca cel de-al doilea “nu are sange in instalatie” sa raspunda provocarii
    6. Cei care au o anume insarcinare data in acel proces vor afisa in fiecare postare functia pe care o au ( de ex. “avocatul lui Gica” , "martorul lui Gica" sau “acuzat”)
    7.Avocatii vor aduce acuzatii adversarilor protejatilor lor ,judecatorii vor modera discutiile , acuzatii impreuna cu avocatii acestora vor raspunde decent acuzatilor facute .Dupa epuizarea acuzatilor, juratii vor delibera impreuna pe PM in secret( juratii n-au voie sa demaste acuzatilor decizia celorlalti jurati ) iar judecatorul va prezenta in final verdictul dat de acestia primit pe PM .
    8. Chibitzi vor face propuneri pt. pedepse care vor fi supuse la vot .

    Obiective :
    1.Socializare , amuzament si de ce nu stingerea unor vechi si actuale conflicte


    P.S.
    Daca acest regulament este OK se va inchide acest thread si eventual i se va da sticky. Pt. procese trebuiesc deshise alte threaduri .
    Sa vedem acum cine pe cine acuza ...
    Distractie placuta !
    [COLOR="Blue"]Patience is your companion. Peace is your guide. Joy is your light. Pure love is your release. [/COLOR]

  2. #2
    . iuli's Avatar
    Join Date
    Nov 2005
    Posts
    12,794
    Reputatie
    1
    ArenA? :|
    .

  3. #3
    Moderator Celeb Sir. Eko's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Posts
    14,366
    Reputatie
    0
    ha?

  4. #4
    visurat Novac's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    12,991
    Reputatie
    1
    Mult timp au unii Succese nenumarate si multe procese!

  5. #5
    Banned MariusTR's Avatar
    Join Date
    Oct 2005
    Posts
    7,199
    Reputatie
    0
    Tocmai ai descris regulamentul din Arena, Optimistule.

  6. #6
    sport legend White Shadow's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Arad
    Posts
    18,375
    Reputatie
    1
    Eu vreau sa-l dau in judecata pe moderatorul Delaparis pt ca a incalcat regulamentul ols in mod intentionat cand userul White Shadow a primit ban 24 de ore.

    Am dovezi prin care am sa-i demonstrez cum a incalcat regulamentul ols in mod intentionat si as vrea sa vad ce argumente contradictorii va avea el....am si martori care au vazut tot ce s-a intamplat chiar daca moderatorul Delaparis a sters acel post foarte rapid.
    Last edited by White Shadow; 23rd October 2008 at 08:59.
    [B] "Behind this mask there is more than just flesh. Beneath this mask there is an idea... and ideas are bulletproof."[/B]

  7. #7
    RETRAS
    Join Date
    Jun 2005
    Posts
    24,445
    Reputatie
    1
    @White Shadow Si esti de parere ca intereseaza pe cineva acest lucru? COMUNISM

  8. #8
    sport legend White Shadow's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Arad
    Posts
    18,375
    Reputatie
    1
    dar tu crezi ca pe mine ma intereseaza daca pe cineva il intereseaza acest lucru ?

    vreau sa vad cu ce argumente contradictorii vine el si daca are curajul sa spuna "prezent" la aceasta acuzatie.
    [B] "Behind this mask there is more than just flesh. Beneath this mask there is an idea... and ideas are bulletproof."[/B]

  9. #9
    sport legend Optimistul's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    Deocamdata aici
    Posts
    5,197
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Genialul View Post
    Tocmai ai descris regulamentul din Arena, Optimistule.
    Seamana dar nu rasare .
    Cred ca ai citit prea repede ac. regulament si n-ai inteles ...

    Doar cateva diferente -
    1. Aici poate participa tot ols-ul .
    2. Nu se lasa cu victorii ci cu pedepse amuzante .
    [COLOR="Blue"]Patience is your companion. Peace is your guide. Joy is your light. Pure love is your release. [/COLOR]

  10. #10
    من شما عاشق Marius's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    bucuresti
    Posts
    16,770
    Reputatie
    1
    White

    Asa ma

    Eu sunt judecator, asta ca sa stii cui ii trimiti mita

  11. #11
    ANTI PROSTI!!! laurdog's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Bucuresti
    Posts
    11,719
    Reputatie
    1
    Hahaha, sa te tii paruieli si taieri de...glanda.
    Asa si?

  12. #12
    kinki lola pinki's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Posts
    21,478
    Reputatie
    1
    este o idee foarte buna!


    pe cand primul proces?
    [FONT="Book Antiqua"][SIZE="3"][B][COLOR="Gray"]love's not blind, it's retarded.[/COLOR][/B][/SIZE][/FONT]

  13. #13
    sport legend
    Join Date
    Mar 2006
    Posts
    14,307
    Reputatie
    1
    Eu doresc onorariu

  14. #14
    ANTI PROSTI!!! laurdog's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Bucuresti
    Posts
    11,719
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Cristi_Galati View Post
    Eu doresc onorariu
    Doar la bani iti e gandul.
    Optimistule, ideea nu e rea, insa mi-e teama ca lucrurile vor degenera la un moment dat. Sa speram ca ma insel.
    Asa si?

  15. #15
    kinki lola pinki's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Posts
    21,478
    Reputatie
    1
    pai stati putin, ca si eu vreau onorariu
    [FONT="Book Antiqua"][SIZE="3"][B][COLOR="Gray"]love's not blind, it's retarded.[/COLOR][/B][/SIZE][/FONT]

  16. #16
    sport legend
    Join Date
    Mar 2006
    Posts
    14,307
    Reputatie
    1
    Tu nu ai voie

  17. #17
    kinki lola pinki's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Posts
    21,478
    Reputatie
    1
    ba da mai ales ca primesc si spaga.... imi trebuie si onorariu...
    [FONT="Book Antiqua"][SIZE="3"][B][COLOR="Gray"]love's not blind, it's retarded.[/COLOR][/B][/SIZE][/FONT]

  18. #18
    the untouchable newcool's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Arad-Perla Vestului
    Posts
    8,625
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by White Shadow View Post
    Eu vreau sa-l dau in judecata pe moderatorul Delaparis pt ca a incalcat regulamentul ols in mod intentionat cand userul White Shadow a primit ban 24 de ore.

    Am dovezi prin care am sa-i demonstrez cum a incalcat regulamentul ols in mod intentionat si as vrea sa vad ce argumente contradictorii va avea el....am si martori care au vazut tot ce s-a intamplat chiar daca moderatorul Delaparis a sters acel post foarte rapid.
    unul dintre martori sunt eu
    Facem slalom printre cretini,zi de zi,
    Intr-o lume mica si murdara,asa cum o stii,
    Prostii par conceputi pe cale artificiala
    Ca sunt multi ai dracu,si n-au nici o boala!

  19. #19
    OLTEAN Balaci's Avatar
    Join Date
    Dec 2003
    Location
    Targu Jiu
    Posts
    8,661
    Reputatie
    1
    si eu am vazut, a fost ban abuziv

  20. #20
    sport legend Optimistul's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    Deocamdata aici
    Posts
    5,197
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by White Shadow View Post
    Eu vreau sa-l dau in judecata pe moderatorul Delaparis pt ca a incalcat regulamentul ols in mod intentionat cand userul White Shadow a primit ban 24 de ore.

    Am dovezi prin care am sa-i demonstrez cum a incalcat regulamentul ols in mod intentionat si as vrea sa vad ce argumente contradictorii va avea el....am si martori care au vazut tot ce s-a intamplat chiar daca moderatorul Delaparis a sters acel post foarte rapid.
    Quote Originally Posted by relansat View Post
    @White Shadow Si esti de parere ca intereseaza pe cineva acest lucru? COMUNISM
    Ar trebui sa intereseze , nu crezi ? Daca este un regulament , acesta trebuie musai respectat - mai ales de cei care modereaza .
    Quote Originally Posted by White Shadow View Post
    dar tu crezi ca pe mine ma intereseaza daca pe cineva il intereseaza acest lucru ?

    vreau sa vad cu ce argumente contradictorii vine el si daca are curajul sa spuna "prezent" la aceasta acuzatie.
    White , de ce nu deschizi threadul si-l bagi in tribunal pe parizian ?
    [COLOR="Blue"]Patience is your companion. Peace is your guide. Joy is your light. Pure love is your release. [/COLOR]

  21. #21
    Banned MariusTR's Avatar
    Join Date
    Oct 2005
    Posts
    7,199
    Reputatie
    0
    Nu stiu ce s-a intamplat, despre ce se discuta si care-i treaba aici, dar eu sunt absolut impotriva!

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •