Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 21 of 36

Thread: Semifinala: Grecia - Cehia

  1. #1
    Ancient fia's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Pe pârtie
    Posts
    8,522
    Reputatie
    1

    Semifinala: Grecia - Cehia

    1 iulie , ora obisnuita
    Nu stiu cata lume pervedea meciul asta ca semifinala. E clar ca cehii pleca favoriti. Tot ce sper e ca Nedved sa nu ia galben. Ar fi pacat in cazul in care se califica sa nu joace finala (as spune iar , dupa Juve-Milan).
    Aceste e ultimul meci la un turneu final al lui Pierluigi Collina.
    [B][COLOR=DarkRed]C-asa sunt eu rapidist, c-asa sunt eu RAPIDist[/COLOR][/B]
    [B][COLOR=Silver]Niciodata nu sunt trist, niciodata nu sunt trist[/COLOR][/B]
    [B][COLOR=DarkRed]Si la bine si la rau, si la bine la si la rau[/COLOR][/B]
    [B][COLOR=Silver]RAPID este clubul meu, RAPID este clubul meu.[/COLOR][/B]

  2. #2
    Moderator Doctor_Satan's Avatar
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    Targu Mures
    Posts
    8,344
    Reputatie
    0
    Desi sunt o surpriza extrem de placuta, grecii vor avea o viata grea cu cehii.
    Dar, chiar daca vor pierde, eu cred ca nu va fi la mai mult de un gol diferenta.
    Iancu si FC Timisoara, prima grupare mafiota care a primit o mica pedeapsa. FRF-DNA 1-0.
    OTELUL GALATI SUPERCAMPIOANA 2010-2011!!!
    Aici este criza economica a Romaniei: http://www.porcisme.ro/

  3. #3
    RMD realmadrid.com's Avatar
    Join Date
    May 2003
    Location
    Bucuresti/Militari
    Posts
    9,473
    Reputatie
    1
    cehii vor avea un meci de antrenament, nu ii vad pe greci sa reziste in fatza uraganului din est

  4. #4
    ex-hai craiova!!!! corinutza_88's Avatar
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    Craiova-e acasa
    Posts
    723
    Reputatie
    1
    desi grecia sa aratat a fi cea mai mare surpriza a campionatului ,nu cred ca va rezista in fata celei mai bune echipe de la euro2004!
    cehia va avea un meci usor dupa parerea mea si va ajunge in finala cu multa usurinta!
    [SIZE=5][FONT=Fixedsys][SIZE=4][COLOR=DarkOrchid]FORTZA STIINTA!!![/COLOR][/SIZE] [/FONT] [/SIZE]

  5. #5
    DJ MaPaX MaPaX's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Location
    Alba Iulia
    Posts
    1,251
    Reputatie
    1
    Joi, 1 iulie, ora 21:45> Grecia - Cehia in direct pe TVR 1!
    [SIGPIC][/SIGPIC]

  6. #6
    "The Doctor" DRAGOS's Avatar
    Join Date
    May 2003
    Location
    In inima fotbalului
    Posts
    2,004
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Dumitrescu Ionutz
    cehii vor avea un meci de antrenament, nu ii vad pe greci sa reziste in fatza uraganului din est

    Asta e si parerea mea (cred ca e a tuturor ) !!!
    FORZA CEAHLĂUL!!!!!!! FORZA BIANCONERI!!! FORZA JUVENTUS TORINO 4 EVER!!!!!!

  7. #7
    Siempre Barça! Catalanul's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Valencia
    Posts
    13,067
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Dumitrescu Ionutz
    cehii vor avea un meci de antrenament
    asa am zis si de franta ca va avea un meci de antrnament si uite, au luat bataie de la greci
    oricum cred ca cehii sunt mai maturi decat francezii si vor reusi sa-i invinga pe greci, nu usor dar ii vor invinge
    scor: 2-0 cehia goluri: barros si koller
    Last edited by Hai POLI; 29th June 2004 at 16:12.
    [B]TOTS UNITS FEM FORÇA[/B]
    [SIZE="1"]Founded in the 19th century, F.C. Barcelona is the only club never to miss out on European competition. The pride of Catalunya: "[B]Sóm més que un club![/B][/SIZE]"

  8. #8
    FORZA DELTA!!! dj_jaxxx's Avatar
    Join Date
    May 2003
    Location
    Toronto, Canada
    Posts
    2,732
    Reputatie
    1
    Asa s-a spus si de Franta in sferturi, si uitati ce s-a intamplat

    Si eu cred ca Cehia va castiga, dar nu va fi usor.
    [B]LET THE BEAT GO ON![/B]

  9. #9
    sport legend Cucu's Avatar
    Join Date
    Apr 2004
    Posts
    1,396
    Reputatie
    1
    Hai grecia.
    Sper sa-i bata pe cehi.
    E cazu sa mai castige si cineva din partea de rasarit a Europei.
    2-1 scor final
    [B][COLOR=Indigo][FONT=Comic Sans MS]the Truth is out there.[/FONT][/COLOR][/B]

  10. #10
    junior daydreamer's Avatar
    Join Date
    Dec 2003
    Posts
    58
    Reputatie
    1
    totusi, daca trece Grecia, nu o sa fie o mare finala...ar fi pacat...

  11. #11
    FORZA DELTA!!! dj_jaxxx's Avatar
    Join Date
    May 2003
    Location
    Toronto, Canada
    Posts
    2,732
    Reputatie
    1
    Daca trece...trece pe merit pentru ca cehii nu o sa joace cu mainile in buzunar ca francezii.
    [B]LET THE BEAT GO ON![/B]

  12. #12
    junior daydreamer's Avatar
    Join Date
    Dec 2003
    Posts
    58
    Reputatie
    1
    pana acum grecii au trecut dar n-au avut nici ei un joc extraordinar, e un joc mai plictisitor pt spectatori decat jocul olandei sau cehilor...deci prefer cehii!

  13. #13
    DJ MaPaX MaPaX's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Location
    Alba Iulia
    Posts
    1,251
    Reputatie
    1
    1 iulie, Porto, semifinale, stadion: "Do Dragao" ora 21.45, TVR1
    CEHIA - GRECIA
    Astăzi, pe arena "dragonilor" din Porto se va consuma cea de-a doua mare confruntare dintre Grecia şi Cehia, la o competiţie de anvergură aşa cum este turneul final european. Prima a avut loc la 14 iunie 1980, pe "Olimpico" din Roma, în cadrul grupei A. Naţionala fostei Cehoslovacii se prezenta în postura de deţinătoare a trofeului, din echipa care învinge R.F. Germania la Belgrad, antrenorul dr. Jo­sef Venglos i-a păstrat pe Ondrus, Jurkemik, Panenka, Gogh, Mas­ny şi Nehoda. De partea cealaltă, legendarul antrenor al elenilor, Al­ke­tas Panagulias dispunea de o generaţie foarte talentată, în frunte cu Nikos Anastopoulos şi Thomas Mavros. Panenka a deschis re­pede scorul (min. 6), însă în min. 14, Mavros şi Anastopoulos au creat o fază de generic, încheiată cu reuşita ultimului, gol ce a ocu­pat primul loc în clasamentul celor mai frumoase execuţii ale tu­neului italian. Totuşi, până la urmă grecii au cedat în faţa maşinii de fotbal a cehilor, Vizek (min. 26) şi Nehoda (min. 63) marcând golu­rile victoriei. Interesant este faptul că în formaţia Greciei a evoluat în acest meci şi Anthimos Kapsis, nimeni altul decât tatăl lui Michalis Kapsis fundaşul lui AEK Atena şi al naţionalei elene, care atunci avea doar... 7 ani! Ultimul meci disputat între cele două echipe s-a consumat la Ioannina, în aprilie 2002 şi s-a terminat cu un scor alb, 0-0.
    După ce Germania, Italia, Anglia şi Franţa, adică tot tezaurul de aur european la mondiale sunt de multişor acasă, am fi tentaţi să credem că la actualul turneu final al CE a rămas doar... plevuşca! Ar fi o simplă presupunere, pentru că la această oră atât au putut să mai stoarcă din ele, nişte formaţii pentru care mândria naţională a apus demult după munţii de bani pe care vedetele lor le încasează din întrecerile rezervate cluburilor şi mai ales din publicitate!
    Sigur la sfârşitul meciului din această seară vom vărsa o lacrimă pentru cei învinşi, deoarece atât Cehia, cât şi Grecia, de departe pro­tagonistele lui EURO 2004 meritau să câştige coroniţa de lauri. Dacă elenii lui Otto Rehhagel vor defila în marş cadenţat pe iarba stadionului din Porto, ne închipuim ce va fi la Atena, oraşul pregătit să găzduiască Jocurile Olimpice! Probabil, cea mai grandioasă competiţie, plecată în urmă cu două milenii tot de pe aceste me­leaguri va intra într-un con de umbră. Va fi însă greu, deoarece Zagorakis şi compania vor avea în faţă o maşină de fotbal bine re­glată, ce va arunca spre poarta lui Nikopolidis o ploaie de "ghiulele" din toate gurile de foc, iar uriaşul Koller va fi stăpânul absolut al spaţiului aerian din faţa porţii elene. Oricum, învingătoarea, sigur va avea un cuvânt de spus în finală...
    Arbitru: Pierluigi Collina (Italia)
    [SIGPIC][/SIGPIC]

  14. #14
    RMD realmadrid.com's Avatar
    Join Date
    May 2003
    Location
    Bucuresti/Militari
    Posts
    9,473
    Reputatie
    1
    Cehia-Grecia 2-0
    nu cred ca grecii vor reusi sa le puna probleme cehilor, mai ales la forma pe care o au si felul cum joaca

  15. #15
    Ancient fia's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Pe pârtie
    Posts
    8,522
    Reputatie
    1
    Nu trebuie uitat cat de disciplinati tactic sun grecii... Totusi sunt singurii care au batut pe Portugalia.
    E clar ca cehii sunt peste ei, dar nu se stie nicioadata.
    Asa preventiv eu o sa pun 10$ pe greci (ca e cota peste 5), daca ii pierd macar ma bucur ca s-a calificat Cehia, daca nu macar castig si eu un ban cinstit.
    [B][COLOR=DarkRed]C-asa sunt eu rapidist, c-asa sunt eu RAPIDist[/COLOR][/B]
    [B][COLOR=Silver]Niciodata nu sunt trist, niciodata nu sunt trist[/COLOR][/B]
    [B][COLOR=DarkRed]Si la bine si la rau, si la bine la si la rau[/COLOR][/B]
    [B][COLOR=Silver]RAPID este clubul meu, RAPID este clubul meu.[/COLOR][/B]

  16. #16
    RMD realmadrid.com's Avatar
    Join Date
    May 2003
    Location
    Bucuresti/Militari
    Posts
    9,473
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Hai POLI
    asa am zis si de franta ca va avea un meci de antrnament si uite, au luat bataie de la greci
    oricum cred ca cehii sunt mai maturi decat francezii si vor reusi sa-i invinga pe greci, nu usor dar ii vor invinge
    scor: 2-0 cehia goluri: barros si koller

    pai asa am crezut si eu, dar oricum cehii au avut un parcurs f. bun pana in semi, in schimb franta a cam scartait in grupe, sa nu mai zic in sferturi

  17. #17
    Siempre Barça! Catalanul's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Valencia
    Posts
    13,067
    Reputatie
    1
    mai sunt 5 minute pana incepe meciu'
    sper sa bata cehia
    3-0
    [B]TOTS UNITS FEM FORÇA[/B]
    [SIZE="1"]Founded in the 19th century, F.C. Barcelona is the only club never to miss out on European competition. The pride of Catalunya: "[B]Sóm més que un club![/B][/SIZE]"

  18. #18
    Siempre Barça! Catalanul's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Valencia
    Posts
    13,067
    Reputatie
    1
    ce partida plictisitoare
    sper sa dea cehia un gol de argint, dar mi se pare imposibil cu masiva aparare a greciei
    [B]TOTS UNITS FEM FORÇA[/B]
    [SIZE="1"]Founded in the 19th century, F.C. Barcelona is the only club never to miss out on European competition. The pride of Catalunya: "[B]Sóm més que un club![/B][/SIZE]"

  19. #19
    junior naxos's Avatar
    Join Date
    Sep 2003
    Location
    Iasi
    Posts
    143
    Reputatie
    1

    Gooooooooooooooooooooolllllllll!!!!!!!!!!!

    Gooooooooooolllllllll!!!

  20. #20
    Siempre Barça! Catalanul's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Valencia
    Posts
    13,067
    Reputatie
    1
    ASTA DA SURPRIZAAAAA!!!!!!
    nu-mi vine sa cred??????!!!!!!!!!!!
    GRECIA IN FINALA!!!!!
    CEHIA

    finala se va incheia cu primul meci al acestui EURO
    :degete: PORTUGALIA :degete:
    hai grecia
    Last edited by Hai POLI; 2nd July 2004 at 00:01.
    [B]TOTS UNITS FEM FORÇA[/B]
    [SIZE="1"]Founded in the 19th century, F.C. Barcelona is the only club never to miss out on European competition. The pride of Catalunya: "[B]Sóm més que un club![/B][/SIZE]"

  21. #21
    sport legend
    Join Date
    May 2003
    Posts
    8,389
    Reputatie
    1
    NU POT SA CRED!
    Favorita mea, CEHIA, a fost eliminata !!!
    GRECII MERITA SA CASHTIGE FINALA!!!
    ex-alpopa

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •