Page 2 of 2 FirstFirst 12
Results 22 to 36 of 36

Thread: Semifinala: Grecia - Cehia

  1. #22
    DJ MaPaX MaPaX's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Location
    Alba Iulia
    Posts
    1,251
    Reputatie
    1
    Grecia - Cehia: 1 - 0 (105' T. Dellas)

    Grecia: Antonios Nikopolidis, Giourkas Seitaridis, Traianos Dellas, Michalis Kapsis, Takis Fyssas, 72' Angelos Basinas, Theodoros Zagorakis, Kostas Katsouranis, Giorgios Karagounis, 91' Zivis Vryzas, Angelos Charisteas. (Schimbari: 72' Stelios Giannakopoulos, 91' Vassilis Tsartas).

    Cehia: Petr Cech, Zdenek Grygera, Tomas Ujfalusi,Tomas Galasek, Rene Bolf, Marek Jankulovski, Karel Poborsky, 40' Pavel Nedved, Jan Koller, Rosicky, Milan Baros (Schimbare: 40' Vladimir Smicer).
    [SIGPIC][/SIGPIC]

  2. #23
    DJ MaPaX MaPaX's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Location
    Alba Iulia
    Posts
    1,251
    Reputatie
    1
    HAI POLI:
    Dupa ce erai mare fan Cehia, acum esti mare fan Grecia, orice numa sa nu castige Portugalia nu?))) Degeaba tot PORTUGALIA VA CASTIGA CAMPIONATUL EUROPEAN 2004!
    [SIGPIC][/SIGPIC]

  3. #24
    ...
    Join Date
    Nov 2002
    Posts
    2,420
    Reputatie
    1
    SUPERBA HELLAS !

    HELLAS iti multumeste Iordanescule ! I-ai aratat cit de jos poate cobori ! Sau...mai jos nu se poate !

    Atunci cind Iordan s-ar fi retras cu maseuri, doctori, secunzi si...Sandu & Mitica in aparare, OTTO REHAKLES, zeul OLIMPULUI, a scos un fundas si a introdus un atacant !

    ALBANIA, te rog, nu-i elimina pe-ai nostri !
    Doar voi ati mai ramas in BALCANI !

  4. #25
    ...
    Join Date
    Nov 2002
    Posts
    2,420
    Reputatie
    1
    Ce importanta are cine cistiga titlul ?
    PORTUGALIA il merita ; pentru greci ar fi o noua surpriza !
    Ajunge !
    Cindva trebuie si ei sa revina cu picioarele pe pamint !

    P.S. SUPERB !
    E bine de stiut ca ANTRENORII mai au un cuvint de spus !

  5. #26
    sport legend
    Join Date
    May 2003
    Posts
    8,389
    Reputatie
    1
    Ar fi frumos sa cashtige shi o echipa din Balcani. Occidentul sa-shi mai puna pofta-n cui! Nu-mi ramane decat sa sustzin echipa care mi-a inecat corabiile. HELLAS!
    ex-alpopa

  6. #27
    Siempre Barça! Catalanul's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Valencia
    Posts
    13,067
    Reputatie
    1
    da, recunosc, in finala o sa tin cu grecia, pt. ca nu imi plac portughezii la acest campionat european
    :degete: PORTUGALIA :degete:
    [B]TOTS UNITS FEM FORÇA[/B]
    [SIZE="1"]Founded in the 19th century, F.C. Barcelona is the only club never to miss out on European competition. The pride of Catalunya: "[B]Sóm més que un club![/B][/SIZE]"

  7. #28
    THE VIKING Dorin's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Location
    Sweden
    Posts
    2,382
    Reputatie
    0
    Ce poate este mai important din meciul acesta este faptul ca s-a dovedit ca Cehia este o echipa in care joaca tot oameni si nu extraterestrii! Un meci bun , unul mai slab , o victorie chinuita, o victorie spectaculoasa , una norocoasa si iata si o infrangere asa zis neasteptata. Nu ma apuc sa comentez Grecia ca n-am nimic cu ei.Sint mult mai buni decat s-a crezut si este bine. Doar nu degeaba au batut atata amar de echipe bune. Pe vremea lui Iordanescu s-a inceput formarea unei echipe.Bolile de inceput ale unui nou nascut i-au cazut victima si Iordanescu.Dar copilul a crescut si cu discplina germana s-a si maturizat.Nu dati in Iordanescu ca nu merita. Ca exemplu, noul antrenor propus pentru Germania a refuzat pe bunul motiv ca nu poti face o echipa in 2 ani.Foarte adevarat!
    Ce e bine pentru romani este ca au vazut clar ca Olanda si Cehia pot fii invinse.Si noi am vazut ca ne grabim sa dam verdicte.Suedia era super fantastica dupa un meci .Si dupa aia....
    Asa ca avem sanse si inca mari sa ne calificam si sa ne vedem in Germania 2006! Fotbalul romanesc creste din nou chiar daca asazisi suporteri numai se lamenteaza si acuza....Ce bine ar fii sa incepem sa vedem la ce sintem buni si nu numai slabiciunile.Ca si noi tot oameni sintem.Nu extraterestrii!!! Dorin
    THE TRUTH IS OUT THERE

  8. #29
    Ancient fia's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Pe pârtie
    Posts
    8,522
    Reputatie
    1
    Nu se poate zice ca Cehia merita victoria ... dar nici Grecia. NU mereu invinge cel mai bun... Desi a fost un pic plictisitor meciul as spune parafrazand un citat celebru (pentru alt sport) : I love this game!
    Pai ce ar fi daca ar castiga mereu cei de la care se astepta lumea?
    [B][COLOR=DarkRed]C-asa sunt eu rapidist, c-asa sunt eu RAPIDist[/COLOR][/B]
    [B][COLOR=Silver]Niciodata nu sunt trist, niciodata nu sunt trist[/COLOR][/B]
    [B][COLOR=DarkRed]Si la bine si la rau, si la bine la si la rau[/COLOR][/B]
    [B][COLOR=Silver]RAPID este clubul meu, RAPID este clubul meu.[/COLOR][/B]

  9. #30
    Ancient fia's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Pe pârtie
    Posts
    8,522
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by fia
    Nu trebuie uitat cat de disciplinati tactic sun grecii... Totusi sunt singurii care au batut pe Portugalia.
    E clar ca cehii sunt peste ei, dar nu se stie nicioadata.
    Asa preventiv eu o sa pun 10$ pe greci (ca e cota peste 5), daca ii pierd macar ma bucur ca s-a calificat Cehia, daca nu macar castig si eu un ban cinstit.
    Hi hi hi ... cine e mai bogat cu 53 de dolari? (cota era 5,3) EUUU!!
    [B][COLOR=DarkRed]C-asa sunt eu rapidist, c-asa sunt eu RAPIDist[/COLOR][/B]
    [B][COLOR=Silver]Niciodata nu sunt trist, niciodata nu sunt trist[/COLOR][/B]
    [B][COLOR=DarkRed]Si la bine si la rau, si la bine la si la rau[/COLOR][/B]
    [B][COLOR=Silver]RAPID este clubul meu, RAPID este clubul meu.[/COLOR][/B]

  10. #31
    ex-hai craiova!!!! corinutza_88's Avatar
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    Craiova-e acasa
    Posts
    723
    Reputatie
    1
    grecia in finala!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
    asta da surpriza!!!
    cred ca in acest meci nimeni nu a pariat pe grecia si nimeni nu credea in ea si totusi A CASTIGAT!!!!!!!!!!!
    FELICITARI GRECIA dar campionatul e castigat PORTUGALIA!
    [SIZE=5][FONT=Fixedsys][SIZE=4][COLOR=DarkOrchid]FORTZA STIINTA!!![/COLOR][/SIZE] [/FONT] [/SIZE]

  11. #32
    Ancient fia's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Pe pârtie
    Posts
    8,522
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by hai craiova!!!!
    grecia in finala!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
    asta da surpriza!!!
    cred ca in acest meci nimeni nu a pariat pe grecia si nimeni nu credea in ea si totusi A CASTIGAT!!!!!!!!!!!
    Merci, inseamna ca eu sunt nimeni
    [B][COLOR=DarkRed]C-asa sunt eu rapidist, c-asa sunt eu RAPIDist[/COLOR][/B]
    [B][COLOR=Silver]Niciodata nu sunt trist, niciodata nu sunt trist[/COLOR][/B]
    [B][COLOR=DarkRed]Si la bine si la rau, si la bine la si la rau[/COLOR][/B]
    [B][COLOR=Silver]RAPID este clubul meu, RAPID este clubul meu.[/COLOR][/B]

  12. #33
    junior FreeMinds's Avatar
    Join Date
    Jun 2004
    Location
    Alba-Iulia
    Posts
    113
    Reputatie
    1
    bravo grecilor daca iau si finala le dau o bere
    [B]Alba-Iulia este capitala tarii !!![/B]

  13. #34
    FORZA DELTA!!! dj_jaxxx's Avatar
    Join Date
    May 2003
    Location
    Toronto, Canada
    Posts
    2,732
    Reputatie
    1
    Daca Grecia se califica la mondiale voi tine cu ei, ca oricum Romania a ales sa faca o mica pauza de turnee internationale pentru urmatorii 40 de ani.
    [B]LET THE BEAT GO ON![/B]

  14. #35
    Moderator Doctor_Satan's Avatar
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    Targu Mures
    Posts
    8,344
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by dj_jaxxx
    Daca Grecia se califica la mondiale voi tine cu ei, ca oricum Romania a ales sa faca o mica pauza de turnee internationale pentru urmatorii 40 de ani.
    Hai sa fim mai optimisti!
    Grecii o sa ia Europenele si noi Mondialele (ca sa fiu eu la extrema optimismului, desi nu e genul meu, dar in cazul Romaniei, tin cu ei si daca joaca cu Brazilia si Franta in acelasi timp).
    HAI ROMANIA!
    Iancu si FC Timisoara, prima grupare mafiota care a primit o mica pedeapsa. FRF-DNA 1-0.
    OTELUL GALATI SUPERCAMPIOANA 2010-2011!!!
    Aici este criza economica a Romaniei: http://www.porcisme.ro/

  15. #36
    Moderator Doctor_Satan's Avatar
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    Targu Mures
    Posts
    8,344
    Reputatie
    0
    In adancul sufletului speram sa furnizeze grecii o surpriza si IATA!
    Cum am spus si in prima pagina a acestui thread, grecii au avut o viata grea cu cehii, dovada si golul marcat atat de tarziu.
    Ador defensivele de fier!
    Hai Grecia!
    Iancu si FC Timisoara, prima grupare mafiota care a primit o mica pedeapsa. FRF-DNA 1-0.
    OTELUL GALATI SUPERCAMPIOANA 2010-2011!!!
    Aici este criza economica a Romaniei: http://www.porcisme.ro/

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •