View Poll Results: Ce fac stelistii in meciul contra Lyonului in Franta ???

Voters
64. You may not vote on this poll
  • Victorie Lyon

    47 73.44%
  • Egal

    8 12.50%
  • Victorie Steaua

    9 14.06%
Page 3 of 15 FirstFirst 1234513 ... LastLast
Results 43 to 63 of 309

Thread: Olympique Lyon - Steaua Bucuresti 2-0

  1. #43
    Banned
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    De/Swe/Ro/Rus/
    Posts
    823
    Reputatie
    0
    M-am gandit bine,si,desi m-a suparat foarte mult Steaua,asa este fotbalul.Astazi vezi Rapidul din victorie in victorie,maine il vezi pierzand.Vaslui la fel,pana incepe sa piarda oriunde,Gloria Bistrita,de obicei intre locurile 7-12 ,acum pe loc retrogradabil,Craiova cand rau si antrenor nou,cand bine si intre primele 6( momentan).Steaua nu a mai castigat de 8 partide,doamnelor si domnilor,candva ,aceasta serie neagra va sfarsi odata si odata.

    Cu mai multa atentie si disciplina se poate face performanta,totul depinde numai de echipa.

  2. #44
    sport legend White Shadow's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Arad
    Posts
    18,375
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by World Expert View Post
    Cu mai multa atentie si disciplina se poate face performanta,totul depinde numai de echipa.
    eu zic ca totul depinde de mentalitate...
    [B] "Behind this mask there is more than just flesh. Beneath this mask there is an idea... and ideas are bulletproof."[/B]

  3. #45
    Banned MariusTR's Avatar
    Join Date
    Oct 2005
    Posts
    7,199
    Reputatie
    0
    4 - 0

  4. #46
    sport legend
    Join Date
    Mar 2006
    Posts
    14,307
    Reputatie
    1
    La cum se prezinta momentan Steaua imi vine greu a crede ca vor reusi in Franta vrun rezultat mai de Doamne ajuta.

  5. #47
    Atotstivuitor! Nightwish's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    UK
    Posts
    6,979
    Reputatie
    1
    Cred ca Steaua are sanse mai mari sa scoata un egal in Franta decat a avut la Bucuresti... Nu radeti ... La Lyon nu vor mai trebui sa construiasca, nu va fi publicul nemultumit care sa-i fluiere pe Lovin sau pe Semedo.. Despre o victorie a Stelei nu poate fi vorba totusi, evident, pentru asta trebuie o alta mentalitate

  6. #48
    Rossonero dardar_3's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Posts
    11,484
    Reputatie
    1
    Bate Steaua!

    0-0 si comentatorii vor fi in delir la fiecare aut de poarta.

  7. #49
    Banned
    Join Date
    Apr 2008
    Posts
    2,698
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by dardar_3 View Post
    Bate Steaua!
    mult mai degraba se bate la locul pentru cea mai penibila echipa din CL

  8. #50
    Rossonero dardar_3's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Posts
    11,484
    Reputatie
    1
    Ai primit aiurea cartonas...

    Nu cred ca e cineva care tine cu Steaua si e multumit de jocul echipei. Problema cea mare e ca nu ai cum sa devii penibil intr-o grupa cu Fiorentina, Bayern si Lyon. Toate trei sunt peste Steaua la momentul de fata. In meciul cu Lyon s-au facut de ras in ultimele 20 de minute cand au luat 3 goluri... Cu Bayern au pierdut la limita iar la Firenze au scos un punct...

  9. 28th October 2008, 11:12
    Reason
    never mind

  10. #51
    من شما عاشق Marius's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    bucuresti
    Posts
    16,770
    Reputatie
    1
    Are dreptate dardar

    In liga e mai greu sa te faci de ras, pentru ca nu joci cu NEC sau Elfsborg, joci cu echipe carora le esti inferior, si lucrul asta il stii inca de la tragerea la sorti. Daca Steaua ar fi fost favorita in fata Fiorentinei, lui Lyon sau Bayern, atunci am fi spus ca da, ne-am facut de ras prin rezultate. Dar din moment ce pleci din start cu sansa a doua, e mult sa spui ca te faci de ras. Pana una-alta, n-am luat 6-7 goluri pe meci, n-am pierdut nici macar la diferente de 4-5 goluri...

    On: Sunt increzator ca invingem la Lyon

  11. #52
    Moderator iulian_1976's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Rhône-Alpes
    Posts
    10,060
    Reputatie
    0
    ..nu stiu cu ce poate veni Munteanu .
    Sistemul de joc pare a fi identic , sa vedem intai cum pregateste Munteanu, Dinamo-Steaua
    Gott würfelt nicht! Einstein.

  12. #53
    DBNTD Sergiu's Avatar
    Join Date
    May 2006
    Location
    Cluj Napoca / Baia Mare
    Posts
    2,993
    Reputatie
    1
    Acuma probabil ca ai dreptate cu datele exacte, dar pana una alta suntem destui de multi care radem de Steaua pentru modul cum a jucat cu Lyonul. E mai rau sa pierzi dupa ce ai 2-0 decat sa pierzi la 4 goluri si in mod cert e mai hilar.

    Si pana la urma asta inseamna sa te faci de ras: sa rada altii de tine. Sa te lauzi ca bati pe Real si Lyon si pierzi acasa la scor, sa te lauzi ca nu-ti pun probleme Arsenal si Slavia si sa faci numai un punct cu ele, sa zici ca esti favorit la calificare si sa nu fii capabil sa dai gol in 2 meciuri si apoi si cand dai cateva iei 5. Orice ai zice eu ma rad de performantele astea.
    [SIZE="3"]Să ne ajute Dumnezeu![/SIZE]

  13. #54
    Moderator iulian_1976's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Rhône-Alpes
    Posts
    10,060
    Reputatie
    0
    ...inseamna ca nu ai inteles nimic
    ...tu crezi ca ce a patit Steaua este caracteristic ei?

    Stii cate calificari in grupele Ch.Leag. a pierdut Rednic ?
    Stii in ce mod?
    Stii cat era la pauza in acele meciuri?
    ...eu privesc campionatul romanesc si vad ca orice echipa ce are avantaj
    se tavalesc pe jos,sau stau cu c...l in poarta.
    ...antrenori romani dehhh
    Gott würfelt nicht! Einstein.

  14. #55
    non-ultras Vladek's Avatar
    Join Date
    Nov 2005
    Location
    Bruxelles ... deocamdata
    Posts
    5,050
    Reputatie
    1
    Pentru ca am ajuns un campionat de cretini, total anormal, in care e mai important "sa moara dujmanii" decat sa castige echipa proprie. Numai asa pot aparea declaratii cretine gen "vrem sa incurcam echipa X". Cine declara asa ceva ar trebui zburat instantaneu din echipa. Ce dracu, el joaca pentru echipa Y sau doar ca sa "incurce pe X" ? Daca varianta a doua e corecta, atunci ce se intampla in restul de 32 de etape ?

  15. #56
    ^ Black_Mamba's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    3,429
    Reputatie
    1
    Another 'Give me five' ?
    “Eu mi-am [U][COLOR="Red"]riscat libertatea[/COLOR][/U] pentru Steaua, dar acum dacă o fac, [I]nu mă mai prind ei în viața lor[/I], fac totul ca la serviciul de spionaj.[B]Suporterii nu știu câți bani m-a costat pe mine, [U][COLOR="Blue"]m-a costat mulți bani ca să fie Steaua campioană, milioane![/COLOR][/U] [/B]" ...autodenunțul [B]stelistului suprem [/B] din 04.03.2009

  16. #57
    DBNTD Sergiu's Avatar
    Join Date
    May 2006
    Location
    Cluj Napoca / Baia Mare
    Posts
    2,993
    Reputatie
    1
    Five by five.
    [SIZE="3"]Să ne ajute Dumnezeu![/SIZE]

  17. #58
    Banned
    Join Date
    Apr 2008
    Posts
    2,698
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by dardar_3 View Post
    Nu cred ca e cineva care tine cu Steaua si e multumit de jocul echipei. Problema cea mare e ca nu ai cum sa devii penibil intr-o grupa cu Fiorentina, Bayern si Lyon. Toate trei sunt peste Steaua la momentul de fata. In meciul cu Lyon s-au facut de ras in ultimele 20 de minute cand au luat 3 goluri... Cu Bayern au pierdut la limita iar la Firenze au scos un punct...
    cum sa nu te poti face de ras? Cand pretinzi la inceput ca vei muta muntii din loc si dupa aceea aduni maxim un punct, nu se numeste ca te-ai facut de ras?
    Apoi, nu am zis ca s-au facut inca, urmeaza partidele de la Lyon si München, unde pot incasa in sfarsit si acele infrangeri neonorabile

    @marius
    la ce joaca steaua acum, NEC v-ar fi facut scor, nu doar 1-0 la limita. ziceti merci ca nu i-ati intalnit

  18. #59
    من شما عاشق Marius's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    bucuresti
    Posts
    16,770
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by cinebelu View Post
    cum sa nu te poti face de ras? Cand pretinzi la inceput ca vei muta muntii din loc si dupa aceea aduni maxim un punct, nu se numeste ca te-ai facut de ras?
    Apoi, nu am zis ca s-au facut inca, urmeaza partidele de la Lyon si München, unde pot incasa in sfarsit si acele infrangeri neonorabile

    @marius
    la ce joaca steaua acum, NEC v-ar fi facut scor, nu doar 1-0 la limita. ziceti merci ca nu i-ati intalnit
    si omul ar fi colonizat Marte daca Einstein mai traia 3 zile

    Daca pe tine te incanta presupunerile, n-ai decat. De rusine se fac Ajax, Sahtior sau Sevilla, echipe cu bani si pretentii, nu Steaua cu ale ei 10 mil./an.

    In rest, ramane cum am stabilit, batem la Lyon, terminam pe trei si ne vedem pe Ghencea in semifinale.

  19. #60
    Banned MariusTR's Avatar
    Join Date
    Oct 2005
    Posts
    7,199
    Reputatie
    0
    4 - 0

  20. #61
    Moderator iulian_1976's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Rhône-Alpes
    Posts
    10,060
    Reputatie
    0

    Sa va reamintesc
    Anderlecht-Rapid 0-1 ,gol Bratu
    Dinamo-Lazio 1-0 ...la pauza.
    ..Rednic la portile Ch.Leag. mai frustrant de atat nu se poate
    ..dar aici nu este vorba de Steaua sau Dinamo ci de antrenorii romani asa zisi
    valorosi.

    Despre nationala Romaniei sunt povesti de spus la nepoti
    Romania-Irlanda pentru Mondial 86 antrenor Lucescu
    Austria-Romania Euro 88 ....Lucescu+2 meciuri Jenei
    Bulgaria-Romania Euro 92....profesorul M.Radulescu
    ...catastrofele dupa 2000 sunt cunoscute Norvegia,Slovenia,Danemarca


    ...daca Becali a spus ca bate Bayernul voi ati crezut?
    ...Lyonul era de batut, un antrenor care antreneaza Catania acum ar fi putut.
    Gott würfelt nicht! Einstein.

  21. #62
    Super Moderator
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Paris
    Posts
    72,951
    Reputatie
    1
    tot ca informatie

    etapa 11:
    Sochaux (20) 0 - 2 Lyon (1)
    Benzema (66e)
    Delgado (90e+2)

    ... se anunta crestere de forma si ritm Lyon
    Sportul darama barierele rasismului !!!
    Cel care cade dar se ridica este mai puternic decat cel care nu a cazut niciodata.

  22. #63
    Rossonero dardar_3's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Posts
    11,484
    Reputatie
    1
    De ce faci trolling mah parisiene?
    Discuta si tu la subiect... nu-i indeparta pe baietasii de cartier care cred ca "e" mai smecheri ca echipa lor si-a furat-o de la o echipa mai beton decat NEC.


    Se discuta de Einstein, apar si englezisme pe-aici...... alte chestii... lasa-i pe Lyon in norocul lor... Numarati oile, faceti altceva...SOCHAUX parca e pe ultimu loc nu? Deci nu e relevant.
    Last edited by dardar_3; 30th October 2008 at 00:43.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •