Results 1 to 9 of 9

Thread: Pentru Ender, despre jocul cu aruncarea cu maimuta

  1. #1
    sportaholic Vadim's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Location
    Bucuresti
    Posts
    21,240
    Reputatie
    1

    Pentru Ender, despre jocul cu aruncarea cu maimuta

    Ender, zi-mi si mie ceva, ca nu inteleg. Avem cam aceleasi scoruri la jocul de aruncare cu maimuta, insa eu am timpul jumatate din al tau. Nu inteleg treaba asta, pentru ca ai vazut maimutele sar oricum si trebuie aruncate repede, altfel se termina jocul. Cum e posibil sa ai timp dublu la acelasi scor?

  2. #2
    incepator
    Join Date
    May 2004
    Location
    Bucuresti
    Posts
    43
    Reputatie
    1
    Nu sunt Ender insa am eu un raspuns la intrebarea ta. Pentru ca acum vreo cateva saptamani m-a intrebat Andreiush cum de am un scor mai mare decat el la Gyroball iar timpul in care am terminat jocul era aproape dublu - la Gyroball scorul este indirect proportional cu timpul in care termeni fiecare nivel. Explicatia in cazul meu era urmatoarea:

    - Timpul afisat langa record nu este timpul in care te joci efectiv, ci timpul din momentul in care ai intrat in pagina de start pana in momentul in care iesi din pagina de sfarsit. Acum banuiesc ca atunci cand vrei sa inregistrezi un record nu sovai ci, te grabesti sa nu ti-o ia altul inainte. Dar inainte de a da efectiv start, mie mi s-a intamplat sa astept si 30 de minute (a intrat cineva in birou, a sunat telefonul samd).

    - In cazul jocului cu pricina, relatia dintre timp si scor mai este data si de rapiditatea cu care arunci maimutele in apa din momentul in care iti apar pe mal. Aici nu ma bag sa comentez, pentru ca nu sunt printre recordmani, era doar o idee.

    Sper ca nu am deranjat. Toate cele bune.

    PS: Dupa ce i-am explicat lui Andreiush de cum sta faza cu Gyroball, m-a depasit, acum e campion, la un punct distanta de mine, asa ca ... SUCCES
    Last edited by fishy0303; 29th June 2004 at 16:15.

  3. #3
    senior
    Join Date
    May 2004
    Posts
    181
    Reputatie
    1
    E posibil pentru ca:
    I. am un calculator... sa zicem mai putin performant . Stii ca la inceputul jocului iti spune "Hit Q if you have poor computer". Poftim exemplu:
    11 ender 17883 No Comment 4:39pm Jun 27 594 secs - n-am apasat
    1 ender 20397 No Comment 8:14pm Jun 28 361 secs - am apasat
    Se pare ca eu ar trebui sa-l apas de vreo 3 ori (cu acelasi efect) ca sa mearga ca lumea.
    II. eu sunt un jucator mai prudent: nu le lansez, in general, la primul val, iar pe cele "skinny" nici la al doilea daca vantul e puternic sau trece momentul prielnic, asa ca mai trece timpul chiar fara sa sara singure.
    Sper ca ti-am satisfacut curiozitatea. Alte explicatii nu am.

  4. #4
    sportaholic Vadim's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Location
    Bucuresti
    Posts
    21,240
    Reputatie
    1
    Pai nu ai cum sa le arunci la al treilea val, ca sar singure.

  5. #5
    senior
    Join Date
    May 2004
    Posts
    181
    Reputatie
    1
    Da, ai dreptate, alea de pe nivelele de jos nu stau pana la al treilea. Am exagerat gandindu-ma la cele de pe nivelul de sus care stau si la al treilea(vorbesc numai de cele "skinny").

  6. #6
    Ancient fia's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Pe pârtie
    Posts
    8,522
    Reputatie
    1
    Toate explicatiile lui ender sunt valabile, dar cel cu performanta procesorului este cea care determina diferenta de timp cea mai mare.
    P.S. pt Vadim, am scris pe P.M. chestia aia despre Flash-uri, se aplica si aici.
    [B][COLOR=DarkRed]C-asa sunt eu rapidist, c-asa sunt eu RAPIDist[/COLOR][/B]
    [B][COLOR=Silver]Niciodata nu sunt trist, niciodata nu sunt trist[/COLOR][/B]
    [B][COLOR=DarkRed]Si la bine si la rau, si la bine la si la rau[/COLOR][/B]
    [B][COLOR=Silver]RAPID este clubul meu, RAPID este clubul meu.[/COLOR][/B]

  7. #7
    sportaholic Vadim's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Location
    Bucuresti
    Posts
    21,240
    Reputatie
    1
    Inseamna ca eu sint dezavantajat din start la aruncarea cu maimuta. Timpul meu este la jumatate cu cel al lui Ender, deci scorul meu de 19.000 de puncte ar fi echivalent cu cel putin 30.000... Ar trebui sa vind procesorul asta rapid si sa fac un downgrade la unul mai lent, ca sa dau mai bine cu maimuta.

    Ar trebui sa facem un campionat de jocuri Arcade, sa ne vedem intr-o sala de jocuri, asa am lupta cu aceleasi arme.

  8. #8
    Ancient fia's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Pe pârtie
    Posts
    8,522
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Vadim
    Ar trebui sa vind procesorul asta rapid si sa fac un downgrade la unul mai lent, ca sa dau mai bine cu maimuta.
    Sau poate gasesti si alte metode de a mai "ocupa" procesorul....
    [B][COLOR=DarkRed]C-asa sunt eu rapidist, c-asa sunt eu RAPIDist[/COLOR][/B]
    [B][COLOR=Silver]Niciodata nu sunt trist, niciodata nu sunt trist[/COLOR][/B]
    [B][COLOR=DarkRed]Si la bine si la rau, si la bine la si la rau[/COLOR][/B]
    [B][COLOR=Silver]RAPID este clubul meu, RAPID este clubul meu.[/COLOR][/B]

  9. #9
    sport legend ADelPiero's Avatar
    Join Date
    Jan 2003
    Location
    ALBA IULIA
    Posts
    7,198
    Reputatie
    1
    la ce s`a ajuns problema "procesorului"
    de la joace am ajuns la procesor
    multă lume... PUȚINI OAMENI

  10. 16th August 2006, 16:34

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •