Page 1 of 3 123 LastLast
Results 1 to 21 of 57

Thread: Rusine Grecia!!!

  1. #1
    incepator
    Join Date
    Apr 2003
    Posts
    48
    Reputatie
    1

    Rusine Grecia!!!

    Pai e posibil asa ceva? Calificare in semifinala?
    Unde va credeti ueii ... palicarilor?

    Frati romani, am fost injunghiati miseleste!
    Turcia in semifinale la mondiale, Bulgaria asisderea, polonezii au si ei un bronz, ungurii au o istorie fotbalistica frumusica, de cehi nu mai zic nika ...
    Noi cui draq raminem cu un amarit de sfert de finala?
    ... aa, da ...am uitat: ALBANIA our dear friends forever love!

  2. #2
    manager iuliandronca's Avatar
    Join Date
    Jun 2004
    Location
    Oraºul de pe Mureº
    Posts
    297
    Reputatie
    1
    mai moale cu grecii ca sunt estici de-ai nostrii. decat occidentali care nu dau nici un ban pe noi mai bine grecii sau cehii.
    [SIZE="3"][COLOR="Red"][B]UTA - sixtuplã campioanã a României!!![/B][/COLOR][/SIZE]

  3. #3
    ...
    Join Date
    Nov 2002
    Posts
    2,420
    Reputatie
    1
    IULIAN, vezi ca ALDO a fost DOAR ironic...

  4. #4
    Siempre Barça! Catalanul's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Valencia
    Posts
    13,067
    Reputatie
    1
    ai dreptate aldo
    sa ne fie rusine ca nu suntem in stare sa facem performanta
    poate vom reusi sa facem la WC 2006 Germania
    [B]TOTS UNITS FEM FORÇA[/B]
    [SIZE="1"]Founded in the 19th century, F.C. Barcelona is the only club never to miss out on European competition. The pride of Catalunya: "[B]Sóm més que un club![/B][/SIZE]"

  5. #5
    Ex:Ra_7000xp aclambiron's Avatar
    Join Date
    May 2004
    Posts
    326
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Hai POLI
    sa ne fie rusine ca nu suntem in stare sa facem performanta
    poate vom reusi sa facem la WC 2006 Germania
    Sau la euro 2008,sau la mondialele din 2010,sau la euro 2012,2014,2016,2018,etc.
    Cica intodeauna mai e o sansa.

  6. #6
    asa ceva... cocomic's Avatar
    Join Date
    Oct 2003
    Location
    Timisoara
    Posts
    1,516
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Ra_7000xp
    Sau la euro 2008,sau la mondialele din 2010,sau la euro 2012,2014,2016,2018,etc.
    Cica intodeauna mai e o sansa.
    pe mine ma distreaza la culme replica:

    "nu e nici o nenoricere daca nu ne calificam, asta este, viata merge inainte... nenoriciri sunt razboaie si faptul ca mor copii si oameni nevinoati.. etc."... cat de josnici sunt oamenii responsabili de fotbalul din Romania daca au ajuns ca an de an sa foloseasca aceasta (si aceeasi) sintagma...
    [B]I NOBILI EREDITANO I TITOLI... I [COLOR=Red]ROSSO[/COLOR]NERI LI CONQUISTANO !

    Exista un lucru pe lumea asta stiut de toti interistii: e mult mai bine sa fii [color=red]MILANIST[/color]!
    [/B]

  7. #7
    Moderator Doctor_Satan's Avatar
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    Targu Mures
    Posts
    8,344
    Reputatie
    0
    E o porcarie mare fotbalul la noi in tara!
    Sincer, dupa ce am vazut meciurile Cehiei, sunt cam sceptic in ce priveste calificarea noastra, dar tot sper si ma rog!
    Aseara la emisiunea Eurofotbal de pe TVR1 se vorbea ca "daca luam un punct Cehiei pe terenul lor, ne calificam".
    Sa fim seriosi, fratilor!
    Daca inaintea unui meci spunem "le luam un punct", cu o astfel de atitudine nu mai vedem noi un turneu final prea curand decat la televizor!
    Rusine tuturor responsabililor de situatia fotbalului la noi in tara!
    RUSINE!!!
    Iancu si FC Timisoara, prima grupare mafiota care a primit o mica pedeapsa. FRF-DNA 1-0.
    OTELUL GALATI SUPERCAMPIOANA 2010-2011!!!
    Aici este criza economica a Romaniei: http://www.porcisme.ro/

  8. #8
    Ex:Ra_7000xp aclambiron's Avatar
    Join Date
    May 2004
    Posts
    326
    Reputatie
    1
    Am vazut si eu emisiunea,nu mai stiu cine declara ca daca luam un punct la Praga ne calificam dar l-am auzit pe Razvan Rat aseara,care zicea ca e bine daca luam 3 puncte,nu unul.Si nici atunci nu suntem calificati.Deci,nu cred ca problema e daca vor sa ia 3 puncte ci daca pot sa ia...macar un punct.

  9. #9
    ex-hai craiova!!!! corinutza_88's Avatar
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    Craiova-e acasa
    Posts
    723
    Reputatie
    1
    este adevarat ca toate tarile mici au ajuns departe in intrecerile mondiale sau europene, si romania a jucat decat intrun amarat de sfert in 1994 cu care se lauda de parca ar fi luat titlul mondial!
    dar sa zicem ca mai exista sanse !
    cat or mai exista si aceste sanse pentru ca oamenii se satura sa tot astepte!
    nu e adevarat?!
    [SIZE=5][FONT=Fixedsys][SIZE=4][COLOR=DarkOrchid]FORTZA STIINTA!!![/COLOR][/SIZE] [/FONT] [/SIZE]

  10. #10
    Poli Fanatik ViolaBoy's Avatar
    Join Date
    Dec 2002
    Posts
    259
    Reputatie
    1
    bravo grecilor, probabil ca cei care au ceva contra lor or pierdut bani la pariuri cine stie.


    ZIVEOOOOO ROMANIA

  11. #11
    sport legend Saber Rider's Avatar
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    S.S.C.
    Posts
    1,356
    Reputatie
    1

    Exclamation Ati uitat ca in Grecia se disputa Olimpiada anu' asta ?

    Nu insinuez nimica, chiar imi place ca Grecia a ajuns unde a ajuns la actualele Europene, dar nici nu poate fi exclusa si ipoteza asta ... cu olimpiada ("dupa 2000 de ani, olimpiada revine acasa"). S-or fi gandit mai marii Europei si la acest aspect. Sper sa nu se fi gandit sa o duca chiar de tot, dar nu se stie niciodata. Incurcate sunt ... mintile unora (si mai ales interesele).
    [SIZE=1][COLOR="Lime"]I don't want to start any blasphemous rumours, but I think that God's got a sick sense of humour and when I die I expect to find Him laughing ...[/COLOR][/SIZE]

  12. #12
    incepator
    Join Date
    Apr 2003
    Posts
    48
    Reputatie
    1
    Fratilor ... e oabla treaba!!!
    Daca ar fi o cupa balcanica, probabil ca astia ar baga Romania in urna a 2-a valorica.

    Eu zic sa punem de-o petitie si sa jucam calificarile in zona Asia ... ca tot e un loc liber (lasat de Israel, care se "gioaca" prin grupele europene). Desi nici asta n-ar rezolva chiar toate problemele, dar macar ar juca si "bajetii lu' Puiu" mai dezinvolt un pic. Asaa ... tot complexati de performantele tarilor vecine si (foste) prietene din zona, cum draq sa faci performanta?

    Bafta-n toate!

  13. #13
    I see you RstInPc's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Bucuresti
    Posts
    1,149
    Reputatie
    1

    Thumbs down Rusine Romania

    Eeeee, si iata Grecia in finala. Ha. Ce chestie. Nimeni nu-i dadea nici o sansa.
    Rusine Romania. Am ajuns gainarii Europei. Asa conducere (tehnica si administrativa) asa performante. Pe vremuri Grecia si Turcia faceau parte din asa zisele "alte echipe" iar acum au ajuns sa joace semifinale si finale de turnee finale (scuze pt. repetitie da' nu mai am chef sa reformulez, sunt prea ofticat). Suntem zmei in amicale dar cand vine vorba de oficiale...
    Nu exista pic de demnitate pentru conducerea tehnica si administrativa a echipei nationale. In alte tari (Germania, Franta, Olanda...) antrenorii isi dau demisia pentru ca au iesit din sferturi, pe cand la noi i se mareste salariul lui Iordanescu pentru ca a "reusit" o mare performanta prin necalificarea la Euro. Curata nesimtire! Gata ca m-am enervat
    [COLOR=Red]Am zis si eu, n-am dat cu paru' ...[/COLOR]

  14. #14
    FORZA DELTA!!! dj_jaxxx's Avatar
    Join Date
    May 2003
    Location
    Toronto, Canada
    Posts
    2,732
    Reputatie
    1
    Forzzzza Grecia!!!

    Sa moara cainele lu'Pavlov daca ma asteptam la o magarie asa mare
    [B]LET THE BEAT GO ON![/B]

  15. #15
    MÍTIC gigel_bucur's Avatar
    Join Date
    Oct 2003
    Location
    Bucuresti
    Posts
    1,214
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by aldo
    Pai e posibil asa ceva? Calificare in semifinala?
    Unde va credeti ueii ... palicarilor?

    Frati romani, am fost injunghiati miseleste!
    Turcia in semifinale la mondiale, Bulgaria asisderea, polonezii au si ei un bronz, ungurii au o istorie fotbalistica frumusica, de cehi nu mai zic nika ...
    Noi cui draq raminem cu un amarit de sfert de finala?
    ... aa, da ...am uitat: ALBANIA our dear friends forever love!
    citeste forumul asta si o sa vezi unde ne aflam

  16. #16
    MÍTIC gigel_bucur's Avatar
    Join Date
    Oct 2003
    Location
    Bucuresti
    Posts
    1,214
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by RstInPc
    Eeeee, si iata Grecia in finala. Ha. Ce chestie. Nimeni nu-i dadea nici o sansa.
    Rusine Romania. Am ajuns gainarii Europei. Asa conducere (tehnica si administrativa) asa performante. Pe vremuri Grecia si Turcia faceau parte din asa zisele "alte echipe" iar acum au ajuns sa joace semifinale si finale de turnee finale (scuze pt. repetitie da' nu mai am chef sa reformulez, sunt prea ofticat). Suntem zmei in amicale dar cand vine vorba de oficiale...
    Nu exista pic de demnitate pentru conducerea tehnica si administrativa a echipei nationale. In alte tari (Germania, Franta, Olanda...) antrenorii isi dau demisia pentru ca au iesit din sferturi, pe cand la noi i se mareste salariul lui Iordanescu pentru ca a "reusit" o mare performanta prin necalificarea la Euro. Curata nesimtire! Gata ca m-am enervat

    nu trebuie sa te enervezi, dar n-am inteles e treaba cu amicalele? in afara de ala cu Jarmania, in care am mai fost zmei? poate cu bucatarii aia din tari mai calde, ca de altul nu-mi amintesc scuze, mai e ala de anul trecut cand au batut tineretul lu' Sportul cu 8-1, daca-mi aduc bine aminte
    nea' iconitza, marele Puiu, the greatest coach of his family, n-o sa-si dea niciodata demisia. pe langa faptul ca e un bun roman este si un bun pesedist si n-o sa-i numere nimeni ouale sau pensia bunicii.
    astea-s motivele pentru care ne tot uitam la TV si altii, cei care isi pot da demisia, castiga titluri europene.
    frumoasa tzara, pacat ca-i locuita
    Last edited by gigel_bucur; 5th July 2004 at 03:43.

  17. #17
    Sport Legend JJ's Avatar
    Join Date
    Sep 2003
    Location
    Peste tot
    Posts
    13,904
    Reputatie
    0
    Felicitari Grecia, cea mai buna echipa a EUROPEI! Ne-am bucurat alaturi de voi, ati dovedit inca o data ca in aceasta regiune se nasc campioni. Cu exceptia Romaniei, bineinteles.
    If I was half as good as I was, I’m still twice as good as you’ll ever be!

  18. #18
    simplu Utilizator's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Undeva, departe...
    Posts
    11,520
    Reputatie
    0
    Grecii au castigat pentru ca si-au dorit asta, nu s-au relaxat (precum echipa noastra: am iesit din grupe ne-am facut norma…) atunci cand si-au depasit posibilitatile si au fost cea mai omogena si disciplinata echipa din competitie (antrenor german, deh). Daca atunci cand vorbesti despre alte echipe incepi cu leaderii din teren, cand vorbesti despre Grecia remarci echipa, nu prea iese nimeni in fata. Bravo GRECIA, ai meritat sa castigi, ai scris istorie rasturnand total ierarhiile europene.

    Individual avem jucatori mai buni decat grecii. Ce ne lipseste ca sa realizam performante?
    - obiectivele ambitioase si planul de pregatire pentru a le atinge. De ex. an de an nea Puiu face stagii de “vizualizare” potentiali selectionabili prin Cipru; cine mai face asa ceva in tarile europene? Nu-i vede in meciurile oficiale la echipele de club? Cat timp vom mai “lucra” la formarea echipei Nationale? E necesar sa creezi “familia” de reprezentativi? Suna mafiot, exclusivist, ceea ce nu se prea potriveste cu notiuea de “echipa Nationala”…
    - puterea de a lupta si motivatia psihica a jucatorilor. Multi vin la Nationala ca senatori de drept sau ca si cum ar fi o premiere pentru activitatea lor la cluburi, cand de fapt si aici este necesara munca, performanta…
    - echipa sa nu mai fie condusa de asa-zise “vedete” (“vedetele” strica de foarte multe ori jocul acaparand mingea si plimband-o de dragul de a se remarca individual.)
    - antrenor dornic de performanta, capabil sa-si insufleteasca jucatorii. Cand invoci pronia divina in loc sa insufli curaj jucatorilor si ei ajung sa faca la fel. Nu mai cred in fortele lor. Vedeti si declaratiile pioase ale multora: “sa fim sanatosi, sa ne ajute Dumnezeu”, asta e problema principala, “sa castigam” nu e un tel important. Nea Puiu deprofesionalizeaza jucatorii prin excesele de bigotism iar FRF ii mangaie pe crestet gasind motivatii indirecte la infrangeri: ne-au furat arbitrii, n-am avut sansa, suntem o tara mica si oropsita etc. etc.
    "If the doors of perception were cleansed everything would appear to man as it is: infinite." William Blake

  19. #19
    ex-hai craiova!!!! corinutza_88's Avatar
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    Craiova-e acasa
    Posts
    723
    Reputatie
    1
    a castigat grecia !!!
    titlul potrivit BRAVO GRECIA!!!
    [SIZE=5][FONT=Fixedsys][SIZE=4][COLOR=DarkOrchid]FORTZA STIINTA!!![/COLOR][/SIZE] [/FONT] [/SIZE]

  20. #20
    sport legend Mariusmadmax's Avatar
    Join Date
    Oct 2003
    Location
    Atlanta , USA
    Posts
    4,577
    Reputatie
    1
    Rusine Grecia !
    O echipa ZERO - n-a aratat NIMIC !
    O echipa de distrugatori !
    [FONT=Georgia][I][COLOR=Red]Steaua the best for ever![/COLOR][/I][/FONT]

  21. #21
    junior
    Join Date
    Sep 2003
    Posts
    56
    Reputatie
    1
    Grecia a aratat TUTUROR ca este cea mai buna la ora actuala,
    alte "floricele" si "numere acrobatice" in fotbal nu au rost daca
    nu inscrii.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •