Page 1 of 4 123 ... LastLast
Results 1 to 21 of 64

Thread: Junioare in 2008 - senioare in 2009

  1. #1
    sport legend deni's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    Bucuresti
    Posts
    790
    Reputatie
    1

    Junioare in 2008 - senioare in 2009

    Stie cineva care sunt gimanstele care au trecut la senioare si cate sunt?a fost un reportaj la stirile sportive de pe TVR 1 despre acest subiect dar nu spunea prea multe.au vorbit forminte si sandra.
    alaturi de Chelaru si Porgras cine a mai venit?

  2. #2
    Moderator mikeyy's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Brasov
    Posts
    18,709
    Reputatie
    0
    Am inteles ca e vorba de 6 gimnaste......nu stiu exact care sunt dar pot presupune: Ana Porgras, Diana Chelaru, Amelia Racea, Loredana Sabau, Diana Trenca si Claudia Voicu.
    Sper ca am zis bine
    Last edited by mikeyy; 12th October 2008 at 12:47.
    www.fangymnastics.com

  3. #3
    Hai, Romania!!! crisloregym's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Iasi
    Posts
    4,675
    Reputatie
    1
    Astea cred si eu ac sunt fetele noi de la lotul mare. Cu singura corectura: Claudia Voicu. (Voica stiu ca a fost cantareata)

  4. #4
    Moderator mikeyy's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Brasov
    Posts
    18,709
    Reputatie
    0
    Da...am corectat
    www.fangymnastics.com

  5. #5
    senior
    Join Date
    Jul 2008
    Posts
    244
    Reputatie
    1
    numa' 6?
    daca iei lotu de fete care sunt acuma in sala, cam cate fete sunt in total??

  6. #6
    Moderator mikeyy's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Brasov
    Posts
    18,709
    Reputatie
    0
    In jur de 14 gimnaste.
    www.fangymnastics.com

  7. #7
    senior
    Join Date
    Jul 2008
    Posts
    244
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by mikeyy View Post
    In jur de 14 gimnaste.
    ...si la numarul asta ii posibil sa se mai adauge si altelele?
    ca de scazut de aici stiu sigur ca vom mai scadea si atunci o sa fie mare problema.

  8. #8
    Moderator mikeyy's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Brasov
    Posts
    18,709
    Reputatie
    0
    Pai in fiecare an vor veni cateva noi senioare....cele 6 de acum sunt cele care incepand cu 1 ianuarie au varsta pt seniorat. In 2010,2011 si 2012 vor tot veni alte fete.

    Poate cea mai importanta generatie va fi cea din 2012 cand Larisa Iordache va putea fi senioara....sper sa fie sanatoasa
    www.fangymnastics.com

  9. #9
    sport legend deni's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    Bucuresti
    Posts
    790
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by mikeyy View Post
    Am inteles ca e vorba de 6 gimnaste......nu stiu exact care sunt dar pot presupune: Ana Porgras, Diana Chelaru, Amelia Racea, Loredana Sabau, Diana Trenca si Claudia Voicu.
    Sper ca am zis bine
    nu cred ca este si Racea, ca ea ae doar 14 ani din ce stiu eu.
    deci probabil este alta in locul ei.

  10. #10
    Moderator mikeyy's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Brasov
    Posts
    18,709
    Reputatie
    0
    Stiu ca are 14....dar alta junioara cu potential nu mai stiu...poate a fost luata si ea
    www.fangymnastics.com

  11. #11
    Hai, Romania!!! crisloregym's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Iasi
    Posts
    4,675
    Reputatie
    1
    Eu cred ca acum au intrat cele care au momentan 14 sau 15 ani. Si am senzatia ca au fost mai mult de 6, poate vreo 8...vom vedea la anul

  12. #12
    Moderator mikeyy's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Brasov
    Posts
    18,709
    Reputatie
    0
    Intr-un articol se spune ca generatia 93-94 a mers la Deva...deci Amelia Racea s-ar incadra, ca e nascuta in 94
    www.fangymnastics.com

  13. #13
    sport legend
    Join Date
    Oct 2007
    Posts
    2,654
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by mikeyy View Post
    Am inteles ca e vorba de 6 gimnaste......nu stiu exact care sunt dar pot presupune: Ana Porgras, Diana Chelaru, Amelia Racea, Loredana Sabau, Diana Trenca si Claudia Voicu.
    Sper ca am zis bine
    E cam putin 6 daca e generatie 93-94. Mai sunt si Raluca Haidu, Malina Savoaia etc. De fapt dintre fetele de mai sus cred ca numai Ana Porgras, Diana Chelaru si Loredana Sabau sunt nascute in 93, nu?
    Eu le urez mult succes si sper ca noile generatii sa fie ocolite de accidentarile care au decimat gimnastica romaneasca in anii trecuti. Multa sanatate si mult noroc!

  14. #14
    sport legend myrab3la_19's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Bucuresti
    Posts
    1,232
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by ioanavol View Post
    Oricum am privi avem ingrozitor de putine gimnaste...mai multe decat in 2005-2006, e drept, dar inca foarte foarte putine...Sa dea Domnul sa fie sanatoase si sa progreseze cum trebuie, am impresia ca acum avem nevoie mai mult ca niciodata de noroc.
    .
    Sa speram ca odata cu noul cod,mai putin drastic fetele vor fi mai ferite de acidentari.Venirea Anei Porgras ma bucura ,pentru ca este foarte buna la barna..si sper ca Diana Chelaru sa fie finalista la sarituri in competitile importante alaturi de Dana Druncea(la asta visez eu).
    Intrabarea mea este...cine din fetele noi(fostele junioare) are cat de cat capacitatea de a fi buna la paralele?

  15. #15
    gymnastics fan ioanavol's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Posts
    4,642
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by myrab3la_19 View Post
    Sa speram ca odata cu noul cod,mai putin drastic fetele vor fi mai ferite de acidentari.Venirea Anei Porgras ma bucura ,pentru ca este foarte buna la barna..si sper ca Diana Chelaru sa fie finalista la sarituri in competitile importante alaturi de Dana Druncea(la asta visez eu).
    Intrabarea mea este...cine din fetele noi(fostele junioare) are cat de cat capacitatea de a fi buna la paralele?
    Din cate stiu Malina Savoaie are potential bun la paralele, numai ca a fost si ea accidentata si de aceea nu se vede asa de mult progres...sper din toata inima sa stea sanatoasa pana la Londra.

  16. #16
    sport legend anna.09's Avatar
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    Bucuresti
    Posts
    3,501
    Reputatie
    1
    Dar poate revine Aluissa Lacusteanu. Nu mai sunt sanse deloc? Se spunea ca progresase mult la paralele.

  17. #17
    Moderator
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Cluj
    Posts
    11,730
    Reputatie
    1
    Ultimul lucru pe care l-am auzit despre Aluissa a fost acum cateva luni bune si era o veste proasta, aceea ca s-a retras. Si ea si Alina Stanculescu. Am o memorie cam proasta, sper sa nu fi gresit.
    [COLOR="DimGray"]~ [B]STELA NISTOR[/B] ~~~ [B]ALIN JIVAN[/B] ~[/COLOR]
    [B][COLOR="Red"]Game.[/COLOR][COLOR="Yellow"]Set.[/COLOR][COLOR="Blue"]Match.[/COLOR][/B] [COLOR="DimGray"]ANDREI PAVEL
    Steaua [SIZE="3"]noastra[/SIZE], nu a [SIZE="1"]voastra[/SIZE]! [/COLOR][url]http://www.youtube.com/watch?v=2TiUirrZ4nY#t=2m29s[/url]

  18. #18
    Moderator mikeyy's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Brasov
    Posts
    18,709
    Reputatie
    0
    Ai dreptata, Cata....Aluissa s-a retras!

    Nu uitati ca maine Marius Urzica debuteaza la "Dansez pt tine"
    www.fangymnastics.com

  19. #19
    sport legend cineva_cineva's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    Iasi
    Posts
    1,957
    Reputatie
    1
    Da, Ana Porgras are un mare potential la barna, si ne bucuram mult de ea. Si cum se zicea mai devreme, stiu despre Malina ca are un paralel frumos si speram din tot sufletul sa ne putem baza pe paralelul ei. Dar sa nu o uitam nici pe Cerasela, speram ca amandoua sa fie sanatoase pe mai departe si sa poata continua, pentru ca ele ne dau sperante pentru paralele. Dar mie imi mai place si solul Malinei, si la fel si Ana e draguta la sol, daca e sa ne referim la junioare, la senioare, deja stim in mare care e situatia...

  20. #20
    sport legend myrab3la_19's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Bucuresti
    Posts
    1,232
    Reputatie
    1
    Da ..ati avut dreptate..Malina e buna la paralele...sa speram ca va scapa de accidentari si ca impreuna cu Cerasela si Gabi Dragoi sa formeze un trio solid la paralele.
    M-au mai impresionat Amelia Racea si Claudia Voicu la barna .Ana Porgras se descurca binisor si la paralele.Ce ma enerveaza la culme sunt exercitiile fara pic de originalitate...zici ca-s trase la indigo
    Last edited by myrab3la_19; 17th October 2008 at 00:30.

  21. #21
    Moderator mikeyy's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Brasov
    Posts
    18,709
    Reputatie
    0
    Am mutat aici mesajele despre junioare..cu siguranta vor aparea din ce in ce mai multe informatii.
    De exemplu am gasit azi un articol despre una dintre junioarele mele preferate - Diana Chelaru : http://www.infobc.ro/2008/10/diana-c...lotul-olimpic/

    Asa cum zicea Mira...mi-ar placea sa o vad pe Diana intr-o finala la sarituri alaturi de Dana Druncea...oricum din noua generatie Diana e singura cu inclinatie spre sarituri.
    www.fangymnastics.com

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •