Page 2 of 4 FirstFirst 1234 LastLast
Results 22 to 42 of 64

Thread: Junioare in 2008 - senioare in 2009

  1. #22
    sport legend myrab3la_19's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Bucuresti
    Posts
    1,232
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by mikeyy View Post
    Am mutat aici mesajele despre junioare..cu siguranta vor aparea din ce in ce mai multe informatii.
    De exemplu am gasit azi un articol despre una dintre junioarele mele preferate - Diana Chelaru : http://www.infobc.ro/2008/10/diana-c...lotul-olimpic/

    Asa cum zicea Mira...mi-ar placea sa o vad pe Diana intr-o finala la sarituri alaturi de Dana Druncea...oricum din noua generatie Diana e singura cu inclinatie spre sarituri.
    Sper sa nu ma insel dar cred ca are un DTY...eu parca asa am vazut pe un filmulet de la nationale.Daca face o a doua saritura mai putin mai grea la europene e ca si calificata....nu prea e cine stie ce concurenta in Europa "grelele" la acest aparat sunt vreo 4 ...2 italience,Chuchovitina si Pavlova....Sa vedem ce noutati mai vin si de la rusi.

  2. #23
    Moderator mikeyy's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Brasov
    Posts
    18,709
    Reputatie
    0
    Da, Diana are DTY ca prima saritura.......intr-adevar ii trebuie o a doua saritura buna si poate in timp va reusi sa transforme acest DTY intr-un Amanar.
    www.fangymnastics.com

  3. #24
    sport legend
    Join Date
    Oct 2007
    Posts
    2,654
    Reputatie
    1
    De la Tes de pe gymworld:
    http://www.24h-online.ro/articol/abo...mpic_22420.htm
    Aici se vorbeste despre Ana Porgras (LPS Galați), Loredana Sabău, Amelia Racea, Diana Trenca, Claudia Voicu și Raluca Haidu, la care se adauga Diana Chelaru din articolul pus de Mihai mai sus.
    Nu imi place ca nu zic nimic de Malina si restul fetelor nascute in '94
    Plus ca nu inteleg cine va antrena barna si sariturile - nu se spunea ca au fost schimbati antrenorii, si va veni Florin Cotuțiu? (care parca era antrenorul Malinei, nu?) Dar daca el va antrena paralelele, cum ramane cu celelalte aparate?

    Si tot Tes spune ca va concura in Bundesliga Claudia Voicu

    Si paralelele Claudiei Voicu imi plac mie. Nu are inca desprindere, dar arata bine. Si cele ale Loredanei Sabau - ii mai trebuie doar rezistenta

  4. #25
    sport legend
    Join Date
    Oct 2007
    Posts
    2,654
    Reputatie
    1
    Inainte sa transforme DTY-ul in Amanar Diana Chelaru trebuie sa isi imbunatateasca tinuta mult. Dar eu sper ca problemele ei de tinuta de la sarituri sa vina din accidentarea pe care a avut-o si sa ii fie usor sa scape de ele. Si sper sa imbunatateasca tinuta si la celelalte aparate, pentru ca are un potential imens...

  5. #26
    Moderator mikeyy's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Brasov
    Posts
    18,709
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by ancaqwe View Post
    Plus ca nu inteleg cine va antrena barna si sariturile - nu se spunea ca au fost schimbati antrenorii, si va veni Florin Cotuțiu?
    Pai au plecat doar Raluca Bugner si Catalin Meran. La barna a ramas Lili Cozma, iar de sarituri cred ca se ocupa Forminte
    Last edited by mikeyy; 17th October 2008 at 11:18.
    www.fangymnastics.com

  6. #27
    sport legend
    Join Date
    Oct 2007
    Posts
    2,654
    Reputatie
    1
    Merci Mihai! Speram sa aduca si antrenori noi...

  7. #28
    Moderator mikeyy's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Brasov
    Posts
    18,709
    Reputatie
    0
    parerea mea e ca Florin Cotutiu trebuia sa ramana la junioare...mai ales ca era antrenor de paralele. La paralele trebuie lucrat mult cand sunt mici. La seniori cred ca se descurca Lucian Sandu singur.....
    Last edited by mikeyy; 17th October 2008 at 10:45.
    www.fangymnastics.com

  8. #29
    sport legend
    Join Date
    Oct 2007
    Posts
    2,654
    Reputatie
    1
    Aici ai dreptate, au nevoie de antrenor de paralele bun la junioare. Poate mai e cineva bun acolo? Sa speram ca toate schimbarile vor aduce mai bine, mai multa sanatate, mai putine accidentari...

  9. #30
    Moderator mikeyy's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Brasov
    Posts
    18,709
    Reputatie
    0
    www.fangymnastics.com

  10. #31
    sport legend anna.09's Avatar
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    Bucuresti
    Posts
    3,501
    Reputatie
    1
    la barna parca antreneaza Lili Cozma...nu Sandu

  11. #32
    Moderator mikeyy's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Brasov
    Posts
    18,709
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by oana_27g View Post
    la barna parca antreneaza Lili Cozma...nu Sandu
    Da, :ras-plans: ma gandeam la cei 2 antrenori ..corectez, mersi
    www.fangymnastics.com

  12. #33
    DecanDeVârsta Tracoromana's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    in vestul tarii
    Posts
    8,222
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by mikeyy View Post
    Mi-a facut placere sa le revad pe junioare. (Si sa va mai aud).
    "Cand simt nevoia de maretie, la Yagudin ma intorc."

  13. #34
    junior
    Join Date
    Oct 2008
    Posts
    78
    Reputatie
    1
    Buna! Unde este antrenoarea lor care le-a pregatit la birna si a obtinut aurul si argintul anul acesta la europene?? Stie cineva cine le-a antrenat la birna?? Sint interesat,multumesc mult.

  14. #35
    Hai, Romania!!! crisloregym's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Iasi
    Posts
    4,675
    Reputatie
    1
    Buna si bine ai venit. Nu stiu cine le-a antrenat pe junioare la barna anul acesta, insa mi-ar placea sa aflam

  15. #36
    manager Ramonica's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Deva
    Posts
    272
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by crisloregym View Post
    Buna si bine ai venit. Nu stiu cine le-a antrenat pe junioare la barna anul acesta, insa mi-ar placea sa aflam
    mda..... nu este greu de aflat, nu???
    hmmmmm am crezut ca se stie???

  16. #37
    sport legend monalexa's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    Brasov
    Posts
    2,985
    Reputatie
    1
    tu ai fost???

  17. #38
    Hai, Romania!!! crisloregym's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Iasi
    Posts
    4,675
    Reputatie
    1
    Ramona, nu am vrut sa par nepoliticoasa sau ignoranta....Aveam o banuiala, dar cum nu am gasit nimic oficial care sa o spuna, m-am gandit sa nu arunc vorba aiurea, sa spun vreo prostie. Imi cer scuze

  18. #39
    manager Ramonica's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Deva
    Posts
    272
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by crisloregym View Post
    Ramona, nu am vrut sa par nepoliticoasa sau ignoranta....Aveam o banuiala, dar cum nu am gasit nimic oficial care sa o spuna, m-am gandit sa nu arunc vorba aiurea, sa spun vreo prostie. Imi cer scuze
    nu trebuie sa-ti ceri scuze..... stai linistita..... acum oricum nu mai are importanta, totul este la trecut, nu???

  19. #40
    sport legend monalexa's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    Brasov
    Posts
    2,985
    Reputatie
    1
    Ramona, ai inceput deja sa antrenezi la senioare? Tot barna vei antrena? Am inteles ca Florin Cotutiu o sa antreneze paralele. Poate ne mai zici cate o barfa :-P

  20. #41
    manager Ramonica's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Deva
    Posts
    272
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by monalexa View Post
    Ramona, ai inceput deja sa antrenezi la senioare? Tot barna vei antrena? Am inteles ca Florin Cotutiu o sa antreneze paralele. Poate ne mai zici cate o barfa :-P
    Nu, eu nu antrenez la senioare.
    Florin il secondeaza pe Lucian la paralele...

  21. #42
    junior
    Join Date
    Oct 2008
    Posts
    78
    Reputatie
    1

    Pacat...MARE

    Credeam ca asemenea practici nu mai sint valabile in Romania;sa promovezi atitea gimnaste la un lot de senioare si sa nu fi luata in calcul,m-i se pare de-a dreptul strigator la cer!!!!!!Chiar se poate asa ceva in Romania??????Incredibil,cind in toate tarile cu pretentii in gimnastica cauta antrenori de valoare,romania care si asa a inceput sa se clatine,i-si permite sa ignore oamenii de valoare???Sper totusi ca e o farsa,altfel sintem pe drumul total gresit.FEDERATIA CE ARE DE SPUS???????....Doamne fereste!!!!!

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •