View Poll Results: Ce credeti ca vom face cu Dinamo Kiev ?

Voters
262. You may not vote on this poll
  • Ii batem

    115 43.89%
  • Facem egal

    80 30.53%
  • Primim bataie

    67 25.57%
Page 4 of 40 FirstFirst ... 2345614 ... LastLast
Results 64 to 84 of 833

Thread: Dinamo Kiev - Steaua Bucuresti

  1. #64
    sport legend Luis Garcia10's Avatar
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Bucuresti, Targoviste
    Posts
    11,325
    Reputatie
    1
    un punct aici ar fi de aur dupa parerea mea

  2. #65
    sport legend Bumbescu's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    Bucharest
    Posts
    14,686
    Reputatie
    0
    un punct ar insemna 70% sanse pt locul 3.

  3. #66
    incepator simiancuta's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    londra
    Posts
    38
    Reputatie
    1
    tot ce e important este ca ai nostrii sa nu aibe emotii de genul real,lyon,kiev,sa intre in teren si sa faca ce stiu ei mai bine,sa joace fotbal,pentru dinamovisti si rapidisti,las' ca va trimitem pe real sau kiev in uefa si apoi sa va vad ce aveti de spus cand o sa jucati contra lor(sper sa spuneti despre echipele voastre ca si despre steaua,asa ar fi normal,nu?)STEAUA-KIEV X2!!!FORZZA STEAUA!!!

  4. #67
    incepator simiancuta's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    londra
    Posts
    38
    Reputatie
    1
    Am gresit,scuze KIEV-STEAUA X2

  5. #68
    MU IS US ... aetius's Avatar
    Join Date
    Feb 2006
    Location
    bihor
    Posts
    1,138
    Reputatie
    1
    steaua desi e in urna a 3-a valorica , e considerata outsiderul grupei, lucru convenabil dealtfel. de ce? romanii cand nu mai aveau nimic de pierdut faceau meciuri senzationale meciul cu cehia de la constanta anul trecut e elocvent.
    steaua are ceva de pierdut ? nu . are numai de castigat atat bani cat mai ales glorie sportiva ( poate jiji sa puna in ce ordine vrea astea doua - banii si gloria )...
    5 noiembrie 2010... primul meci in cea mai veche competitie de fotbal THE FA CUP
    MU and FCUM ...the soul is one

  6. #69
    Timisoara ... Elphax's Avatar
    Join Date
    Feb 2006
    Location
    Curva Sud
    Posts
    14,658
    Reputatie
    1
    cum de sunt asa ieftine biletele la kiev comparativ cu bucurestiu?

  7. #70
    senior
    Join Date
    Jul 2006
    Posts
    202
    Reputatie
    1
    pentru ca stadionu lor este de 80.000 de mi de locuri si vor sa le umple si pentru ei nu inseamna mare lucru ca joaca cu steaua ,ei sunt deja obisnuiti in champions league sa joace cu echipe mari.

  8. #71
    Moderator Aurel.D's Avatar
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    Bucuresti
    Posts
    11,443
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by cristianGL View Post
    Meci greu, un egal zic eu...
    Cum ai putut sa spui asa ceva?? Cum ai putut sa pui la indoiala victoria Stelei in acest meci?
    Pe acest topic trebuie sa spui ca Steaua va bate, altfel iti vor sari toti stelistii in cap!!
    Te rog sa fii mai atent data viitoare!!

  9. #72
    kinki lola pinki's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Posts
    21,478
    Reputatie
    1
    hai quittaro, nu exagera.
    [FONT="Book Antiqua"][SIZE="3"][B][COLOR="Gray"]love's not blind, it's retarded.[/COLOR][/B][/SIZE][/FONT]

  10. #73
    senior klemi's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Posts
    238
    Reputatie
    1
    Mi-as dori o victorie, dar cred ca va fi meci egal. Era mai bine daca incepeam acasa, asa presiunea la debut s-ar putea sa-si spuna cuvantul.
    [FONT="Arial Black"][COLOR="Red"]S[/COLOR][COLOR="Blue"]T[/COLOR][COLOR="Red"]E[/COLOR][COLOR="Blue"]L[/COLOR][COLOR="Red"]I[/COLOR][COLOR="Blue"]S[/COLOR][COLOR="Red"]T[/COLOR][/FONT]

  11. #74
    junior
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    Bochum, Germany
    Posts
    134
    Reputatie
    1
    Si eu merg pe victoria Stelei desi si un egal ar fi bun, doar punct(e) sa castigam. Cred ca meciurile de acasa vor decide daca Steaua merge mai departe in primavara europeana (indiferent daca in Liga Campionilor sau Cupa UEFA). Avand in vedere problemele in lotul Stelei prin accidentari o victorie nu este atat de sigura, dar ar usura mult lucrurile. Meciurile cheie sunt cele cu Olympique, Real si Dynamo acasa. cu 7-9 puncte castigate de pe Ghencea avem sanse mari la locul II, plus ca nu vom pierde la Kiev si reusim si sa ciupim un punct la Lyon sau la Madrid (ceea ce cu un Radoi, Iacob revenit in lot, nu pare deloc imposibil)

  12. #75
    kinki lola pinki's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Posts
    21,478
    Reputatie
    1
    oricum, mai nimeni nu pare a ne lua in serios, ceea ce, zic eu, e foarte bine. they'll never see it coming
    [FONT="Book Antiqua"][SIZE="3"][B][COLOR="Gray"]love's not blind, it's retarded.[/COLOR][/B][/SIZE][/FONT]

  13. #76
    junior
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    Bochum, Germany
    Posts
    134
    Reputatie
    1
    Da, corect, bine ai zis, exact asa este. Cu cat te subestimeaza adversarii si cu cat te considera victima sigura, cu atat surpriza si placerea noastra va fi mai mare, sa nu mai zic ca foamea alor nostrii sa se afirme si sa obtina rezultate bune. Mai ales ca echipele romanesti mereu au facut surprize frumoase si au avut performante tari cand au fost subestimate, neluate in serios sau trecute cu vederea, ca anul trecut. Steaua mereu a stralucit cand nu a fost bagata in seama.

  14. #77
    kinki lola pinki's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Posts
    21,478
    Reputatie
    1
    si anul trecut chiar am facut o multime de surprize! si anul asta, sezonul, ma rog, chiar jucam mult mai bine si avem echipa mult mai bine conturata, avem toate sansele! cum am mai zis, daca o sa fie si determinarea si concentrarea, locul 2 e al nostru!
    [FONT="Book Antiqua"][SIZE="3"][B][COLOR="Gray"]love's not blind, it's retarded.[/COLOR][/B][/SIZE][/FONT]

  15. #78
    MU IS US ... aetius's Avatar
    Join Date
    Feb 2006
    Location
    bihor
    Posts
    1,138
    Reputatie
    1
    mda dar daca cistigam la kiev sa nu ni se suie aburii la cap... ca noi romanii cam avem acest prost obicei...
    5 noiembrie 2010... primul meci in cea mai veche competitie de fotbal THE FA CUP
    MU and FCUM ...the soul is one

  16. #79
    We stay UNITED SORENSEN's Avatar
    Join Date
    Mar 2005
    Location
    Behind enemy lines
    Posts
    6,204
    Reputatie
    0
    TOcmai am vazut promo-ul de pe ProTv pt meciurile din CL de sapt viitoare....
    ce sentiment straniu...dar placut a fost cand dupa meciul Romei cu Sahtior...apare Dinamo Kiev-Steaua...placut...extrem de placut
    [COLOR="Red"]PRO GLORIA [/COLOR][COLOR="Blue"]ET PATRIA [/COLOR]

  17. #80
    We stay UNITED SORENSEN's Avatar
    Join Date
    Mar 2005
    Location
    Behind enemy lines
    Posts
    6,204
    Reputatie
    0
    Directorul executiv al FC Steaua a declarat că sunt 7.950 de abonaţi. "Dacă fiecare şi-ar lua câte un pachet şi încă unul, aşa cum este permis, ar fi aproape 16.000 de pachete din totalul de 25.000 de locuri disponibile pentru fiecare meci", a spus el, adăugând că vor fi rezervate bilete pentru reprezentanţii UEFA şi partenerii acesteia, pentru suporterii echipei oaspete şi pentru invitaţii sponsorilor sau ai clubului oaspete. Argăseală a adăugat că la tribuna zero vor fi scoase bilete la vânzare doar în măsura locurilor disponibile, în condiţiile în care UEFA şi restul invitaţilor de obicei solicită locuri în această zonă. El a adăugat că suporterii care au abonament la tribuna zero vor sta pe locurile lor.

    Argăseală a afirmat că nu se vor vinde bilete în ziua meciului şi dă asigurări că biletele pentru meciul cu Lyon vor fi epuizate până în preziua jocului.
    prosport.ro
    [COLOR="Red"]PRO GLORIA [/COLOR][COLOR="Blue"]ET PATRIA [/COLOR]

  18. #81
    C H A M P I O N SAMM's Avatar
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    Tara ros-albastra
    Posts
    4,209
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Man not Machine View Post
    Argăseală a afirmat că nu se vor vinde bilete īn ziua meciului şi dă asigurări că biletele pentru meciul cu Lyon vor fi epuizate pānă īn preziua jocului.
    prosport.ro
    de ce sa nu vanda ???

    pai eu vroiam sa imi iau cu 15 min inainte de meci, treaba lor

    vor fi epuizate pe naiba, doar cu kievul va fi stadionul plin
    Banel Nicolita a inteles, nu a fost offside, Dica, nu a fost offside la Dica. Dica, Dica, Dica du-te, Dica, Dica in fata lui 4 la 1
    Siii esteeeee goooooool. Iata bolta! Iata bolta ! Iata bolta ! Steaua este una dintre marile echipe ale Europei
    DOAR [B][SIZE="3"][COLOR="Red"]STEAUA[/COLOR][/SIZE] [/B]conteaza in Europa. Fara mizerii in UCL

  19. #82
    We stay UNITED SORENSEN's Avatar
    Join Date
    Mar 2005
    Location
    Behind enemy lines
    Posts
    6,204
    Reputatie
    0
    Stai linistit se vor da toate cele vreo 22 000 de bilete care vor fi puse in vanzare...
    [COLOR="Red"]PRO GLORIA [/COLOR][COLOR="Blue"]ET PATRIA [/COLOR]

  20. #83
    C H A M P I O N SAMM's Avatar
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    Tara ros-albastra
    Posts
    4,209
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Man not Machine View Post
    Stai linistit se vor da toate cele vreo 22 000 de bilete care vor fi puse in vanzare...
    sunt linistit oricum, as fi mirat insa sa se dea toate, figuram ca una dintre cele mai sarace tari din Europa si totusi sa se vanda toate biletele chiar dak sunt mai scumpe decat Madrid, Kiev sau Lyon, poate concetatenii nostri au un comportament de consumator irational
    Banel Nicolita a inteles, nu a fost offside, Dica, nu a fost offside la Dica. Dica, Dica, Dica du-te, Dica, Dica in fata lui 4 la 1
    Siii esteeeee goooooool. Iata bolta! Iata bolta ! Iata bolta ! Steaua este una dintre marile echipe ale Europei
    DOAR [B][SIZE="3"][COLOR="Red"]STEAUA[/COLOR][/SIZE] [/B]conteaza in Europa. Fara mizerii in UCL

  21. #84
    We stay UNITED SORENSEN's Avatar
    Join Date
    Mar 2005
    Location
    Behind enemy lines
    Posts
    6,204
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by SAMM View Post
    sunt linistit oricum, as fi mirat insa sa se dea toate, figuram ca una dintre cele mai sarace tari din Europa si totusi sa se vanda toate biletele chiar dak sunt mai scumpe decat Madrid, Kiev sau Lyon, poate concetatenii nostri au un comportament de consumator irational
    Uneori nu are treaba ...viata e plina de paradox-uri...
    Apoi ROmania nu e chiar asa de saraca pe cat crezi...suntem oameni bogati dar inca nu stim
    Se va umple...si sti de ce ?
    pt ca la polo ROmania - Italia 10-9 dupa ce am fost condusi 6-9 si am dat 4 goluri fara sa primim vreunul rarisim la acest nivel primele 6 in Europa...sti ca avem 2 sau 3 bazine functionale pe timpul verii in cond cat de cat decente si numai unu "aproape" decent pe timpul iernii...mai are rost sa ne intrebam cate bazine au italienii de ex. n Florenta...
    [COLOR="Red"]PRO GLORIA [/COLOR][COLOR="Blue"]ET PATRIA [/COLOR]

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •