View Poll Results: Ce credeti ca vom face cu Dinamo Kiev ?

Voters
262. You may not vote on this poll
  • Ii batem

    115 43.89%
  • Facem egal

    80 30.53%
  • Primim bataie

    67 25.57%
Page 2 of 40 FirstFirst 123412 ... LastLast
Results 22 to 42 of 833

Thread: Dinamo Kiev - Steaua Bucuresti

  1. #22
    Registered User magica_steaua's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Posts
    1,286
    Reputatie
    0
    off-topic:va veni in ghencea real madrid tv pt. a face un reportaj despre steaua....vor veni si la dinamo cred cei de la skoda tv

  2. #23
    Banned MariusTR's Avatar
    Join Date
    Oct 2005
    Posts
    7,199
    Reputatie
    0
    Forzza Steaua

  3. #24
    Mereu Campioni dede's Avatar
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    Cluj
    Posts
    14,166
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Ioca10 View Post
    Cata reclama fac astia la tv pt meciurile de UCL cred ca iar o sa ploua cu televizoare
    toamna asta va fi f grea pt unii sa speram ca nu vor fi multe victime
    Increderea absoluta in victorie este insasi cheia victoriei.

  4. #25
    Banned MariusTR's Avatar
    Join Date
    Oct 2005
    Posts
    7,199
    Reputatie
    0
    Sper sa-mi curete strada de cainii vagabonzi ce huzuresc in voie pe sub geamurile din cartierul in care stau ... se pot trezi cu un tub catodic in capatana.. si ar fi pacat de ei

  5. #26
    Moderator Aurel.D's Avatar
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    Bucuresti
    Posts
    11,443
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by superchumbo View Post
    vai de capul vostru ...................................


    oricum steaua o ia cu 2-0 fie ca e vb de gorica, standard, kiev sau buiding vanju mare ................................ dupa logica voastra


    meciul se va juca pe teren, iar jucatorii vor juca ce pot, ce stiu si ce-i va pune olaroiu si nu cum vor niste frustrati de pe ols
    Auzi taticu, tu suferi de ceva si nu te-ai cautat inca?
    Mi-am spus parerea sincera despre acest meci, ai ceva impotriva?...Poate ca Steaua va castiga acest meci, bravo lor, insa voi va ganditi doar ca este vorba de o echipa din Ucraina (apropos, parca ati mai avut voi un meci cu o echipa din "campionatul slab" al Ucrainei acum vreo 2 luni), insa uitati ca echipa asta a jucat cativa ani la rand in Ch. league, are destula experienta si stie cum sa trateze astfel de meciuri.
    Cernat spunea ca va fi un soc pt. jucatorii Stelei sa vada ce inseamna Liga Camp.-lor si cel mai probabil asa va fi...
    Iar pt. Dinamo Kiev meciul cu Steaua este unul accesibil, ca doar nu o fi cel cu Lyonul, ce dracu', au si declarat-o. Ce este rau in ce am spus?
    Ca sa fiu sincer, pe mine ma intereseaza prea putin ce face Steaua, poate sa joace de 15 ori de acum inainte in Liga; mai important este pt. mine ce rezultate are Dinamo, bune sau proaste si mai ales meciurile directe cu Rapid si Steaua.
    Si daca ai auzit ce a spus Olaroiu, pt. el campionatul este mai important, asa ca tot aici se va da batalia cea mai mare, tot la lupta cu noi va veti intoarce si nu veti mai avea norocul ca Dinamo sa treaca prin criza din returul trecut!!!

    Sau acum va considerati prea importanti, incat ne-stelistii nu au voie sa isi dea cu parerea?
    In cazul asta muta thread-ul pe "Intern-Steaua" si discutati voi intre voi, pana veti face scurta la degete...

    In rest, numai de bine....
    Last edited by Aurel.D; 31st August 2006 at 21:13.

  6. #27
    non-ultras Vladek's Avatar
    Join Date
    Nov 2005
    Location
    Bruxelles ... deocamdata
    Posts
    5,050
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Quittaro View Post
    Sau acum va considerati prea importanti, incat ne-stelistii nu au voie sa isi dea cu parerea?
    In cazul asta muta thread-ul pe "Intern-Steaua" si discutati voi intre voi, pana veti face scurta la degete...

    In rest, numai de bine....
    Quittaro, nu e vorba ca se considera stelistii prea importanti. Daca parerea ta e ca ne bate Dinamo (Kiev) foarte bine, nu te impiedica nimeni s-o spui. Si eu sunt de parere ca ucrainienii au prima sansa avand atat experienta superioara cat si avantajul terenului. Cata vreme parerile se exprima intr-un mod acceptabil, ca intre suporteri interesati doar de jocul de fotbal in sine, nu e nici o problema, zic eu.

    Cred insa ca stii foarte bine ce a fost aici pe forum dupa meciul cu Boro, si inaintea meciurilor cu Gorica si Standard. O ploaie de injuraturi, insulte si "declaratii" belicoase in care ni se preziceau infrangeri cu 3,4,5 la 0. Iar cand am castigat ... dupa cum s-a mai zis, toti acesti frustrati gen bianco-rosi, doris alias remy, tataleone, doctor "Fara Kreier", be@ (tin cu 100 de echipe), etc, s-au grabit sa declare ca echipa adversa ba nu era interesata de rezultat, ba nu are valoare, ba ca a batut vantul spre poarta adversa si de aia am castigat .... in fine, o ploaie de prostii nascute din ura si frustrarea provocata de gandul ca Steaua a reusit acolo unde echipele lor au dat gres.
    Cand vezi astfel de manifestari ... uneori ti se cam taie cheful de a fi fair-play si le mai dai peste nas (nu ca si-ar da seama).

  7. #28
    ----- Nole17's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Posts
    797
    Reputatie
    1
    hai oameni buni nui bagati in seama tote [MODERATED] astia sunt doar niste oameni care sunt destepti inainte de meci iar apoi dak nu iese cum zic ie dispar shi nui mai gasesti sau gasesc o mie de scz desigur dak iese cum zic iei ne scot ochi o viata intreaga ca vezi doamne ca ei neau spus dinainte despre meciul de la kiev cred ca va fi unul foarte echilibrat dar un jucator genial ca banel la sevilla poate sa faca diferenta in favoarea noastra oricum nu prea cred ca avem cum sa pierdem la cate determinare este in jocul stelei la meciurile din cupele europene
    Last edited by RstInPc; 1st September 2006 at 13:55. Reason: ai grija !

  8. #29
    Registered User magica_steaua's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Posts
    1,286
    Reputatie
    0
    mie-mi spui....inainte de meciul retur cu gorica era unul dintre astia care posteaza pe aici care spunea ca luam bataie 3-1..si am luat e adevarat.....habar n-au de fotbal dar zic si ei ca s-au nascut antistelisti..oricum majoritatea nu cred ca au 16 ani asa ca parerea lor este egala cu 0....tot ce spun este din cauza frustrarii...e si normal cand vezi ca dinamo se chinuie cu niste desculti de evrei...cand anul trecut in grupe dinamo nici macar n-a iesit din grupa considerata de toti cea mai slaba........anul trecut a fost circ cu dinamo....sa termini pe ultimul loc in cea mai slaba grupa si anul asta va fi la fel......de-abia i-au scos pe beitar,cu un singur sut pe poarta in retur......sa vezi ce rad cand ii scoate echipa aia skoda.....atunci sa-i vezi ce spun ca a fost adversar tare..


    un singur lucru conteaza:STEAUA ESTE in champions league,dupa 10 ani in care adversari mult prea tari precum skonto riga,polonia varsovia,fc brugge au blocat calea cateilor spre prima lor participare din istorie in grupele champions league

  9. #30
    ----- Nole17's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Posts
    797
    Reputatie
    1
    eu sunt ceva mai nou pe aici ms ca miai spus oricum ii inteleg p ca shi eu ash fi a fel dak steaua ar fi ciuca batailor in europa cu niste echipe de mana 2

  10. #31
    Moderator Aurel.D's Avatar
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    Bucuresti
    Posts
    11,443
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by stelistu13 View Post
    hai oameni buni nui bagati in seama tote [MODERATED] astia sunt doar niste oameni care sunt destepti inainte de meci
    Cred ca vorbeste gura fara tine si nici nu ai habar despre ce vorbesti! Mi-am spus parerea despre acest meci si gata. Nu este topicul Dinamo Kiev-Steaua? Daca te deranjeaza parrea mea sa fii sanatos. Eu oricum nu sunt din aceia care au zis ca va bate Gorica, eram sigur ca Steaua se va califica. Cu Standard aveam dubii si oricum Steaua s-a calificat destul de greu.
    Spre deosebire de marea majoritate a stelistilor care intra pe topicurile cu Dinamo numai sa jigneasca, sa se dea mari si sa acuze, eu cand intru pe topicurile Stelei ma refer de obicei strict la meciul respectiv.
    Mai bine ai lua seama si tu si Magica steaua la ce a scris Vladek mai sus.

    Hai, ca deja v-am acordat prea multa atentie...
    Last edited by RstInPc; 1st September 2006 at 13:56.

  11. #32
    ----- Nole17's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Posts
    797
    Reputatie
    1
    mai sa fie da importanti va mai credeti parca voi ati juca cu real shi noi cu skoda octavia. intai ajungeti macar la jumate din performatele voastre shi apoi mai stam de vb de la egal la egal pana atunci "ciocu mic shi joc de glezne"

  12. #33
    Moderator Aurel.D's Avatar
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    Bucuresti
    Posts
    11,443
    Reputatie
    1
    stelistu13,
    vezi ca incepi sa recurgi la jigniri si eu nu imi aduc aminte sa te fi jignit pe tine, deci ai grija.
    Deocamdata ma abtin, dar te sfatuiesc sa o lasi mai moale cu mine cu texte de astea de bodega de cartier, ca "latraturi" sau "coicu' mic". Face bine la ten.
    Mai era un viteaz pe aici din CT, care jignea pe toata lumea, dar i-a trecut destul de repede.
    Deci te rog frumos, las-o mai moale!

  13. #34
    ----- Nole17's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Posts
    797
    Reputatie
    1
    ok imi cer scuze ca team jignit dar cand vb despre un meci al unei adversare incerca sa fi mai realist shi mai obiectiv nu o lua doar din privinta ca u esti dinamovist shi nu iti place steaua

  14. #35
    the one sun's Avatar
    Join Date
    May 2005
    Location
    Cluj ( all of the time )
    Posts
    5,832
    Reputatie
    1
    Quitarro , stelistu nu te-a jignit .. A luat peste picior pe Xanthi si a spus ce se spune mai nou pe acest forum la adresa celorlalte echipe romane : ciocu mic "

    Arata-mi prin quote jignirea , daca nu o gasesti ar trebui sa termini cu acuzele tale

  15. #36
    Banned MariusTR's Avatar
    Join Date
    Oct 2005
    Posts
    7,199
    Reputatie
    0
    Nu-mi place cand un user intimideaza alt user nou sosit pe forum.
    Quittaro, gura mica ca stelistu nu te-a sifonat cu nimic.
    Ai o echipa care o ia in barba de la echipele filipineze si thailandeze.
    Asa ca low the volume

  16. #37
    sport legend
    Join Date
    Jun 2004
    Location
    Serbia
    Posts
    1,795
    Reputatie
    1
    2 solist.. ii batem sigur..cu putin noroc facem scor cu ei

  17. #38
    junior
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    Bochum, Germany
    Posts
    134
    Reputatie
    1
    Trebuie sa tratam fiecare meci ca pe un meci final, decisiv. Daca suntem in forma normala si nu jucam mai prost decat cu Liege, Dica, Badea prind o zi buna nu vom pierde la Kiev si facem cel putin egal cu ei. Nu sunt de subestimat deoarece au mai multa experienta in Liga Campionilor si au oameni periculosi. Insa cred intr-o victorie la limita, cu emotii si grea obtinuta pentru Steaua cu 2-1 sau 3-2. Oricum daca intentionam sa luptam pentru locul II si vrem sa ocupam cel putin locul III in grupa ca sa trecem in primavara europeana trebuie sa jucam la victorie la Kiev.

  18. #39
    sport legend guevarax's Avatar
    Join Date
    Jun 2006
    Posts
    612
    Reputatie
    1
    sa nu uitam ca au jucatori cu mare experienta, il au pe Rebrov un superjucator, cred ca va fi greu, oricum ei sunt favoriti

    lui Goian, Nicolita, Nesu, Cristocea o sa le tremure picioarele la greu

    ritmul e altul in UCL, jucatorii o sa fie socati de tensiune si de rapiditatea cu care se joaca, o sa vedeti ca in primul an o sa fie greu de tot
    [B][COLOR="Red"]ESENTA PURA A VICTORIEI [/COLOR]= [COLOR="Blue"]STEAUA BUCURESTI[/COLOR][/B]
    Cei mai buni jucatori romani din toate timpurile :
    [B]portar - Duckadam, fundas - Belodedici, mijlocas - Hagi, atacant - Lacatus[/B]
    Toti de la STEAUA, emblema fotbalului romanesc

  19. #40
    Moderator Aurel.D's Avatar
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    Bucuresti
    Posts
    11,443
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by MariusTR View Post
    Nu-mi place cand un user intimideaza alt user nou sosit pe forum.
    Quittaro, gura mica ca stelistu nu te-a sifonat cu nimic.
    Ai o echipa care o ia in barba de la echipele filipineze si thailandeze.
    Asa ca low the volume
    Nu imi aduc aminte sa te fi bagat in seama..... si cu ce l-am intimidat??
    Suferiti rau, pe cuvantul meu......

  20. #41
    sport legend cip_81's Avatar
    Join Date
    Nov 2004
    Posts
    3,874
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by magica_steaua View Post
    un singur lucru conteaza:STEAUA ESTE in champions league,dupa 10 ani in care adversari mult prea tari precum skonto riga,polonia varsovia,fc brugge au blocat calea cateilor spre prima lor participare din istorie in grupele champions league
    Ori esti un mincinos, ori esti un ignorant. Nu stiu de unde si pana unde a scos Skonto pe Dinamo...dar, in fine.

    Cat priveste acest meci...daca steaua nu scoate un rezultat bun (ori egal, ori victorie) cred ca va termina pe locul 4. Si inca ceva, ce tine de statistica...Kiev-ul nu a mai pierdut in grupele CL, pe propriul teren, din 2002. Iar, in timpul asta, pe acolo au trecut Leverkusen, Real Madrid, Roma, Arsenal sau Inter. Asta tre' sa dea de gandit.
    Porumboiu: [B]"A fost blat! O mizerie, o ruşine!"[/B]
    [B]Huţan contactat de Steaua![/B]
    Ganea acuză: [B]"Portarul jalon, fundaşii raci!"[/B]
    [B]Stelistii au urinat pe statuia lui Stefan cel Mare[/B]

  21. #42
    Banned MariusTR's Avatar
    Join Date
    Oct 2005
    Posts
    7,199
    Reputatie
    0
    Buey ăsta, Quittaro parca iti zice , chiar te rog sa nu te bagi in seama cu stelisti pe topicurile lor in care vorbesc despre magnifica Steaua care da clasa in campionat ... te rog chiar sa mergi in alta parte, ca aveti hingheria voastra separata

    Deci e clar ca nu o sa avem probleme cu rusofonii. Ii putem bate, dar un egal ma multumeste. Va marca Nicolita golul egalarii.

    Numai bine si fortzza STEAUA!! Sunteti mereu campionii nostri.
    Last edited by MariusTR; 1st September 2006 at 17:50.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •