Results 1 to 14 of 14

Thread: Traiti in prezent, fiecare moment, fiecare clipa sau sunteti obsedati de viitor ?

  1. #1
    sport legend White Shadow's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Arad
    Posts
    18,375
    Reputatie
    1

    Traiti in prezent, fiecare moment, fiecare clipa sau sunteti obsedati de viitor ?

    Este doar o simpla intrebare dupa o discutie avuta de mine ieri cu cineva....

    Si v-as ruga sa raspundeti cat mai serios fara sa deviati prea mult de la subiect...
    [B] "Behind this mask there is more than just flesh. Beneath this mask there is an idea... and ideas are bulletproof."[/B]

  2. #2
    obsolete Ess's Avatar
    Join Date
    Nov 2005
    Posts
    11,380
    Reputatie
    0
    a trai cu gandul doar la viitor, este apanajul celor condamnati, celor naufragiati sau a celora care se scalda temporar in purgatoriile existentei. intodeauna suntem obsedati de viitor, il dorim cu ardoare: chiar ne cream un fel de icoana aurita'n minciuna. dar asta doar cand suntem jos. foarte jos.

    umbro: daca ai fii fericit tot timpul (cred ca asta e defapt intrebarea), raspunsul ar fi clar...dar ar fii o viata cam anosta...isn't?
    Pun multe virgule, fara sens!
    Doar sa'ntrebe semidoctul, crescut, de, Google, de, ce!

  3. #3
    a dracu'!
    Join Date
    May 2007
    Location
    Budapest, Romania
    Posts
    2,777
    Reputatie
    1
    Eu recunosc, sunt obsedata de viitor. Ma gandesc cu emotie cum o sa ma duca unguru de Dragobete in Bora Bora, dar imi dau seama cu groaza ca tot la Techirghiol o sa ajungem si anul asta.
    Am draci! Caut exorcist.

  4. #4
    koaye grele Tyler Durden's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    mwelaromani
    Posts
    18,140
    Reputatie
    1
    Ce faci maestre, nu spuneai ca nu mai deschizi niciun thread?!
    On-topic, prezentul nu exista de fapt, in sensul ca atunci cand spui prezent esti deja in viitor.
    FCSB este acronimul Pușcariei în sportul românesc. Patronul, managerul, precum și cel mai reprezentativ suporter sunt oameni certați cu legea, infractori de drept comun. Cei care susțin această echipă par și ei alcătuiți din aceeași plămadă.

  5. #5
    Super Moderator
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Paris
    Posts
    72,982
    Reputatie
    1


    Eu sunt obsedat de trecut deci sunt offtopic
    Sportul darama barierele rasismului !!!
    Cel care cade dar se ridica este mai puternic decat cel care nu a cazut niciodata.

  6. #6
    kinki lola pinki's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Posts
    21,478
    Reputatie
    1
    eu, spre exemplu, nu stiu ce sa raspund
    [FONT="Book Antiqua"][SIZE="3"][B][COLOR="Gray"]love's not blind, it's retarded.[/COLOR][/B][/SIZE][/FONT]

  7. #7
    RETRAS
    Join Date
    Jun 2005
    Posts
    24,445
    Reputatie
    1
    Io traiesc in prezent, ce`o fi o fi sau "que sera, sera". delaparise, corecteaza`ma dac`am scris gresit

  8. #8
    Super Moderator
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Paris
    Posts
    72,982
    Reputatie
    1
    e corect dar mai des se foloseste "on verra bien" ...
    Sportul darama barierele rasismului !!!
    Cel care cade dar se ridica este mai puternic decat cel care nu a cazut niciodata.

  9. #9
    DBNTD Sergiu's Avatar
    Join Date
    May 2006
    Location
    Cluj Napoca / Baia Mare
    Posts
    2,993
    Reputatie
    1
    "que sera, sera" e dintr-un film de-al lui Hitchcock de aia e cunoscuta nu pentru ca ar fi foarte folosita, eu prefer alta replica pentru filozofia de viata: "Have a good time all the time".
    [SIZE="3"]Să ne ajute Dumnezeu![/SIZE]

  10. #10
    kinki lola pinki's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Posts
    21,478
    Reputatie
    1
    gata m-am decis

    mie imi place sa traiesc in viitor
    [FONT="Book Antiqua"][SIZE="3"][B][COLOR="Gray"]love's not blind, it's retarded.[/COLOR][/B][/SIZE][/FONT]

  11. #11
    obsolete Ess's Avatar
    Join Date
    Nov 2005
    Posts
    11,380
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by pinki View Post
    gata m-am decis

    mie imi place sa traiesc in viitor
    Atunci trimite-mi, pe pm, nr de loto de duminica viitoare.
    dau o bere!
    Pun multe virgule, fara sens!
    Doar sa'ntrebe semidoctul, crescut, de, Google, de, ce!

  12. #12
    kinki lola pinki's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Posts
    21,478
    Reputatie
    1
    profitorii, cum au sarit
    [FONT="Book Antiqua"][SIZE="3"][B][COLOR="Gray"]love's not blind, it's retarded.[/COLOR][/B][/SIZE][/FONT]

  13. #13
    sport legend White Shadow's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Arad
    Posts
    18,375
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Des Esseintes View Post
    Ce faci maestre, nu spuneai ca nu mai deschizi niciun thread?!
    da, asa am zis dar uite ca tot mai am discutii din astea cu tot felul de persoane care parca ma obliga sa deschid aceste threaduri ca sa aflu cat mai multe raspunsuri...

    Chestia a fost cu doua persoane care au venit saptamana trecuta din Spania...unul imi tinea anul trecut in ianuarie filozofii despre viitor..ca el se duce in Spania sa isi faca un viitor pentru ca aici nu are nici un viitor si nu stiu ce mai face si din astea......si celalalt a spus ca si el se duce ca vrea sa isi cumpere o masina super tare si ca nu stiu ce mai vrea si el sa faca si mai stiu eu ce....eu le-am zis sa faca ce vreau ei, eu am sa traiesc in continuare fara sa ma gandesc macar ce fac maine.....dupa un an de zile s-au intors amandoi cu 400 de euro deoarece toti banii i-au bagat la aparate, la poker....un an pierdut aiurea de filozofii obsedati de viitor....nu ma intereseaza pe mine de alte persoane dar ma enerveaza aceste persoane care iti tin filozofii despre viitor pentru ca tot ele sa isi bage .... in el viitor...

    Interesant raspunsul lui Ess Fuel si raspunsul meu se regaseste in raspunsul lui Relansat....
    [B] "Behind this mask there is more than just flesh. Beneath this mask there is an idea... and ideas are bulletproof."[/B]

  14. #14
    kinki lola pinki's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Posts
    21,478
    Reputatie
    1
    asa, acum chiar m-am hotarat. imi place sa traiesc in prezent cu gandul mereu la viitor si uneori cu fulgeraturi din trecut, dar rar
    [FONT="Book Antiqua"][SIZE="3"][B][COLOR="Gray"]love's not blind, it's retarded.[/COLOR][/B][/SIZE][/FONT]

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •