Page 3 of 4 FirstFirst 1234 LastLast
Results 43 to 63 of 71

Thread: Portugalia - Anglia

  1. #43
    Siempre Barça! Catalanul's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Valencia
    Posts
    13,067
    Reputatie
    1
    mai bine sutam eu in locul lui beckham (poate nu dadeam gol dar macar dadeam pe poarta )
    [B]TOTS UNITS FEM FORÇA[/B]
    [SIZE="1"]Founded in the 19th century, F.C. Barcelona is the only club never to miss out on European competition. The pride of Catalunya: "[B]Sóm més que un club![/B][/SIZE]"

  2. #44
    sport legend
    Join Date
    May 2003
    Posts
    8,389
    Reputatie
    1
    Portugalia a meritat pe deplin calificarea!
    In rest...Erickson nu a uitat ca a antrenat in Italia iar Beckham, Marele Capitan este PENIBIL!!!

    O sa avem o semifinala de vis!!! SPECTACOL!!!
    ex-alpopa

  3. #45
    sport legend Saber Rider's Avatar
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    S.S.C.
    Posts
    1,356
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Dumitrescu Ionutz
    ce penaltyuri au dat portughezi mai ales portarul
    Păi da, o scăriţă plus să marcheze portarul advers ! Mai rar aşa ceva !!

    Şi chiar că merita Portugalia să se califice. Ei au atacat continuu, tot meciul, nu ca englezii, care dau un gol şi hai ... capu' la cutie - ca italienii şi ca spaniolii !! Portughezii au jucat cel mai pe atac din toate echipele de până acuma.
    Tot respectul !
    Last edited by Saber Rider; 25th June 2004 at 00:35.
    [SIZE=1][COLOR="Lime"]I don't want to start any blasphemous rumours, but I think that God's got a sick sense of humour and when I die I expect to find Him laughing ...[/COLOR][/SIZE]

  4. #46
    junior FreeMinds's Avatar
    Join Date
    Jun 2004
    Location
    Alba-Iulia
    Posts
    113
    Reputatie
    1
    bine ma portugalia care i tinuta in puf !!!!
    [B]Alba-Iulia este capitala tarii !!![/B]

  5. #47
    RMD realmadrid.com's Avatar
    Join Date
    May 2003
    Location
    Bucuresti/Militari
    Posts
    9,473
    Reputatie
    1
    si ce scarita!, mai ceva ca a lui totti, foarte riscanta

  6. #48
    Siempre Barça! Catalanul's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Valencia
    Posts
    13,067
    Reputatie
    1
    dar ce curaj au avut 3 jucatori englezi care au sutat 3 suturi consecutive pe centrul portii (slab ricardo, dar spre final si-a revenit si a adus calificarea portugaliei )
    [B]TOTS UNITS FEM FORÇA[/B]
    [SIZE="1"]Founded in the 19th century, F.C. Barcelona is the only club never to miss out on European competition. The pride of Catalunya: "[B]Sóm més que un club![/B][/SIZE]"

  7. #49
    sport legend Saber Rider's Avatar
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    S.S.C.
    Posts
    1,356
    Reputatie
    1
    Decât Spania şi Anglia, care s-au mulţumit cu puţin, mai bine să se califice Portugalia, care a atacat continuu !
    Mai ştiţi că nu o fi vreo tactică ?!? Să iei gol repede ca să ai motiv pe urmă să ataci continuu !
    Last edited by Saber Rider; 25th June 2004 at 00:45.
    [SIZE=1][COLOR="Lime"]I don't want to start any blasphemous rumours, but I think that God's got a sick sense of humour and when I die I expect to find Him laughing ...[/COLOR][/SIZE]

  8. #50
    RMD realmadrid.com's Avatar
    Join Date
    May 2003
    Location
    Bucuresti/Militari
    Posts
    9,473
    Reputatie
    1
    pai daca nu luau golul ala in min 3 nu mai vedeam noi frumusetze de meci

  9. #51
    Moderator oaspetele's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Location
    Bistrita
    Posts
    1,545
    Reputatie
    0
    curios, nimic despre golul anulat englezilor ???
    Schumi? the only one!

  10. #52
    DJ MaPaX MaPaX's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Location
    Alba Iulia
    Posts
    1,251
    Reputatie
    1
    Portugalia - Anglia : 2 - 2 (83' H. Postiga, 110' R. Costa/3' M. Owen, 115' F. Lampard) la penlati-uri: 6-5

    Portugalia : RICARDO, 79' Miguel, Jorge Andrade, Ricardo Carvalho, Nuno Valente, Cristiano Ronaldo, 63' Costinha, Maniche, Deco, 75' Luis Figo, Nuno Gomes. (Schimbari: 63' Sabrosa Simao, 75' Helder Postiga, 79' Rui Costa).

    Anglia: David James, Gary Neville, John Terry, Sol Campbell, Ashley Cole, Frank Lampard, 81' Steven Gerrard, 57' Paul Scholes,David Beckham, 27' Wayne Rooney, Michael Owen. (Schimbari:27' Darius Vassell, 57' Philip Neville, 81' Owen Hargreaves).

    D. Beckham rateaza, Deco inscrie
    Simao inscrie, M. Owen inscrie
    Rui Costa rateaza, Lampard inscrie
    Cristiano Ronaldo inscrie, J. Terry inscrie
    Maniche inscrie, O. Hargraves inscrie
    Helder Postiga inscrie, A. Cole inscrie
    RICARDO apara, RICARDO inscrie
    PORTUGALIA in semifinale!
    [SIGPIC][/SIGPIC]

  11. #53
    sport legend Saber Rider's Avatar
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    S.S.C.
    Posts
    1,356
    Reputatie
    1
    Sau despre cel anulat portughezilor ?

    Quote Originally Posted by oaspetele
    curios, nimic despre golul anulat englezilor ???
    Păi a fost prea clară faza ca să merite discuţie.

    La faza englezilor - clar fault la portar, nici n-a apucat să sară Ricardo, l-a ţinut jos Terry, care a sărit la cap sprijinindu-se pe Ricardo.

    Iar la faza portughezilor, nu prea ai cum să-ţi dai seama dacă mingea a depăşit linia porţii, nu cred (de fapt sigur) că asistentul era pe linie - că altfel nu ai cum să-ţi dai seama 100% dacă mingea depăşeşte cu toată circumferinţa linia de fund a terenului.
    Aşa că putea foarte bine să fi fost gol perfect valabil la faza portughezilor, şi nu se mai ajungea la penaltyuri.
    Last edited by Saber Rider; 25th June 2004 at 01:00.
    [SIZE=1][COLOR="Lime"]I don't want to start any blasphemous rumours, but I think that God's got a sick sense of humour and when I die I expect to find Him laughing ...[/COLOR][/SIZE]

  12. #54
    Siempre Barça! Catalanul's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Valencia
    Posts
    13,067
    Reputatie
    1
    ambele au fost anulate corect (ma mir cum poate meier sa arbitreze si corect )
    [B]TOTS UNITS FEM FORÇA[/B]
    [SIZE="1"]Founded in the 19th century, F.C. Barcelona is the only club never to miss out on European competition. The pride of Catalunya: "[B]Sóm més que un club![/B][/SIZE]"

  13. #55
    la revedere ultravioletcanada's Avatar
    Join Date
    Mar 2003
    Posts
    830
    Reputatie
    1
    stau si ma intreb ce dracu o cauta beckham in nationala angliei

  14. #56
    RMD realmadrid.com's Avatar
    Join Date
    May 2003
    Location
    Bucuresti/Militari
    Posts
    9,473
    Reputatie
    1
    este total pe dinafara, al doilea penalty executat ca la rugby

  15. #57
    THE VIKING Dorin's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Location
    Sweden
    Posts
    2,382
    Reputatie
    0
    Fotbalul spectacol a castigat din nou . Bravo Portugalia. Dorin
    THE TRUTH IS OUT THERE

  16. #58
    Ex:Ra_7000xp aclambiron's Avatar
    Join Date
    May 2004
    Posts
    326
    Reputatie
    1
    Ce meci!Mi-a placut mai mult decat Cehia-Olanda,poate si datorita dramatismului si a importantei mai mari.Ambele echipe au oferit un spectacol pe cinste atat in timpul celor 90 min./prelungiri cat si la executarea penalty-urilor.Portugalia a dominat clar mijlocul in cele 90 de min datorita retragerii deliberate a Angliei dupa marcarea primului gol.Anglia a incercat sa apere rezultatul (1-0) dar din fericire nu a reusit.Stau si ma gandesc ce pacat era daca se termina meciul dupa 90 min cu 1-0.Mi-a placut mult jocul lui Ronaldo care desi spre final a abuzat de driblinguri,a fost util in cea mai mare parte.Tanarul Postiga a fost o surpriza placuta pentru mine,desi cred ca a riscat prea mult la executarea acelui penalty (mi-a adus aminte de incercarea lamentabila a lui Schumacher de acum 2 ani din meciul de cupa al Rapidului cu FC Arges).Aproape toata echipa Portugaliei,cu mici exceptii,a jucat excelent si a impresionat mai ales prin daruire.Poate ca a contat si iesirea timpurie a lui Rooney dar eu nu cred ca era mare diferenta.Trebuie sa remarc golurile minunate a lui Owen si a lui Rui Costa dar si pe portarul Ricardo care desi a fost complet pe dinafara la primele penalty-uri,a reusit sa-l apere pe ultimul fara manusi ca apoi sa inscrie foarte precis.Mari dezamagiri au fost Figo si Beckham care au jucat slab si nu au reusit sa se ridice la nivelul coechipierilor.

    Vreau sa spun 2 vorbe si despre arbitraj care a fost bun,cu putine erori minore.Am vazut si in celalalte meciuri 'importante' arbitraje excelente iar in meciurile in care joca echipele mici,aceeasi arbitri comit erori de incepatori,strigatoare la cer.Asta cred ca ar trebui sa dea de gandit.

    Am citit in posturile anterioare ca unii din voi au trecut din simpatizanti ai Portugaliei in cei ai Angliei si invers.Inainte de acest meci eu nu tineam cu nici una din ele,mai mult,ma enervau.In special Anglia desi trebuie sa recunosc ca au fost cea mai in forma echipa de la euro pana acuma.In timpul meciului mi-a placut insa Portugalia si mi-am dorit sa castige.Acum sper sa ajunga in finala cu Cehia.

    P.S. Am trait finalul meciului cu sufletul la gura.Nici nu vreau sa ma gandesc ce emotii as fi avut daca in locul Portugaliei era Romania.Era prea frumos...
    Last edited by Ra_7000xp; 25th June 2004 at 06:53.

  17. #59
    senior sickboy's Avatar
    Join Date
    Dec 2002
    Posts
    240
    Reputatie
    1
    C'mon ENGLAND!
    Fuck Eriksson,Beckham si cu James!
    "I went to a fight and a hockey game broke out"

  18. #60
    senior sickboy's Avatar
    Join Date
    Dec 2002
    Posts
    240
    Reputatie
    1
    Eram sigur ca anglia va pierde la penaltiuri,dupa ce arbitrul a anulat golul (valabil) al lui Campbell...asa s-a intimplat si in '98,in optimile cu Argentina,2-2,cistigat de argentinieni la 11m.,meci in care Campbell a marcat cu capu',in prelungiri,un gol valabil,anulat de arbitru pe motiv de fault in atac...

    Anglia e blestemata la 11m.:Italia90-Germania,Euro96-iar Germania,Franta98-Argentina si acum...loseri

    PS. Rooney are un os rupt la picior,1 luna out!
    "I went to a fight and a hockey game broke out"

  19. #61
    ..si stelista:D madridista's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Bucuresti
    Posts
    783
    Reputatie
    1
    mi-a placut la nebunie meciul!!!!bravo portugalia si ar fi frumos sa castige euro 2004!!sa vedem cum joaca in seara asta franta!!!super tare portarul Ricardo!!!

  20. #62
    Moderator Doctor_Satan's Avatar
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    Targu Mures
    Posts
    8,343
    Reputatie
    0
    Mama lu Beckham!
    Asta ar trebui sa se apuce de rugby, ca le are cu transformarile!
    Dar cum Portugalia e gazda, ma asteptam!
    Iancu si FC Timisoara, prima grupare mafiota care a primit o mica pedeapsa. FRF-DNA 1-0.
    OTELUL GALATI SUPERCAMPIOANA 2010-2011!!!
    Aici este criza economica a Romaniei: http://www.porcisme.ro/

  21. #63
    ex-hai craiova!!!! corinutza_88's Avatar
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    Craiova-e acasa
    Posts
    723
    Reputatie
    1
    biiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiinnnneeee eeeeeeeeeeeeeeeee portugalia!!!
    un meci pe cinste!
    anglia in afara de goluri nu a aratat nimic!
    bravo potugalia!bravo ricardo!
    felicitari tuturor!
    sper sa ajunga in finala dar nu cred ca o sa treaca de olanda !
    inca o data bine portugalia!
    [SIZE=5][FONT=Fixedsys][SIZE=4][COLOR=DarkOrchid]FORTZA STIINTA!!![/COLOR][/SIZE] [/FONT] [/SIZE]

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •