View Poll Results: pronostic

Voters
64. You may not vote on this poll
  • victorie Austria

    22 34.38%
  • egal

    15 23.44%
  • victorie Romania

    27 42.19%
Page 4 of 18 FirstFirst ... 2345614 ... LastLast
Results 64 to 84 of 371

Thread: Austria - România 2-1 (01.04.2009)

  1. #64
    sport legend
    Join Date
    Sep 2007
    Posts
    4,432
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by resita View Post
    mi-e frica sa nu castigam cumva ca atunci sigur nu mai scapam de piti
    N-auzi ca asta nu pleaca nici daca pierdem...n-are onoare sau bun-simt.
    In mintea lui cred ca asta e ordinea in clasament..
    Quote Originally Posted by mihai_alex View Post

  2. #65
    Moderator Aurel.D's Avatar
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    Bucuresti
    Posts
    11,443
    Reputatie
    1
    1-0 pentru Austria.

  3. #66
    junior
    Join Date
    Mar 2009
    Location
    Romania
    Posts
    86
    Reputatie
    1
    Am pus egal da cred ca scoru va fi Austria-romania 12-1.Vom marca golul de onoare prin infamul Nicolae Guta care joaca aparator pe partea fundasului lateral dreapta motiv pentru care vom reusi un gol mijto.Posibila echipa:
    Andreea Marin-Ion Tiriac,Traian Basexu,Elena Basescu [...]
    Last edited by Marius; 31st March 2009 at 17:27. Reason: editat pentru off-topic

  4. #67
    Moderator Leo's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Timisoara
    Posts
    59,645
    Reputatie
    0
    Ai mers cu nesimtirea mult prea departe .
    Last edited by leodacin; 31st March 2009 at 17:04.

  5. #68
    obsedat textual Hingherul's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Deasupra
    Posts
    55,441
    Reputatie
    0
    In conditiile in care romanii au ajus sa tina cu adversarii doar ca sa scape de pizdurca, nu cred ca e o nesimtire prea mare.
    P$D iti vrea binele...nu-l lasa sa ti-l ia!

  6. #69
    sport legend Duba's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Posts
    6,731
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Hingherul View Post
    In conditiile in care romanii au ajus sa tina cu adversarii doar ca sa scape de pizdurca, nu cred ca e o nesimtire prea mare.
    Romanii sunt prosti rau si usor de mani****t. Ei cred ca un alt antrenor va rezolva situatia. Va rezolva o p...! De bine de rau Piturca ne-a dus la doua turnee finale, cu un lot de jucatori mai mult decat mediocru. Poate sa vina si Mourinho tot de rahat vom fi.
    "Eu nu am avut niciodata probleme cu Steaua. Cel mai corect om din fotbal a fost Valentin Ceausescu. In acea perioada, dinamo facea cele mai mari mizerii, nu Steaua, cu toate povestile care se aud". Adrian Porumboiu, fost arbitru.

  7. #70
    obsedat textual Hingherul's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Deasupra
    Posts
    55,441
    Reputatie
    0
    Si in situatia actuala unde vezi tu mani****rea? Adica e asa mult ca avem pretentii sa avem rezultate bune si noi o furam cu 3-0 acasa? Nu am zis ca piturca nu le are cu antrenoratul dar ingamfarea si aroganta pe care o degaja aduc rezultatele astea deloc intamplatoare. Si in nici un caz nu e el singurul vinovat. Infectia vine de sus de la sandu dar de ala inca nu visez ca avem sanse sa scapam.
    P$D iti vrea binele...nu-l lasa sa ti-l ia!

  8. #71
    sport legend Duba's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Posts
    6,731
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Hingherul View Post
    Si in situatia actuala unde vezi tu mani****rea? Adica e asa mult ca avem pretentii sa avem rezultate bune si noi o furam cu 3-0 acasa? Nu am zis ca piturca nu le are cu antrenoratul dar ingamfarea si aroganta pe care o degaja aduc rezultatele astea deloc intamplatoare. Si in nici un caz nu e el singurul vinovat. Infectia vine de sus de la sandu dar de ala inca nu visez ca avem sanse sa scapam.
    Pai mani****rea este in faptul ca pustimea a pus botu', cum se spune, la tot cea au scris, vorbit jigodiile din mass-media.
    Trebuie sa ai pretentii doar daca daca jucatorii care compun nationala sunt de valoare. Din pacate nu sunt, cu 2, 3 exceptii. Daca am ajuns sa jucam cu un fotbalist de 31 de ani, care pana acum 2 ani a evoluat numai in B si C, ce pretentii sa mai avem?
    Si ce daca este Piti ingamfat? Ce, Mourinho nu este? Toti oamenii de valoare sunt ingamfati, in orice domeniu.
    Repet, poate sa vina cel mai mare antrenor din lume, mai mult de atat nu va putea realiza.
    "Eu nu am avut niciodata probleme cu Steaua. Cel mai corect om din fotbal a fost Valentin Ceausescu. In acea perioada, dinamo facea cele mai mari mizerii, nu Steaua, cu toate povestile care se aud". Adrian Porumboiu, fost arbitru.

  9. #72
    Timisoara ... Elphax's Avatar
    Join Date
    Feb 2006
    Location
    Curva Sud
    Posts
    14,658
    Reputatie
    1
    problema e cand ala ingamfat NU ARE VALOARE !

    ce rezultate reale are Piti? calificari amarate la Euro ? cand Romania e totusi in primele 20 de echipe din lume? daca scadem america de sud ne da numai bine numarul de participante la Euro ...

  10. #73
    Rossonero YoNuTzz's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    N/A
    Posts
    23,870
    Reputatie
    0
    probabil va fi egal...sper totusi sa pierdem al 2-lea meci consecutiv sa vad daca piturca e atat de nesimtit si penibil incat sa nu isi dea demisia...(probabil ca este)
    AC Milan - 7 Uefa Champions Leagues ; 5 Uefa Super Cups ; 2 Uefa Cup Winners' Cups ; 3 Intercontinental Cups ; 1 Fifa Club World Cup

  11. #74
    . Roddicted's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Posts
    11,193
    Reputatie
    1
    cum sa isi dea demisia si sa piarda 600000 de euro?

  12. #75
    Sport Legend JJ's Avatar
    Join Date
    Sep 2003
    Location
    Peste tot
    Posts
    13,904
    Reputatie
    0
    Duba, spune te rog care-s jucatorii maghiari de mare valoare. Sau slovaci, sau lituanieni, sau elvetieni (pe langa Frei). Toate nationale pe locuri calificante.
    If I was half as good as I was, I’m still twice as good as you’ll ever be!

  13. #76
    . Roddicted's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Posts
    11,193
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by JJ View Post
    Duba, spune te rog care-s jucatorii maghiari de mare valoare. Sau slovaci, sau lituanieni, sau elvetieni (pe langa Frei). Toate nationale pe locuri calificante.
    la elvetieni mai este un Barnetta.La maghiari e un Gera de la Fulham...

  14. #77
    sport legend Cipri's Avatar
    Join Date
    Feb 2007
    Location
    Craiova
    Posts
    15,278
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by IS CINEVA View Post
    la elvetieni mai este un Barnetta.La maghiari e un Gera de la Fulham...
    La unguri nu prea cunosc jucatori ... ar mai fi si Dardai de la Hertha Berlin .
    La elvetieni antrenor este Ottmar Hitzfeld
    In afara de Barnetta si Frei elvetienii mai au multi jucatori valorosi cum ar fi : Benaglio , Degen , Djourou , Magnin , Senderos , Behrami , Cabanas si lista poate continua ...
    Revenind la oile noastre : HAI ROMANIA

  15. #78
    من شما عاشق Marius's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    bucuresti
    Posts
    16,770
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by IS CINEVA View Post
    la elvetieni mai este un Barnetta.La maghiari e un Gera de la Fulham...


    Hai ca asta a fost buna... N-am mai ras de mult
    [I]În timp ce Luceafărul brânzei își revarsă lumina hepatică la televizor, Steaua se stinge ca o lumânare, în cel mai tragic priveghi public pe care l-a cunoscut sportul românesc[/I]

  16. #79
    Sport Legend JJ's Avatar
    Join Date
    Sep 2003
    Location
    Peste tot
    Posts
    13,904
    Reputatie
    0
    Ok, Elvetia exemplu prost, am inteles. Au si jucatori buni individual, si antrenor cu nume, nu poti sa-i compari cu Romania decat prin rezultatul de debut din calificari.
    If I was half as good as I was, I’m still twice as good as you’ll ever be!

  17. #80
    Moderator Aurel.D's Avatar
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    Bucuresti
    Posts
    11,443
    Reputatie
    1
    Legat de "mari jucatori": nu uitati ca in fotbalul de astazi, marii antrenori pun accentul pe echipa si mai putin pe individualitati, cu mici exceptii, Messi, Ronaldinho, Cristiano Ronaldo. Forta echipei conteaza.
    Uitati-va de exemplu la Aalborg in UEFA ce rezultate a avut. Stiti vreun jucator de la echipa asta?

    Quote Originally Posted by Duba View Post
    Romanii sunt prosti rau si usor de mani****t. Ei cred ca un alt antrenor va rezolva situatia. Va rezolva o p...! De bine de rau Piturca ne-a dus la doua turnee finale, cu un lot de jucatori mai mult decat mediocru. Poate sa vina si Mourinho tot de rahat vom fi.
    Aici ai dreptate. NUMAI schimbarea selectionerului nu va rezolva nimic! Sunt mai multi factori care au dus la situatia de fata: lipsa centrelor de copii si juniori dupa '90, baza de selectie restransa, dezinteresul federatiei/ ligii si a cluburilor pentru echipa nationala (nu intru in detalii).

    Spunea si Iordanescu azi: atata timp cat nu se va face o analiza serioasa a cauzelor reale, schimbarea lui Piturca nu va aduce nimic bun.

    Eu ii reprosez lui Piturca selectia proasta atat la Euro, dar si la meciurile din preliminarii, atat cat ma pricep:
    Cum dracu sa il iei pe Cocis care nu a jucat de mult la echipa de club si il lasi acasa pe unul ca Lazar de la Rapid?

    Cum dracu iei un inchizator ca si Codrea( care orium este slab) si il pui sa joace mijlocas stanga?

    Cum de nu il selectionezi pe Ogararu si mergi in continuare pe mana blazatului Contra?

    Cum de nu il selectionezi pe cel mai prolific atacant roman din ultimii ani, Danciulescu??

    Cum de nu ii selectionezi in aparare pe Radu care joaca totusi la Lazio in Italia sau pe Galamaz care a crescut mult in ultimul an?

    Ma rog....oricum s-a ales praful deja.

    scuze de off topic.
    Last edited by Aurel.D; 31st March 2009 at 22:50.

  18. #81
    Sport Legend JJ's Avatar
    Join Date
    Sep 2003
    Location
    Peste tot
    Posts
    13,904
    Reputatie
    0
    Pai de Lazar a zis ca daca scoate un penalti si il refuza, pe Danciulescu nu-l ia ca sa intinereasca echipa si Contra trebuia sa aiba un meci in picioare la meciul de retragere.
    If I was half as good as I was, I’m still twice as good as you’ll ever be!

  19. #82
    sport legend
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    Graz, Austria
    Posts
    362
    Reputatie
    1
    asa cum Mutu nu a reusit sa bata singur Serbia acasa, ma tem ca nici nu va reusi sa o faca in deplasare in Austria. numai o echipa a Romaniei in sensul ei adevarat, care nu se bazeaza doar pe Mutu si Chivu, mai poate spera la o sansa minimala, macar matematica. nu avem echipa si asta ne costa. totusi, sper la o victorie de speranta, desi astfel se va amana reconstructia necesara.

  20. #83
    junior
    Join Date
    Mar 2009
    Location
    Romania
    Posts
    86
    Reputatie
    1
    batem 1-0 cu bulan....da oricum echipa n-avem decat daca i luam sa lucreze in confectii...cat despre piturca sa-i [...] .Gunoi nesimtit pleaca ca nu te mai vrem.Stiti cine e antrenor de nationala ma?stiti ma?stiti pe draq voi habar nu aveti
    Cel mai bun pentru nationala e Cristian Tudor popescu
    Last edited by Marius; 1st April 2009 at 09:47. Reason: usurel cu jignirile

  21. #84
    sport legend carlo's Avatar
    Join Date
    Mar 2005
    Location
    Werderland
    Posts
    1,144
    Reputatie
    1
    Eu personal sper ca austriecii sa-i descalte maine pe fitzosii astia.4-1 scurt.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •