View Poll Results: pronostic

Voters
64. You may not vote on this poll
  • victorie Austria

    22 34.38%
  • egal

    15 23.44%
  • victorie Romania

    27 42.19%
Page 2 of 18 FirstFirst 123412 ... LastLast
Results 22 to 42 of 371

Thread: Austria - România 2-1 (01.04.2009)

  1. #22
    Super Moderator
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Paris
    Posts
    72,968
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Mario Di Lazi View Post
    acest meci mai contează doar dacă batem Serbia acasă ...


    conteaza conteaza ... pentru noul antrenor
    Sportul darama barierele rasismului !!!
    Cel care cade dar se ridica este mai puternic decat cel care nu a cazut niciodata.

  2. #23
    Sport Legend JJ's Avatar
    Join Date
    Sep 2003
    Location
    Peste tot
    Posts
    13,904
    Reputatie
    0
    E meciul ultimei sanse pt. ambele echipe, trebuie sa batem!
    If I was half as good as I was, I’m still twice as good as you’ll ever be!

  3. #24
    Super Moderator
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Paris
    Posts
    72,968
    Reputatie
    1
    JJ tu ai vazut clasamentul ? ...
    Apropos, locul doi nu asigura participare la baraj, trebuie sa avem puncte multe
    Sportul darama barierele rasismului !!!
    Cel care cade dar se ridica este mai puternic decat cel care nu a cazut niciodata.

  4. #25
    Sport Legend JJ's Avatar
    Join Date
    Sep 2003
    Location
    Peste tot
    Posts
    13,904
    Reputatie
    0
    Daca batem, ajungem la doar 3 puncte de locul 2. Si s-o gasi alt loc 2 cu mai putine puncte.
    If I was half as good as I was, I’m still twice as good as you’ll ever be!

  5. #26
    Super Moderator
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Paris
    Posts
    72,968
    Reputatie
    1
    mda ... cand am batut Austria ultima oara la ei acasa ?
    Sportul darama barierele rasismului !!!
    Cel care cade dar se ridica este mai puternic decat cel care nu a cazut niciodata.

  6. #27
    Sport Legend JJ's Avatar
    Join Date
    Sep 2003
    Location
    Peste tot
    Posts
    13,904
    Reputatie
    0
    Las cai batem de 1 aprilie!
    If I was half as good as I was, I’m still twice as good as you’ll ever be!

  7. #28
    sport legend red-bull's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Posts
    4,053
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by iuli_vl View Post
    Nu cred ca se pune problema sa nu ii batem pe austriecidar degeaba ii batem daca nu batem serbia acasa

    Asa va arata clasamentul la sfarsit:

    1.serbia
    2.franta
    3.romania.
    4.lituania
    5.austria
    6.insulele parasite cu taranii si cu oierii
    insulele parasite cu taranii si oierii...vai de pla ta ce praf esti...acolo se traieste mult mai bine decat in romania.
    Putem sa ne calificam si daca am pierdut cu serbia.Totul este sa batem franta in deplasare.Noi deja nu mai contam in lupta pentru locul 1..ne luptam pentru locul 2 si pentru baraj implicit

  8. #29
    sport legend Mario Di Lazi's Avatar
    Join Date
    Jun 2005
    Location
    Rm. Vâlcea
    Posts
    12,151
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Mario Di Lazi View Post
    acest meci mai contează doar dacă batem Serbia acasă ...
    Deci ... miercuri avem un amical in Austria
    Cred ca trebuie incercati jucatorii care au jucat mai putin ... Pantilimon, Sapunaru, Nicu ...
    Verizon IndyCar / Barclays Premier League / FC Dinamo București

  9. #30
    sport legend
    Join Date
    May 2003
    Posts
    3,686
    Reputatie
    1
    Pentru noi conteaza numai ca palmares, pentru Austria conteaza ca ultima sansa de calificare, chiar daca nu prea ii vad trecand in fata Frantei si Serbiei (mai ales). Oricum ei au schimbat antrenorul, noi mai asteptam (cat oare ?).
    In lumea asta TOTUL este RELATIV !

  10. #31
    Team OLS Adi Da Samraj's Avatar
    Join Date
    Feb 2007
    Posts
    3,729
    Reputatie
    1
    Vreau sa ne bata si Austria ca sa plece Piturca !
    Rezonez la vibratiile ezoterice ale gintei patriarhale exhaustive... habitand in dihotomia elucubranta a viziunilor dialecticii metafizicului imbecilizant...

    Stand pe marginea imaginara a sferei elipsoidale generata de vibratiile epileptice ale atomului universului, ma intreb: Ce am de haleala ?

    ex-Toraxa

  11. #32
    Denis's Avatar
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    30043
    Posts
    10,707
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by ChiLL View Post
    Daca jucam cu Dorel, Costea, Gigel, Tanase sau Tamas o sa pierdem 100%.
    Dintre cei enumerati de tine mai sus, inafara de Costea au jucat binisor toti. Dorel Stoica a gresit la autogol, si jumatate de vina si la primul gol, dar cand a fost inlocuit cu Radoi a jucat impecabil ca inchizator. Fiecare jucator are cate o zi slaba, dar s-a vazut ca nu a fost postul lui pentru nationala cel din defensiva. Gigel Bucur nu prea a avut ocazia de a-si pune in valoarea viteza din cauza timpului care la avut la dispozitie. Tanase chiar mi`a placut cum a jucat!!! A avut cateva faze de mare jucator , iar fara Tamas nu prea faceam nimic noi. Desigur prefer cuplul de stoperi Goian-Chivu, dar ambii au fost indisponibili. Puteai spune si tu, Cocis, Codrea, Costea.
    [B][COLOR="Wheat"]■[/COLOR][COLOR="Pink"]■[/COLOR][COLOR="Red"]■[/COLOR][COLOR="DarkRed"]■[/COLOR][COLOR="Red"] FOTBAL [/COLOR][COLOR="Silver"]CLUB [/COLOR][COLOR="LightBlue"]■[/COLOR][COLOR="DeepSkyBlue"]■[/COLOR][COLOR="RoyalBlue"]■[/COLOR][COLOR="Blue"]■[/COLOR][COLOR="Blue"] OTELUL [/COLOR][COLOR="Red"]GALATI [/COLOR][COLOR="DarkRed"]■[/COLOR][COLOR="Red"]■[/COLOR][COLOR="Pink"]■[/COLOR][COLOR="Wheat"]■[/COLOR][/B]
    [FONT="Palatino Linotype"][B][SIZE="6"][COLOR="red"]~F.[/COLOR][COLOR="Silver"]C.[/COLOR][COLOR="blue"]O.[/COLOR][COLOR="Red"]G.~[/COLOR][/SIZE][/B][/FONT]

  12. #33
    sport legend carlo's Avatar
    Join Date
    Mar 2005
    Location
    Werderland
    Posts
    1,144
    Reputatie
    1
    Chiar daca este ca valoare sub Romania,Austria castiga meciul.Si asta pentru ca ei detin doua lucruri pe care lotul nostru,in frunte cu Mircea Sandu si Victor Piturca,nici macar nu le pot scrie:o alta mentalitate si onoare.
    Last edited by carlo; 29th March 2009 at 15:10.

  13. #34
    Sport Legend JJ's Avatar
    Join Date
    Sep 2003
    Location
    Peste tot
    Posts
    13,904
    Reputatie
    0
    Trebuie sa fii chior sa nu vezi ca si noi, si Austria avem sanse reale de calificare. In grupa 3, Irlanda de Nord si Polonia stau la fel de rau, in grupa 1 Portugalia sta si mai rau, la fel Belgia in gr.5, Bulgaria in gr. 8 sau orice urmaritoare a Olandei din grupa 9. Credeti ca toate echipele astea isi plang soarta, sau cauta sa profite de orice sansa ramasa? Nici macar nu stam la mana rezultatelor, daca batem tot locul 2 e sigur! Hai Romania!
    If I was half as good as I was, I’m still twice as good as you’ll ever be!

  14. #35
    watcher Datenshi's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    online
    Posts
    12,849
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Adi Da Samraj View Post
    Vreau sa ne bata si Austria ca sa plece Piturca !
    Cred ca majoritatea vrea acest lucru, din pacate nu cred ca pleaca. Poate isi va da demisia de ochii lumii, iar aia de la federatie vor refuza, scenarii de-astea ieftine...
    I must not let my passion interfere with my reason. That is not good. That is bad.

  15. #36
    sport legend
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    16,043
    Reputatie
    1
    Eu sper intr-o infrangere clara, un 1-4 ar fi perfect

  16. #37
    ros albastru delaoltenia's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Posts
    43,458
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Adi Da Samraj View Post
    Vreau sa ne bata si Austria ca sa plece Piturca !
    Eu vreau sa batem si sa plece Piturca.
    STEAUA e una singura, cea infiintata in 1947, cea care a cucerit Cupa cea Mare a Europei, cea care a strans 26 de titluri de campioana, pe care am sustinut-o permanent, si cand era echipa Armatei, si cand era finantata de Paunesti, si acum, cand are un patron bezmetic.

  17. #38
    Team OLS Adi Da Samraj's Avatar
    Join Date
    Feb 2007
    Posts
    3,729
    Reputatie
    1
    Trebuia sa batem Lituania , Franta conducind cu 2-0 si Serbia .
    Rezonez la vibratiile ezoterice ale gintei patriarhale exhaustive... habitand in dihotomia elucubranta a viziunilor dialecticii metafizicului imbecilizant...

    Stand pe marginea imaginara a sferei elipsoidale generata de vibratiile epileptice ale atomului universului, ma intreb: Ce am de haleala ?

    ex-Toraxa

  18. #39
    Team OLS Adi Da Samraj's Avatar
    Join Date
    Feb 2007
    Posts
    3,729
    Reputatie
    1
    Si ca fapt divers iti spun ca m-am simtit foarte umilit la meciul de anul trecut cu Olanda , si nu pentru ca nu am batut ci pentru tactica lui Piturca si ambitia jucatorilor . Iar cei de la federatie au dat vina pe un televizor aflat nu stiu unde . Pentru cei care nu isi mai amintesc , cind Piturca era antrenor la Steaua toata galeria Stelei scanda : Piti lasa-ne ! si celelalte galerii ( Rapid , Dinamo , U Craiova ... ) scandau : Piti nu-i lasa !
    Rezonez la vibratiile ezoterice ale gintei patriarhale exhaustive... habitand in dihotomia elucubranta a viziunilor dialecticii metafizicului imbecilizant...

    Stand pe marginea imaginara a sferei elipsoidale generata de vibratiile epileptice ale atomului universului, ma intreb: Ce am de haleala ?

    ex-Toraxa

  19. #40
    trolleador six's Avatar
    Join Date
    Oct 2005
    Location
    Timisoara
    Posts
    9,845
    Reputatie
    1
    1 solist
    https://t.me/pump_upp

  20. #41
    sport legend carlo's Avatar
    Join Date
    Mar 2005
    Location
    Werderland
    Posts
    1,144
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Datenshi View Post
    Cred ca majoritatea vrea acest lucru, din pacate nu cred ca pleaca. Poate isi va da demisia de ochii lumii, iar aia de la federatie vor refuza, scenarii de-astea ieftine...
    Piturca nu pleca singur,chiar asa bou nu este.Asteapta sa fie dat afara ca sa incaseze milionul de euro.

  21. #42
    visurat Novac's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    13,051
    Reputatie
    1
    clauza lui Piti este de 600.000 euroi, restul de patru sute de unde's?

    Jessica Ellen Cornish brilliant performance https://www.youtube.com/watch?v=FaBAFRMwSgE

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •