View Poll Results: Cine este de vina pentru infrangerea Romaniei?

Voters
125. You may not vote on this poll
  • Toti jucatorii

    47 37.60%
  • Piturca

    83 66.40%
  • Dorel Stoica

    12 9.60%
  • Ghinionul

    21 16.80%
  • Apararea

    19 15.20%
  • Radoi

    11 8.80%
  • Arbitrajul defavorabil

    14 11.20%
Multiple Choice Poll.
Page 1 of 27 12311 ... LastLast
Results 1 to 21 of 565

Thread: România - Serbia 2-3 (28.03.2009)

  1. #1
    sport legend Mario Di Lazi's Avatar
    Join Date
    Jun 2005
    Location
    Rm. Vâlcea
    Posts
    12,151
    Reputatie
    1

    România - Serbia 2-3 (28.03.2009)

    Următorul meci oficial al României este acasă cu Serbia ... pentru a rămâne cu şanse la calificare trebuie să batem Serbia ...
    Verizon IndyCar / Barclays Premier League / FC Dinamo București

  2. #2
    Moderator ducus's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Eforie Sud
    Posts
    6,619
    Reputatie
    0
    N-are rost sa vorbim asa de devreme, n-avem despre ce. Singura absenta certa va fi a lui Goian, din cauza cumulului de cartonase galbene! Pana in martie echipele romanesti au o caruta de meciuri in campionat si nu stim care va fi forma jucatorilor, daca vor avea accidentari etc.
    Mai degraba trebui deschis thread despre meciul Serbiei de miercuri. Si alea conteaza sa stii, nu numai ale noastre. Daca Serbia castiga miercuri, se distanteaza la 5 puncte de noi. Atunci ar trebui sa ne punem probleme!

  3. #3
    Minerache... Leviss's Avatar
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    Petrosani
    Posts
    1,471
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by ducus View Post
    Pana in martie echipele romanesti au o caruta de meciuri in campionat si nu stim care va fi forma jucatorilor
    Si tu chiar crezi ca Piturca face selectia la nationala in functie de forma jucatorilor?!?
    [COLOR="Red"][I][B]"In mina Dumnezeu cu noi,afara grija si nevoi/De-asupra noastra n-avem cer, c-asa e viata de miner/
    Cand plini de praf cu pasi truditi, iesim din mina obositi/Ne doare ca-n lumina sa pamantul tine-o lume rea"[/B][/I][/COLOR]

  4. #4
    sport legend
    Join Date
    Sep 2007
    Posts
    4,432
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Leviss View Post
    Si tu chiar crezi ca Piturca face selectia la nationala in functie de forma jucatorilor?!?
    As mai adauga "sau in functie de valoare?"
    Raspuns,nu,el convoaca pe cei cu relatii mai bune.

  5. #5
    fan Gica Chioru
    Join Date
    May 2006
    Posts
    2,990
    Reputatie
    1
    Serbia este de batut dar acum este totusi devreme sa vorbim

  6. #6
    trolleador six's Avatar
    Join Date
    Oct 2005
    Location
    Timisoara
    Posts
    9,845
    Reputatie
    1
    Sarbii sunt cel putin doua clase peste noi...parerea mea
    https://t.me/pump_upp

  7. #7
    fan Gica Chioru
    Join Date
    May 2006
    Posts
    2,990
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by ZEROSASE View Post
    Sarbii sunt cel putin doua clase peste noi...parerea mea
    Individual poate ca da,dar noi avem echipa putin mai omogena decat ei

  8. #8
    Moderator ducus's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Eforie Sud
    Posts
    6,619
    Reputatie
    0

    Exclamation

    Quote Originally Posted by Leviss View Post
    Si tu chiar crezi ca Piturca face selectia la nationala in functie de forma jucatorilor?!?
    Ma refeream la accidentari, la jucatori indisponibili!

  9. #9
    sport legend
    Join Date
    Sep 2007
    Posts
    4,432
    Reputatie
    1
    Sper sa pierdem meciul asta,de umilit nici nu poate veni vorba din pacate cu autobaza lui piturca.

  10. #10
    sport legend
    Join Date
    May 2003
    Posts
    3,686
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Bogdy LFC View Post
    Individual poate ca da,dar noi avem echipa putin mai omogena decat ei
    Noi avem echipa ? Si chiar omogena ? Te tii de glume ? Plavii se gasesc pe teren si cu ochii inchisi.
    In lumea asta TOTUL este RELATIV !

  11. #11
    Moderator iulian_1976's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Rhône-Alpes
    Posts
    10,035
    Reputatie
    0
    ...cu Tamas fundas central ,Radoi-Chivu la inchidere
    ...cu Mutu -Marica in continuare fara 2-3 noutati in atac .

    -nu batem Serbia . Romania nu poate juca pozitional in acelasi timp nu poate conserva un rezultat pozitiv, cred ca cerem prea mult de la nationala .
    Gott würfelt nicht! Einstein.

  12. #12
    sport legend Cipri's Avatar
    Join Date
    Feb 2007
    Location
    Craiova
    Posts
    15,278
    Reputatie
    1
    Trebuie victorie , alt rezultat ar insemna o catastrofa ...

  13. #13
    Mereu Campioni dede's Avatar
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    Cluj
    Posts
    14,166
    Reputatie
    1
    doar la anul mai avem meci?

    pff... cat mai este pana atunci....
    Increderea absoluta in victorie este insasi cheia victoriei.

  14. #14
    sport legend
    Join Date
    Mar 2006
    Posts
    14,307
    Reputatie
    1
    Stie careva pe ce stadion se joaca meciul asta ?

  15. #15
    Banned
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    De/Swe/Ro/Rus/
    Posts
    823
    Reputatie
    0
    Ori la Constanta,ori la Timisoara.Selectionerul Piturca a declarat ca varianta Ghencea nu este luata in considerare.Dar pana atunci este timp destul.

  16. #16
    Banned
    Join Date
    Apr 2008
    Posts
    2,698
    Reputatie
    0
    Selectionerul Piturca a declarat...
    vrei sa spui barbugiul si trisorul piturca, fiindca ala e orice numai selectioner nu! Nenorocitu ar trebui sa-si dea demisia in iarna asta daca-l intereseaza viitorul nationalei si tine la succesul acesteia ca simplu roman. Cu panarama pe banca, face instructie Serbia cu noi in primavara, eu personal sper sa si-o fure mai rau decat cu Lituania

  17. #17
    Banned
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    De/Swe/Ro/Rus/
    Posts
    823
    Reputatie
    0
    Atat timp cat a reusit sa califice de doua ori Nationala la un turneu final de fotbal,si atat timp cat nimeni dupa el nu a reusit acest lucru( CM 2002,CE 2004,CM 2006),nu iti dau dreptate.

  18. #18
    Banned
    Join Date
    Apr 2008
    Posts
    2,698
    Reputatie
    0
    Bine, bine. Nu trebuie sa-mi dai tu dreptate, imi dau rezultatele pe care le are de la Euro incoace. Tu probabil ca ai fi in stare sa-l tii in post si daca am ajunge sa ne batem cu Luxemburg si Feroe pentru ultimul loc in grupa, doar pentru calificarile alea. Ridica-i si-o statuie, sa aiba cainii pe ce sa se pise

  19. #19
    Banned
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    De/Swe/Ro/Rus/
    Posts
    823
    Reputatie
    0
    Tot ce ai aratat este ca esti un suporter de rezultat al Romaniei.Atat cat despre mentalitatea ta.Din punctul meu de vedere,atat timp cat o echipa are sanse sa ajunga la un turneu final,si trece printr-o criza,primul lucru este sprijinul
    Atacul din stanga si din dreapta arata multa slabiciune,iar faptul ca unele echipe nu beneficiaza de jucatori selectionati,in dauna altei echipe,nu face decat sa aduca si mai multa ura intre suporterii echipelor de club.Noi insa discutam despre echipa Nationala.
    Daca tu consideri ca nu este bine,atunci ne uitam la rezultatul final.

    Daca echipa se califica sub bagheta domnului Piturca, atunci eu am dreptate,iar tu ai vorbit sa te afli in treaba, fiind doar un suporter de ocazie.

    Daca nu se califica,ai dreptate.


    Timpul ne va arata unde ajungem.O sa vezi cine are dreptate.

  20. #20
    Banned
    Join Date
    Apr 2008
    Posts
    2,698
    Reputatie
    0
    Probabil ca tu nu prea le ai cu fotbalul ca sa-ti dai seama cand este intradevar doar o criza si cand nu se poate mai mult, sau mai bine zis in cazul lui barbut, NU MAI MERGE TREABA DELOC

    Stilul lui este falimentar si nu este bun decat pentru a realiza o calificare la un turneu final si asta doar intr-o grupa mai mediocra
    La turneul final trebuie sa fii in stare sa joci cu totul altceva daca doresti sa ai succes, la trisor s-a vazut insa ca nu e in stare mai mult de a face figuratie cu tactica lui. La Euro, Romania a aratat exact ca o debutanta gen Slovenia sau Letonia care a fost in culmea fericirii ca a reusit sa scoata o remiza ici si colo cu mai marii grupei, aplicand excesiv tactica distrugerii jocului adversarei.
    Eu am remarcat ca zarzaragiu nu e in stare de mai mult inca de cand au inceput calificarile pentru europene si am fost pentru demiterea lui inca de la meciul cu Bulgaria de la Constanta.

    Eu stiu ca tu sustii mentalitatea de la nationala Germaniei, unde se argumenteaza la rezultate proaste la fel cum o faci tu aici in privinta cartoforului. Insa dupa cum obeservi, si nemtii au marginile lor cu gandirea asta.
    Apoi, totul are o limita pana la urma, eu sunt sigur ca Löw si-ar fi dat demisia dupa infrangere acasa cu 3-0 cu Lituania si joc chinuit cu Feroe. Mai tii minte cum l-au luat in focuri pe Völler dupa ce facuse remiza in Islanda acum cativa ani?? Cand ajungi in situatia in care e Romania acum, iti dai demisia macar din bun simt. Ca profesionist trebuie sa fii in stare sa-ti dai seama cand nu mai merge jocul cu tine la carma si sa faci loc altuia. E o chestie de onoare..
    Insa..
    Tu probabil ca ai fi in stare sa-l tii in post si daca am ajunge sa ne batem cu Luxemburg si Feroe pentru ultimul loc in grupa
    pe motiv ca trebuie sprijinit

    Eu iti pot garanta ca nu ne calificam la mondiale cu panarama asta
    Deja situatia este foarte incurcata pentru Romania si chiar daca ar veni vreun Guus Hidink acum, tot ar fi foarte greu sa ne mai calificam
    Asta trebuiau sa realizeze pana acum sefii de la federatie si sa-l fi demis pana acum daca tin la binele nationalei, daca nenorocitu nu pleaca nici daca luam bataie cu Feroe si ne calca Franta in picioare cu 10-0.
    Last edited by cinebelu; 3rd November 2008 at 12:52.

  21. 13th November 2008, 14:25
    Reason
    reclama repetata

  22. #21
    visurat Novac's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    13,047
    Reputatie
    1
    Benone, acolo scrie ceva de genul: noi ne dorim sa organizam impreuna ... deci, pana acum avem dorinta nu si putinta sa facem acest lucru.

    <<"In cazul in care se va reusi obtinerea organizarii Campionatului European, Romania ar putea a doua mare lovitura pe plan organizatoric...>>

    Jessica Ellen Cornish brilliant performance https://www.youtube.com/watch?v=FaBAFRMwSgE

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •