Page 26 of 26 FirstFirst ... 16242526
Results 526 to 530 of 530

Thread: FC Arges - stiri de ultima ora

  1. #526
    Legendary! Riddler's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Targu Jiu
    Posts
    394
    Reputatie
    1
    Sper ca FC Arges sa redevina o forta peste 2-3 ani si sa promoveze acolo unde ii e locul , in Liga 1!
    [COLOR="RoyalBlue"][SIZE="2"][FONT="Palatino Linotype"]Campioana unei mari iubiri! [/FONT] [/SIZE][/COLOR]

  2. #527
    Moderator ducus's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Eforie Sud
    Posts
    6,619
    Reputatie
    0

    Unhappy

    Quote Originally Posted by Riddler View Post
    Sper ca FC Arges sa redevina o forta peste 2-3 ani si sa promoveze acolo unde ii e locul , in Liga 1!
    Of, of, of, risca neprogramarea si chiar retrogradarea in liga IV:
    http://www.liga2.ro/seria-2/fc-arges...amarea-7454214
    Daca ar vedea "Gascanul" ce s-a ales de echipa lui...

  3. #528
    Jack the Ripper Lordul's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    Iasi/Piatra Neamt
    Posts
    31,188
    Reputatie
    0
    s-ar rasuci in mormant ....

    sper sa se salveze Argesul pana la urma..e o echipa de traditie..dar multe echipe de traditie s-au risipit in ultimii ani in Romania
    Dinamo , Manchester United , Bayern Munchen , Borussia Dortmund , Juventus , FC Barcelona

  4. #529
    Moderator ducus's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Eforie Sud
    Posts
    6,619
    Reputatie
    0
    ANTRENORUL ARGEȘULUI NU-ȘI VA DA DEMISIA, NICI DACĂ PIERDE MECIUL CU VÂLCEA
    Eftimie: "Plec doar când mă dă afară patronul!"


    Fotbaliștii de la FC Argeș sunt condamnați să câștige meciul de mâine, de pe propriul teren, cu CSM Râmnicu Vâlcea, pentru a ieși din zona minată a clasamentului. Cu 8 puncte adunate în 11 etape din acest tur de campionat, alb-violeții ocupă penultimul loc în clasament și au nevoie ca de aer de cele trei puncte puse în joc.

    Adversarul pe care argeșenii îl vor întâlni este o nucă tare, în această serie, după ce echipa a fost preluată de un om de afaceri bucureștean, care și-a anunțat deja intențiile de a promova în prima ligă, anul viitor.

    Antrenorul Iordan Eftimie nu concepe alt rezultat în această partidă decât victoria: "Ne așteaptă un meci foarte greu, din cauza situației grele din clasament în care ne aflăm. Vreau să câștigăm acest meci, pentru a îmbunătăți situația. Vâlcea nu mai este echipa pe care noi am întâlnit-o în vară, când am jucat un meci amical. Atunci, aveau mulți copii în echipă, pe care i-au folosit în primele trei etape. Și-au dat seama că nu poți să reziști numai cu tineri și au transferat jucători cu experiență: Diță, Bratu, Kutlacic, Balauru. Acel amical pe care noi l-am jucat nu mai contează, pentru că datele problemei s-au schimbat. Au jucători cu state vechi în divizia B și vin după o serie de rezultate bune. Au învins UTA și au făcut egal la Alba Iulia. Trebuie să câștigăm neapărat, pentru că avem mare nevoie de punctele puse în joc!"

    Rezultatele, pe planul doi

    Deși echipa este la retrogradare, tehnicianul alb-violeților, Iordan Eftimie, s-a arătat deranjat de criticile aduse echipei de presă, critici argumentate de situația catastrofală din clasament. Pentru tehnicianul argeșean zestrea de puncte pe care echipa lui o are în acest moment contează mai puțin, iar cel mai important lucru pentru el este omul care l-a pus în această funcție.

    Iordan Eftimie a spus că nu va pleca de la echipă, chiar dacă presa i-a sugerat acest lucru, din cauza rezultatelor slabe. "Să fie foarte clar, îmi voi da demisia doar atunci când patronul îmi va cere acest lucru. Am văzut că după fiecare meci, o parte din mass-media mă întreabă când îmi dau demisia. Demisia mi-o voi da când voi considera eu! Dacă vă spun acum că îmi dau demisia, sunteți mulțumiți?", a fost replica dată de tehnician, la conferința de presă susținută ieri și organizată de clubul-alb violet.
    http://www.liga2.ro/seria-2/campiona...tronul-7712727
    Mai bine pleaca acum nea Iordane cat mai e timp, pana nu distrugi de tot echipa din Trivale! Din partea patronilor nu se intrevede nicio reactie, si tare mi-e ca Argesul va retrograda

  5. #530
    Super Moderator
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Paris
    Posts
    72,741
    Reputatie
    1
    Sportul darama barierele rasismului !!!
    Cel care cade dar se ridica este mai puternic decat cel care nu a cazut niciodata.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •