Page 3 of 26 FirstFirst 1234513 ... LastLast
Results 43 to 63 of 530

Thread: FC Arges - stiri de ultima ora

  1. #43
    incepator
    Join Date
    Sep 2003
    Posts
    39
    Reputatie
    1
    Marius Sava nu joacă cu Poli
    Accidentarea lui Marius Sava creează mai multe probleme decât ar fi dorit Ion Moldovan. După ce nu a putut fi introdus în meciul cu Sportul, Sava nu va juca nici cu Poli Iaşi. Olteanul a suferit miercurea trecută o entorsă la genunchi, pentru care recuperarea durează în mod normal cinci zile. Însă, ca şi în cazul lui Prepeliţă, care a stat o lună şi o săptămână în urma unei entorse la gleznă, recuperarea nu a decurs aşa cum trebuia, astfel că perioada de invaliditate s-a prelungit. Sava nu are nici o şansă să evolueze la Iaşi, spune Ion Moldovan, dar întreruperea campionatului îi va da timpul necesar însănătoşirii.

    Trei popasuri până la Iaşi
    Distanţa mare dintre Piteşti şi Iaşi i-a pus pe gânduri pe conducătorii Argeşului. Aceştia au luat în calcul mai multe variante de deplasare în capitala Moldovei, una dintre ele fiind avionul. Pentru că spre Iaşi nu sunt curse aeriene decât în zilele de marţi şi vineri, iar acestea sunt de regulă aglomerate, s-a renunţat la această variantă. Echipa va pleca vineri spre Moldova, se va face un popas la Focşani pentru masa de prânz înainte de a se înnopta la Roman.

  2. #44
    incepator
    Join Date
    Sep 2003
    Posts
    39
    Reputatie
    1
    Moldovan a vrut să-i bată pe liderii galeriei
    „Vulturii” au fost mai mult decât contrariaţi de jocul sub aşteptări al echipei FC Argeş din prima repruză, aşa că în primul sfert de oră s-a auzit, mai întâi răzleţ, apoi din ce în ce mai apăsat, nelipsitul refren „Demisia, demisia”, adresat antrenorului Argeşului, Ion Moldovan. Suporterii s-au liniştit atunci când Ad. Ionescu a marcat golul egalizator, şi chiar au început să îi încurajeze pe favoriţi, dar era prea târziu: Comisarul luase foc.
    Episodul I, la vestiare
    Doar foarte puţin a părut Ion Moldovan fericit că a luat un punct., în rest cei care îl felicitau trebuiau să primească şi un rând de cuvinte aparent fără noimă. „Nesimţiţii, îmi cer demisia când luăm un pounct...”. Antrenorul s-a mai calmat doar pentru că a fost chemat la conferinţa de presă.
    Episodul II, conferinţa
    La conferinţa de presă de după mei, imediat după consideraţiile despre meci, Moldovan i-a atacat pe cei care i-au cerut din nou demisia. „Cred că aceşti băieţi au dormit de la Revoluţie încoace, ei tot cer demisia, se cred în Piaţa Universităţii. M-am obişnuit cu astfel de scandări. Din păcate, decât pe alocuri am avut un asemenea sprijin la Piteşti, aşa cum am văzut eu astăzti la Iaşi. Un poublic numeros, care şi-a îcurajat favoriţii şi în ultimele momente al emeciului, cu toate că rezultatul a fost defavorabil. Îi felicit pe această cale”.
    Epoisodul III, la autocar
    După ieşirea de la conferinţa de presă, Ion Moildovan a vrut să urce în autocar, pentru a părărsi Iaşiul. Chiar atunci au făcut greşeala să vină spre el doi dintre liderii galeriei. Văzându-i, Comisarul s-a întors furios şi i-a admonestat cu voce trare: „Cui îi cereţi măi nesimţiţilor voi demisia? Nu vă e ruşine...” Încet-încet Moldovan s-a enervat şi mai tare, şi a sărit să-i „altoiască” pe cei doi, care au scăpat doar pentru că s-au interpus preşedintele Ilinca, Tunaru, Iacomi şi secundul Stancu. De nervi, cuvintele Comisarului nici nu mai puteau fi desluşite, înregistrându-se un potop de ameninţări. Totuşi, Moldovan nu i-a înjurat în mod direct pe suporteri, dându-şi probabil seama că şi-i vor urca în cap şi mai tare.

    Tudor l-a iertat pe Onuţ de eliminare
    Exigentul arbitru FIFA Alexandru Tudor a avut ieri un moment de slăbiciune, iertându-l pe fostul dinamovist Bogdan Onuţ de o eliminare meritată. După ce a încasat primul cartonaş galben în minutul 8, pentru un fault în apropierea propriului careu, Onuţ a făcut o gafă de începător, pentru care se primesc şuturi în fund în curtea şcolii. În minutul 17 acesta a prins mingea în braţe, crezând că meciul este oprit. Însă, arbitrul Alexandru Tudor nu făcuse altceva decât să-l admonesteze verbal, în trecere, pe Păcurar, pentru o simulare făcută de acesta în careul piteştean. După un moment de uluială, cel care este considerat cel mai bun şi mai sever arbitru din România a dictat lovitură liberă pentru FC Argeş, dar a „uitat” să-i acorde cartonaş galben lui Onuţ. Pentru că ar fi fost al doilea, fundaşul ieşean ar fi trebuit să fie trimis la cabină încă din primul sfert al meciului.

    Ion Moldovan: „Am câştigat un punct nesperat. Am fost surprins de o ofensivă spectaculoasă a gazdelor, care nu-şi merită locul ocupat la ora actuală. Am intrat pe teren cu multă teamă, şi din acest motiv am fost dominaţi categoric. Totuşi, după ce am avut siguranţă în apărare şi consistenţă la mijlocul terenului, jocul s-a schimbat. Pot spune chiar că rezultatul este inechitabil. Îi felicit pe jucătorii mei pentru că au revenit în joc şi au putut să scoată acest egal. Am avut şi şansă, dar într-un meci de fotbal trebuie şi aşa ceva”.

  3. #45
    sport legend vladi's Avatar
    Join Date
    Apr 2004
    Posts
    503
    Reputatie
    1
    Conflictele dintre conducatorii "alb-rosilor" nu mai reprezinta nimic nou. Cei mai inversunati adversari, Borcea si Netoiu, au ajuns, se pare, la capatul luptei, dupa ce, o noua cearta avusese loc la revenirea din deplasarea de la Cluj. Olteanul i-ar fi amenintat pe Badea&co, spunand ca daca Borcea nu se retrage, va pleca de la Dinamo. Lucru care ar fi pe cale sa se intample, deoarece Borcea se bucura de sprijinul multor oameni influenti, care ar fi dorit de mult timp inlaturarea lui Netoiu. Suparat, "Comandantul" ar fi "fugit" in aceeasi zi la Pitesti, si, dupa o intrevedere cu Viorel Ilinca si Constantin Nicolescu, s-ar fi decis sa se indrepte catre FC Arges.

    Pentru a nu pleca "cu mana goala", Netoiu ar fi amenintat ca isi ia fotbalistii aflati in coproprietatea lui, lucru respins din plecare de restul conducatorilor dinamovisti, care i-ar fi propus acestuia sa-i rascumpere jucatorii.

  4. #46
    sport legend vladi's Avatar
    Join Date
    Apr 2004
    Posts
    503
    Reputatie
    1
    Vrăjitoarea la FC Argeş
    După ce a fost în China pentru a-şi găsi o echipă, atacantul Bogdan Vrăjitoarea a revenit în ţară. Fiind jucătorul lui Gigi Neţoiu, el a fost orientat către FC Argeş, la fel cum s-a întîmplat şi în cazurile lui Victor Naicu şi Cornel Dobre. Vrăjitoarea s-a antrenat ieri cu formaţia lui Ion Moldovan şi este foarte probabil să semneze cu gruparea din Trivale

  5. #47
    Republica Viola Vulturul's Avatar
    Join Date
    Sep 2003
    Location
    Pitesti
    Posts
    1,776
    Reputatie
    1
    Un nou inceput
    Antrenorul Ion Moldovan este de parere ca jocul lui F.C. Arges este in crestere. "Am vazut niste jucatori extrem de motivati in partida cu Steaua Bucuresti, si asta ma face sa cred ca jocul echipei mele este in crestere", spune Ion Moldovan.

    Atentie in aparare

    In acele 2 etape F.C. Arges a primit 3 goluri (1 - 1 in deplasare cu Poli Iasi si 2 - 2 acasa cu Steaua). Din aceste motive, tehnicianul Ion Moldovan spune ca intentioneaza sa lucreze mai mult cu linia de fund a echipei. "Am luat multe goluri din greseli personale si de aceea trebuie sa stau de vorba cu fundasii", a declarat Ion Moldovan.

    Neaga nu m-a injurat
    Adrian Neaga este jucatorul crescut si format la F.C. Arges insa acum evolueaza la echipa patronata de Gigi Becali. Duminica, la jocul dintre F.C. Arges si Steaua, Neaga l-a imbrancit pe Ion Moldovan, deoarece antrenorul pitestean nu a dorit sa-i dea mingea, cand acesta trebuia sa bata aut. "Desi mass media a interpretat ca Adi Neaga m-ar fi injurat, eu va spun ca nu este asa. Intr-adevar m-a impins putin dar nu m-a injurat. Poate ca si eu am gresit pentru ca nu aveam ce sa caut in acea zona si ar fi trebuit sa-i dau mingea, sau cel putin sa nu o prind eu in mana", declara Ion Moldovan.

    "La Cluj vom avea un meci foarte greu", spune Ion Moldovan. Are dreptate avand in vedere ca pana acum clujenii au invins cu 4-2 pe Dinamo si au remizat cu Rapidul. "Antrenorul clujean Aurel Sunda este un tehnician foarte bun", continua Moldovan, care mai spune despre Sunda ca stie sa se inchida si ca mizeaza pe arma contraatacului.

    Sursa:www.fcarges.ro
    Last edited by Vulturul; 16th September 2004 at 14:52.

  6. #48
    Republica Viola Vulturul's Avatar
    Join Date
    Sep 2003
    Location
    Pitesti
    Posts
    1,776
    Reputatie
    1
    Sava este in continuare accidentat

    Marius Sava, venit la F.C. Arges inainte de inceperea acestui sezon, este in continuare nerefacut din cauza unei intinderi de ligamente la genunchiul piciorului drept. Din pacate pentru Ion Moldovan si pentru suporterii argeseni, Sava nu poate evolua nici in jocul cu
    C.F.R. Cluj, programat vineri 17.09.2004. "Marti, la antrenamentul de dupa-amiaza, Sava a intrat la joc insa doctorul Puiu l-a vazut ca schioapata. Pentru a nu risca o accidentare mai grava, dr.Puiu a hotarat sa-l scoata din teren", a spus Ion Moldovan in cadrul conferintei de presa.

    Sursa:www.fcarges.ro
    Last edited by Vulturul; 16th September 2004 at 14:56.

  7. #49
    Republica Viola Vulturul's Avatar
    Join Date
    Sep 2003
    Location
    Pitesti
    Posts
    1,776
    Reputatie
    1
    Andrei Prepeliţă şi-a revenit complet
    După o serie de meciuri mai puţin convingătoare, Andrei Prepeliţă susţine că şi-a revenit complet după accidentarea suferită la începutul sezonului şi că poate juca la potenţial maxim împotriva liderului Diviziei A, FC Naţional. “Partida de la Cluj mi-a dat încredere şi sper să nu dezamăgesc publicul din Piteşti. În plus, n-aş vrea să-l dezamăgesc nici pe domnul Moldovan, care întotdeauna mi-a dat credit”, a spus Prepeliţă.


    Sursa:www.prosport.ro
    Last edited by Vulturul; 23rd September 2004 at 12:49.

  8. #50
    incepator
    Join Date
    Sep 2003
    Posts
    39
    Reputatie
    1
    Moldovan a trecut la amenzi
    Între 5-15 milioane pentru înfrângerea cu Naţional

    Marţi seara a avut loc o şedinţă a „celulei de criză” a echipei FC Argeş, care a analizat cauzele ce au dus la pierderea meciului cu FC Naţional, din etapa a VIII-a. Comitetul de direcţie al clubului a analizat referatul întocmit de antrenorul Ion Moldovan pe marginea prestaţiei jucătorilor care au evoluat în partida pierdută cu scorul de 1-0, şi a hotărât aplicarea unor amenzi, în conformitate cu Regulamentul de Ordine Interioară. Cuantumul penalităţilor este cuprins între 5-15 milioane de lei, fiind aplicat în funcţie de randamentul fiecărui jucător analizat de conducerea tehnică. Această decizie va fi aplicată abia de săptămâna viitoare, când va trebui supusă aprobării Consiliului Director, iar banii se vor reţine din următoarele prime ce urmează să fie încasate.
    Extremităţile Coman şi Şomcherechi
    Conducerea clubului nu a dorit să facă mai multe comentarii pe baza amenzilor aplicate, şi nici nu a dezvăluit penalitatea fiecărui jucător în parte, dar judecând după prestaţia fiecărui fotbalist din meciul cu FC Naţional, se ajunge la concluzia că Dănuţ Coman poate primi cea mai mică amendă, în timp ce Dănuţ Şomcherechi, fundaşii de bandă Negoiţă şi Dobre, precum şi atacantul Verdeş riscă pedeapsa cea drastică. Ieftin ar mai putea scăpa Emil Dică, Mircea Negru şi Marius Bilaşco, iar aproape de plafonul maxim s-ar mai putea situa Ciprian Tănasă, Bogdan Vrăjitoarea sau Andrei Prepeliţă. Deocamdată nu s-a luat în calcul decât sancţiunea pecuniară, nu şi disciplinară, pentru că nu s-a scurs decât mai puţin de o treime din ediţia de campionat.
    Moldovan este şi el în vizor
    Antrenorul Ion Moldovan nu a primit nici o sancţiune din partea Comitetului de iniţiativă, şi nici colaboratorii săi, secunzii Constantin Stancu şi Vasile Stan. Preşedintele clubului, Viorel Ilinca, nu exclude însă posibilitatea ca şi aceştia să fie amendaţi de către Consiliul Director, cel care va lua în discuţie atât prestaţia echipei, cât şi oportunitatea de a penaliza şi banca tehnică. „Era normal să nu apară pe lista celor amendaţi, pentru că nu se putea propune singur”, a declarat preşedintele Argeşului.

    Viorel Ilinca: „Coman nu trebuia sancţionat”
    „Sancţiunile nu pot fi apreciate ca mari sau mici, raportate la importanţa punctelor pierdute în meciul cu Naţionalul, pentru că ele au fost date în conformitate cu Regulamentul de Ordine Interioară. În schimb, am luat decizia ca ele să fie diferenţiate, pentru că au fost şi jucători care şi-au făcut treaba, şi nu era normal să ia aceleaşi amenzi cu cei care au greşit. De exemplu, în opinia mea Coman nu ar fi trebuit sancţionat, dar de-asta suntem o echipă, să fim la bine şi la greu împreună”.

    Componenţa Comitetului de direcţie
    Comitetul de direcţie al clubului FC Argeş este unul dintre organele de conducere ale clubului, cel însărcinat să ia decizii de urgenţă, dar care trebuie ratificate de către Consiliul Director înainte de a fi puse în aplicare. În formula originală, acest comitet avea în componenţă cinci membri, dar actualmente au rămas doar patru, pentru că scaunul directorului executiv a rămas liber, odată cu promovarea lui Viorel ilinca în funcţia de preşedinte. Mai în glumă, mai în serios, Ilinca a afirmat că a votat de două ori marţi seara pentru penalizarea jucătorilor alb-violeţi.
    # Preşedintele clubului - Viorel Ilinca
    # Directorul de organizare - Oleg Iacomi
    # Juristul clubului - Gelu Stan
    # Contabila clubului - Stela Bunea

  9. #51
    Pitestean Sinn Fein's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Posts
    456
    Reputatie
    1
    da' conducerea de ce nu se penalizeaza cu o auto-demitere? decat sa-i dea amenda lui Coman mai bine s-ar da ei

  10. #52
    Superbull dlgicu's Avatar
    Join Date
    Nov 2003
    Location
    Boston
    Posts
    832
    Reputatie
    1
    Astia sunt din alt film frate, ce sa mai zic? S-au terminat toate sursele de venituri, toate comisioanele, spagile, jucatorii de vandut, hai sa luam bani de la jucatori! Si Moldovan le canta in struna, ca e bine la caldurica, nu te amendeaza nimeni.
    Sa se amendeze ei intre ei pana nu mai pot, dar asa ceva, sa propui amenzi intregii echipe, inclusiv portarului Coman care a micsorat proportiile scorului ...Coman, 5 milioane amenda ca nu ai dat si golurile victoriei!!! Mai aveau putin si amendau si tabela ca a stricat moralul jucatorilor, afisand pana la final, timp de mai mult de o ora, un scor defavorabil echipei noastre!
    Ca oricum nesimtitii de suporteri care nu aplauda jocul extraordinar al echipei si nici nu se gandesc sa inchine ode maretei conduceri in frunte cu maestrul papusar cainetoiu au fost amenintati cu amenda pentru obscenul banner "Egaluri multe -> Mediocritate. Vrem Victorie" care nu a rezistat decat 10 minute pe gard.

    Rusine incapabililor, v-a prins mileniul III in functii si voi aveti obiceiuri din feudalism! Eu nu mai zic decat sa va ajunga blestemele tuturor suporterilor de care v-ati batut joc in ultimii ani!

    # Preşedintele clubului - Viorel Ilinca
    # Directorul de organizare - Oleg Iacomi
    # Juristul clubului - Gelu Stan
    # Contabila clubului - Stela Bunea
    Sa inteleg ca asta e lista desteptilor care propus aceasta idee geniala, sau
    # Antrenorul echipei - Ion Moldovan a venit singur cu gaselnita salvatoare (a scaunului de sub fund) si maestrii de ceremonii in frunte cu tanti Stela doar au aprobat?
    Dimineata aerul curat s-ar putea sa-ti sparga fata

  11. #53
    Republica Viola Vulturul's Avatar
    Join Date
    Sep 2003
    Location
    Pitesti
    Posts
    1,776
    Reputatie
    1
    Coman dorit de Steaua

    La finalul turului, căpitanul formaţiei din Trivale, Dănuţ Coman, 25 de ani, ar putea ajunge la Steaua. Gigi Becali a discutat deja cu conducerea echipei FC Argeş şi se pare că preţul de transfer la care s-a ajuns este de 400.000 de dolari. Coleg de generaţie cu Mutu şi Neaga, "Comănilă" este considerat unul dintre cei mai buni portari din prima divizie, însă pînă anul trecut accidentările l-au ţinut mai mult în afara gazonului.

    Sursa:www.gsp.ro

    Ne lasa astia si fara cel mai bun jucator!!!
    Last edited by Vulturul; 22nd October 2004 at 09:49.

  12. #54
    junior lucas1977's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Stefanesti - Arges
    Posts
    97
    Reputatie
    1
    Coman merita sa plece! Are valoare si e pacat sa se rateze in divizia B...

  13. #55
    sport legend vladi's Avatar
    Join Date
    Apr 2004
    Posts
    503
    Reputatie
    1
    momentan e doar un zvon, dar are sanse mari sa devina stire...daca pierdem meciul cu Poli Cartu sau Panduru il vor inlocui pe Moldovan....iar Netoiu investitor.

  14. #56
    la revedere ultravioletcanada's Avatar
    Join Date
    Mar 2003
    Posts
    830
    Reputatie
    1
    daca asta se adevereste devin suporter al lui steaua, ca oricum jumate din echipa e de la noi, mai ales daca pleaca si coman la ei.

  15. #57
    Pitestean Sinn Fein's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Posts
    456
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by ultravioletcanada
    daca asta se adevereste devin suporter al lui steaua, ca oricum jumate din echipa e de la noi, mai ales daca pleaca si coman la ei.
    asta niciodata...sau poate daca isi schimba numele in FC Steaua Pitesti

  16. #58
    sport legend vladi's Avatar
    Join Date
    Apr 2004
    Posts
    503
    Reputatie
    1
    MOLDOVAN E SUPARAT PE SUPORTERI

    Victoria de la Timisoara i-a dat lui Ion Moldovan curajul sa le raspunda suporterilor pitesteni. Dupa ce galeria din Trivale anuntase ca nu va mai veni la nici un meci atat timp cat Comisarul este antrenor, acesta le-a raspuns: „Probabil ca s-au suparat pentru ca nu mai bag mana in buzunar pentru a le da lor bani. Dupa fiecare meci dadeam un milion de lei, dar asta nu pentru a-i cumpara, ci pentru ca le apreciam ajutorul. Astia sunt suporteri falsi, nu adevarati asa cum exista la Timisoara sau Cluj“. In ceea ce priveste plecarea sa de la FC Arges, Moldovan a spus: „Ii anunt pe toti ca o sa plec atunci cand o sa-mi inchei treaba pe care o am la Pitesti. Daca unii vor razboi cu mine eu ii las in pace. Voi lucra ca si pana acum, fara sa ii mai bag in seama“.

  17. #59
    incepator
    Join Date
    Sep 2003
    Posts
    39
    Reputatie
    1
    Bilaşco, urcă în clasamentul golgheterilor
    Cu cele trei reuşite în ultimele două meciuri, Marius Bilaşco a făcut un salt important în clasamentul golgheterilor, ajungând acum, după disputarea a 12 etape, între primii 11 marcatori din Divizia A. Bilaşco a contribuit destul de mult la revirimentul echipei FC Argeş, lipsa sa de pe tabela de marcaj resimţindu-se şi în lipsa rezultatelor. Maramureşeanul nu numai că a marcat cinci goluri până acum, dar trei dintre ele sunt chiar opere de artă, lovitura de cap din meciul cu Steaua având şanse mari să rămână pe retina suporterilor piteşteni mulţi ani de-acum înainte. Până la sfârşitul anului Bilaşco mai are trei meciuri la dispoziţie pentru a-şi îmbunătăţi poziţia din clasamentul golgheterilor, şi chiar dacă două dintre cele trei partide se vor disputa în Bucureşti, contra lui Rapid şi Dinamo, pe atacantul piteştean nu-l sperie numele celor două, pentru că a mai înscris în poarta lor.
    Dacă în ultimii ani clasamentul golgheterilor a fost po****t de mijlocaşi, în acest sezon lupta dintre pentru titlul de cel mai bun puncheur al Diviziei A este extrem de ascuţită. Dintre cei 11 fotbalişti care au marcat cel puţin cinci goluri, doar Mihăiţă Pleşan este mijlocaş, în rest toţi sunt atacanţi.
    Clasamentul golgheterilor
    11 g. - Ionel Dănciulescu (Dinamo)
    9 g. - Gigel Bucur (Sportul)
    8 g. - Gabriel Caramarin (FC Naţional), Daniel Niculae (Rapid)
    7 g. - Claudiu Niculescu (Dinamo), Cristian Coroian (Gloria Bistriţa)
    6 g. - Adrian Anca (CFR Cluj), Sandu Negrean (Gloria Bistriţa)
    5 g. - Andrei Cristea (Steaua), Mihăiţă Pleşan (Univ. Craiova), Marius Bilaşco ( FC Argeş )
    ...
    2 g. - Alin Năstăsie, Marius Sava, Andrei Prepeliţă ( FC Argeş )
    1 g. - Ilie Baicu, Cornel Dobre, Adrian Ionescu, Ciprian Tănasă ( FC Argeş )

    Marius Bilaşco: „Îmi doresc ca suporterii să ne susţină mai mult”
    # Marius, cum explici forma bună în care te afli?
    - Nu am un secret anume, cred că este consecinţa pregătirii bune pe care o fac zilnic. Recunosc că mă aflu într-un moment bun şi sper să o ţin tot aşa. Părerea mea este că am fost la fel de bine pregătit şi în etapele scurse până acum, doar că nu am dat mai multe goluri.
    # Te-au ambiţionat cumva discuţiile aprinse cu spectatorii, avute după înfrângerea cu FC Braşov?
    - Bine că ai întrebat, pentru că vreau să lămuresc un lucru. S-a scris că acei suporteri au avut ceva cu mine. Nu, ei au spus în momentul în care am trecut pe lângă ei că jucăm prost şi nu avem rezultate. Deci nu s-au luat de mine. Eu atunci le-am reproşat că au stat o oră în parcare numai ca să ne reproşeze acest lucru? Normal că după aceea au fost şi câţiva care s-au luat şi de mine dar, repet, nu m-au atacat în mod clar pe mine, ci întreaga echipă.
    # Acum în ce relaţii mai eşti cu suporterii?
    - Am avut întotdeauna o relaţie normală cu fanii, ideea este că toată lumea te felicită la bine, dar nimeni nu te susţine la greu. Îmi doresc ca suporterii să ne susţină mai mult indiferent de rezultatul din teren, şi dacă îi vom avea aproape meci de meci, veţi vedea că şi noi vom juca altfel, mult mai motivaţi.
    # Mai sunt două meciuri dificile în deplasare, cu Rapid şi Dinamo, în care va trebui să marchezi pentru a te menţine în fruntea clasamentului golgheterilor...
    - Nici o problemă, o s-o ţin tot aşa, ce dacă sunt Rapid şi Dinamo! Nu, glumeam, important nu e să iasă Bilaşco golgheter, ci FC Argeş să marcheze cât mai mult şi eficient.
    # Cum vezi dubla confruntare cu Univ. Craiova, din sferturile Cupei României?
    - E greu, pentru că Universitatea se află în revenire de formă. Bine, şi noi suntem la fel, aşa că meciurile se vor juca. Nu ştiu dacă puteam pica mai bine decât atât, pentru că nu e echipă care să fi fost abordabilă. Nu văd un meci mai uşor sau mai greu decât acesta, toate sunt echilibrate.

  18. #60
    Republica Viola Vulturul's Avatar
    Join Date
    Sep 2003
    Location
    Pitesti
    Posts
    1,776
    Reputatie
    1
    Oamenii lui Netoiu vor sa plece
    Surse din apropierea vicepresedintelui dinamovist Gigi Netoiu sustin ca, imediat dupa meciul FC Arges – Apulum, câtiva jucatori care au venit la Pitesti pe „filiera Netoiu” l-ar fi sunat pe acesta si i-ar fi cerut sa-i ia de la FC Arges si sa-i duca la Galati. Presedintele Otelului, Niculae Boghici, si-ar fi dat deja acceptul ca doi sau trei fotbalisti sa vina din iarna la Galati, dar cu anumite conditii. FC Arges are cinci jucatori „marca Netoiu” în lot: Stefan Preda, Cornel Dobre, Marius Sava, Bogdan Vrajitoarea si Bobi Verdes. Dintre acestia, Sava si Vrajitoarea ies din calcul pentru ca au jucat titulari de cele mai multe ori. Cei trei care ar putea fi cei ce vor sa ia drumul Galatiului sunt Preda, care nu a avut nici o aparitie în campionat, Dobre, care a pierdut locul de titular si încrederea antrenorului si Verdes, autorul unui sezon extrem de slab pentru FC Arges.

    Adrian Preda, Top (Pitesti)

  19. #61
    la revedere ultravioletcanada's Avatar
    Join Date
    Mar 2003
    Posts
    830
    Reputatie
    1
    pai sa se duca naibii, ca nu o sa le simtim lipsa

  20. #62
    Republica Viola Vulturul's Avatar
    Join Date
    Sep 2003
    Location
    Pitesti
    Posts
    1,776
    Reputatie
    1
    Marta a câştigat procesul cu FC Argeş

    Remus Marta a primit câştig de cauză în diferendul pe care îl are cu FC Argeş. Comisia pentru Statutul Jucătorului a obligat clubul piteştean la plata a 2.500 de dolari, ca urmare a întârzierii achitării unei rate din contract. Marta, care rămâne în continuare jucătorul echipei FC Argeş, ar vrea să plece înainte de terminarea înţelegerii cu clubul piteştean, martie 2006, şi ar avea deja două ţinte: FC Oradea sau Jiul Petroşani.
    Preşedintele clubului FC Argeş, Viorel Ilinca, spune că se aştepta la un asemenea verdict, ţinând cont că un contract trebuie respectat, dar a vrut să atragă atenţia prin acest demers că un jucător trimis să joace la Dacia trebuie să evolueze la capacitate maximă. „Noi l-am amendat pe Marta pentru gestul său de a nu dori să joace la Dacia Mioveni, atunci când a fost inclus în fondul comun de jucători. Ne vom conforma şi îi vom plăti banii, dar şi noi avem dreptatea noastră. Nu ştiu dacă vom face apel la această hotărâre”, a declarat Ilinca.

    Adrian Preda, Top (Pitesti)

  21. #63
    Pitestean Sinn Fein's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Posts
    456
    Reputatie
    1
    Infuzie de argeşeni
    Preşedintele Dinu Gheorghe şi directorul tehnic Dan Apolzan urmăresc evoluţiile piteştenilor Andrei Prepeliţă, Emil Dică şi Ciprian Tănasă. La ultimul antrenament al Rapidului efectuat pe Giuleşti, preşedintele alb-vişiniilor aprecia evoluţia piteştenilor Andrei Prepeliţă şi Emil Dică. “Sînt jucători foarte buni”, declara Vamă, neprecizînd însă dacă i-ar dori în curtea Rapidului pe cei doi fotbalişti argeşeni. Directorul tehnic al alb-vişiniilor, Dan Apolzan, aflat în apropierea oficialului giuleştean, a intervenit: “Amîndoi sînt buni. Dar şi Ciprian Tănasă este de urmărit. Are multe calităţi”. Se pare că formaţia bucureşteană încearcă să aducă unul din cei trei piteşteni, gîndindu-se poate şi la transferurile pe care le-au făcut “duşmanii” Dinamo şi Steaua: Mutu a fost o afacere profitabilă pentru echipa din “Ştefan cel Mare”, iar Neaga e un “pion” de bază pe tabla lui Walter Zenga, formaţia din Ghencea fiind foarte aproape de a-l achiziţiona şi pe Dănuţ Coman.

    “Aşteptăm oferte”
    Preşedintele echipei din Trivale, Viorel Ilinca, a declarat că jucătorii pot pleca dacă ofertele vor mulţumi clubul alb-violet. “Probabil că nu numai Dinu Gheorghe este interesat de aceşti jucători. Din iarnă sîntem deschişi oricăror discuţii. Aşteptăm oferte”, a spus Şeicul. La rîndul său, Andrei Prepeliţă a admis că i-ar conveni să ajungă la oricare dintre grupările mari din Bucureşti, Steaua, Dinamo sau Rapid. “S-a mai spus că m-ar vrea Steaua sau Craiova şi nu s-a întîmplat nimic”, a spus mijlocaşul. Ciprian Tănasă (campion cu tineretul Rapidului în 1999), care a fost dorit şi de Rednic la gruparea giuleşteană, a declarat: “Vreau să plec în iarnă de la FC Argeş, pentru că oricum nu sînt folosit, şi ar fi excelent să ajung la Rapid”.

    prosport 25.11.2004

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •