Page 1 of 3 123 LastLast
Results 1 to 21 of 62

Thread: NBA FINALS 2003

  1. #1
    sport legend mishu's Avatar
    Join Date
    Mar 2003
    Location
    Central Europe
    Posts
    1,429
    Reputatie
    1

    NBA FINALS 2003

    Finala se apropie... odată cu primul meci vă invit să comentăm aici meciurile... sper să fie cât mai multe... oricum e sigur acum că în România nu se va vedea nimic... poate doar în anumite zone...
    "Unii oameni vor. Altii isi doresc. [B]Altii fac.[/B]" - Michael Jordan

  2. #2
    sport legend mishu's Avatar
    Join Date
    Mar 2003
    Location
    Central Europe
    Posts
    1,429
    Reputatie
    1
    SAN ANTONIO SPURS vs. NEW JERSEY NETS

    LET THE GAMES BEGIN!!!
    "Unii oameni vor. Altii isi doresc. [B]Altii fac.[/B]" - Michael Jordan

  3. #3
    FORZA DELTA!!! dj_jaxxx's Avatar
    Join Date
    May 2003
    Location
    Toronto, Canada
    Posts
    2,732
    Reputatie
    1
    Ce naspa ca tre sa astepte pana pe 4 iunie ca sa inceapa. NJ o sa fie ruginiti de tot...dupa vreo 10 zile de pauza.
    [B]LET THE BEAT GO ON![/B]

  4. #4
    sport legend rasheedkpenny's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Location
    Bucuresti(L-V)/Brasov(SD)
    Posts
    3,313
    Reputatie
    1
    ...sau "au contraire" NJ o sa fie foarte odihniti si o sa joace mai bine. Sa nu uitam ca New Jersey are experienta finalei de anul trecut, pe cand San Antonio s-ar putea sa fie mai "ruginiti" din 1999 pana acum!

    Eu vreau ca NJ sa castige FINALA NBA 2003, dar probabil San Antonio va castiga... "pastrând" pentru inca un an titlul in vest

  5. #5
    Spin Doctor ieppy's Avatar
    Join Date
    May 2003
    Location
    Mafia
    Posts
    10,766
    Reputatie
    1
    Probabil titlul va ramane in vest si anul asta. Insa am inteles ca Chicago vrea sa isi refaca echipa prin achizitionarea lui Garnette. Echipa pe care ar formao ar fii cam la nivelul lui Detroit de anul asta. Asa ca sper ca un fost BULL-s fan ca in doi ani sa vedem inca un titlu. Hard to believe, Watch! It#s going to be INCREDIBULL!

  6. #6
    sport legend Azur89's Avatar
    Join Date
    Dec 2002
    Posts
    652
    Reputatie
    1
    Nivelul Detroit de anul acesta, nu e un nivel foarte inalt, si oricum va fi intrecut de nivelul Detroit de anul viitor. In alta ordine de idei, daca ar fi sa se materializeze acel transfer, Garnett ar trebui sa te aduca pe tine si mai vreo doi, sa aiba si el cui pasa mingea. Sau n-o mai paseaza?

    Tranzactia trebuia practic sa goleasca vestiarul lui Chicago, ptr. un jucator care devine free agent la sfirsitul anului viitor... Dupa care normal ca semneaza cu un SA sau mai stiu eu ce alta echipa si Bulls ramin ca Bulls-hi la poarta noua .

    Sincer ma indoiesc de cei care conduc Chicago in zilele noastre (au avut o colectie de top picks si ba le-au dat drumul la aia buni, ba s-au incurcat cu non-valori), dar asta le-ar intrece absolut pe toate.

    Eu zic ca Garnett ramine pe pozitie, sau daca pleaca la o echipa va pleca undeva unde o echipa se poate folosi de salariu lui ptr. a intra "under de cap" cind el devine free agent, sau la o echipa buna (LA, Dallas, Kings unde ar putea ramine si pe viitor si poate, in sfirsit, trece in turul 2 din play-off) . Un lucru e cert, pleaca de la Wolves cel tirziu la sfirsitul sezonului viitor.
    Smile, its good for you!

  7. #7
    Spin Doctor ieppy's Avatar
    Join Date
    May 2003
    Location
    Mafia
    Posts
    10,766
    Reputatie
    1
    Bulls sunt singurii care isi permit salariul sau asa ca alte echipe numai in cazul unui trade cu nume mari. Bulls aofera 5 jucatori pe el printre care: Jay Williams, Jalen Rose si inca trei de care nu imi aduc aminte. Insa au anuntat ca vor mai lua 2 free agents veterani care sa mai aduca un plus de experienta. In plus mai raman destui jucatori la Chicago parca am vazut un starting 5 ideal insa l-am uitat.

  8. #8
    Senior Member Ayrton's Avatar
    Join Date
    Dec 2002
    Location
    Bucuresti
    Posts
    5,899
    Reputatie
    1
    Desi poate nu multi credeau ca NJ va fi in finala, iata ca echipa mea favorita cu al sau superKidd se bat pentru titlul de campioni NBA iarasi.

    Avand in vedere ca timp de 8 zile plec la Neptun sa ma bronzez un pic si o sa cam intrerup legatura cu internetul, astept comentarii detaliate despre fiecare meci al finalei, mai ales din partea prietenului meu Azur (te rog frumos! si nu-mi purta pica ca ne mai certam pe fotbal, ca NBA-ul e altceva!) si a lui Gabi (Moshule, promite-mi ca iti pui avatar si o sa tii cu San Antonio, da?).

    Oricum, dau si un pronostic: 4-3 pentru Nets.

    V-am salutat!

  9. #9
    FORZA DELTA!!! dj_jaxxx's Avatar
    Join Date
    May 2003
    Location
    Toronto, Canada
    Posts
    2,732
    Reputatie
    1
    NJ au castigat 10 meciuri la rand in playoffs...nu au pirdut de loc in mai. Ultima echipa care tin minte sa fi castigat asa de mult si sa piarda in finala au fost Lakers cand Magic Johnson a fost ranit si au pierdut in 4 meciuri cred ca era cu Detroit...

    Oricum SA sunt ceva mai buni la centru si daca se apuca Stephen Jackson , Kerr si Parker sa-l ajute pa Duncan la produs puncte...teoretic SA nu are cum sa piarda.

    Pronostic: SA in 6.

    Daca Garnett vine la Chicago...pe cine ar da Chicago inapoi? Sunt convins ca Minnesota o sa vrea 2-3 jucatori tineri de la Chicago si atunci Bulls o sa ramana cu Garnett si niste jucatori din college. Ma rog e si Jalen Rose da cre ca e timpu sa iasa la pensie. In orice caz...daca Garnett vine in Chicago nu ma supar ca o sa-l vedem mai mult in Toronto dar Chicago tot nu o sa intre in playoffs.
    [B]LET THE BEAT GO ON![/B]

  10. #10
    sport legend Azur89's Avatar
    Join Date
    Dec 2002
    Posts
    652
    Reputatie
    1
    Asta mai mult ptr. ieppy, dar si ptr. altii interesati de ce Garnett nu merge la Chicago...

    http://www.dailyherald.com/sports/bulls.asp?intID=37769132
    Smile, its good for you!

  11. #11
    Spin Doctor ieppy's Avatar
    Join Date
    May 2003
    Location
    Mafia
    Posts
    10,766
    Reputatie
    1
    Mersi pentru informatie.

  12. #12
    FORZA DELTA!!! dj_jaxxx's Avatar
    Join Date
    May 2003
    Location
    Toronto, Canada
    Posts
    2,732
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Azur89
    Asta mai mult ptr. ieppy, dar si ptr. altii interesati de ce Garnett nu merge la Chicago...

    http://www.dailyherald.com/sports/bulls.asp?intID=37769132
    Mda dupa cum am spus si eu...Chicago nu prea o sa mai aiba pe nimeni inafar de Garnett daca fac transferu asta.
    [B]LET THE BEAT GO ON![/B]

  13. #13
    sport legend rasheedkpenny's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Location
    Bucuresti(L-V)/Brasov(SD)
    Posts
    3,313
    Reputatie
    1
    aaahh... topicu' e NBA Finals, nu?

    Ei bine castiga San Antonio in 6, cum au castigat in fiecare runda in play-off-ul asta!

  14. #14
    sport legend Azur89's Avatar
    Join Date
    Dec 2002
    Posts
    652
    Reputatie
    1
    .NJ in sase..... 8)

    Si acum sa revenim la ...Garnett , cum spuneam...aah .


    Lasa ca peste o saptamina, cind NJ e campioana tot vorbesc eu de Garnett( ) aici
    Smile, its good for you!

  15. #15
    Balkman for ROY rady's Avatar
    Join Date
    Dec 2002
    Posts
    128
    Reputatie
    1
    as vrea si eu sa castige nets, poate asta i-ar lovi in cap de dolan si laydick, dar totusi, duncan e MVP-ul si dupa parerea mea, spurs va castiga seria in 6 meciuri
    [B]BCMURES.RO[/B]

  16. #16
    Spin Doctor ieppy's Avatar
    Join Date
    May 2003
    Location
    Mafia
    Posts
    10,766
    Reputatie
    1
    Bravo mai Azur! Asa te vreau! Si eu merg pe Nets in 7!

  17. #17
    Balkman for ROY rady's Avatar
    Join Date
    Dec 2002
    Posts
    128
    Reputatie
    1
    spurs 101 - nets 89 dupa meciul 1
    greu de crezut ca NJ va castiga seria dupa cele 32 pt-e, 20 recuperari, si 7 blocaje a lui tim duncan.
    [B]BCMURES.RO[/B]

  18. #18
    sport legend mishu's Avatar
    Join Date
    Mar 2003
    Location
    Central Europe
    Posts
    1,429
    Reputatie
    1
    ... unde mai pui și șase assisturi... culmea e că de el nu zice nimeni că e individualist... pe Garnett la aceleași statisitici săreau toți cu gura... știu, știu... pe Duncan îl duce capul ceva mai mut decât pe Garnett... dar totuși...

    o zic că Nets ar putea câștiga două meciuri... așa ca să termine SA simetric și identic tot playoff-ul plus finala... adică un 4-2... mai mult însă... /nope/ i don't think so...
    "Unii oameni vor. Altii isi doresc. [B]Altii fac.[/B]" - Michael Jordan

  19. #19
    spirit libertin Gabriel's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Location
    Bucuresti
    Posts
    2,731
    Reputatie
    1
    Incredibil. Azur astept sa ne povestesti ce s-a intamplat de au batut NJ. Nu s-a prezentat SA la meci ?
    Nu mi-a venit sa cred cand am deschis siteul nba. Si mai ziceai ca Jason Kidd nu vrea sa-i deranjeze pe Spurs.
    One of these days I'm going to cut you into little pieces.

  20. #20
    sport legend mishu's Avatar
    Join Date
    Mar 2003
    Location
    Central Europe
    Posts
    1,429
    Reputatie
    1
    ai sa râzi da i-au batut pentru că din câte am înțeles din comentariul celor de la nba.com... MUTOMBO (Da, Dikembe...) a jucat excelent în apărare (unde altundeva) și a reușit să-l limiteze pe Duncan la 19 puncte...

    "We cannot stop him (Duncan), but if we can find a way to slow him down, we are going to have great success in this series, and tonight was that night," said Mutombo, whose impact could not be measured by his four points, four rebounds and three blocks. "We were kind of slowing him down. We made him think twice, sometimes three times, before he did any move."

    așteptăm veștile de la fața locului...
    "Unii oameni vor. Altii isi doresc. [B]Altii fac.[/B]" - Michael Jordan

  21. #21
    Balkman for ROY rady's Avatar
    Join Date
    Dec 2002
    Posts
    128
    Reputatie
    1
    si asta multumita lui byron scott care a avut incredere sa-l foloseasca, spre deosebire de meciul unu in care a jucat doar 6 minute
    [B]BCMURES.RO[/B]

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •