Page 1 of 3 123 LastLast
Results 1 to 21 of 54

Thread: pt.ayrton :D

  1. #1
    MA vA ..... inter's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Posts
    15,059
    Reputatie
    1

    pt.ayrton :D

    COMPLEXUL DE INFERIORITATE AL DINAMOVISTILOR de Gica Chioru

    Da! Toti cei care sustin sau simpatizeaza clubul Dinamo, sufera de un sever complex de inferioritate fata de Steaua. Nu este vorba de "suferinta" celui de pe locul doi, care se manifesta oriunde in lume, la dinamovisti acest complex de inferioritate este mult mai acut si nu se manifesta doar la suporteri ci si in structurile de conducere. De unde provine? Un scurt istoric: atat Steaua cat si Dinamo sunt consecinta fireasca a instaurarii regimului comunist in Romania, care oriunde a ajuns la putere a infiintat echipe ale armatei si internelor: securitate si militie. Nenorocirea nu a venit de aici, ci de la desfiintarea celorlalte cluburi, cu exceptia CFR-Rapid, considerata si de conducere si de microbistii vremii drept echipa comunista. Pe masura ce si-au consolidat puterea comunistii au facut abuzuri din ce in ce mai mari. Peste tot, in toate sferele, in toata societatea. In sport. In fotbal.Lupta pentru putere intre interne si armata s-a terminat peste tot in tarile comuniste cu victoria structurilor ********o-militienesti. Romania nu a facut exceptie, ba dimpotriva, la noi securitatea si militia controlau tot. Si in fotbal a fost la fel. Abuzurile s-au inmultit odata cu trecerea anilor iar SECURITATEA-MILITIA-DINAMO si-au batut joc de soarta cariera si dragostea fata de fotbal si de sport in general a tuturor celor implicati.
    DE AICI PROVINE COMPLEXUL DE INFERIORITATE AL DINAMOVISTILOR, DE LA FAPTUL CA AU AVUT TOATA PUTEREA, S-AU FOLOSIT DE TOATE MIJLOACELE MURDARE ALE DICTATURII, DAR AU RAMAS MEREU PE LOCUL DOI.

  2. #2
    junior
    Join Date
    Dec 2002
    Posts
    128
    Reputatie
    1
    fuck you men!!!!!

  3. #3
    MA vA ..... inter's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Posts
    15,059
    Reputatie
    1
    ce sa intamplat nemo? te doare ???????
    da-i un raspuns argumentat lui "gica chioru", s-au cu atat ai ramas din "fenomenul ultas"

  4. #4
    incepator
    Join Date
    May 2003
    Posts
    42
    Reputatie
    1
    HAHAHHAAAAAA intere, nu-i frumos ce faci mey, ce tie nu-ti place altuia nu-i face

  5. #5
    MA vA ..... inter's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Posts
    15,059
    Reputatie
    1
    dane ai dreptate , dar m-am cam acrit de "cavalerii dreptatii"

  6. #6
    X
    Join Date
    Mar 2003
    Location
    London
    Posts
    1,063
    Reputatie
    1
    Inter pritene....iti dai seama ca vb singur nu?Oare ale cui sunt frustrarile.. 8)
    Forza Milan in finala!
    AFC Red member

  7. #7
    MA vA ..... inter's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Posts
    15,059
    Reputatie
    1
    baubau, daca la fel de atent citesti si cursurile alea de la feea ....

  8. #8
    X
    Join Date
    Mar 2003
    Location
    London
    Posts
    1,063
    Reputatie
    1
    Muhahahaha E buna asta!!! in sfarsit cineva care tine cu Craiova si stie sa faca o gluma!Brava!
    AFC Red member

  9. #9
    incepator
    Join Date
    May 2003
    Posts
    36
    Reputatie
    1

    dinamo

    baubau,schimba ba fata aia.esti dinamovist nu?apropo daca voi sunteti caini mamele voastre ce sunt?????????????????????raspunsul e simplu!
    pentru dinmovisti: :fuck_off:

  10. #10
    X
    Join Date
    Mar 2003
    Location
    London
    Posts
    1,063
    Reputatie
    1
    rulez mama...vezi ca s-a deschis un nou forum pentru de astia ca tine..La usa cortului se cheama
    AFC Red member

  11. #11
    MA vA ..... inter's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Posts
    15,059
    Reputatie
    1
    ia vezi ayrton ce se mai scrie despre ai tai, sper sa ai puterea sa citesti pana la capat


    "O sa repeti la infinit ptr.ca ai idei putine,neocortexul tau a dat demult in ciroza...Ce-i patetic e ca investesti atita perseverenta intr-o cauza de 2 lei...Evident,"De gustibus non disputandum",asa ca poti sa sustii si echipa Comitelui Central din Coreea de Nord,e o chestie de optiune personala...
    Totusi, Dinamo e un mare jeg de echipa...Treaba cu japca si furaciunea pe fata,care e super-evidenta ptr.oricine care nu-i un zoombie cu simtul critic eradicat complet de partizanat,o las moralistilor...Problema e ca e o farsa de echipa,n-au valoare...
    Olympique Marseille a furat un titlu in Franta in '92 ,aranjind meciul din ultima etapa cu citiva jucatori de la Valencienne.Catalizatorul manevrei intre Bernard Tapie si vreo jumate de echipa de la Valencienne a fost argentinianul Burruchaga,aflat la 35 de ani, in ultimul sezon ca jucator si dornic sa faca ceva franc extra,dincolo de salariu si prime de joc.
    Titlul obtinut a fost clar japca si toata presa franceza s-a sesizat si a fost bintuita de speculatii si insinuari ptr. ca, in mod paradoxal,chiar daca totul era evident si transparent ptr. toata lumea, nu exista un fundament concret ptr. a lansa acuzatii directe.
    Desi toata lumea stia ca a fost ceva "ocult"in maniera in care-au obtinut titlul,Marseille a incintat pe toata lumea cu evolutia in CL,incluzind aici pina si pe detractorii parizieni care in mod a priori detesta tot ce-i legat de Marsilia,cistigind finala disputata la Munchen cu A.C.Milan cu 1-0...Campionatul il luasera fraudulos,da aveau valoare...Dupa ce i-ai batut pe Milanul lui Gullit,Rijkard,Van Basten,Maldini,Donadoni,Simone,Papin in finala Cupei Campionilor Europeni,un meci fraudulos pe plan domestic ar fi putut aparea ca o mica neregula aproape benigna,o deraiere minora de la etica.Pina si un judecator de la Curtea Suprema de Justitie din Paris,ar putea fi tentat sa musamalizeze probele impotriva lui Tapie in euforia provocata de ridicarea Cupei deasupra capului de catre Deschamps,premiera absoluta in fotbalul francez...Nici-o echipa franceza nu reusise asemenea performanta.In plus Chris Waddle,Abedi Pele,Deschamps,Eric Di Meco, Boksic jucau un fotbal incintator in perioada aceea,urmanind sa ajunga intr-o alta finala de CCE , pierduta la penaltiuri cu Steaua Rosie Belgrad,dupa ce in semifinale ii exasperasera pe Berlusconi si pe Galleani,batindu-i din nou pe Milan... Cu toate astea,cind unul din judecatorii de la Valencienne a prezentat dovezi irefutabile atestind blatul din ultima etapa,totul s-a naruit sinistru ptr. Marseille.Titlul le-a fost retras de federatia franceza ,atot-charismaticul Tapie a terminat la bulou,iar echipa a fost retrogradata...
    Masuri super-radicale impotriva unei echipe care cumparase un meci decisiv in campionat,dar pe plan international cistigase tot si adusese prestigiu extraordinar Frantei...
    Urmarind potlogariile meschine facute de Borcea te intrebi fara nici un fel resentiment sau animozitate viscerala:la ce bun? Care-i finalitatea?Echipa iese campiona la poalele Balcanului ,in campionatul mioritic si iese din primul meci jucat in turul 2 preliminar al CL,fiind umilita in ambele manse de F.C.Brugges-o echipa decenta,dar in nici-un caz vreo trupa de virtuosi sau vreo forta pe plan european...
    Asta-i problema cu Dinamo,comedia iluziilor...sau drama neputintei..."

    By...Robespierre
    de spui prostului ca-i prost/ te uraste fara rost
    si de razi de-a lui prostie / te priveste cu manie
    iar cand leaga trei cuvinte/ doar te-njura far' de minte

  12. #12
    Senior Member Ayrton's Avatar
    Join Date
    Dec 2002
    Location
    Bucuresti
    Posts
    5,899
    Reputatie
    1
    Ce penibil...
    Copiati aberatiile si dejectiile nustiu caror imbecili si le dati "paste" aici, crezand ca o sa incep eu sa stau sa va explic de fiecare data ca sunt niste ineptii si niste tampenii scornite de niste antidinamovisti...

    De meciul echipei tale favorite, Craiova-Gloria ce zici, a fost blat?

  13. #13
    incepator
    Join Date
    May 2003
    Posts
    42
    Reputatie
    1
    forza inter

  14. #14
    MA vA ..... inter's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Posts
    15,059
    Reputatie
    1
    hai sa-ti aratam adevarata ta fata, cea a unui "corect, integru si educat" moderator:



    Re: «Juvetii» s-au săturat de Dinu (Scor: 1)
    de catre ayrton on Wednesday, February 05 @ 16:24:56 EET
    (Informatii despre utilizator | Trimite un mesaj)
    Alfonso, te-a prostit foamea rau de tot!!!

    Intai sa-ti raspund la problema cu Craiova: daca mai citesti odata ce-am scris mai sus, o sa vezi ca m-am referit la un club, nu la un oras, nu ti-am dat exemple din jucatori de-ai Stelei, Metalul sau alte zeci de echipe din Bucuresti; du-te mai intai si fa clasa I, si dupa aceea sa-mi dai tu mie lectii de logica sau de inteligenta: vii cu exemple de la Electroputere, Jiul ielif Craiova, etc; m-am referit strict la Univeristatea Craiova, cretinule!

    In al doilea rand, nu mi-ai corectat tu mie lucrarea de licenta, ca poate am terminat si o facultate, asa ca nu-ti mai da tu cu parerea despre mine, ca o f u t si eu in gura pe coana ******, si atunci cand incepi sa ma jignesti sa stii ca pot sa-ti raspund si eu la fel: du-te'n mortii familiei ******* si ai lu' tac-tu de muist ordinar, rapandula jegoasa de imbecil tampit ce esti!

    Si hai, sa ma pis pe mormantu' tau de scarba, ca nu te mai bag in seama!


    RUSINICA,RUSINICA,RUUUUUUUSSSSSSSSSSIIIIIIIIIIINNN NNIIIIIIIIICCAAAAAA
    de spui prostului ca-i prost/ te uraste fara rost
    si de razi de-a lui prostie / te priveste cu manie
    iar cand leaga trei cuvinte/ doar te-njura far' de minte

  15. #15
    MasterOfPuppies apparte's Avatar
    Join Date
    Mar 2003
    Location
    Orasul rosu-albastru
    Posts
    2,788
    Reputatie
    1
    !!!!Intere,e bun si SOS la ceva!

  16. #16
    Senior Member Ayrton's Avatar
    Join Date
    Dec 2002
    Location
    Bucuresti
    Posts
    5,899
    Reputatie
    1
    Nu-mi pare rau de ce am scris pe forumul GS, si dupa cum bine vezi, chiar scriu: "atunci cand incepi sa ma jignesti sa stii ca pot sa-ti raspund si eu la fel", si nici nu neg ca am scris asta, dovada faptul ca m-am inscris cu acelasi user-name peste tot, nu ca altii, care undeva scriu sub un nume, in alta parte sub altul si nu au curaj sa-si asume propriile opinii!

    Deci, sa fie clar: "Dinamo forever!", si nu aveti decat sa muriti de oftica...
    (Si cand oi avea timp, caut si eu in arhiva GS ce a scris complexatul ala de alfonso, sau poate ca e chiar unul dintre voi... /fu/ )

  17. #17
    MA vA ..... inter's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Posts
    15,059
    Reputatie
    1
    ayrton, am facut efortul asta de a cauta articolul lui "alfonso" pt. ca raspunsul pe care l-ai dat la "enormele" lui jigniri m-i se pare deplasat pentru un "moderator" al altui forum de sport.
    si ca sa inchidem toata tarasenia , nu sunt "alfonso" si nici nu i-mi schimb nick-ul

    Re: «Juvetii» s-au săturat de Dinu (Scor: 1)
    de catre alfonso on Wednesday, February 05 @ 15:18:06 EET
    (Informatii despre utilizator | Trimite un mesaj)
    Avortoane! Sau Ayrtoane sau cum dracu te mai intitulezi!
    Tată, stai deoparte că "bubui" de inteligentă! Fă-ti un bine tată si abtine-te că esti depăsit mult de fenomen! Cât dracu să îti mai suportam ineptiile pe acilea, că din 3 vorbe scoti 4 perle!Tu ti-ai făcut falsa impresie că dacă nu îti răspunde nimeni la comentarii esti desteptul universal Ti-am urmărit toate comentariile si iti spun că esti jalnic si patetic pe desaupra! Când ai un moment de pauză în efortul tău intens de a gândi, uită-te singurel la comentariile tale (le găsesti în arhivă) si ia-te singur la palme!. Basca, că în afară de DInamo nu mai esti în stare să legi 2 cuvinte, esti paralel! Si la cunostinte generale si ca mod de exprimare!

    În ce priveste pe Dinamo lasă-I pe altii să comenteze că sunt destui sustinători pe acilea, băieti destepti,(Valentino, Gabi-reddog- ăsta are un mod ciudat de a-si exprima ideile dar e clar peste tine le inteligentă) nu “retardati psihic” si “glume intelectuale” ca tine!

    Si ca să îti răspund totusi la comentariul de azi (de fapt la aberatiile de azi), Craiova a fost tot timpul înaintea lui Dinamo la jucători proprii furnizati nationalei(intuisei tu ceva dar iar esti pe lângă) : numără-I tu dacă nu-ti e străină operatia: Gh. Popescu, Gabi Popescu, Sava (doar odată, dar a fost convocat), Craioveanu, Săndoi, Papură,Adrian Popescu, Badea, Gane, asta doar de la Revolutie încoace! Asta ca să nu mai punem la socoteală un Rădoi, Stoican, si alti olteni care au închegat echipe prin alte părti!

    Dar ca să îti arăt că sunt băiat salon si dacă promiti să te faci câine cumintel , să faci 10 mătănii pe zi (5 dimineata si 5 seara) te mai învătăm noi câte ceva pe acilea ! Nu te costă nimic: doar câtiva neuroni de-ai tăi care se vor irosi!

    FORZA STIINTA
    de spui prostului ca-i prost/ te uraste fara rost
    si de razi de-a lui prostie / te priveste cu manie
    iar cand leaga trei cuvinte/ doar te-njura far' de minte

  18. #18
    Senior Member Ayrton's Avatar
    Join Date
    Dec 2002
    Location
    Bucuresti
    Posts
    5,899
    Reputatie
    1
    Inter, retine o data pentru totdeauna: Onlinesport nu e acelasi lucru cu Gazeta Sporturilor, eu nu sunt deocamdata moderator pe Onlinesport decat al forumului "Suporter", sub-forumul "Dinamo Bucuresti", asa ca nu le mai amesteca si le intoarce cum iti place tie!

    Referitor la alfonso, nu ai tu de unde sa stii toate cele ce am discutat eu cu el, si pe forumul gs, si pe mesaje private gs, asa ca te rog eu sa nu te mai bagi ca musca-n lapte, ca ai deschis thread-ul asta cu un comentariu despre Dinamo, si ai deviat rau de tot de la subiect!
    Am si eu o intrebare totusi: Tu, un comentariu propriu poti sa faci referitor la un subiect de sport in afara de Dinamo, dinamovisti in general si eu in special? Ca ce nu tine de chestiile astea sunt niste posturi monosilabice care le poate face si un copil de clasa a doua...

  19. #19
    X
    Join Date
    Mar 2003
    Location
    London
    Posts
    1,063
    Reputatie
    1
    Voi va mai pierdeti timpul si pe ineptia aia numita GS? :?
    AFC Red member

  20. #20
    Senior Member Ayrton's Avatar
    Join Date
    Dec 2002
    Location
    Bucuresti
    Posts
    5,899
    Reputatie
    1
    inter, azi ti-ai aruncat ochii pe "ineptia aia numita GS"?
    Daca nu, uite-te ce scrie pritenul tau alfonso, si apoi sa-mi faci mie morala!

  21. #21
    MA vA ..... inter's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Posts
    15,059
    Reputatie
    1
    sincer nu , am avut prea multa teaba, dar o sa ma uit
    dar parca spuneai ca esti si tu amic cu el, eu nu il cunosc :? , da-i um pm
    asta nu inseamna ca nu pot sa fiu obiectiv dupa ce voi citi articolul
    de spui prostului ca-i prost/ te uraste fara rost
    si de razi de-a lui prostie / te priveste cu manie
    iar cand leaga trei cuvinte/ doar te-njura far' de minte

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •