View Poll Results: De ce credeti ca Aliuta a ajuns sa strige M**e Steaua ?!!!!!!!!!!!!!!

Voters
48. You may not vote on this poll
  • Lipsa de caracter !

    26 54.17%
  • Pentru ca este un MERCENAR si vroia sa cistige simpatia fanilor Rapidisti !

    15 31.25%
  • Pentru ca uraste Steaua !!!

    7 14.58%
Page 1 of 4 123 ... LastLast
Results 1 to 21 of 83

Thread: Caracter mare ALIUTA asta !!!!!!!!!!!

  1. #1
    sport legend Mariusmadmax's Avatar
    Join Date
    Oct 2003
    Location
    Atlanta , USA
    Posts
    4,577
    Reputatie
    1

    Caracter mare ALIUTA asta !!!!!!!!!!!

    Īncerc să mi-l imaginez pe Nesta īmbrăcat īn tricoul lui Milan şi spurcīndu-o pe Lazio. Nu pot. Mă străduiesc să culeg de la barcelonezul Deco măscări trimise către Porto. Nu pot nici asta. Īmi propun să īncropesc scenarii īn care Rothen o īnjură pe AS Monaco, iar Kezman o face albie de porci pe Eindhoven. Zadarnic. Senzaţia de neverosimil e atīt de pronunţată, īncīt angajarea unor asemenea ipoteze e pură pierdere de vreme. Cu bune şi rele, cu excese şi abuzuri, cu patimi şi calcule conjucturale, fotbalul de calibru are nevoie de servanţi pe măsură. Petr Cech, Emerson şi Giuly nu sīnt nici sfinţi, nici supraoameni. Joacă un fotbal profund serios, cīştigă, fac egal, mănīncă bătaie, dar nu ies din matca bunei cuviinţe. Gurile lor nu sīnt nici mori de măcinat complimente facile, dar nici canale de scurgere a dejecţiilor. Forma lor de respect constă īn centilitrii de transpiraţie care li se storc din tricouri şi din mīna īntinsă la final partenerului de joc. Nimic din ceea ce fac nu e forţat sau circumstanţial. Şi de aceea nici un gest al lor nu poate mirosi a trădare.

    Īntr-un asemenea cadru, numele lui Marian Aliuţă e doar celălalt termen al antitezei. Meciul de vineri seară al Rapidului a fost lămuritor pentru toţi cei care l-au bănuit cīndva de caracter pe mijlocaşul īn cauză. Concluzia e simplă şi tristă: la acest capitol Aliuţă e nevinovat. El are trei valori - şpiţul, ristul şi călcīiul - dincolo de care se īntinde un pustiu post-atomic. După un meci īn care a jucat frumos īn faţa unei echipe străvezii, Aliuţă a profitat de clipa cīnd a fost schimbat ca să ne spună nişte lucruri pe care doar le bănuiam. Porcăriile scandate cu avīnt şi poftă la adresa Stelei dovedesc că nimic nu e mai uşor decīt să scuipi unde ai lins. Să ne amintim: Aliuţă a fost relansat de Steaua cīnd numele lui ieşise din circuit. Piţurcă l-a titularizat, Mihai Stoica l-a apărat cīnd au apărut primele derapaje, iar Gigi Becali l-a transformat īn copil de suflet, ajungīnd chiar să se certe cu Iordănescu īn legătură cu selecţionarea lui la naţională. După ce a trecut pīrleazul īn Giuleşti, Aliuţă a răspuns creditului de care s-a bucurat cum numai un fotbalist romān ştie s-o facă: convocīnd Steaua la o şedinţă de sex oral şi vrīnd astfel să arate că inima lui a īnceput să pompeze sīnge vişiniu.

    Dincolo de prim-planul infect pe care Naţional TV l-a oferit repetat şi cu īncetinitorul, ca să vedem că nu ne īnşală ochii şi că uzina de obscenităţi Marian Aliuţă produce īn parametri, există doi oameni marcaţi cu siguranţă de patosul lubric al mijlocaşului. Unul este Laura Andreşan, care a constatat probabil cu acest prilej că īntre domnia sa şi Aliuţă există compatibilităţi care ies din sfera genitalului şi intră īn cea a orizontului existenţial. Celălalt este Răzvan Lucescu. Răzvan iubeşte Steaua ca beţivul apa chioară. Memoria păstrează şi azi o scenă din Ghencea īn care fostul portar al Rapidului a fost interceptat la final de Pompiliu Stoica şi a rămas fără steagul alb-vişiniu, rupt pe genunchi ca o surcică. Cu toate acestea, nu cred că Răzvan s-a simţit īn largul lui vineri, cīnd a asistat la evadarea lui Aliuţă din casa bunului-simţ. Din simpatie pentru el, sper că şi-a luat deoparte elevul şi i-a explicat că tehnica individuală nu a putut servi niciodată drept derogare de la măruntele obligaţii pe care le presupune poziţia bipedă. Şi poate că n-ar fi rău să aflăm cum au primit Mirel Rădoi şi Gigi Becali oferta fetidă a rapidistului.
    [FONT=Georgia][I][COLOR=Red]Steaua the best for ever![/COLOR][/I][/FONT]

  2. #2
    sport legend Florentin's Avatar
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Glen Ellyn, IL
    Posts
    461
    Reputatie
    1
    Asta arata inca odata ca de la sublim la ridicol nu este decit un pas. Ce repede a uitat viermele ca a fost idolul galeriei si a multor suporteri stelisti.
    Ramin la parerea ca Aliuta nu se poate plinge de tratamentul la care a fost supus cit a evoluat in Ghencea. Si chiar daca el s-a considerat nedreptatit mi se pare odios ca un fost junior al Stelei sa-si transforme gura in latrina si sa rosteasca mizeriile respective la adresa clubului care l-a crescut.
    Imi pare rau ca l-am pus alaturi de Marcel Raducanu, idolul meu, si imi fac mea culpa, o asemenea otreapa umana nu trebuie sa mai aiba numele asociat in nici un fel cu Steaua.
    Rusine.
    Stelist deci ... invingator.

  3. #3
    sport legend Saber Rider's Avatar
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    S.S.C.
    Posts
    1,356
    Reputatie
    1

    Post ... Continuare la primul post ...

    " Īn 1990 Ion Iliescu a decretat cu cerneală roşie ca manifestanţii din Piaţa Universităţii sīnt "nişte golani". De la Paris a venit imediat o solidarizare īnaltă: Eugen Ionesco s-a autodeclarat golan, girīnd astfel o formă de insurgenţă pe cīt de paşnică, pe atīt de oportună. Paisprezece ani mai tīrziu, golănia se īntoarce īn spaţiul gangurilor po****te de pegra Bucureştiului. Ea defilează īn maşini scumpe, se īmbracă īn haine de firmă şi se stropeşte cu parfum subţire. Ce diferenţă, totuşi. Pe pieptul lui Eugen Ionesco a stat o insignă pe care se citea ironia dispreţuitoare pentru golanii veritabili. Pe pielea lui Marian Aliuţă se răsfaţă un tatuaj, iar de pe buzele lui decolează gratuit injuriile. Īn şcolile de bune maniere din fotbalul bucureştean se predă intensiv tehnologia insultei. Şi tot mai puţini elevi trag chiulul. "
    [SIZE=1][COLOR="Lime"]I don't want to start any blasphemous rumours, but I think that God's got a sick sense of humour and when I die I expect to find Him laughing ...[/COLOR][/SIZE]

  4. #4
    sport legend armin's Avatar
    Join Date
    Jun 2004
    Posts
    806
    Reputatie
    1
    Si-a dat singur arama pe fata. Steaua l-a ajutat de cate ori a avut nevoie, cu toate ca nu s-a achitat prin joc fata de clubul care i-a dat cel mai mare salariu din Romania. Lipsa de respect, caracter infect. Rusine!
    [COLOR=Red][FONT=Comic Sans MS]Steaua [COLOR=Blue]Bucuresti![/COLOR][/FONT][/COLOR]

  5. #5
    sport legend rasheedkpenny's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Location
    Bucuresti(L-V)/Brasov(SD)
    Posts
    3,313
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Mariusmadmax
    Răzvan iubeşte Steaua ca beţivul apa chioară. Memoria păstrează şi azi o scenă din Ghencea īn care fostul portar al Rapidului a fost interceptat la final de Pompiliu Stoica şi a rămas fără steagul alb-vişiniu, rupt pe genunchi ca o surcică.
    Imi aduc si acum aminte de momentul penibil, lipsit de fair-play al lui Stoica... un jucator care nu stie sa piarda, dovada ati vazut-o cu totii!

    Pe de alta parte, e mai bine ca un jucator sa se inteleaga cu suporterii, indiferent de echipa, ca sa se poata concentra asupra meciurilor si sa joace bine, decat sa aiba conflicte! Nu? Uita-te la Danciulescu...

    Oricum nu stiu daca este cel mai potrivit ca suporterii Stelei sa vorbeasca de cinste si onoare atata timp cat cea mai necivilizata galerie, si aici nu ma refer la toti suporterii Stelei... pe cate stadioane au fost rupte scaune fara rost, cāte autocare au fost atacate??? Si galeria Rapid si cea a lui Dinamo, si alte galerii au "uscaturile" lor...
    Last edited by rasheedkpenny; 28th September 2004 at 10:05.

  6. #6
    Banned
    Join Date
    Dec 2003
    Posts
    273
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by rasheedkpenny
    Imi aduc si acum aminte de momentul penibil, lipsit de fair-play al lui Stoica... un jucator care nu stie sa piarda, dovada ati vazut-o cu totii!

    Pe de alta parte, e mai bine ca un jucator sa se inteleaga cu suporterii, indiferent de echipa, ca sa se poata concentra asupra meciurilor si sa joace bine, decat sa aiba conflicte! Nu? Uita-te la Danciulescu...
    Ha, ha, ha! Iti aduci aminte doar ceea ce doresti. In acel meci, care s-a incheiat la egalitate, tuciuriul mic a inceput sa incite suporterii stelisti, unul dintre ei intrand pe teren sa-l lovesca. Ori esti lipsit de memorie, ori ...
    Cat priveste afirmatia ca "e mai bine ca un jucator sa se inteleaga cu suporterii, indiferent de echipa, ca sa se poata concentra asupra meciurilor si sa joace bine, decat sa aiba conflicte! Nu? Uita-te la Danciulescu...", nu mai e nimic de zis. Educatia din Giulesti si-a spus cuvantul.

    Aliuta a ajuns acolo unde merita. La echipa care n-a facut absolut NIMIC pt. fotbalul romanesc in toata istoria ei, dar s-a milogit, mintit si pacalit fotbalul prin conducatorii ei.

  7. #7
    sport legend
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    958
    Reputatie
    1
    Marian Aliuta a fost dat afara de la Steaua in urma unui SMS care stim cu totii ce a urmarit..destabilizarea echipei.in acest context trebuie judecat acest om lipsit de caracter.in echipa lui Piturca erau preferatii lui indiferent de inaltime,efort si caracter.Rapid l-a luat pentru ca nivelul lui Aliuta este exact nivelul Rapidului,Aliuta se contopeste cu modul de viata al Rapidului,ritualurilor obscene,pupatul steagului infam,jocurilor trucate gen Rapid-Gloria Bistrita si cuvintele pot continua,insasi sorgintea sa colorata ne spune ca el se potriveste de cind s-a nascut fotbalist,in tricoul echipei Rapid si asta o spun nu sa jignesc cum au facut-o altii,mai sunt oameni negri dar cu un caracter remarcabil, unul este Ilie Dumitrescu si lista poate fii mai lunga.nu cred ca un om care si-a facut o cariera la un club trebuie obligat sa pupe steagul echipei pe care ulterior carierei de fotbalist o antreneaza doar de dragul suporterilor, de dragul atasamentului fata de un club care nu are nici o legatura cu munca sa de unde cistiga bani si nu iubirea cuiva,asta in cazul lui Dan Petrescu care a cazut in capcana rapidista de prost gust.in cazul lui Aliuta,greseala lui poate fii fatala,azi a prins un meci mare apoi zece rele si s-ar putea nimeni sa nu isi aduca aminte de el la Rapid, toata lumea isi va aminti in schimb ca a injurat Steaua, locul in care a crescut si a devenit fotbalist.

  8. #8
    manager
    Join Date
    Mar 2004
    Posts
    304
    Reputatie
    1
    Dezgustator...asta este cuvantul care-l caracterizeaze cel mai bine pe Aliuta...Ma uitam la Lucescu-junior cum incerca penibil sa-l scuze pe ast mercenar la emisiunea de ieri seara Fanatik... E de inteles...cine se aseamana se aduna ...iar in giulesti sau strans numai si numai baieti de caracter...incepand din conducere si pana pe banca tehnica & in teren...

  9. #9
    sportaholic Vadim's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Location
    Bucuresti
    Posts
    21,240
    Reputatie
    1
    Cred ca a prins boala pe cei de la Steaua in timpul cit a jucat acolo. Poate fi s lipsa de carcacter, dar in definitiv jucatorii sint profesionisti si nu trebuie sa stea legati de echipe. Aliuta nu era jucat la Steaua asa cit ar fi trebuit, iar mutarea la Rapid s-a dovedit una buna pentru el. A schimbat aerul si asta i-a dat mai multa incredere.

  10. #10
    Banned
    Join Date
    Dec 2003
    Posts
    273
    Reputatie
    0
    Chiar daca ar fi as precum spui, Aliuta ar fi trebuit sa se gandeasca ca jigneste cele peste 5 milioane de suporteri stelisti. Dar n-ai ce sa ceri de la un specimen cu un astfel de caracter, tipic echipei si si conducatorilor rapidisti.
    Last edited by IlMILAN; 28th September 2004 at 13:22. Reason: Fara quote la mesajul anterior, citeste regulamentul

  11. #11
    sport legend rasheedkpenny's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Location
    Bucuresti(L-V)/Brasov(SD)
    Posts
    3,313
    Reputatie
    1
    5 milioane? Ma faci sa zambesc... Hai sa nu credem chiar tot ce scrie mass-media media romaneasca! Ok?

    Nu stiu de ce-i bagati pe rapidisti in treaba asta! Nimeni nu cred ca l-a obligat pe Aliuta sa strige ceva impotriva Stelei... daca a strigat inseamna ca asa simte el! Oricum in momentul cand pleci de la o echipa la alta, in Bucuresti, trebuie sa te adaptezi, cat mai repede. Se pare ca unii inca n-au inteles asta!

  12. 28th September 2004, 13:59

  13. #12
    sport legend rasheedkpenny's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Location
    Bucuresti(L-V)/Brasov(SD)
    Posts
    3,313
    Reputatie
    1
    Poate l-a injurat pe MM Stoica! Nu cred ca sunteti asa de atasati de MM... nu?

    Cu privire la poll-ul propus de voi: cand faci un astfel de pol incearca sa acoperi cat mai mult toate variantele de raspuns pe care cineva le-ar putea da, ok? Sau cel putin pastreaza liniile mari...

    Just a thought...
    Last edited by rasheedkpenny; 28th September 2004 at 14:07.

  14. #13
    sport legend
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    958
    Reputatie
    1
    lasind la o parte motivele sau persoanele carora le-au fost adresate obscenitatile, Aliuta este lipsit de educatie.el a fost in stare sa-si bata joc si de familia lui in scandalul sexual filmat cu vedeta play-boy Laura Andresan, dar in cazul fostului sau club de unde lua cel mai mare salariu din divizia A ! sigur a avut probleme la muschii abdominali dar numai in teren caci in patul Laurei Andresan folosea alti muschi!!!indiferent ce motive avea impotriva Stelei, daca avea respect de sine nu facea asta.

  15. #14
    Banned
    Join Date
    Dec 2003
    Posts
    273
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by rasheedkpenny
    5 milioane? Ma faci sa zambesc... Hai sa nu credem chiar tot ce scrie mass-media media romaneasca! Ok?
    Dar Gallup-ul, cel mai mare institut de sondare a opinei publice din lume, il crezi???? Ei au facut acel sondaj publicat atat in Gazeta Sporturilor, cat si in Prosport, unde Steaua apare cu acel numar impresionant de suporteri.

  16. #15
    sport legend armin's Avatar
    Join Date
    Jun 2004
    Posts
    806
    Reputatie
    1
    Se vede ca Aliuta e foarte silitor in banca la scoala Giulesti. Deja da roade.

    Il Muce pute de cand era tinerel, cand fiind portar la Sportu', a reusit ca prin minune un egal cu Steaua, pe care s-a grabit sa- dedice tuturor antistelistilor din Romania. Asta e imaginea mea despre el, si nu mi-o poate schimba nimeni. E antisteaua pentru ca e samanta din taica-sau, care a suferit multe pana in 90, din cauza succeselor Stelei.
    [COLOR=Red][FONT=Comic Sans MS]Steaua [COLOR=Blue]Bucuresti![/COLOR][/FONT][/COLOR]

  17. #16
    junior vladONE's Avatar
    Join Date
    May 2004
    Location
    Bucuresti
    Posts
    86
    Reputatie
    1
    Aliuta ar trebui mai intai sa invete sa scrie si sa citeasca....
    Ceea ce trebuie sa se intample, se va intampla - STEAUA CAMPIOANA!

  18. #17
    sport legend rasheedkpenny's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Location
    Bucuresti(L-V)/Brasov(SD)
    Posts
    3,313
    Reputatie
    1
    Sondajul Gallup a fost facut pe un esantion de 1025 de persoane! Zic ei reprezentativ!

    Vrei sa-ti mai si calculez? Oricum nu ies 5 milioane... Si nu as vrea sa intru in alte polemici cu tine! Ok? Apoi mai este diferenta intre a prefera o echipa si a fi fanul unei echipe!
    Poli Timisoara are foarte mulri suporteri in tara, si nu apar in sondaj! Spune-mi de ce? Se aduna la meciuri 40 de mii de oameni! Sa nu-mi zici ca astia sunt toti fanii echipei!

    sursa graficelor: Gallup

    later edit: revenind la Aliuta - daca joaca bine e in interesul tuturor, nu doar al Rapidului...
    Attached Images Attached Images
    Last edited by rasheedkpenny; 28th September 2004 at 14:52.

  19. #18
    sport legend Saber Rider's Avatar
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    S.S.C.
    Posts
    1,356
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by rasheedkpenny
    Pe de alta parte, e mai bine ca un jucator sa se inteleaga cu suporterii, indiferent de echipa, ca sa se poata concentra asupra meciurilor si sa joace bine, decat sa aiba conflicte! Nu? Uita-te la Danciulescu...
    ... Si injurand pe Steaua la modul cel mai josnic inseamna ca s-a pus bine cu galeria rapidista, care atata astepta, nu ? O vorba de "dulce" catre fosta echipa este intotdeauna super bine primita de galeria giulesteana, inseamna ca respectivul jucator este deja in topul preferintelor, "cel mai iubit dintre pamanteni" !!!



    Oricum nu stiu daca este cel mai potrivit ca suporterii Stelei sa vorbeasca de cinste si onoare atata timp cat cea mai necivilizata galerie, si aici nu ma refer la toti suporterii Stelei... pe cate stadioane au fost rupte scaune fara rost, cāte autocare au fost atacate??? Si galeria Rapid si cea a lui Dinamo, si alte galerii au "uscaturile" lor...
    N-are nici o legatura cu faptul ca Aliuta a injurat Steaua, in intregul ei, nu cum vrei tu sa insinuezi, doar pe MM sau mai stiu eu cine, ci pe toti, la gramada, club plus suporteri ( au fost super clare cele doua cuvinte pronuntate ), cu galeria Rapidului sau cu presupusa lui punere "bine" cu aceasta.
    Aceasta injuratura la adresa a tot ce inseamna Steaua si stelisti a fost doar o rabufnire interioara, nu s-a mai controlat ca la conferintele de presa cand se vede in fata ziaristilor cu mii de microfoane si camere video.
    Tocmai in aceste momente se vede adevarata fata a caracterului unui om, in momentele in care nu se controleaza fatis pentru a parea ceea ce nu este.

    Ceea ce a facut Aliuta la adresa stelistilor poate fi comparat cu gestul poate la fel de frumos al lui Danciulescu dupa golul marcat la Belgrad. Poate stiti voi mai bine cui i-a fost adresat, ca la Aliuta ati gresit flagrant, nu a fost adresat galeriei, pentru ca aceste doua cuvinte sunt FOARTE CLARE si nu pot fi "manevrate" cu usurinta.


    Quote Originally Posted by rasheedkpenny
    Sondajul Gallup a fost facut pe un esantion de 1025 de persoane! Zic ei reprezentativ!

    Vrei sa-ti mai si calculez? Oricum nu ies 5 milioane... Si nu as vrea sa intru in alte polemici cu tine! Ok? Apoi mai este diferenta intre a prefera o echipa si a fi fanul unei echipe!
    Poli Timisoara are foarte mulri suporteri in tara, si nu apar in sondaj! Spune-mi de ce? Se aduna la meciuri 40 de mii de oameni! Sa nu-mi zici ca astia sunt toti fanii echipei!
    Vezi nu confunda suporterii unei echipe care vin la stadion (in mare parte "Galeria") cu cei, mult-mult mai multi, care NU vin la stadion, din diverse motive care chiar nu are rost sa le expun, le stii foarte bine.
    Si oricum, din sondajul asta reiese clar ca aproape jumatate din suporteri sunt ai Stelei. Deci, apropo de cifra aia de 5 milioane, ramane de vazut cati suporteri exista printre romanii din tara si nu numai.

    Quote Originally Posted by Vadim
    Cred ca a prins boala pe cei de la Steaua in timpul cit a jucat acolo. Poate fi s lipsa de carcacter, dar in definitiv jucatorii sint profesionisti si nu trebuie sa stea legati de echipe. Aliuta nu era jucat la Steaua asa cit ar fi trebuit, iar mutarea la Rapid s-a dovedit una buna pentru el. A schimbat aerul si asta i-a dat mai multa incredere.
    Si dupa tine inseamna ca asta ("boala") inseamna ca-i da dreptul moral la o asemenea manifestare ?
    O intrebare atunci pentru tine: daca un user OLS ar fi scris acelasi lucru pe forum la adresa unui club sau al suporterilor lui, ar fi luat ban sau nu ?!?
    [SIZE=1][COLOR="Lime"]I don't want to start any blasphemous rumours, but I think that God's got a sick sense of humour and when I die I expect to find Him laughing ...[/COLOR][/SIZE]

  20. #19
    Mughal Bancaru's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Bucuresti
    Posts
    14,681
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by suporterita
    vedeta play-boy Laura Andresan, dar in cazul fostului sau club de unde lua cel mai mare salariu din divizia A ! sigur a avut probleme la muschii abdominali dar numai in teren caci in patul Laurei Andresan folosea alti muschi!!!indiferent ce motive avea impotriva Stelei, daca avea respect de sine nu facea asta.
    Suporterito! Alo! Infecta aia nu cred ca a fost in playboy. A aparut si ea intr-o revista dar nu chiar asa. Mai porcoasa si pe mai putini bani. Si ai grija ce spui despre ea ca e ziarista si poate te trezesti si tu cu ceva poze publicate pe aici cu cine stie ce apucaturi.
    Ce importanta are ca ala si-a folosit muschii penisului (aveti grija sa nu ma cenzurati ca e in dictionar; in plus toate posturile de stiri au folosit cuvantul in celebrul caz Ciomu) cu faptul ca a injurat pe Steaua. Aici e vorba de caracterul lui de tigan borat si de educatia pe care multi fosbalisti o au (adica nu o au). Ce, Contra nu a inscris si el la vaca aia? Nu a mai zis nimeni nimic, ca pe el nu-l baga nimeni in seama. La cine sa dea si el m*#@e? Lui Ferguson? Sau poate lui Wenger...
    Altii ar fi facut la fel. Toti fac la fel. Adica nu chiar toti. Stelea de exemplu nu face asa. Ori ne arata guru la toti, ca la meciul nationalei cu ... Paraguay parca (nu mai stiu) sau degetul ala ori nu se baga in chestii de genul asta.
    Auziti, dar ce a facut Aliuta?
    Last edited by Bancaru; 28th September 2004 at 17:06.

  21. #20
    sport legend rasheedkpenny's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Location
    Bucuresti(L-V)/Brasov(SD)
    Posts
    3,313
    Reputatie
    1
    Vai dl. profesor Saber Rider, dar cu ce drept va luati asa de noi? Fiecare are convingerile sale, dar asta nu inseamna ca toata lume trebuie sa fie de acord cu ele. Aliuta stie cal mai bine de ce a strigat respectivele cuvinte, la fel si Danciulescu.
    Ei stiu cel mai bine, oricum multi nu inteleg ce se intampla cu adevarat pe un teren, fie el de fotbal, baschet, handbal, sau orice alt joc de echipa, si nu numai. Trairea este foarte mare, si ceea ce unei persoane implicate in mod direct i se pare normal, unui privitor i se poate parea deplasat!

    Oricum eu zic ca se face prea mare tevatura din cauza asta, eu nu-l apar pe Aliuta, dar de vreme ce nu mai e la voi in echipa de ce va mai priveste??? Bucurati-va ca are Rapidul un jucator "lipsit de caracter", poate o sa va ajute in viitor lucrul asta!

    Fotbalul se mondializeaza, nu se mai tine cont ca jucatorul X s-a format la un club, dar pleaca la adversarii de-o viata. Asta e fotbalul in prezent! Live wit' it!

    Revenind la jucatori: Danciulescu a fost aplaudat in Giulesti la meciul cu Germania, la fel si Plesan... este vorba de respect pe care unii suporteri nu-l au, fie ei rapidisti, stelisti, dinamovisti! Hai sa recunoastem ca asta e problema care ne doare!

  22. #21
    sport legend Saber Rider's Avatar
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    S.S.C.
    Posts
    1,356
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by rasheedkpenny
    Ei stiu cel mai bine, oricum multi nu inteleg ce se intampla cu adevarat pe un teren, fie el de fotbal, baschet, handbal, sau orice alt joc de echipa, si nu numai. Trairea este foarte mare, si ceea ce unei persoane implicate in mod direct i se pare normal, unui privitor i se poate parea deplasat! <1>

    Oricum eu zic ca se face prea mare tevatura din cauza asta <2>, eu nu-l apar pe Aliuta, dar de vreme ce nu mai e la voi in echipa de ce va mai priveste??? <3> Bucurati-va ca are Rapidul un jucator "lipsit de caracter", poate o sa va ajute in viitor lucrul asta!

    Fotbalul se mondializeaza, nu se mai tine cont ca jucatorul X s-a format la un club, dar pleaca la adversarii de-o viata. <4> Asta e fotbalul in prezent! Live wit' it!
    1. Eu nu cred ca unui alt jucator (cate exemple vrei ?!?) i se pare normal (ca doar e "implicat direct") sa injure un club intreg cu tot cu suporterii lui !!! Parerea mea.
    Ciudat ca asta e parerea ta. Ma rog ... treaba ta.

    2. Nu se face "prea mare tevatura", ci este un simplu thread pe un forum public din Romania. Nu mi se pare iesit din comun.

    3. Ne priveste pe noi, stelistii, pentru ca a injurat "STEAUA", nu conteaza ca e la Electromagnetica sau Juventus Colentina sau ca provine de la Steaua. Ce-o fi asa greu de inteles ?!?

    4. In primul rand nu are nici o legatura cu aceasta injuratura in discutie. In al doilea rand, acest lucru (mutarea de la o echipa la alta din diverse motive) nu cred ca-i da dreptul moral sa injure echipa de la care a plecat sau o alta echipa, nu conteaza numele. Asta tine de educatia fiecaruia, de "cei 7 ani de acasa".
    Last edited by Saber Rider; 28th September 2004 at 15:44.
    [SIZE=1][COLOR="Lime"]I don't want to start any blasphemous rumours, but I think that God's got a sick sense of humour and when I die I expect to find Him laughing ...[/COLOR][/SIZE]

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •