Page 13 of 83 FirstFirst ... 311121314152363 ... LastLast
Results 253 to 273 of 1738

Thread: catre valea plangerii

  1. #253
    Moderator Leo's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Timisoara
    Posts
    59,656
    Reputatie
    0
    Bumbescule, faptul ca jignesti aproape toti dinamovistii de pe acest forum nu te face mai placut in ochii altora. In plus, de ce crezi ca ai dreptate cand afirmi ce afirmi ?

  2. #254
    sport legend Bumbescu's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    Bucharest
    Posts
    14,686
    Reputatie
    0
    Leo, ti-as raspunde, dar mi-e frica ca ma acuza luckianno ca incerc sa agat pipite.....

    Vorbind serios, nu crezi totusi ca multi dintre voi aveti o mare problema?
    Tie personaje gen lexus, cinebelu, luckyanno, rossi, kidon, vladut, ti se par normale?
    Tu crezi ca damblageala asta cu "am venit pe forum ca sa sustin "dinamo" e normala?

    Spune-mi te rog, ce parere ai despre textul asta scris de luckyanno cu bale la gura si cu degetele inclestate pe tastatura?

    "nu conteaza unde,nu conteaza cum noi vom sustine clubul,istoria,blazonul, culorile si tot ce are legatura cu FC DINAMO 1948 Bucuresti! Vom fi alaturi de Dinamo pana vom muri urmand exemplul UNICULUI CAPITAN - CATALIN HALDAN "Caine Pana La Moarte Si Dincolo De Ea!"...
    Pentru cei care sunt si simt ca mine am un singur sfat tineti capul sus si nu uitati niciodata de satisfactiile pe care vi le-a adus DINAMO!!! "

    Daca tu crezi ca eu am intrat aici sa socializez, asa cum faci tu, daca tu crezi ca eu am intrat aici sa dezvolt relatii de prietenie, asa cum faci tu, daca tu crezi ca am intrat aici sa agat pipite, asa cum incerci tu, atunci trebuie sa iti spun ca au trecut degeaba anii peste tine, ai ramas tot un copac, imbecilule. Eu am intrat aici sa imi sustin echipa favorita pe un forum sportiv, nu sa incerc sa arat cat de interesant, cat de cool sunt eu.

    Deci, ce parere ai?
    Last edited by Bumbescu; 19th July 2009 at 14:31.
    o să fie mereu bani și curve și bețivi,
    până-n ultima clipă,
    pân-o să cadă și ultima bombă

  3. #255
    . vlad1607's Avatar
    Join Date
    Aug 2004
    Posts
    17,550
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by leodacin View Post
    Bumbescule, faptul ca jignesti aproape toti dinamovistii de pe acest forum nu te face mai placut in ochii altora. In plus, de ce crezi ca ai dreptate cand afirmi ce afirmi ?
    crezi ca pt el conteaza dc are dreptate ? important e sa dea drumul la conducta cu noroi...nu degeaba a zis polaru stiti voi ce despre el si duba....

  4. #256
    Moderator Leo's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Timisoara
    Posts
    59,656
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Bumbescu View Post
    Leo, ti-as raspunde, dar mi-e frica ca ma acuza luckianno ca incerc sa agat pipite.....

    Vorbind serios, nu crezi totusi ca multi dintre voi aveti o mare problema?
    Tie personaje gen lexus, cinebelu, luckyanno, rossi, kidon, vladut, ti se par normale?
    In mare parte nu este vina lor. Se fac unele nedreptati pe forum, sanctiunile nu se acorda cu aceeasi masura pt toti userii. Ei sunt mai incapatanati si vor sa inteleaga de ce asta. Este si vina noastra ca nu explicam mai des aceste lucruri.

  5. #257
    Moderator Leo's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Timisoara
    Posts
    59,656
    Reputatie
    0
    Cu primul citat sunt perfect de acord. Suntem dinamovisti si ne sustinem echipa din tot sufletul, nu degeaba suntem CAINI PANA LA MOARTE SI DINCOLO DE EA .
    In al doilea este un pic de rautate. Nimeni nu scrie pe acest forum pt a agata pe cineva. FAptul ca respecti femeile este un lucru bun, care ar trebui sa primeze la fiecare user , indiferent cu ce echipa tine. Asta tine de cei 7 ani de acasa.

  6. #258
    sport legend Bumbescu's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    Bucharest
    Posts
    14,686
    Reputatie
    0
    Se poate spune ca nu e vina lor si ca e vina geneticii, dar eu cred ca oricum e prea multa nebunie in toata povestea asta....
    Orice om normal stie f bine ce inseamna acel "ei sunt mai incapatanati"......
    Evident ca scrisul pe un forum e tot o forma(destul de stupida si de cronofaga totusi) de socializare, normal ca incerci sa comunici cu persoanele cu care-ti face placere sa o faci...personal nu pot concepe tacaneala asta, dementa asta cu "noi dinamovistii", fixismul asta infernal....
    Si daca tot te erijezi (sau esti) intr-un lider printre ei aici, incearca totusi sa le mai "desclestezi" falcile cand scriu aici, astia cred ca au rictusuri pe fata cand scriu....
    Last edited by Bumbescu; 19th July 2009 at 14:49.
    o să fie mereu bani și curve și bețivi,
    până-n ultima clipă,
    pân-o să cadă și ultima bombă

  7. #259
    . vlad1607's Avatar
    Join Date
    Aug 2004
    Posts
    17,550
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Bumbescu View Post
    "nu conteaza unde,nu conteaza cum noi vom sustine clubul,istoria,blazonul, culorile si tot ce are legatura cu FC DINAMO 1948 Bucuresti! Vom fi alaturi de Dinamo pana vom muri urmand exemplul UNICULUI CAPITAN - CATALIN HALDAN "Caine Pana La Moarte Si Dincolo De Ea!"...
    Pentru cei care sunt si simt ca mine am un singur sfat tineti capul sus si nu uitati niciodata de satisfactiile pe care vi le-a adus DINAMO!!! "



    Deci, ce parere ai?

    Deci , e f corecta afirmatia.....nu tre sa intelegi sau sa fii de acord cu nou stimabile....

  8. #260
    . vlad1607's Avatar
    Join Date
    Aug 2004
    Posts
    17,550
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Bumbescu View Post
    Se poate spune ca nu e vina lor si e vina geneticii, dar eu cred ca oricum e prea multa nebunie in toata povestea asta....
    Orice om normal stie f bine ce inseamna acel "ei sunt mai incapatanati"......
    asa pot si eu pot sa zic ca si in cazul tau e vina geneticii....ca ai tai cromozomi sunt praf...asta ca sa nu zic mai multe...da prefer sa nu o fac in speranta ca totusi in viata de zi cu zi esti un tip ok....mai lasa-ne un pic in pace ca nu esti cu nimic mai bun....
    si da...suntem mai incapatanati...aparam Dinamo mai ....efervescent....dar si tu stii prea bine ca am recunoscut anumite momente nasoale din viata lui Dinamo...pe cand voi inca postati in virgine....ma rog...mai las-o balta ca esti pseudo superior.

  9. #261
    Moderator Leo's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Timisoara
    Posts
    59,656
    Reputatie
    0
    Fixismul asta infernal exista si la suporterii stelisti. Mai nou si la banateni. Vesnic vor exista pareri diferite, nu putem fi toti de acord , dar ideea este sa nu ne jignim. Putem ironiza, putem glumi. Oricine intelege o gluma buna. Esti de acord cu mine, Bumbescu ?

  10. #262
    sport legend Bumbescu's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    Bucharest
    Posts
    14,686
    Reputatie
    0
    Partial, printre stelisti numai polaru e ca astia si oricum, parca s-a mai dat pe brazda....restul mai pot dialoga intre ei(vezi stelistii cu rapidistii). Ai vostri insa(cei de mai sus) sunt infernali....
    Ce glume, care glume, "oamenii" astia, ti-am mai spus, scriu cu falcile-nclestate.....arata-mi o singura gluma facuta de rossi sau luckyanno asta, in afara de referiri la "becali, oi, cioban"...

    Uite aici un nou post de-al astuia:

    Tu vorbesti ma???? TU, care ai o varsta si totusi o arzi pe aici jenant? Scrisul pe un forum e un fel de socializare, dar ar trebui sa realizezi, idiotule, ca este vorba despre o socializare virtuala si ca viata reala este in alta parte. Prietenii sunt cei de acasa, familia este cea din realitate, in cazul tau viata reala s-a mutat pe forum, ai gasit aici alinare pentru toate suferintele tale. Prietenii pe care ti-i faci tu aici sunt imaginari, ar trebui sa incerci sa-ti faci prieteni in viata de zi cu zi. Dar, din moment ce in viata de zi cu zi ai fost incapabil sa te evidentiezi, sa te detasezi de multime, din moment ce in realitate esti un neica`nimeni, ti-ai ales un forum sportiv in care sa incerci sa fii cineva si spre norocul tau, ai gasit cativa cretini care sa iti tina isonul. Acum, nu mai esti un nimeni, in sinea ta esti cineva, esti Bumbescu de pe OLS. De fapt, in realitate, ai ramas acelasi ratat cu false impresii de superioritate. Si spre ghinionul tau, esti prea batran si prea prost ca sa mai poti schimba ceva.

    Asta stie(in general nebunii stiu, sunt f siguri) cati ani am eu(desi nu am declarat), daca sunt sau nu un ratat in realitate(niciodata nu o sa ma apuc sa vorbesc despre realizarile sau nerealizarile mele pe un forum), faptul ca mi-am ales un forum sportiv ca sa fiu cineva(dar cine sunt? numai in viziunea lui bolnava sunt "cineva", pt ca "omul" a facut o obsesie si i se pare ca as fi 'cineva"), ca in felul asta ma detasez de multime(cum?).
    Oare unde am sustinut eu ca nu e vorba despre o socializare virtuala? Oare de ce s-a mutat viata mea pe un forum, pt ca doua zile scriu mai mult si alte cinci deloc?
    Si chiar daca as scrie mai mult, e jenant sa scrii pe un forum? Si daca e jenant, oare e jenant sa scrii non stop, zi de zi, despre "caine pana la moarte si dincolo de ea", sau sa mai scrii si despre filme, muzica, carti, sau sa mai glumesti cu diversi amici virtuali?
    Sunt aproape convins ca asta imi pune mie in carca exact toate frustarile lui, toate neimplinirile lui....
    Oricum, asa o furie oarba fata de cineva ce te desconsidera si nu te baga in seama, mai rar.....

    "Daca ai avea o viata reala implinita, daca in viata reala ceilalti te-ar privi altfel decat privesc un gunoi, cu siguranta nu ai mai intra pe aici incercand sa pozezi in ceea ce nu esti."

    Deci, intri pe forum, automat esti un gunoi si ai o viata reala neimplinita.....

    Concluzia: forumul acesta e creat pt psihopati monomani, care nu socializeaza, care nu au amici virtuali si care isi varsa zi de zi aceleasi obsesii referitoare la marea si unica lor dragoste, echipa de fotbal; daca nu esti asa, esti un ratat.punct.aleluia.....aaa, si care au o viata reala implinita
    Last edited by Bumbescu; 19th July 2009 at 15:29.
    o să fie mereu bani și curve și bețivi,
    până-n ultima clipă,
    pân-o să cadă și ultima bombă

  11. #263
    Team OLS Adi Da Samraj's Avatar
    Join Date
    Feb 2007
    Posts
    3,729
    Reputatie
    1
    Topicul asta se numeste " catre valea plangerii " sau discutii intre stelisti si dinamovisti ?
    Rezonez la vibratiile ezoterice ale gintei patriarhale exhaustive... habitand in dihotomia elucubranta a viziunilor dialecticii metafizicului imbecilizant...

    Stand pe marginea imaginara a sferei elipsoidale generata de vibratiile epileptice ale atomului universului, ma intreb: Ce am de haleala ?

    ex-Toraxa

  12. #264
    sport legend Bumbescu's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    Bucharest
    Posts
    14,686
    Reputatie
    0
    Eu l-as numi obscurantism vs deschidere sau talibanism vs democratie

    Ia uite ce mai zice amicul nostru:

    Nu ma, coclitule, forumul sportiv este locul in care intri sa arati prin texte gretoase, pline de obscuritati, vasta ta cultura si bogatul bagaj de cunostinte, texte obosite, ieftine, care prind la alti imbecili ca tine. VAX! Normal ca fiecare intra aici sa isi sustina favoritul, sau echipa favorita, sau favoritii din diferite arii ale sportului, imbecilule. Tu esti un ratat pentru ca te porti ca unul, atata tot. Si pentru ca, asa cum spuneam, ai format aici Gruppo Geriatria, in loc sa-ti vezi de batranetile tale senile in parc, linistit, cu Libertatea in mana.

    Deci, ceva de genul: ceea ce eu nu inteleg e gretos, obscur si ieftin......iar aia care inteleg sunt imbecili....
    Stau si ma intreb cum poate unul care nu are in cap decat "dinamo si caine pana la moarte" sa traga concluzii referitoare la cunostinte?
    Nu ar trebui sa ma mir din moment ce s-a certat cu toata lumea si l-a acuzat cam de aceleasi chestii pana si pe Tyler(care chiar este un intelectual, in orice viata , reala, ireala, virtuala sau de apoi)....cred ca nebunul ar putea acuza pe oricine.....

    De baza insa pt tinerii(probabil pt nebun tanar esti pana pe la 25 de ani, intre 25 si 30 esti matur, pe urma insa te-ai senilizat si te duci in parc) utilizatori ai acestui forum, un veritabil sfat estetic: daca nu vreti sa aratati ca niste ratati cand intrati pe forum, nu va lansati in constructii frazeologice prea pompoase, scrieti scurt si la obiect( echipa de fotbal, mizerii, huo, te-a fatat ****** prost)), nu discutati despre altceva sub nici o forma si fiti fanatici(caine pana la moarte si dincolo de ea, asa cum a zis capitanul)
    Last edited by Bumbescu; 19th July 2009 at 15:54.
    o să fie mereu bani și curve și bețivi,
    până-n ultima clipă,
    pân-o să cadă și ultima bombă

  13. #265
    jiulist
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    Petrosani
    Posts
    7,622
    Reputatie
    1
    bumbescu crezi ca daca tu continui aici balacareala,rezolvi ceva?

  14. #266
    the untouchable newcool's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Arad-Perla Vestului
    Posts
    8,625
    Reputatie
    1
    am terminat prima punga cu popcorn.Stati nitel....
    Facem slalom printre cretini,zi de zi,
    Intr-o lume mica si murdara,asa cum o stii,
    Prostii par conceputi pe cale artificiala
    Ca sunt multi ai dracu,si n-au nici o boala!

  15. #267
    sport legend Ulysses's Avatar
    Join Date
    Feb 2005
    Posts
    10,413
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by vlad1607 View Post
    asa pot si eu pot sa zic ca si in cazul tau e vina geneticii....ca ai tai cromozomi sunt praf...asta ca sa nu zic mai multe...da prefer sa nu o fac in speranta ca totusi in viata de zi cu zi esti un tip ok....mai lasa-ne un pic in pace ca nu esti cu nimic mai bun....
    si da...suntem mai incapatanati...aparam Dinamo mai ....efervescent....dar si tu stii prea bine ca am recunoscut anumite momente nasoale din viata lui Dinamo...pe cand voi inca postati in virgine....ma rog...mai las-o balta ca esti pseudo superior.
    deci asta va macina pe voi ma>?exact ca si lexus cu vesnicul sau "complex de inferioritate" strigat pe toate threadurile in toate mesajele oricarui necunoscut
    vladutz, nu trebuie sa fii profesor universitar ca sa-ti dai seama cu cine ai de-a face . ajung cateva dialoguri sau cateva mesaje pentru edificare. cand faceti dezacorduri grave aproape la fiecare postare iar ideile voastre sunt fixe si putine, pentru exprimarea lor va ajungandu-va cele cateva zeci de cuvinte care alcatuiesc vocabularul vostru, e clar unde va situati: ori ati luat bacul dupa a 4-a incercare ori aveti o slujba care nu cere scoala, exemplu fiind un mucalit care-si face veacul prin port pe la Poarta 6.:ras-plans::ras-plans::ras-plans:
    Putem dialoga despre fotbal si fara jigniri, (ma rog , noi va spunem cine sunteti dupa mesajele voastre, voi stuchiti ca turbatii aberatii despre viata noastra reala ) insa voi, cei patru aparatori efervescenti intrati pe ols numai pentru scandal, la orice ironie despre dinamo dati drumul la mostenirile pe care le-ati primit in cei sapte ani de-acasa
    [QUOTE=Marius;3682151]
    Acum sa nu va sfiiti sa ziceti de toti si toate. Cu un limbaj decent, desi ei[COLOR="Red"][SIZE="6"] nul [/SIZE][/COLOR]merita.[/QUOTE]

  16. #268
    sport legend Bumbescu's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    Bucharest
    Posts
    14,686
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by rhadoo View Post
    bumbescu crezi ca daca tu continui aici balacareala,rezolvi ceva?
    Nu, de asta renunt.....
    o să fie mereu bani și curve și bețivi,
    până-n ultima clipă,
    pân-o să cadă și ultima bombă

  17. #269
    jiulist
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    Petrosani
    Posts
    7,622
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Bumbescu View Post
    Nu, de asta renunt.....
    inteleapta decizie!
    multumesc!

  18. #270
    the untouchable newcool's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Arad-Perla Vestului
    Posts
    8,625
    Reputatie
    1
    gata am deschis a 2-a punga.Continuati va rog.
    Facem slalom printre cretini,zi de zi,
    Intr-o lume mica si murdara,asa cum o stii,
    Prostii par conceputi pe cale artificiala
    Ca sunt multi ai dracu,si n-au nici o boala!

  19. #271
    the untouchable newcool's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Arad-Perla Vestului
    Posts
    8,625
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by rhadoo View Post
    inteleapta decizie!
    multumesc!
    hai mah rhadoo,te-ai bagat tu si-ai stricat frumusetea de "dialog"
    Facem slalom printre cretini,zi de zi,
    Intr-o lume mica si murdara,asa cum o stii,
    Prostii par conceputi pe cale artificiala
    Ca sunt multi ai dracu,si n-au nici o boala!

  20. #272
    visurat Novac's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    13,053
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by leodacin View Post
    Fixismul asta infernal exista si la suporterii stelisti. Mai nou si la banateni. Vesnic vor exista pareri diferite, nu putem fi toti de acord , dar ideea este sa nu ne jignim. Putem ironiza, putem glumi. Oricine intelege o gluma buna. Esti de acord cu mine, Bumbescu ?
    Cat timp trebuie sa mai treaca pana sa intervina un mod. pentru a-i curma astuia suferinta? omu' chiar se zbate pentru un ban mai lung (eventual pe IP) dar nu stie cum sa se exprime... desi banat el continua sa faca singurul lucru pe care-l stie face: poceste nume, scuipa ocari si jigneste incontinuu fara ca vreunul dintre voi sa faca nimic

    Quote Originally Posted by leodacin View Post
    Puteti face care fronturi comune vreti.................daca aveti un limbaj de mahala. In primul rand respectati voi regulamentul acestui forum si apoi aratati cu degetul spre altii.
    Eu una m-am saturat de tot razboiul asta si am de gand sa respect la sange regulamentul, indiferent de numele userului.
    Daca nu faci nimic in directia asta nu's decat vorbe in vant

    Si individul continua netulburat: http://onlinesport.ro/forum/showthre...73#post2678973
    Last edited by Novac; 19th July 2009 at 16:10.

    Jessica Ellen Cornish brilliant performance https://www.youtube.com/watch?v=FaBAFRMwSgE

  21. #273
    Banned
    Join Date
    May 2009
    Location
    w/o cocalaro-manelisti.
    Posts
    4,274
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by leodacin View Post
    Bumbescule, faptul ca jignesti aproape toti dinamovistii de pe acest forum nu te face mai placut in ochii altora. In plus, de ce crezi ca ai dreptate cand afirmi ce afirmi ?
    Pentru ca "mereu superiorii" din faimoasa categorie "capra (sau oaia, dupa caz) raioasa si cu coada sus" sunt toti clonati dupa acelasi pricipiu sanatos: "prostul daca nu-i fudul, nu e prost/(mereu superior) destul"


    Quote Originally Posted by bumbescu
    Tie personaje gen lexus, cinebelu, luckyanno, rossi, kidon, vladut, ti se par normale?
    Depinde din punctul cui de vedere...daca e sa cerem parerea "normalilor", cei de pe lista V.I.P. de la Balaceanca: novac, hingheru, jaden gil, ulysses, duba, bumbescu, etc...atunci, s-ar putea crede ca toata lumea e bolnava si numai ei sanatosi

    Voua vi se potriveste: "Beauty (insanity) is in the eye of the beholder"

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •