Page 1 of 6 123 ... LastLast
Results 1 to 21 of 113

Thread: Baschet Masculin: Sezonul oficial 2008-2009

  1. #1
    SETI MT's Avatar
    Join Date
    Apr 2005
    Location
    Cluj
    Posts
    1,381
    Reputatie
    1

    Baschet Masculin: Sezonul oficial 2008-2009

    Miercuri incepe sezonul oficial, prin disputarea partidelor din primul tur al Cupei Romaniei. Fiind primele confruntari e greu de estimat potetialul real al echipelor...totusi:

    ELBA Timisoara - Dinamo Bucuresti
    Judecand dupa turneul din China si amicalele lui Dinamo, +20 gazdele nu ar fi o surpriza.

    BCMUS Arges Pitesti - CS Rapid Bucuresti
    Normal din nou o diferenta mare pentru gazde: + 15

    BC Mures Tg. Mures - GAZ METAN Medias
    Meci deschis si echilibrat zic eu, +5 Medias.

    SCM "U" Craiova - BC Targoviste
    2

    Sta - CS Otopeni
    Nu cred ca echipa "sta" poate produce surpriza , eventual o surpriza ar fi sa-si faca seppuku cineva din Federatie care permite aceeasi (vesnica) batjocura la adresa competitiilor interne, cu echipe care se retrag, dispar, etc dupa ce si-au anuntat participarea.
    O garantie financiara la inscriere ar fi o idee?

    CSU Atlassib Sibiu - Energia Rovinari
    Bataie! ia Energia. (la figurat) +10

    CSU Municipal Cuadripol Brasov - CSM Oradea
    +20 daca isi pune mintea Brasovul. Dar tineretul oradean are o sansa enorma de a se afirma in competitia adultilor.

    CSU Ploiesti - U Mobitelco Cluj Napoca
    No comment aici, decat ca este foarte greu pe terenul (merituoasei ) detinatoare a titlului si cupei.

  2. #2
    sport legend cristane's Avatar
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    Toronto, ON
    Posts
    3,033
    Reputatie
    1
    Meciurile lui Dinamo si Brasov nu au cum sa se joace miercuri, echipele avind programate meci in Liga Balcanica. Nu inteleg cum de Asesoft joaca cu Cluj in primul tur al cupei. Nu mi se pare normal, but anyway. Who am I to decide.

  3. #3
    republican
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    Ploiesti
    Posts
    4,332
    Reputatie
    1
    Asesoft - Cluj 99-93(tur) - cupa

    un meci controlat de campioni, mai putin in sfertul 4... oricum, calificarea se joaca in meciul retur.
    [b][color="navy"]Good Girls Go to Heaven!
    Bad Girls Go... Everywhere![/color][/b]

  4. #4
    manager
    Join Date
    Dec 2006
    Location
    Cluj
    Posts
    258
    Reputatie
    1
    mai gabriel, incepi sa intelegi baschet, nu e rau
    U!

  5. #5
    republican
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    Ploiesti
    Posts
    4,332
    Reputatie
    1
    Asesoft - Cluj 99-93(tur) - cupa, in cateva imagini...

    intrarea in scena a campionilor
    http://img79.imageshack.us/img79/159/dsc00357ql3.jpg

    intonarea imnului national
    http://img79.imageshack.us/img79/2751/dsc00359lt1.jpg

    in timpul meciului
    http://img79.imageshack.us/img79/7051/dsc00372sr7.jpg

    majoretele Asesoft in actiune
    http://img79.imageshack.us/img79/682/dsc00377co2.jpg

    interviu Burlacu -final
    http://img219.imageshack.us/img219/6294/dsc00379mf8.jpg

    ...si 2 filmulete.

    2 points try - Asesoft
    majorete dans
    [b][color="navy"]Good Girls Go to Heaven!
    Bad Girls Go... Everywhere![/color][/b]

  6. #6
    SETI MT's Avatar
    Join Date
    Apr 2005
    Location
    Cluj
    Posts
    1,381
    Reputatie
    1
    Foarte frumos meci , mi-a adus aminte de scorurile fluviu care se inregistrau intre a dois'pea mate-fizica si a dois'pea info la mine in liceu. Acum 20 si de ani. Tot asa, apararea era pentru cei slabi si fara talent, ofensiva in schimb era apanajul meseriasilor. Si cea care aducea bineinteles admiratia colegelor "majorete" de pe margine. Ce vremuri.

    In alta ordine de idei ced ca s-a vazut clar ca echipele sunt la inceput de drum cu pregatirea. Din pacate insa saptamana viitoare acesta nu va fi o scuza in confruntarile europene...sa vedem ce iepuri din joben vor reusi sa scoata Tab respectiv Arnautovic (sau Iacobescu, inca n-am inteles exact care dintre ei face mai multe scheme pe banca ploiesteana).

    Despre meciul din cupa, cu siguranta returul va spune o alta poveste. Personal sper sa vad in plus (macar) o defensiva mai exacta din partea "alor mei".
    Pana atunci inca odata, bafta in Europa tuturor reprezentantelor Romaniei.

    PS @Gabri3l: Privind atent la fotografia cu fetele acelea lipite de parchet am impresia ca lipseste fosta lor leadera Lory_Creatza. E adevarat ca s-a retras?
    Last edited by MT; 9th October 2008 at 11:19.

  7. #7
    republican
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    Ploiesti
    Posts
    4,332
    Reputatie
    1
    da...e adevarat ca s-a retras dupa 6 ani de zile, dar va fi in continuare alaturi de echipa din tribuna
    http://www.csuasesoft.ro/forum/viewt...=asc&start=225
    [b][color="navy"]Good Girls Go to Heaven!
    Bad Girls Go... Everywhere![/color][/b]

  8. #8
    SETI MT's Avatar
    Join Date
    Apr 2005
    Location
    Cluj
    Posts
    1,381
    Reputatie
    1
    Ah, am inteles, mersi!

  9. #9
    SETI MT's Avatar
    Join Date
    Apr 2005
    Location
    Cluj
    Posts
    1,381
    Reputatie
    1
    Daca ploiestenii i-ar inchide pe a)Iacobescu si b)Arnautovic intr-o pivnita si ar "pierde" cheia, ar deveni imediat: a) o echipa simpatizata si respectata si b) o echipa invingatoare. Si probabil ar dispare si sursa de finantare a unor "just papagali" si s-ar asana si mlastinile presei.

    Felicitari Pitesti! De pastrat si aratat la nepoti ce inseamna determinare, munca si bineinteles talent.
    Iar Lawrence e peste Seals, o spun nu fara o urma de reget.

  10. #10
    senior tudor89's Avatar
    Join Date
    Oct 2005
    Location
    Cluj
    Posts
    65
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by MT View Post
    Daca ploiestenii i-ar inchide pe a)Iacobescu si b)Arnautovic intr-o pivnita si ar "pierde" cheia, ar deveni imediat: a) o echipa simpatizata si respectata si b) o echipa invingatoare. Si probabil ar dispare si sursa de finantare a unor "just papagali" si s-ar asana si mlastinile presei.

    Felicitari Pitesti! De pastrat si aratat la nepoti ce inseamna determinare, munca si bineinteles talent.
    Iar Lawrence e peste Seals, o spun nu fara o urma de reget.
    eu nu as putea sa zic ca e peste. cred ca sunt macar comparabili, nu stiu cine e mai spectaculos. cert e, ca lawrence m-a facut sa topai prin casa de trei ori

  11. #11
    #4 Dumars's Avatar
    Join Date
    Aug 2003
    Location
    Cluj
    Posts
    618
    Reputatie
    1
    Pe mine, Lawrence (al Arabiei) m-a facut sa regret ca nu am inregistrat partida si nu pot sa fac un colaj: cu slamurile (cel peste Pampers mi l-as pune ca avatar) si cu capacele.
    I love this game!

  12. #12
    sport legend SilverZeus's Avatar
    Join Date
    Dec 2003
    Location
    Turda, Cluj-Napoca
    Posts
    1,513
    Reputatie
    1
    ...Lawrence, cu siguranta e peste Levar....oricat tin inca la Levar, dar adevarul trebuie recunoscut
    [U][B]
    You watch some teams these days and you wonder if they just met on the playground and decided to choose up sides.[/B][/U]Dennis Rodman

  13. #13
    sport legend vasi's Avatar
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    Cluj-Napoca
    Posts
    597
    Reputatie
    1
    mare plictiseala pe aici...
    hai sa o spargem
    Clujenii au renuntat deja la primul jucator, conform noii reguli a FRB care permite inclouirea unuia din lot
    http://www.newsarena.ro/majstrovich-...la-u-mobitelco

  14. #14
    #4 Dumars's Avatar
    Join Date
    Aug 2003
    Location
    Cluj
    Posts
    618
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by vasi View Post
    mare plictiseala pe aici...
    hai sa o spargem
    Clujenii au renuntat deja la primul jucator, conform noii reguli a FRB care permite inclouirea unuia din lot
    http://www.newsarena.ro/majstrovich-...la-u-mobitelco
    Și ca o continuare...
    Îl revedem pe LeVar ?

    Atunci suplimentarea de 100 de abonamente se va epuiza ca pâinea caldă.
    I love this game!

  15. #15
    SETI MT's Avatar
    Join Date
    Apr 2005
    Location
    Cluj
    Posts
    1,381
    Reputatie
    1

    Antrenorul BC Mures, Mihai Corui, a demisionat

    Antrenorul BC Mures, Mihai Corui, a demisionat

    Mihai Corui a demisionat astazi din functia de antrenor al echipei BC Mures si din functia de vicepresedinte al BCM, se arata intr-un comunicat remis redactiei citynews.ro. Potrivit comunicatului, Mihai Corui doreste sa pastreze confidentialitatea motivelor pentru care paraseste echipa tigrilor.




    "Vreau sa multumesc tuturor celor care au fost langa mine in acesti 5 ani superbi. Vreau sa spun ca ies cu capul sus si ca sunt mandru de echipa mea si de mine" declara Corui.




    Acesta nu a putut fi contactat pana acum.

  16. #16
    junior cristianb's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Ploiesti
    Posts
    66
    Reputatie
    1
    Urmeaza Kinsella, Henry si Gibson, si poate chiar Tab la iarna. Dupa cate se aude, Cristescu nu-l va mai lasa pe Tab sa se ocupe de transferuri, deci totul e posibil cu Seals, daca intr-adevar e liber.
    Eu n-am inteles si nu inteleg ce-a fost in capul lor de i-au lasat sa plece pe Seals si, mai important, pe Krstanovic. Tab e un fel de Rednic al baschetului, antrenor foarte bun, dar o jigodie de om.

  17. #17
    junior cristianb's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Ploiesti
    Posts
    66
    Reputatie
    1
    In alta ordine de idei, sper ca ne tineti pumnii stransi pentru diseara.

  18. #18
    incepator
    Join Date
    May 2004
    Posts
    21
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by cristianb View Post
    Urmeaza Kinsella, Henry si Gibson, si poate chiar Tab la iarna. Dupa cate se aude, Cristescu nu-l va mai lasa pe Tab sa se ocupe de transferuri, deci totul e posibil cu Seals, daca intr-adevar e liber.
    Eu n-am inteles si nu inteleg ce-a fost in capul lor de i-au lasat sa plece pe Seals si, mai important, pe Krstanovic. Tab e un fel de Rednic al baschetului, antrenor foarte bun, dar o jigodie de om.
    mai dar ce bine il cunosti tu pe tab ca om; cred ca sunteti prieteni de cand erati mici si va jucati impreuna in nisip.
    ce treaba ai tu sa judeci pe cei din gradina altora? mai bine ingrijeste-te de buruienile tale.

  19. #19
    junior cristianb's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Ploiesti
    Posts
    66
    Reputatie
    1
    Tie iti place cum arata echipa ta de anul asta? Ai idee ca toti jucatorii noi au fost adusi de marele tau antrenor? Vom afla vreodata cati bani si-a tras de pe urma acestor transferuri?


    PS: Eu nu judec pe nimeni, imi expun doar o parere de iubitor al acestui sport. Anul asta, spre deosebire de anul trecut, Ploiestiul va juca contra arbitrilor si ar fi fost interesant un duel Cluj + arbitrii contra Ploiesti. Din pacate acum nu mai aveti echipa, dar lucrurile se pot schimba in bine la iarna.

  20. #20
    SETI MT's Avatar
    Join Date
    Apr 2005
    Location
    Cluj
    Posts
    1,381
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by cristianb View Post
    . Anul asta, spre deosebire de anul trecut, Ploiestiul va juca contra arbitrilor ...

    Ma bucur sa aud asta din partea ta. Anul acesta semnalele au fost clare din partea corpului de arbitri ca vor incerca (macar) sa alunge suspiciunile adunate de-a lungul anilor asupra lor si vor judeca corect. E straniu totusi ca sugerezi implicit ca un arbitraj corect nu poate fi privit decat ca si unul ostil de catre voi.
    Doamne ajuta.

    Si bafta cu mancatorii de melci, sper ca azi la baschet francezii sa piarda; iar dimpotriva, la fotbal ...

  21. #21
    junior cristianb's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Ploiesti
    Posts
    66
    Reputatie
    1
    Mie asa mi s-a parut, si la Cluj, dar mai ales la Pitesti, ca arbitrii au fluierat impotriva.
    Cat despre meciul de diseara, daca vom juca la fel ca in meciurile cu rusii e imposibil sa nu ne calificam.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •