Page 2 of 6 FirstFirst 1234 ... LastLast
Results 22 to 42 of 113

Thread: Baschet Masculin: Sezonul oficial 2008-2009

  1. #22
    sport legend UrsMeier's Avatar
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    Pitesti
    Posts
    844
    Reputatie
    1
    la Pitesti ti s-a parut.Atunci doar a fost forma de moment si v-am batut.Arbitrajul a fost cu greseli mici de ambele parti.
    [B]"A tot schimbat de zeci de ori / In cariera-i agitata / Si fanioane, si-antrenori / Dar clubul ARGES niciodata."[/B]

  2. #23
    sport legend vasi's Avatar
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    Cluj-Napoca
    Posts
    597
    Reputatie
    1
    apropo de Cluj si de TAB... el a venit la Cluj intr-un moment similar cu acesta, dupa o eliminare in cupa romaniei, una in europa si un joc pierdut de perisic cu sibiul. urmeaza oare ceva? eu pariez ca nu

  3. #24
    SETI MT's Avatar
    Join Date
    Apr 2005
    Location
    Cluj
    Posts
    1,381
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by cristianb View Post
    ...Cat despre meciul de diseara, daca vom juca la fel ca in meciurile cu rusii e imposibil sa nu ne calificam.
    103-77
    Se pare deci ca Sebi si cu paiatza au hotarat sa va concentrati si voi pe competitiile interne anul asta. Asa va fi mai interesant campionatul.

  4. #25
    republican
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    Ploiesti
    Posts
    4,332
    Reputatie
    1
    mda...chiar daca am jucat impotriva unei echipe care joaca bine pe teren propriu si mai slab afara, nu prea era de asteptat o asemenea diferenta de puncte...
    la Ploiesti Asesoft probabil va castiga in retur , dar calificarea pare acum departe de noi...
    Last edited by Gabri3l; 5th November 2008 at 02:52.
    [b][color="navy"]Good Girls Go to Heaven!
    Bad Girls Go... Everywhere![/color][/b]

  5. #26
    junior cristianb's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Ploiesti
    Posts
    66
    Reputatie
    1
    Nu sunt multe de spus, avand in vedere ca n-am vazut meciul. Scorul este jenant.
    Un singur lucru ar fi de mentionat - conform statisticilor de pe fibaeurope.com, ei au avut 35 de libere, noi doar 15 din care am marcat 7.

  6. #27
    sport legend vasi's Avatar
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    Cluj-Napoca
    Posts
    597
    Reputatie
    1
    cam nasoala situatia la cluj
    dupa meciul cu targoviste se pare ca am ramas fara kinsella pentru ceva vreme

    http://www.newsarena.ro/u-mobitelco-...C4%83-un-pivot

  7. #28
    SETI MT's Avatar
    Join Date
    Apr 2005
    Location
    Cluj
    Posts
    1,381
    Reputatie
    1
    E despre baschetul feminin, dar e trista: se pare ca Aradul renunta de saptamana asta la toate jucatoarele straine iar Budurean si-a dat demisia. Finantatorul nu mai plateste...se pare ca desfiintarea West Petrom la baieti a fost doar inceputul sfarsitului baschetului de performanta in Arad.
    Foarte trist.

  8. #29
    sport legend vasi's Avatar
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    Cluj-Napoca
    Posts
    597
    Reputatie
    1
    Chiar asa...pacat.

  9. #30
    SETI MT's Avatar
    Join Date
    Apr 2005
    Location
    Cluj
    Posts
    1,381
    Reputatie
    1
    Ce-i cu povestea asta ? Oare e adevarata? Chiar s-a facut de catre "suporteri" un raid in toiul noptii prin hotelul unde au fost cazati francezii inainte de meci iar jucatorii lor au fost treziti cu batai in usa si insultati? Desi suna foarte ..."iacobeasca" treaba asta imi vine greu sa cred ca s-a intamplat.

  10. #31
    #4 Dumars's Avatar
    Join Date
    Aug 2003
    Location
    Cluj
    Posts
    618
    Reputatie
    1

    Uite ca nu doar Clujul poate

    Philadelphia 76ers coach Maurice Cheeks gave his team a simple yet effective message after the first quarter against Indiana.

    His players responded Friday night, overcoming a 26-point deficit to beat the Pacers 94-92.

    “I told them to keep fighting,” Cheeks said following a dismal first quarter, which ended with the Pacers ahead 38-13. “We just hung in there, we didn’t stop.”
    Se pare ca se poate pierde si de la o diferenta mai mare.
    I love this game!

  11. #32
    Flank Brasso cocostegar's Avatar
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Brasov
    Posts
    297
    Reputatie
    1
    Foto : CSU BV - Otopeni 83 87 Meci ce a fost scricat de greselile de arbitraj in defavoarea brasovenilor. + Poze de la incidente http://kronsport.ro/index.php/Basche...eni-83-89.html

  12. #33
    Doctor Honoris J.Bond's Avatar
    Join Date
    Mar 2007
    Posts
    5,918
    Reputatie
    1
    Presimt ca anul asta CSU Sibiu va castiga titlul.

  13. #34
    junior
    Join Date
    Nov 2005
    Posts
    91
    Reputatie
    1
    Ce liniste pe aici... A murit de tot forumul asta. Dar presimt ca se va anima pe masura ce se va apropia meciul cu nostru cu clujul . NU mai avem mult de asteptat pana in 7 februarie

  14. #35
    Doctor Honoris J.Bond's Avatar
    Join Date
    Mar 2007
    Posts
    5,918
    Reputatie
    1
    Sa vezi cum o sa apara atunci clujenii. Mai ales daca(spara ei) ne vor si bate.

  15. #36
    sport legend vasi's Avatar
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    Cluj-Napoca
    Posts
    597
    Reputatie
    1
    Liniștea dinaintea furtunii? Sau pur și simplu resemnare, în condițiile în care, să fim sinceri, șansele să se schimbe ceva în ierarhia finală (cea de după play-off) rămân foarte foarte mici?

  16. #37
    sport legend vasi's Avatar
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    Cluj-Napoca
    Posts
    597
    Reputatie
    1

  17. #38
    junior
    Join Date
    Aug 2006
    Posts
    122
    Reputatie
    1
    Abia astept meciul cu Sibiul si atmosfera . HAIDE "U"

  18. #39
    Doctor Honoris J.Bond's Avatar
    Join Date
    Mar 2007
    Posts
    5,918
    Reputatie
    1
    Meci echilibrat dar avem echipa mai buna. HAI CSU!

  19. #40
    NUMAI U! boshcUtza's Avatar
    Join Date
    Feb 2006
    Location
    cluj si pe unde joaca "U"
    Posts
    1,041
    Reputatie
    1
    fara calota si am inteles ca si fara kabengle ar trebui sa ne fie mult mai usor sa batem sibiul
    [B][FONT="Comic Sans MS"][SIZE="3"]<<In aparenta "U" Cluj este un club sportiv ca toate celelalte. Dar este ca un vin stravechi, baut cu inghitituri mici de toata studentimea din cetatea Clujului. Este un foc intretinut cu lemn de cedru stropit cu roua si cu toate esentele mirositoare din gradinile Napocai.>>[/SIZE][/FONT][/B]

  20. #41
    Abuzez. zebe's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Posts
    9,825
    Reputatie
    1
    Ce meci! "U" Cluj - CSU Sibiu 109-102

  21. #42
    springbok Gontel's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    za lend of ciois
    Posts
    4,725
    Reputatie
    1
    Doar un post (si cu al meu doua) a determinat un derby cu doua overtime-uri? "U" a reusit sa castige pana la urma, meritat zic eu, chiar daca in final s-a aflat mai mereu intr-o cursa de recuperare a unor diferente de 5-6 puncte.
    [B][FONT="System"]"Rap is what you do, Hip-Hop is what you live" - KRS One[/FONT][/B] [SIZE="4"][/SIZE]

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •