Page 1 of 4 123 ... LastLast
Results 1 to 21 of 65

Thread: scandarile galeriei rapidului

  1. #1
    watcher Datenshi's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    online
    Posts
    12,849
    Reputatie
    1

    scandarile galeriei rapidului

    Pe mine personal au inceput sa ma enerveze manifestarile galeriei, si nu sunt singurul. Astept parerile voastre.
    I must not let my passion interfere with my reason. That is not good. That is bad.

  2. #2
    anti-nesimtiti starsteel's Avatar
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    Galati
    Posts
    7,987
    Reputatie
    1
    Ai vrut rapidisti si a intrat un stelist, ce vreau sa spun, sincer mi-a placut atmosfera de la meciul Steaua - Standard cu o ora inainte de meci si pe tot parcursul meciului nu s-a strigat nimic "de bine" la adresa adversarilor traditionali. Nu as fi crezut dar a fost extrem de placut mai ales ca am fost la meci impreuna cu familia.
    Last edited by starsteel; 27th August 2006 at 14:10.
    [B][COLOR="Blue"][SIZE="3"]CSU METAL GALATI[/COLOR][/B] - campioana si castigatoarea cupei la volei feminin [/SIZE]....[SIZE="3"]din nou![/SIZE]

  3. #3
    watcher Datenshi's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    online
    Posts
    12,849
    Reputatie
    1
    Stiu, dar sper ca Vadim sa ma inteleaga. Promit sa nu se mai repete, dar chiar as vrea sa se schimbe ceva.
    I must not let my passion interfere with my reason. That is not good. That is bad.

  4. #4
    Rapidist!!!!! ronaldinho's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Montreal, Canada
    Posts
    1,626
    Reputatie
    1
    ....daca e de scnadari o s-o spun pe a mea, preferata:
    SUNTEM FARTI CU TIMISOARA
    NE CUNOAAAAAASTE TOATA TARA
    SUNTEM NISTE DERBEDEI
    CE DAM MU.E LA CATEI!!!!
    HAI RAPIDUL DIN GIULESTI, LUPTA DACA NE IUBESTI!!!

  5. #5
    watcher Datenshi's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    online
    Posts
    12,849
    Reputatie
    1
    La asta ma refeream:

    Probabil foarte multi imi vor sari in cap, dar nu conteaza, as vrea sa aud cat mai multe pareri. Am discutat cu multi alti rapidisti pe alte doua forumuri de sport si am ajuns la aceasta concluzie: scandarile galeriei fac de rusine acest club.
    Eu personal m-am saturat, se striga mai mult m*** steaua indiferent de meci decat hai rapid. Si celebra scandare cu Radoi. Aceste scandari nu denota decat frustrare, le dam prea multa atentie. Am urmarit atent scandarile stelistilor, ne injura o data la doua meciuri si cam atat. Noi scandam jumatate de meci impotriva lor. Pe langa scuipatorile deja celebre de la tribuna I, daca nu se schimba ceva, cred ca avem sanse se ajungem una dintre cele mai necivilizate galerii, ca sa nu folosesc termeni mai duri.
    In alta ordine de idei, cred ca suntem singura echipa din lume la care jucatorii saluta publicul injurand alta echipa. Asta mi se pare cel mai penibil, si ar trebui schimbat urgent acest lucru.
    NU stiu daca aude cineva de la liga suporterilor, sau daca aude daca ma va lua in seama. Cert e ca pe mine si pe alti suporteri care vin la meci pentru a sustine echipa, aceasta galerie nu prea ne mai reprezinta. NE INTERESEAZA MAI MULT RAPIDUL DECAT ALTE ECHIPE. SA VA INTRE BINE IN CAP, ADEVARATII RAPIDISTI VIN LA MECI PENTRU A SUSTINE ECHIPA, NU PENTRU A-I INJURA PE UNII CARE NICI MACAR NU SUNT ACOLO. NU FACETI DECAT RAU IMAGINII CLUBULUI CU ACESTE SCANDARI. NU NE RESPECTA NIMENI PENTRU CA-I INJURAM, VOM FI RESPECTATI DOAR CAND ECHIPA NOASTRA VA OBTINE PERFORMANTE MAI BUNE DECAT ALE LOR.
    Am sperat ca vara aceasta se va schimba ceva o data cu conducerea galeriei, dar am sperat degeaba. Faceti ce vreti, dar lumea va renunta cu timpul sa vina la stadion daca se continua asa.
    I must not let my passion interfere with my reason. That is not good. That is bad.

  6. #6
    incepator
    Join Date
    Nov 2002
    Posts
    47
    Reputatie
    1
    Ii dau perfecta dreptate lui Penny! Daca se continua in stilul asta la stadioane, nu ma refer numai la Rapid, vor veni numai inculti si obositi care abia asteapta sa mai injure pe cineva sau sa se bata cu jandarmii.
    Stay Cool

  7. #7
    Rapidist4ever pytzy's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    798
    Reputatie
    1

    Cool

    Cei care injura probabil cred ca asa sunt mai interesanti.... . Bataia cu fortele de ordine este ceva normal pentru ei daca nu se intampla nimic le merge rau toata saptamana . Nu ar mai trebui trecute cu vederea injursturile, insultele,.... ar trebui aplicate amenzi si sanctiuni drastice altfel nu se vor disparea astfel de indivizi din tribune. RAPID.."o iubire fara sfarsit"
    [COLOR="black"]Singuri impotriva tuturor !!! "Rapid Forever"
    Mai bine Rapidist decat sa fiu stelist/mai bine Giulestean decat sa fiu oltean/mai bine CFR-ist decat ********/mai bine Mort decat dinamovist[/COLOR]

  8. #8
    Rapidist4ever pytzy's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    798
    Reputatie
    1

    Cool

    Din nou nu ne-am putut abtine si la sfarsitul meciului cu portughezi am strigat aceleasi obscenitati la adresa rivalilor . M-ai bine i-am lasa pe ei sa strige astfel de lucruri fiindca asta-i reprezinta pe ei. Nu putem sa fim un pic mai destepti decat ei. Eu cred ca se poate totul tine de vointa... Poate multi nu or sa fie de acord cu mine dar asta este sper sa nu se supere. RAPID.."o iubire fara sfarsit"
    [COLOR="black"]Singuri impotriva tuturor !!! "Rapid Forever"
    Mai bine Rapidist decat sa fiu stelist/mai bine Giulestean decat sa fiu oltean/mai bine CFR-ist decat ********/mai bine Mort decat dinamovist[/COLOR]

  9. #9
    Red&Blue Pride! Triphat's Avatar
    Join Date
    Jun 2004
    Location
    Red and Blue World
    Posts
    1,969
    Reputatie
    1
    Gol Moldovan, scandarea favorita a rapidistilor se aude... "m..e Steaua". Si inca mai ne acuza ei de limbaj
    [SIZE="1"][COLOR="Red"]Oh South London[/COLOR]
    [COLOR="Blue"](Oh South London)[/COLOR]
    [COLOR="Red"]Is wonderful[/COLOR]
    [COLOR="Blue"](Is wonderful)[/COLOR]
    [COLOR="Red"]Oh South London is wonderful[/COLOR]
    [COLOR="Blue"]It's full of tits, fanny and [b]PALACE[/b][/COLOR]
    [COLOR="Red"]Oh South London is wonderful[/COLOR][/SIZE]

  10. #10
    Rapidist4ever pytzy's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    798
    Reputatie
    1
    Multumim pentru remarca ta Triphat dar daca citeai ultima postare observai ca acelasi acelasi lucru lam spus si eu. Intrun grup de oameni este de ajuns sa strige 2-3-..-6 si striga si restul, dar oricum nici voi nu sunteti mai 'breji' sa fim seriosi.
    [COLOR="black"]Singuri impotriva tuturor !!! "Rapid Forever"
    Mai bine Rapidist decat sa fiu stelist/mai bine Giulestean decat sa fiu oltean/mai bine CFR-ist decat ********/mai bine Mort decat dinamovist[/COLOR]

  11. #11
    watcher Datenshi's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    online
    Posts
    12,849
    Reputatie
    1
    Eu nu strig impotriva Stelei decat la meciurile directe. Acolo e mai greu sa te abtii.
    I must not let my passion interfere with my reason. That is not good. That is bad.

  12. #12
    junior
    Join Date
    Sep 2006
    Posts
    119
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by pytzy View Post
    Din nou nu ne-am putut abtine si la sfarsitul meciului cu portughezi am strigat aceleasi obscenitati la adresa rivalilor . M-ai bine i-am lasa pe ei sa strige astfel de lucruri fiindca asta-i reprezinta pe ei. Nu putem sa fim un pic mai destepti decat ei. Eu cred ca se poate totul tine de vointa... Poate multi nu or sa fie de acord cu mine dar asta este sper sa nu se supere. RAPID.."o iubire fara sfarsit"
    Mai pytzi, cata vreme va trai Rapidul vor supravietui si scandarile de bine la adresa stelistilor Nu ai cum sa renunti la ele. Intre noi si stelisti nu e rivalitate ca in Spania sau Anglia ci e dispret--pt unii chiar ura. Ce vrei, sa0i iubim? Nici mie nu-mi plac scandarile din momentul cand e chemat la salut un jucator dar din cand in cand mai lovesti in ei Rapid nu e farmec al puterii. Nu cred ca ti-ai dori sa ne crestem nr suporterilor pe motivul performantelor ca la steaua. Gandeste-te ce fel de suporteri sint aceia care se apropie de echipa pt o oarecare performante internationala? Rapidul e mai mult, Rapidul autentic se gaseste in carti si in legendele de pe stadion, in spiritul lui Baratky si Dan Coe (cel ucis de "prietenii" nostrii comunisti care sustineau steaua). Nu uita ca noi avem jucatori inchisi sau ucisi (Dan Coe) pt faptul ca au avut un ideal giulestean transplantat de pe terenul de fotbal in viata sociala.
    Rapid nu-i nascut din mizerii/ Rapid nu-i ca altii bastard!

  13. #13
    Rapidist4ever pytzy's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    798
    Reputatie
    1
    Nu am spus ca trebuie sa-i iubim dar daca avem ceva cu ey vorba lui penny in meciul direct ar fi cel mai corect sa -i in juri sau ce ne vine la gura, dar atat cat "cineva nu este de fata nu mi se pare corect sa-i aduci injuri". Sunt de acord cu tine in ce priveste apropierea suporterilor doar pentru performanta nu pentru ce reprezinta clubul si istoria lui.
    [COLOR="black"]Singuri impotriva tuturor !!! "Rapid Forever"
    Mai bine Rapidist decat sa fiu stelist/mai bine Giulestean decat sa fiu oltean/mai bine CFR-ist decat ********/mai bine Mort decat dinamovist[/COLOR]

  14. #14
    watcher Datenshi's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    online
    Posts
    12,849
    Reputatie
    1
    Se pare ca Noni e dispus sa asculte si parerea celorlalti. In discutia cu el pe fzr, suporterii au sugerat urmatoarele:
    - renuntarea la trivialitatile contra stelei, in special la salutul jucatorilor;
    - revenirea la unele cantece mai vechi;
    - un accent mai mare pe coregrafii, eventual crearea unui cont special unde fiecare suporter sa contribuie cum si cand poate;
    - o mai buna colaborare intre peluza si tribune.

    Sa speram ca lucrurile se vor misca usor-usor spre directia buna.
    I must not let my passion interfere with my reason. That is not good. That is bad.

  15. #15
    Rapidist4ever pytzy's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    798
    Reputatie
    1
    Asta ar fi o mare relizare. Se pare ca putem, important este sa se vrea acest lucru. Trebuie sa incercam ce putem sa pierdem ?
    [COLOR="black"]Singuri impotriva tuturor !!! "Rapid Forever"
    Mai bine Rapidist decat sa fiu stelist/mai bine Giulestean decat sa fiu oltean/mai bine CFR-ist decat ********/mai bine Mort decat dinamovist[/COLOR]

  16. #16
    C H A M P I O N SAMM's Avatar
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    Tara ros-albastra
    Posts
    4,209
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Triphat View Post
    Gol Moldovan, scandarea favorita a rapidistilor se aude... "m..e Steaua". Si inca mai ne acuza ei de limbaj
    am chiar rude care simpatizeaza rapidul dar va zic sigur galeria rapidului e cea mai jegoasa din Europa
    cum poti sa injuri un jucator de mama tot meciul, sa ai scandarea jucatorilor cu m-e,

    sa nu mai vb de jucatori care participa cu mare bucurie la aceste trivialitati dar zotta nu depune memorii si pt rahaturile astea
    Last edited by Datenshi; 20th September 2006 at 07:39.
    Banel Nicolita a inteles, nu a fost offside, Dica, nu a fost offside la Dica. Dica, Dica, Dica du-te, Dica, Dica in fata lui 4 la 1
    Siii esteeeee goooooool. Iata bolta! Iata bolta ! Iata bolta ! Steaua este una dintre marile echipe ale Europei
    DOAR [B][SIZE="3"][COLOR="Red"]STEAUA[/COLOR][/SIZE] [/B]conteaza in Europa. Fara mizerii in UCL

  17. #17
    Rapidist4ever pytzy's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    798
    Reputatie
    1
    Cumparane tu 'sampon' sau macar un'sapun' mai frumosule, adevarul este ca voi aveti superkk galerie 'curatilor', voi vorbiti de scandari frumoase ar trebuii sa taci. Sau de trivialitatile strigate de jucatori vostri ce zici sau le-ati uitat.
    [COLOR="black"]Singuri impotriva tuturor !!! "Rapid Forever"
    Mai bine Rapidist decat sa fiu stelist/mai bine Giulestean decat sa fiu oltean/mai bine CFR-ist decat ********/mai bine Mort decat dinamovist[/COLOR]

  18. #18
    watcher Datenshi's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    online
    Posts
    12,849
    Reputatie
    1
    SAMM, daca ai ceva de spus fa-o civilizat. Vezi bine ca nici noua nu ne convine directia in care a luat-o galeria, dar totusi sunt ai nostri. Incerca sa nu inflamezi spiritele pe aceasta sectiune si sa avem un dialog normal.
    I must not let my passion interfere with my reason. That is not good. That is bad.

  19. #19
    manager jas2002ro's Avatar
    Join Date
    Nov 2004
    Posts
    295
    Reputatie
    1
    Din pacate numele Rapidului incepe sa fie asociat din ce in ce mai mult cu violenta fizica si verbala. Si mai regretabil e ca asta se datoreaza in mare masura suporterilor...si efectele se vad si in teren.
    Visez si eu la ziua in care galeria va canta necontenit pentru Rapid fara sa aiba grija altora si jucatorii isi vor pastra calmul cand sunt provocati. Dream on...
    Last edited by jas2002ro; 20th September 2006 at 11:28.

  20. #20
    Rapidist4ever pytzy's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    798
    Reputatie
    1
    Sunt de acord cu tine dar cand oare se va intampla asta ? Sau se va intampla vreo data ?....
    [COLOR="black"]Singuri impotriva tuturor !!! "Rapid Forever"
    Mai bine Rapidist decat sa fiu stelist/mai bine Giulestean decat sa fiu oltean/mai bine CFR-ist decat ********/mai bine Mort decat dinamovist[/COLOR]

  21. #21
    watcher Datenshi's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    online
    Posts
    12,849
    Reputatie
    1
    N-auziti ca se lucreaza?
    I must not let my passion interfere with my reason. That is not good. That is bad.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •