View Poll Results: Cum se va termina meciul din Ghencea?

Voters
83. You may not vote on this poll
  • Victorie Steaua

    25 30.12%
  • Meci egal

    25 30.12%
  • Victorie Lyon

    33 39.76%
Page 28 of 28 FirstFirst ... 18262728
Results 568 to 574 of 574

Thread: Steaua Bucuresti - Olympique Lyon 3-5

  1. #568
    sport legend Sezione's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    UltraCitta
    Posts
    3,759
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Cristian Rapid View Post
    am gresit cu pauza final, dar tot victorie este. si mai frumoasa, dupa ce v-ati amagit conducand cu 2:0 si 3:2.
    Ce gura mare are unul care sustine o echipa cel putin penibila anul asta in cupele europene !! Steaua trecea fluierind de Wolfsburg....
    [COLOR="Blue"][I][/I][/COLOR]FORZA STIINTA !!!

  2. #569
    non-ultras Vladek's Avatar
    Join Date
    Nov 2005
    Location
    Bruxelles ... deocamdata
    Posts
    5,050
    Reputatie
    1
    Ce sa-i faci, nu putem fi toti la fel de intelepti ca echipa care doi ani la rand a fost eliminata in turul preliminar .

  3. #570
    Banned
    Join Date
    Jul 2006
    Posts
    11,963
    Reputatie
    0
    Cea mai titrata echipa romaneasca (),este obisnuita cu astfel de infrangeri...
    Borussia Dortmund - steaua 5-3 ,acum vreo 12 ani! ()

  4. #571
    sport legend 4star's Avatar
    Join Date
    Oct 2004
    Location
    Bucuresti
    Posts
    1,333
    Reputatie
    1
    Amintiri, amintiri ....
    Acum 12 ani Borussia era campioana Germaniei 2 ani consecutivi si era sezonul cand a castigat CL cu un 3-1 in fata Juventusului... Ce echipa slaba ne-a batut
    Cea mai titrata echipa romaneasca facea parte din cele mai tari 12 echipe ale europei.
    Obisnuinta e cand an de an nu nimeresti grupele cupelor europene, altfel o data la o duzina de ani nu se pune...
    Last edited by 4star; 23rd October 2008 at 14:49.
    Cand invingatorul comite o greseala, spune: ”Am gresit!“ si invata lectia.
    Cand invinsul comite o greseala, spune: “Nu e vina mea!” si arunca vina pe altii.
    Un invingator stie ca adversitatea este cel mai bun invatator.
    Un invins se simte victima in fata adversitatilor vietii.

  5. #572
    Banned
    Join Date
    Jul 2006
    Posts
    11,963
    Reputatie
    0
    @ star
    erau 4 grupe de cate 4 echipe , deci 16 echipe...( nu 12 )
    In astea 16 echipe intrau si Rapid Viena,Fener,Rosenborg,Goteborg,Widzew sau Grassoppers....ce echipe puternice!
    steaua a luat 12 goluri in 3 meciuri...

  6. #573
    sport legend 4star's Avatar
    Join Date
    Oct 2004
    Location
    Bucuresti
    Posts
    1,333
    Reputatie
    1
    4*4 = 16 dar steaua a terminat 2 sezoane pe locul 3 in grupa si in al treilea sezon cel pe care il dai exemplu, a terminat cu 4 puncte pe locul 4 dar celelalte echipe de pe locul 4 nu au avut 4 puncte asa ca in cel mai rau caz era a 13 din 16. oricum .. 3 locuri in plus sau in minus nu sunt semnificative, zic eu, sunt amanunte neimportante.

    Echipele alea erau puternice daca nu au intrat altele in locul lor in grupe.

    12 goluri in trei meciuri.. mi se pare ca 8 au fost de la Dortmund, despre care am lamurit ca a fost castigatoarea CL din acel sezon.
    Cand trece uraganul peste tine.. nu mai conteaza daca ti-au ramas 2 sau 20 tigle pe casa....

    Oricum..am zis ca astea sunt amintiri, dar daca le invoci trebuie sa tii cont si de imprejurari.
    Cand invingatorul comite o greseala, spune: ”Am gresit!“ si invata lectia.
    Cand invinsul comite o greseala, spune: “Nu e vina mea!” si arunca vina pe altii.
    Un invingator stie ca adversitatea este cel mai bun invatator.
    Un invins se simte victima in fata adversitatilor vietii.

  7. #574
    Banned
    Join Date
    Apr 2008
    Posts
    2,698
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Sezione View Post
    Ce gura mare are unul care sustine o echipa cel putin penibila anul asta in cupele europene !! Steaua trecea fluierind de Wolfsburg....

    Ce-mi plac aceste comparatii cu alte echipe si convingerea ca echipa de tinichea ar fi facut si dres, ar fi eliminat totul, insa ei nu sunt in stare niciodata sa treaca de adversarii lor. steaua nu ar fi trecut nici de NEC sezonul asta si nimeni nu-mi poate demonstra ca nu as avea dreptate. la ce joaca steaua este foarte probabil ceea ce sustin.

    Quote Originally Posted by 4star
    steaua a terminat 2 sezoane pe locul 3 in grupa si in al treilea sezon cel pe care il dai exemplu, a terminat cu 4 puncte pe locul 4 dar celelalte echipe de pe locul 4 nu au avut 4 puncte asa ca in cel mai rau caz era a 13 din 16. oricum .. 3 locuri in plus sau in minus nu sunt semnificative, zic eu, sunt amanunte neimportante.

    Echipele alea erau puternice daca nu au intrat altele in locul lor in grupe.
    12 goluri in trei meciuri.. mi se pare ca 8 au fost de la Dortmund, despre care am lamurit ca a fost castigatoarea CL din acel sezon.
    Cand trece uraganul peste tine.. nu mai conteaza daca ti-au ramas 2 sau 20 tigle pe casa....
    ce mai incearca si 4 stele verzi asta sa justifice insuccesele echipei lui favorite in acei ani.
    locul 3 sau 4 tot necalificare se numeste, tot esecuri reprezinta, indiferent de imprejurari si adversari
    steaua nu facea parte din cele mai tari 16 echipe ale continentului, astea-s numai lozinci inventate dupa sablonul pipera pentru a spoi frumos mediocritatea care caracterizeaza acest club.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •