Page 3 of 3 FirstFirst 123
Results 43 to 62 of 62

Thread: Saptamana de groaza a fotbalului romanesc. Golgota romanilor.

  1. #43
    sport legend
    Join Date
    Sep 2007
    Posts
    4,432
    Reputatie
    1
    Pe mine m-a amuzat faza aia,ce au de sunt asa balosi?simplu,sunt tarani de peluza.

  2. #44
    sport legend red-bull's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Posts
    4,053
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by 4star View Post
    Da.. atunci perspectiva e clara.

    Referitor la seara trecuta, chiar daca nu s-a calificat nici o echipa, macar rapid si-a respectat traditia. Nu au scapat nemtii de ploaia de scuipat din giulesti .

    Ce dracu or avea aia ca sunt asa balosi ? Le-o curge bala dupa ceva performante..
    cred ca e de la bomboanele agricole prea sarate...
    Dinamo in cei 3 ani de cupa uefa(parca trei nu patru) a reusit doar o calificar in grupe...acolo unde a dezamagit in fata unora ca herenveen sau beitar ierusalim
    Nu stiu daca e chiar o golgota pentru ei....mai rau e pentru noi

  3. #45
    sport legend
    Join Date
    May 2003
    Posts
    3,686
    Reputatie
    1
    Gata, nu ne trebuie cupa UEFA. Nu avem cu cine juca in Europa - noi, nu ei, ei vor juca intre ei si pe noi nu ne mai primesc la joc ca n-avem "jucarii". Inapoi in liga libidinosului mitica, ca numai el vede ce fotbal "mare" avem. Acum am primit ceea ce meritam de mult timp. S-au dezumflat toate baloanele gen : avem cei mai buni jucatori, avem cel mai bun lot, avem cel mai bun fotbal, ... Avem pe dracu si cu fratii sai mitica si sandu. Asta avem, asta meritam, asta am primit.
    In lumea asta TOTUL este RELATIV !

  4. #46
    Mereu Campioni dede's Avatar
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    Cluj
    Posts
    14,166
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by red-bull View Post
    Dinamo in cei 3 ani de cupa uefa(parca trei nu patru) a reusit doar o calificar in grupe...acolo unde a dezamagit in fata unora ca herenveen sau beitar ierusalim
    tu ziceai ca esti dinamovist?
    Increderea absoluta in victorie este insasi cheia victoriei.

  5. #47
    incepator Johnny Bravo's Avatar
    Join Date
    Feb 2005
    Location
    Bucuresti
    Posts
    31
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by 4star View Post
    Rapid e in scadere continua de acum 3 sezoane, ceea ce ma face sa ma gandesc ca o mare contributie a avut-o Lucescu la acel sfert...
    Nu cred ca (mai) era nevoie de o asemenea dovada ca sa fie clar ca Lucescu (jr.) a avut cea mai importanta contributie la performantele respective ale Rapidului...

  6. #48
    sport legend crissis's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Iasi
    Posts
    3,646
    Reputatie
    1
    De ce sa ne mai miram ca nu avem nicio echipa in grupele uefa , nu este pentru prima oara si cred ca nici ultima nu va fi. Asta ne este valoarea.
    [COLOR="Blue"][SIZE="2"][/SIZE][B] FORZA POLI IASI [/B][/COLOR]

  7. #49
    sport legend
    Join Date
    Dec 2006
    Posts
    1,362
    Reputatie
    1
    ce presa nesimtita. am avut si ghinion. dinamo a dominat clar, multe ocazii dar nu a fost sa fie. la noi, la Rapid am pierdut calificarea din tur prin acel penalty penibil dar si astia au vrut sa-l faca pe Peseiro. urziceni a fost furata clar in tur, putea primi 2 penalty-uri si Vaslui a condus cu 1:0 dar s-a vazut lipsa de valoare.

  8. #50
    RETRAS
    Join Date
    Jun 2005
    Posts
    24,445
    Reputatie
    1
    Cristi, dupe Dinamo voi ati avut cea mai jenanta evolutie, sa nu o mai dam dupe cires. Nu ati jucat nimic, macar noi am avut o sansa ... pe care, prin lipsa noastra de valoare, ne`am creat`o dupe egalul obtinut in tur.

  9. #51
    sport legend Ulysses's Avatar
    Join Date
    Feb 2005
    Posts
    10,413
    Reputatie
    1
    in afara de Steaua si cfr, restul participantelor in cupele europene au fost penibile facandu-ne de ras

    ps hai cristinele inchide-l si p-asta ca e sursa de scandal

  10. #52
    sport legend
    Join Date
    Oct 2005
    Posts
    3,653
    Reputatie
    1
    saptamana de groaza a fost cea inceputa cu cazul Timisoara si incheiata cu infrangerea cu Lituania si cea de la tineret cu Tara Galilor. Saptamana trecuta se vorbea chiar de un 0-6 c Chelsea, a fost 0-0, deci am scapat binisor, sau Chelsea nu si-a pus mintea cu CFR. Steaua a facut si ea un egal, nu-i chiar rau. Din celelalte 5, surprinzatoare este eliminarea lui Dinamo, dar nu a fost rusinoasa.

  11. #53
    Banned MariusTR's Avatar
    Join Date
    Oct 2005
    Posts
    7,199
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Romeo View Post
    saptamana de groaza a fost cea inceputa cu cazul Timisoara si incheiata cu infrangerea cu Lituania si cea de la tineret cu Tara Galilor. Saptamana trecuta se vorbea chiar de un 0-6 c Chelsea, a fost 0-0, deci am scapat binisor, sau Chelsea nu si-a pus mintea cu CFR. Steaua a facut si ea un egal, nu-i chiar rau. Din celelalte 5, surprinzatoare este eliminarea lui Dinamo, dar nu a fost rusinoasa.
    Nu a mai trait Romania asa o rusine provocata de cele 5 impotente, cred ca niciodata.

    Sa nu fie in stare sa bata niste desculti, Dinamo ! Pai cum sa nu fie de rusine ?
    Anul viitor o sa-i bata o echipa de club din Louxemburg ca sa fie mai mare rusinea?

    Si nu doar Dinamo, ci toate cele 5 s-au comportat lamentabil.

    O astfel de rusine nu a mai trait Romanica de cand s-a inventat fotbalul.

  12. #54
    sport legend
    Join Date
    Sep 2007
    Posts
    4,432
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Genialul View Post
    Nu a mai trait Romania asa o rusine provocata de cele 5 impotente, cred ca niciodata.

    Sa nu fie in stare sa bata niste desculti, Dinamo ! Pai cum sa nu fie de rusine ?
    Anul viitor o sa-i bata o echipa de club din Louxemburg ca sa fie mai mare rusinea?

    Si nu doar Dinamo, ci toate cele 5 s-au comportat lamentabil.

    O astfel de rusine nu a mai trait Romanica de cand s-a inventat fotbalul.
    Tu habar n-ai ce spui fratica,eu cred ca mai rusinos a fost atunci cand am avut 0,833 la coeficient,iar toate echipele iesisera din singurul tur preliminar care l-au jucat.
    Vasluiul s-a descurcat f bine,la fel si Urziceniul.Tu de ce vrobesti?ca sa nu taci?serios acum daca n-ai ceva bun de spus,adica ceva cu logica,sau un adevar atunci mai bine stai in banca ta si mai studiaza in domeniul in care incerci sa-ti dai cu parerea.
    Inca mai avem 2 echipe in Liga care au reusit 3 rezultate bune pana acum,si ne mentin in prima stafeta a fotbalului,iar eu nu vad nimic rusinos in asta.

    p.s. Ti-ai gresit nickul.

  13. #55
    sport legend
    Join Date
    Oct 2005
    Posts
    3,653
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Genialul View Post
    Nu a mai trait Romania asa o rusine provocata de cele 5 impotente, cred ca niciodata.

    Sa nu fie in stare sa bata niste desculti, Dinamo ! Pai cum sa nu fie de rusine ?
    Anul viitor o sa-i bata o echipa de club din Louxemburg ca sa fie mai mare rusinea?

    Si nu doar Dinamo, ci toate cele 5 s-au comportat lamentabil.

    O astfel de rusine nu a mai trait Romanica de cand s-a inventat fotbalul.
    Romania nu a mai avut niciodata 5 echipe in Cupa UEFA si nici acum nu mai are. Nu este nicio rusine sa pierzi, mai ales ca Timisoara a avut un adversar mai bine cotat, Vasluiul si Urzicenii erau net mai slab cotate, Rapid a fost eliminata de o echipa germana. NEC nu este nicidecum niste desculti, este o echipa de mijlocul clasamentului intr-o tara care a castigat 6 cupe ale campionilor, a fost de doua ori vicecampioana mondiala si o data campioana europeana. Asa ca daca la anul Dinamo va pica cu KR Reykjavik sau cu SC Tirana vor avea un cosmar, acum nu este nicio rusine, sau crezi ca am ajuns cei mai buni din Europa ?
    Daca ar fi sa fie ceva rusinos in sport, echipe din Luxembourg, Andorra sau San Marino nu ar mai juca, in schimb ar fi bine sa ne fie rusine dar sa avem un nivel de salarii ca in aceste tari.

  14. #56
    sport legend
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    16,043
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Genialul View Post
    Nu a mai trait Romania asa o rusine provocata de cele 5 impotente, cred ca niciodata.

    Sa nu fie in stare sa bata niste desculti, Dinamo ! Pai cum sa nu fie de rusine ?
    Anul viitor o sa-i bata o echipa de club din Louxemburg ca sa fie mai mare rusinea?

    Si nu doar Dinamo, ci toate cele 5 s-au comportat lamentabil.

    O astfel de rusine nu a mai trait Romanica de cand s-a inventat fotbalul.
    Excelent zis. Sa ai 5 echipe si sa nu castigi un meci e de o penibilitate incredibila. Rusine e putin spus

  15. #57
    Banned MariusTR's Avatar
    Join Date
    Oct 2005
    Posts
    7,199
    Reputatie
    0
    Zic ca e rusinos deoarece e o prostie, si nu ma feresc de termen O PROSTIE cretinoida sa dai cu piciorul la asemenea sansa de a conta in Europa.

    Corect, niciodata nu am avut asemenea numar de echipe care sa apere drapelul romanesc in Europa, dar tocmai de aici vine si imbecilismul atitudinii echipelor romanesti.

    Hai sa si explic de ce generalizez : eliminarea asta da masura unui campionat. Aproape jumatate din echipele campionatului romanesc au fost maturate dintr-o lovitura. Campionatul romanesc nu conteaza in Europa, asta au aratat echipele romanesti.
    Asta e rusinea, jumatate dintr-un campionat impotent da masura intregului.

    Raman Steaua si CFR sa lupte, sa mai salveze un animal greoi si in stare de putrefactie , care e divizia A a romanilor.
    O sa mai vedem ce fac si ele ....

  16. #58
    Banned
    Join Date
    Apr 2008
    Posts
    2,698
    Reputatie
    0
    bai genialu, ia studiaza matale ce faceau grecii in anii trecuti, cand aveau cate 4 sau 5 echipe in primul tur UEFA..
    ba chiar poti sa studiezi ce-au facut si portughezii sau chiar olandezii in unele sezoane, cu tot la fel de multe echipe..
    asta a fost abia primul pentru noi, vom avea inca 3 incercari la dizpozitie...

  17. #59
    sport legend
    Join Date
    Sep 2007
    Posts
    4,432
    Reputatie
    1
    Penibil era sa fim eliminati prin scoruri specifice altor sporturi.
    Toate calificarile au fost stranse,rezolvate doar la 1-2 goluri diferenta,chiar si fara vreo diferenta,si asta ce ne demonstreaza?ca avem o anumita valoare dar au intervenit alte lucruri,precum experienta,ghinionul,arbitrajul,forma,sau valoarea unor anumiti antrenori.
    Din acele 10 meciuri nu am castigat nici unul,dar nu am pierdut decat jumatate,si asta ne spune ca avem o anumita valoare,dar nu ne-am regasit-o in totalitate in acel moment.
    A fost doar o intamplare nefericita,un mare ghinion ca toate echipele din primul tur au fost eliminate.

    Acei protestatari,incetati cu lamentarile,si cu dramatismul asta cam fals,ca doar nu va afecteaza ce s-a intamplat in mod direct,iar voi incepeti sa dati in penibil.

  18. #60
    sport legend
    Join Date
    Oct 2005
    Posts
    3,653
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Genialul View Post
    Zic ca e rusinos deoarece e o prostie, si nu ma feresc de termen O PROSTIE cretinoida sa dai cu piciorul la asemenea sansa de a conta in Europa.

    Hai sa si explic de ce generalizez : eliminarea asta da masura unui campionat. Aproape jumatate din echipele campionatului romanesc au fost maturate dintr-o lovitura. Campionatul romanesc nu conteaza in Europa, asta au aratat echipele romanesti.
    Asta e rusinea, jumatate dintr-un campionat impotent da masura intregului.

    Raman Steaua si CFR sa lupte, sa mai salveze un animal greoi si in stare de putrefactie , care e divizia A a romanilor.
    O sa mai vedem ce fac si ele ....

    Cat de departe suntem de Europa civilizata ? Ce rost are toate aceste comparatii ? Stim bine ca nu intram in primele 10 campionate, dar uitam ca fotbalul este un sport, azi bati Roma, maine te bate Partizan Beograd. Jurnalistii au deviat in a face clasamente, a stabili obiective nationale. Pana in 1989 obiectivul era "primavara europeana", acum de cand Ste, Din, Rap au ajuns acolo, iar ne-am adus aminte de acest obiectiv. Nu conteaza ce jucam, conteaza cu cate echipe ajungem in Europa, ca suntem mai sus in nush ce clasament decat olandezii sau altii.
    Nu este nicio prostie cretinoida, nu avem valoarea pe care toti o vrem. Nu avem nevoie de politizarea acestui sport, nu trebuie sa ne laudam cu nshpe echipe calificate. La ce ne foloseau 3 echipe in grupe ? Traiam noi mai bine ?
    Acum descoperi ca nu ne comparam cu alte campionate ? Dar cand ne-am comparat ? Nici in 1986 nu am meritat cupa, conjunctura a fost favorabila, iar Jenei a reusit sa gaseasca tactica adecvata, in plus am avut un portar in ziua cea mai buna a sa.
    O sa vedem ce fac cele doua ramase, dar CFR are MARI sanse sa ajunga in primii 16, dar asta nu inseamna ca ne comparam cu campionatele din Spania sau Franta si asta nu inseamna ca Roma a pierdut rusinos.

  19. #61
    Banned MariusTR's Avatar
    Join Date
    Oct 2005
    Posts
    7,199
    Reputatie
    0
    Deci ati vrut fotbal ?
    Ati vrut Champions League, asa-i ?

    Si ce-ati primit ? Maciuci in cap si palme peste ceafa.

    Saptamana horror s-a transformat in luna horror.

    Si ascultati ce va zic: An de an bataia crunta luata o sa fie la ordinea zilei si Champions league o sa fie locul in care altii ne vor lua fundul la sex fortat.

    Ati vrut fotbal, aveti sex. Si altii din fotbalul mai mare ni-l fac noua. Noi stam si luam. Bravo sa ne fie.

    Si iara la anu veti vrea Champions League ... ca doar suntem romani ce palaria mea.

    Azi CFR-u va incheia in genunchi o campanie romaneasca per total rusinoasa.

    Ne vedem la anul ... in Champions League, jos pantalonii iar si iar ce dreq!
    Last edited by MariusTR; 26th November 2008 at 15:06.

  20. #62
    blanco kain's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Buzau
    Posts
    4,277
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by MariusTR View Post
    Deci ati vrut fotbal ?
    Ati vrut Champions League, asa-i ?

    Si ce-ati primit ? Maciuci in cap si palme peste ceafa.

    Saptamana horror s-a transformat in luna horror.

    Si ascultati ce va zic: An de an bataia crunta luata o sa fie la ordinea zilei si Champions league o sa fie locul in care altii ne vor lua fundul la sex fortat.

    Ati vrut fotbal, aveti sex. Si altii din fotbalul mai mare ni-l fac noua. Noi stam si luam. Bravo sa ne fie.

    Si iara la anu veti vrea Champions League ... ca doar suntem romani ce palaria mea.

    Azi CFR-u va incheia in genunchi o campanie romaneasca per total rusinoasa.

    Ne vedem la anul ... in Champions League, jos pantalonii iar si iar ce dreq!
    Si cum vrei sa cresti in valoare daca nu joci cu cei mai buni? Jucand in Cupa UEFA, Cupa Romaniei si Liga I nu o sa ajungem niciodata destul de puternici sa ne batem cu echipele medii, nu cu alea tari din Champions League

    Asta e, cine stie poate odata printr-o minune se va califica o echipa mai departe, insa daca nu joci acolo, nu ai sansa sa te califici, nu ai sansa sa pierzi si sa inveti din greseli, nu ai sansa sa castigi, sa mai faci un ban, sa mai promovezi jucatori, etc.
    [B]"Anyone who has never made a mistake has never tried anything new.[/B]" ([COLOR="Blue"]Albert Einstein[/COLOR])

    "[B]Di Stefano is the greatest player of all time and Kaka is the best current footballer.[/B]" ([COLOR="Blue"]Pele[/COLOR])

    ex-kainutz / RIP Antonio Puerta / RIP Marian Cozma

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •