View Poll Results: A avut UTA un lot mai valoros decat ultimele retrogradate?

Voters
11. You may not vote on this poll
  • Da

    6 54.55%
  • Nu

    5 45.45%
Results 1 to 12 of 12

Thread: Retrogradatele ultimilor ani

  1. #1
    Retired
    Join Date
    Apr 2003
    Posts
    2,205
    Reputatie
    1

    Post Retrogradatele ultimilor ani

    Desi nu dispun de o statistica in legatura cu problema abordata de acest poll, eu spun ca lotul UTA-ei care a retrogradat acum 2 sezoane din Divizia A a fost, ca valoare, peste loturile retrogradatelor ultimilor ani. Numesc aici: Gaz Metan, UMT, FC Oradea, Ceahlaul... etc, poate mai sunt ele.
    Lotul de baza al UTA-ei arata cam asa: Bogdan- Panin, Luca, Baldovin (Botis), Panaitescu (I. Dragomir)- M.Popescu, R. Nagy (Drida), Marginean, Pit (Fritea)- N'Jock, Manta (Ianu).
    Dintre acestia: Baldovin (FC National), I.Dragomir (FC National), Botis (Ferencsvaros - Ungaria), Marginean (FC Oradea), Fritea (FC Oradea), Pit (Italia), N'jock (U Craiova), Ianu (Bellizona-Austria) joaca in campionatul nostru sau "afara". Panin, Luca, Panaitescu si/sau Drida vor juca la echipe de div. A sau pretendente la promovare in B, din sezonul viitor.
    Asadar sunt eu subiectiv sau UTA a beneficiat de un lot destul de valoros (prin comparatie...). Banuiesc ca fanii UTA -ei pot aprecia cel mai bine, deoarece pentru restul anumiti jucatori nu le sunt cunoscuti, deocamdata.
    Last edited by RedBaron; 11th June 2004 at 22:21.

  2. #2
    Retired
    Join Date
    Apr 2003
    Posts
    2,205
    Reputatie
    1
    Cred ca Sportul Studentesc se poate lauda cu un lot mai valoros, desi au retrogradat in acelasi an cu noi, au si argumente. O multime de jucatori dati pe la granzii bucuresteni. Totusi, UTA ar fi putut realiza un joc de echipa mai bun decat Sportul, avand un lot ceva mai experimentat, dar mai putin "inchegat"... mult mai putin.

  3. #3
    monstru sacru Sergio's Avatar
    Join Date
    May 2003
    Location
    Timiºoara
    Posts
    8,216
    Reputatie
    1
    A avut clar lot mai bun. Din pacate nu a avut sustinerea care sa-i mentina. Cand ma uit la echipe ca Bistrita, Otelul, Bacau sau Farul, stau si ma intreb cum de rezista de atatia ani? Un moment...gata, mi-am amintit.
    La Salonta de 30 de ani facem mezeluri...

  4. #4
    Retired
    Join Date
    Apr 2003
    Posts
    2,205
    Reputatie
    1
    Incepi sa ma sperii Sergio, noroc ca ti-ai amintit vorba ta. Mai ieri ma intrebai de unde iti este tie cunoscuta nu stiu ce fraza...
    Totusi o idee: Otelul are lot bun si sezonul acesta au jucat bine. Sezonul acesta. Pacat ca nu au luat Cupa.

  5. #5
    Ex:Ra_7000xp aclambiron's Avatar
    Join Date
    May 2004
    Posts
    326
    Reputatie
    1
    Da,cu exceptia Sportului, UTA a avut cel mai bun lot dintre retrogadate.Pacat ca am cazut datorita conducerii tehnice.

  6. #6
    Retired
    Join Date
    Apr 2003
    Posts
    2,205
    Reputatie
    1

    Unhappy

    Pacat... asa se intampla la noi pe la noi
    Promovam odata la nu stiu cati ani, pierdem tot lotul inainte de a juca primul meci in A, aducem alti jucatori, ne revenim ca apoi sa terminam ultimii, desi se putea evita locul retrogradant. Am un sfat pentru promovate: nu incercati asta acasa!
    Asta e, se pare ca nu e doar o impresie subiectiva, afirmatia ca UTA a avut un lot peste alte retrogradate si care ne putea mentine in A. Din pacate nu am avut... "frunce", a se citi "creier".

  7. #7
    Retired
    Join Date
    Apr 2003
    Posts
    2,205
    Reputatie
    1
    Apropo, nu mai e mult pana incepe noul sezon in A, cam care credeti ca vor fi echipele retrogradate? Sportul, Poli Iasi si CFR-ul au promovat. Brasovul, Bacaul, Gloria, Argesul au fost echipe ce au avut probleme sezonul trecut.
    Aruncand un pronostic timpuriu, as merge pe Poli Iasi, Bacau si Sportul. Cred ca nu s-a modificat sistemul competitional si tot 3 retrogradeaza direct.

  8. #8
    Ex:Ra_7000xp aclambiron's Avatar
    Join Date
    May 2004
    Posts
    326
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Daphix_
    Apropo, nu mai e mult pana incepe noul sezon in A, cam care credeti ca vor fi echipele retrogradate?
    Corect era: ...cam care crezi Ra_7000xp ca vor fi echipele retrogadate?
    (variatiuni de glume pe aceeasi tema,faptul ca suntem doar noi 2)

    Acuma,serios vorbind ar fi pacat ca Sportul si Poli Iasi sa cada la anul.Ar insemna ca nu au invatat absolut nimic din experientele noilor promovate anii trecuti.Bacaul,daca nu va vinde locul,atunci e clar una din candidate.

  9. #9
    Siempre Barça! Catalanul's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Valencia
    Posts
    13,067
    Reputatie
    1
    eu cred ca vor retrograda bacau, gloria si sportul :
    [B]TOTS UNITS FEM FORÇA[/B]
    [SIZE="1"]Founded in the 19th century, F.C. Barcelona is the only club never to miss out on European competition. The pride of Catalunya: "[B]Sóm més que un club![/B][/SIZE]"

  10. #10
    Atacant!!! ad3an's Avatar
    Join Date
    May 2003
    Location
    Stei
    Posts
    499
    Reputatie
    1
    Daphix nu cred ca Uta acea un lot mai valoros decat F.C.Bihor,loturile erau aproximativ egale din pct de vedere valoric,noi ii aveam pe Rotaru,mihut,sfarlea,lazar,marginean,vrajitoarea,s tan,juri,gado,naidin...
    Cele doua echipe au retrogradat din cauza conducerii care nu a fost capabila sa faca fata diviziei A.
    HAI BIHORU!!!!!!!!!!!!
    [COLOR=Red][SIZE=3][FONT=Lucida Console]MILAN UNIKA CAMPIOANA!!![/FONT][/SIZE][/COLOR]

  11. #11
    Retired
    Join Date
    Apr 2003
    Posts
    2,205
    Reputatie
    1
    Corect pana la un punct, cu retrogradarea.
    Voi nu ati avut un lot mai bun... Rotaru si Bogdan cam egali ca valoare. N'Jock peste Vrajitoarea, tine cont ca facea pereche cu Manta care era cam varza dar aveam un atac super-masiv. Marginean era la noi. Panin peste Naidin, mai pune-l si pe I. Dragomir. Pe Pit nu il stii tu, dar a jucat la acelasi nivel cu sarbul ala al vostru. Uiti de Roly Nagy, pe care l-ati vrut si voi...

  12. #12
    Ex:Ra_7000xp aclambiron's Avatar
    Join Date
    May 2004
    Posts
    326
    Reputatie
    1
    Eu cred ca UTA a avut o echipa mai buna.Cu toate ca a avut acel start dezastruos si in retur a fost distrusa de marele antrenor domnul Nunweiler a adunat mai multe puncte decat Oradea.E drept ca e vorba de sezoane diferite,de accea se poate doar aproxima.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •