Page 6 of 29 FirstFirst ... 4567816 ... LastLast
Results 106 to 126 of 593

Thread: yahoo! fantasy basketball 2008-2009

  1. #106
    raptor 4ever :)
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    Toronto
    Posts
    1,566
    Reputatie
    1
    chiar crezi ca mayo sau beasley vor fi mai buni ca nowitzki in urmatorii 2-3 ani? Am mari dubii ...

  2. #107
    #3 Irimus's Avatar
    Join Date
    May 2005
    Location
    Baia Mare
    Posts
    3,917
    Reputatie
    1
    nu.dar mayo+beasley s-ar putea sa fie mai buni in 2-3 ani impreuna la stats.oricum nu am zis ca as face direct trade-ul insa in idee cei doi imi fac cu ochiul..
    [COLOR="DarkRed"]5[/COLOR]-[COLOR="Blue"]1[/COLOR]

  3. #108
    rautacios caseta's Avatar
    Join Date
    Feb 2005
    Posts
    6,549
    Reputatie
    1
    cgrecule, ia posteaza si tu aici ce ti-a iesit din calculele tale - care e ordinea valorica a echipelor ?!
    Now this, my friend, is gonna be fun

  4. #109
    raptor 4ever :)
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    Toronto
    Posts
    1,566
    Reputatie
    1
    pai nu cred ca are rost - sistemul are un flaw mare, mai exact calculeaza ca si cum totzi jucatorii ar juca toate meciurile. Evident, chestia asta nu se va intimpla, si teoretic echipele care au stateri mai valoroshi decit media si rezervele de kko vor fi mai jos in clasamentul meu decit in realitate.

    Singura chestie care pare certa e ca echipa #15 e de departe cea mai slaba, probabil datorita faptului ca jumate din roster sunt rookies ...

  5. #110
    sport legend
    Join Date
    Apr 2005
    Posts
    1,927
    Reputatie
    1
    si primul cine e ?

  6. #111
    Johnny Knoxvill John's Avatar
    Join Date
    Nov 2003
    Location
    BAGDAD
    Posts
    521
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Irimus View Post
    Cine are echipa J-unit? Are 2 jucatori de viitor care nu cred ca o sa fie grozavi(ca stas) anul asta Mayo si Beasley.Ma intereseaza.Il isptiesc cu Dirk Nowitzki.
    nu vreau sa renunt la ei ...deocamdata , sa vedem cum joaca
    Maybe it's OK?

  7. #112
    Racist AxinTe's Avatar
    Join Date
    Apr 2005
    Location
    Bucuresti
    Posts
    657
    Reputatie
    1
    am si eu o simpla intrebare(e primul meu fantasy): Trebuie sa schimb starterii in fiecare zi cu cei care au meciuri? sau se puncteaza pe saptamana ?
    .

  8. #113
    senior Busta's Avatar
    Join Date
    May 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    237
    Reputatie
    1
    zilnic starterii tre sa fie in line-up ... daca un jucator joaca in acea zi/seara si la tine e pe banca nu tzi se va puncta evolutzia lui in meci ...

  9. #114
    Racist AxinTe's Avatar
    Join Date
    Apr 2005
    Location
    Bucuresti
    Posts
    657
    Reputatie
    1
    Multumesc.
    .

  10. #115
    #3 Irimus's Avatar
    Join Date
    May 2005
    Location
    Baia Mare
    Posts
    3,917
    Reputatie
    1
    Vreau sa fac publica o oferta de trade care a sosit astazi pe adresa mea din parte echipei G-Unit

    Iguodala (10 ppg si 38% fg) + magnificul Ben Wallace

    pt(tineti-va bine)

    Dirk Nowitkzi si Caron Butler

    Fara suparare dar cand oferi un trade atat de imbecil (nu exista nici O SINGURA categorie la care el sa nu iasa clar in castig), nu numai ca ma insulti pe mine...dar ii insulti pe toti cei care participa in aceasta liga pt ca ai impresia ca sunt atat de cretini incat sa valideze(ziceam ca eu sunt prost si il accept) un trade atat de stupid.
    Last edited by Irimus; 6th November 2008 at 19:54.
    [COLOR="DarkRed"]5[/COLOR]-[COLOR="Blue"]1[/COLOR]

  11. #116
    raptor 4ever :)
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    Toronto
    Posts
    1,566
    Reputatie
    1
    you're missing the point ... ben wallace e great sa il ai ca si keeper, are un viitor maretz

  12. #117
    #3 Irimus's Avatar
    Join Date
    May 2005
    Location
    Baia Mare
    Posts
    3,917
    Reputatie
    1
    ^corect.oricum tu te-ai aranjat pe viitor...lumea a uitat ca daca jucam cu keeper ellis si arenas sunt grozavi..
    [COLOR="DarkRed"]5[/COLOR]-[COLOR="Blue"]1[/COLOR]

  13. #118
    Johnny Knoxvill John's Avatar
    Join Date
    Nov 2003
    Location
    BAGDAD
    Posts
    521
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Irimus View Post
    Fara suparare dar cand oferi un trade atat de imbecil (nu exista nici O SINGURA categorie la care el sa nu iasa clar in castig), nu numai ca ma insulti pe mine...dar ii insulti pe toti cei care participa in aceasta liga pt ca ai impresia ca sunt atat de cretini incat sa valideze(ziceam ca eu sunt prost si il accept) un trade atat de stupid.
    eu ce aveam de castigat daca acceptam alea circa 5 oferte de la tine pt Tony Parker si Iguodala in care ii ofereai la schimb pe Barbosa si Jason Terry ?
    Maybe it's OK?

  14. #119
    #3 Irimus's Avatar
    Join Date
    May 2005
    Location
    Baia Mare
    Posts
    3,917
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by John View Post
    eu ce aveam de castigat daca acceptam alea circa 5 oferte de la tine pt Tony Parker si Iguodala in care ii ofereai la schimb pe Barbosa si Jason Terry ?
    momentan terry e muuult peste iguodala la fantasy..iar barbosa pt parker nu am oferit niciodata 1 la 1.oricum trade-ul oferit de tine depaseste limita prostiei si limita bunului simt.ti-am zis..nu numai ca m-ai luat pe mine de prost...dar i-ai luat pe TOTI de prosti crezand ca ar accepta un asemenea trade.
    [COLOR="DarkRed"]5[/COLOR]-[COLOR="Blue"]1[/COLOR]

  15. #120
    Johnny Knoxvill John's Avatar
    Join Date
    Nov 2003
    Location
    BAGDAD
    Posts
    521
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Irimus View Post
    momentan terry e muuult peste iguodala la fantasy..iar barbosa pt parker nu am oferit niciodata 1 la 1.oricum trade-ul oferit de tine depaseste limita prostiei si limita bunului simt.ti-am zis..nu numai ca m-ai luat pe mine de prost...dar i-ai luat pe TOTI de prosti crezand ca ar accepta un asemenea trade.
    eu zic sa te calmezi ... e doar un joc
    chiar nu am vrut sa jignesc pe nimeni ... puteai sa iei trade'u ca pe un raspuns la ofertele de la tine ... poate unul funny
    Maybe it's OK?

  16. #121
    #3 Irimus's Avatar
    Join Date
    May 2005
    Location
    Baia Mare
    Posts
    3,917
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by John View Post
    eu zic sa te calmezi ... e doar un joc
    chiar nu am vrut sa jignesc pe nimeni ... puteai sa iei trade'u ca pe un raspuns la ofertele de la tine ... poate unul funny
    nu am gasit nimic funny..oricum in fine ..nu am de ce sa ma calmez pt ca sunt foarte calm
    [COLOR="DarkRed"]5[/COLOR]-[COLOR="Blue"]1[/COLOR]

  17. #122
    raptor 4ever :)
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    Toronto
    Posts
    1,566
    Reputatie
    1
    din moment ce nu e deloc clar ce se intimpla cu keepers-ii, m-am decis sa draftez ca si cum am juca doar anul asta. Dar ai dreptate, nu m-am gindit la chestia asta, dar pot fi foarte valabili in cazul in care jucam cu keepers. Din pacate marion probabil se va duce de ripa in 1-2 ani, de cind a plecat de linga nash nu mai face mare lucru - cit de idiot a fost sa ceara trade. E rau sa nu itzi shtii valoarea ... Daca raminea la phoenix, ar fi primit contract baban in 2009, asha daca continua in ritmul asta o sa fie fericit sa primeasca MLE ...

  18. #123
    rautacios caseta's Avatar
    Join Date
    Feb 2005
    Posts
    6,549
    Reputatie
    1
    1. marion a avut stats super tari si fara nash (check it)

    2. de la suns nu primea nici un contract "super baban". suns au vindut o caruta de 1st round picks de cind a luat sarver echipa asa ca daca nu erau dispusi sa plateasca 2-3 mil/an pt lottery picks .... nu primea marion nimic de la ei. cred ca ii ofereau MLE cel mult.
    Now this, my friend, is gonna be fun

  19. #124
    raptor 4ever :)
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    Toronto
    Posts
    1,566
    Reputatie
    1
    pai nu de la suns neaparat, dar de la alta echipa care ar fi mushcat daca marion inca avea 18/10 si 50% de pe teren. Marion a avut cei mai buni ani la Phoenix, nu zic ca inainte de aia ar fi fost un nobody. Dar in momentul prezent, practic la aceeashi virsta si nivel de skills, fitness etc, performantzele de la Phoenix de acum 9 luni sunt net superioare de performatzele de la miami.

  20. #125
    #3 Irimus's Avatar
    Join Date
    May 2005
    Location
    Baia Mare
    Posts
    3,917
    Reputatie
    1
    Io tot nu inteleg cu keeperii cum o sa fie.Nu inteleg cati o sa pastram...exista limita?poti sa pastrezi mai multi?poti sa pastrezi mai putini?
    [COLOR="DarkRed"]5[/COLOR]-[COLOR="Blue"]1[/COLOR]

  21. #126
    h8rz gonna h8 Zabriskie's Avatar
    Join Date
    May 2006
    Location
    Haterville
    Posts
    4,246
    Reputatie
    1
    pai a setat comishul cand a creat liga. e simplu, pastrezi cativa jucatori (nr fix) din echipa si la anul draftul o sa fie fara keeperii setati de fiecare. e un fel de fantasy pe termen lung
    Both teams played hard.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •