Page 5 of 29 FirstFirst ... 3456715 ... LastLast
Results 85 to 105 of 593

Thread: yahoo! fantasy basketball 2008-2009

  1. #85
    raptor 4ever :)
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    Toronto
    Posts
    1,566
    Reputatie
    1
    doar pentru ca tu renuntzi, mi se pare incorect sa dai drop la jucatorii de valoare ca sa distrugi echilibrul ligii ...
    @caseta, se poate face ceva sa scoatem jucatorii respectivi din circuit?

  2. #86
    #3 Irimus's Avatar
    Join Date
    May 2005
    Location
    Baia Mare
    Posts
    3,917
    Reputatie
    1
    pai am dat drop in ideea ca poate o sa va folositit voi de ei
    [COLOR="DarkRed"]5[/COLOR]-[COLOR="Blue"]1[/COLOR]

  3. #87
    senior Busta's Avatar
    Join Date
    May 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    237
    Reputatie
    1
    din cate stiu draftul e programat de cel putzin 10 zile la ora asta ... un pic confuz ca a fost daylight saving time dar lumea stia din timp ... eu zic sa te calmezi si sa joci cu ce s-a draftat ca nu se stie niciodata ce se intampla ... cateva tradeuri reusite si potzi ajunge unde ai fi vrut tu ... sau oricum nu da drop la jucatori ca ne strici si mai mult jocul asa...

  4. #88
    sport legend
    Join Date
    Apr 2005
    Posts
    1,927
    Reputatie
    1
    da, nici eu nu sunt de acord cu drop. incearca totusi sa joci

  5. #89
    Racist AxinTe's Avatar
    Join Date
    Apr 2005
    Location
    Bucuresti
    Posts
    657
    Reputatie
    1
    mai bine joci desi nu pui prea mult suflet.. macar nu ne strici si noua distractia :> si totusi, cine stie de unde sare iepurele?
    .

  6. #90
    #3 Irimus's Avatar
    Join Date
    May 2005
    Location
    Baia Mare
    Posts
    3,917
    Reputatie
    1
    nu o sa joc.echipa asta nu are nimic in comun cu ce as fii draftat eu si in plus e ingrozitor de slaba.daca vreti puneti-mi jucatorii inapoi ca sa fie mai cinstit si sa nu-i ia cineva care s-a miscat mai repede de la waiver.nici macar nu am avut pre-draft ranking sa-mi aleg jucatorii calumea macar in primele 4-5 runde.nici nu concepeam sa nu fiu la draft.
    [COLOR="DarkRed"]5[/COLOR]-[COLOR="Blue"]1[/COLOR]

  7. #91
    raptor 4ever :)
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    Toronto
    Posts
    1,566
    Reputatie
    1
    shtiu ca nu e foarte relevant, dar eu mi-am facut un mic programel care analizeaza rezultatele la draft (folosind predictziile Yahoo pentru sezonul viitor, adunind statisticile pentru fiecare echipa) si echipa ta (#8) e considerata a 4-a ca valoare. Chiar daca nu itzi place foarte mult, e posibil sa fie o echipa foarte competitiva. Eshti #2 la FT, #4 la Steals si #4 la points, si in rest pe la mijloc si la nici o categorie nu eshti sub #10. In plus, eshti doar la 3 puncte de echipe de pe locul 2.

    Evident, predictziile se vor adeveri in mai mare sau mai mica masura, accidentarile si transferurile vor schimba mult clasamentul etc. Dar una peste alta nu stai nici pe departe asha cum crezi.

  8. #92
    #3 Irimus's Avatar
    Join Date
    May 2005
    Location
    Baia Mare
    Posts
    3,917
    Reputatie
    1
    nesterovic, gibson, mcdyes,webster(accidentat cateva luni), marcus williams, perkins, kenyon martin=ZERO.in plus nu pot sa joc pt ca nu l-am prins pe Marbury. (glumesc).in fine, cu echipa mea procedati cum considerati ca e mai convenabil pt ca jocul vostru sa nu aiba de suferit.

    poate mai incolo o sa incerc sa fac niste tradeuri care sa ma ajute pt sezonul urmator(daca se joaca cu keeper) insa eu cu echipa asta nu se pune problema sa particip.
    Last edited by Irimus; 27th October 2008 at 01:28.
    [COLOR="DarkRed"]5[/COLOR]-[COLOR="Blue"]1[/COLOR]

  9. #93
    junior Loved's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Vlăsia
    Posts
    102
    Reputatie
    1
    Nici eu nu am putut ajunge la ora potrivita acasa si am o echipa de cacao. cgreccu pe ce loc sunt? =)))) M am pus deja sa fac transferuri .. cine da un C?
    [B][COLOR="SeaGreen"][FONT="Century Gothic"]In a field of tall grass.[/FONT][/COLOR][/B]

  10. #94
    rautacios caseta's Avatar
    Join Date
    Feb 2005
    Posts
    6,549
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Irimus View Post
    pai am dat drop in ideea ca poate o sa va folositit voi de ei
    deci ai dat drop DUPA ce ti-am zis si pe yahoo si pe OLS ca nu e o idee buna. si in mod sigur stii ca nici tie nu ti-ar conveni sa faca cineva asta daca tu inca ai juca. cu alte cuvinte te-ai gindit sa ne futi si noua distractia daca tu ai pierdut draftu ....
    Now this, my friend, is gonna be fun

  11. #95
    junior Loved's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Vlăsia
    Posts
    102
    Reputatie
    1
    ziceti ce faceti cu jucatorii lu irimus ca sa stiu sa nu imi implic jucatorii in drop-uri aiurea ....
    [B][COLOR="SeaGreen"][FONT="Century Gothic"]In a field of tall grass.[/FONT][/COLOR][/B]

  12. #96
    junior Loved's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Vlăsia
    Posts
    102
    Reputatie
    1
    daca nu ii veti da jucatorii inapoi propun sa se ia programul lui cgrecu si sa draftam jucatorii lui iirimus in ordine inversa fatza de valoarea indicata de prog lui c grecu .. scuze pt post consecutiv,
    [B][COLOR="SeaGreen"][FONT="Century Gothic"]In a field of tall grass.[/FONT][/COLOR][/B]

  13. #97
    raptor 4ever :)
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    Toronto
    Posts
    1,566
    Reputatie
    1
    cel mai bine e sa lasam jucatorii pe waiver ca irimush sa ii ia inapoi cind expira perioada de wait. In caz ca nu ii ia inapoi, stabilim regula sa nu ne atingem de ei pina la final, in caz ca nu se pot deactiva cumva de comisar ...

  14. #98
    junior Loved's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Vlăsia
    Posts
    102
    Reputatie
    1
    de acord sa nu ne atingem de ei tot sezonul daca nu ii vrea inapoi, astept o decizie in acest sens .... ca sa pot da cancel la add-uri.
    [B][COLOR="SeaGreen"][FONT="Century Gothic"]In a field of tall grass.[/FONT][/COLOR][/B]

  15. #99
    #3 Irimus's Avatar
    Join Date
    May 2005
    Location
    Baia Mare
    Posts
    3,917
    Reputatie
    1
    poate comisarul sa mi-i puna inapoi in echipa din cate stiu eu.
    [COLOR="DarkRed"]5[/COLOR]-[COLOR="Blue"]1[/COLOR]

  16. #100
    Racist AxinTe's Avatar
    Join Date
    Apr 2005
    Location
    Bucuresti
    Posts
    657
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Irimus View Post
    nesterovic, gibson, mcdyes,webster(accidentat cateva luni), marcus williams, perkins, kenyon martin=ZERO.in plus nu pot sa joc pt ca nu l-am prins pe Marbury. (glumesc).in fine, cu echipa mea procedati cum considerati ca e mai convenabil pt ca jocul vostru sa nu aiba de suferit.

    poate mai incolo o sa incerc sa fac niste tradeuri care sa ma ajute pt sezonul urmator(daca se joaca cu keeper) insa eu cu echipa asta nu se pune problema sa particip.
    marbury a fost dorit de toata lumea.. am avut mare, mare noroc ca l-am prins
    .

  17. #101
    sport legend
    Join Date
    Apr 2005
    Posts
    1,927
    Reputatie
    1
    Exact, ori ii pune caseta jucatorii inapoi in echipa, ori "se sterg".

  18. #102
    #3 Irimus's Avatar
    Join Date
    May 2005
    Location
    Baia Mare
    Posts
    3,917
    Reputatie
    1
    puneti-mi jucatorii inapoi.o sa imi fac echipa insa nu o sa fiu activ.fac asta din respect pt jucatori precum profestu sau magicul sau busta care s-au tinut pana la capat in fiecare an.
    [COLOR="DarkRed"]5[/COLOR]-[COLOR="Blue"]1[/COLOR]

  19. #103
    #3 Irimus's Avatar
    Join Date
    May 2005
    Location
    Baia Mare
    Posts
    3,917
    Reputatie
    1
    Cine are echipa J-unit? Are 2 jucatori de viitor care nu cred ca o sa fie grozavi(ca stas) anul asta Mayo si Beasley.Ma intereseaza.Il isptiesc cu Dirk Nowitzki.
    [COLOR="DarkRed"]5[/COLOR]-[COLOR="Blue"]1[/COLOR]

  20. #104
    senior Busta's Avatar
    Join Date
    May 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    237
    Reputatie
    1
    multzumim Irimus ... vezi cum merge treaba poate dupa cateva sapt vezi ca echipa merge mai bine decat credeai si fie ai sanse la locuri fruntase fie faci tradeuri care sa te aduca la o echipa mai aproape de ce tzi-ai fi dorit de la draft

  21. #105
    #3 Irimus's Avatar
    Join Date
    May 2005
    Location
    Baia Mare
    Posts
    3,917
    Reputatie
    1
    o sa fac trade-uri in perspectiva.sincer nu cred ca am o echipa cu care ma pot bate la top 5.primele pick-uri(butler,carter, dirk, rudy gay)sunt ok insa in ultimele pick-uri sunt plin de umpluturi.
    [COLOR="DarkRed"]5[/COLOR]-[COLOR="Blue"]1[/COLOR]

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •