View Poll Results: Stadion National cu pista de atletism sau fara ?

Voters
85. You may not vote on this poll
  • cu pista

    22 25.88%
  • fara pista

    63 74.12%
Page 1 of 16 12311 ... LastLast
Results 1 to 21 of 329

Thread: Stadion National cu pista sau fara ?

  1. #1
    Banned
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    644
    Reputatie
    0

    Stadion National cu pista sau fara ?

    Oprescu cica vrea sa faca pista dar Sandu nu vrea nici in ruptul capului, se pare ca depinde gazduirea Cupei Uefa din 2012 de acesta pista.... Eu personal cred ca ar fi cea mai mare cretinatate tipic romaneasca sa-l faca cu pista, stadionul vechi a fost daramat tocmai pentru a se face unul fara psita in vederea gazduirii cupei uefa din 2012 iar acum intervine acest limbric oprescu sa decida el ce face pe banii poporului... iar pentru FRA care profita miselesc si pune presiuni nu am decat scarba, pentru o pista de atletism nu e nevoie de 55.000 locuri, oare vor veni vreodata 3.000 de oameni sa-i vada pe aia cum alearga pe pista ?

    nici un stadion construit in ultimii 20 ani nu a mai fost facut cu pista.


    http://www.prosport.ro/fotbal-intern...tional-3198493

    http://www.prosport.ro/fotbal-intern...tional-3198493

  2. #2
    k r a p u l a x
    Join Date
    Mar 2005
    Posts
    4,010
    Reputatie
    1
    lasa, cu pista, ce pista ma-sii!
    decat un ***** de finala cupa uefa 2012, bate borisov cu liege sau mai stiu eu ce hearts of midlothian cu leixoes mai bine niste meetinguri atletice de top, ca e mare lipsa de asa ceva

  3. #3
    Banned
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    644
    Reputatie
    0
    tu esti ala de pe prossport cu pista ? esti dus taica !

  4. #4
    sport legend m8k's Avatar
    Join Date
    May 2004
    Posts
    5,960
    Reputatie
    1
    ...cu domnul Pista normal, asa nu-i mai cade nimic in cap lu' deaconu!:ras-plans:
    [COLOR="Purple"]De la 1907 am fost primii puși pe fapte
    Cu echipa Clujului, mândria Ardealului
    Trăiesc fiecare clipă cu cea mai bună echipă
    Și-am purtat de când mă știu alb și vișiniu.[/COLOR]

  5. #5
    Banned
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    644
    Reputatie
    0
    ca sa nu mai vorbesc ca designul are avea mult de suferit, cu pista ar arata mult mai rau

    http://storage0.dms.mpinteractiv.ro/...625&height=417


    fara pista

    http://img152.imageshack.us/img152/3...manoliupl0.jpg

  6. #6
    k r a p u l a x
    Join Date
    Mar 2005
    Posts
    4,010
    Reputatie
    1
    eu nu-s de pe prosport, taica.







    auzi, sunt dus... vorbeste frumos!

  7. #7
    Banned
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    644
    Reputatie
    0
    cei care prefera ligheanu ala oribil in detrimentul celui de-al doilea fac pariu ca-s manelisti sau cocalari

  8. #8
    sport legend soreen's Avatar
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    terra
    Posts
    751
    Reputatie
    1
    pe un ligheane de alea s-au jucat meciurile la campionatul mondial din korea si japonia......oricum sunt suta la suta sigur ca stadionul nu o sa arate nici pe departe ca in machetele alea.....In plus de asta ar trebui lasat stadionul fara pista si ar trebui facut un stadion mai mic de vreo 5-10 mii de locuri exclusiv pentru atletism
    Aici Gogu de la gaze

  9. #9
    Super Moderator
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Paris
    Posts
    72,741
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by SS_Lazio View Post
    nici un stadion construit in ultimii 20 ani nu a mai fost facut cu pista.

    Vorbesti de stadioane construite in Romania ?
    Sportul darama barierele rasismului !!!
    Cel care cade dar se ridica este mai puternic decat cel care nu a cazut niciodata.

  10. #10
    Banned
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    644
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by soreen View Post
    pe un ligheane de alea s-au jucat meciurile la campionatul mondial din korea si japonia......oricum sunt suta la suta sigur ca stadionul nu o sa arate nici pe departe ca in machetele alea.....In plus de asta ar trebui lasat stadionul fara pista si ar trebui facut un stadion mai mic de vreo 5-10 mii de locuri exclusiv pentru atletism
    o macheta nu poate arata diferit de produsul final pt ca aia e schita dupa care lucreaza, suntem in Romania dar totusi...

    nu e posibil sa strici stadionul national de 55.000 locuri si sa compromiti finala Cupei Uefa doar ca i s-a sculat Iolandei ca vrea pista pt verzele de la atletism, sa fim seriosi cine dracu se uita la atletism inafara de Olimpiade si nici atunci.

    Quote Originally Posted by delaparis View Post
    Vorbesti de stadioane construite in Romania ?
    din Europa

  11. #11
    Super Moderator
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Paris
    Posts
    72,741
    Reputatie
    1
    Pai tocmai Stade de France a fost finalizat in 1998 pentru CM fotbal ... si are pista
    Sportul darama barierele rasismului !!!
    Cel care cade dar se ridica este mai puternic decat cel care nu a cazut niciodata.

  12. #12
    من شما عاشق Marius's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    bucuresti
    Posts
    16,770
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by SS_Lazio View Post
    nu e posibil sa strici stadionul national de 55.000 locuri si sa compromiti finala Cupei Uefa doar ca i s-a sculat Iolandei ca vrea pista pt verzele de la atletism, sa fim seriosi cine dracu se uita la atletism inafara de Olimpiade si nici atunci.
    Uite ca io ma mai uit la atletism si atunci cand nu sunt Jocurile Olipice de vara. Si pot sa ma bucur cand il vad pe Oprea facand senzatie in Golden League. Si da, mi-as dori o arena in Bucuresti pe care sa vad o etapa de Golden League.

    Uitasem, nu vreau finala Cupei UEFA din 2012 doar pentru ca asa i s-a sculat lu' Sandu. Prefer Golden League anual, mersi frumos.

    P.S. sunt mai uituc azi

    Ai grija la limbaj, nu suntem la camp
    [I]În timp ce Luceafărul brânzei își revarsă lumina hepatică la televizor, Steaua se stinge ca o lumânare, în cel mai tragic priveghi public pe care l-a cunoscut sportul românesc[/I]

  13. #13
    Banned
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    644
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by delaparis View Post
    Pai tocmai Stade de France a fost finalizat in 1998 pentru CM fotbal ... si are pista
    am zis ultimii 20, si oricum Stade de France are o pista ingusta, nu seamana cu un lighean

  14. #14
    Banned
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    644
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by yo_marius View Post
    Uite ca io ma mai uit la atletism si atunci cand nu sunt Jocurile Olipice de vara. Si pot sa ma bucur cand il vad pe Oprea facand senzatie in Golden League. Si da, mi-as dori o arena in Bucuresti pe care sa vad o etapa de Golden League.

    Uitasem, nu vreau finala Cupei UEFA din 2012 doar pentru ca asa i s-a sculat lu' Sandu. Prefer Golden League anual, mersi frumos.

    P.S. sunt mai uituc azi

    Ai grija la limbaj, nu suntem la camp
    foarte frumos, dar imi promiti ca-ti iei cei 49.999 de prieteni iubitori de Golden Lig si-o sa va duceti sa-i vedeti pe viu pe aastia de la atletism, nu asa de la tv...

    eu am zis ca nu se merita sa strici un stadion de 55.000 locuri pt un sport la care se uita 2-3 si vin 2 pe stadion ...ce nu intelegi ?

  15. #15
    من شما عاشق Marius's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    bucuresti
    Posts
    16,770
    Reputatie
    1
    Dar tu promiti ca iti iei cei 54.999 de prieteni si platiti intre 40 si 300 de euro pe biletele la finala Cupei UEFA din 2012? Si apoi iti iei iar amicii si umpli stadionul la fiecare meci al nationalei drogatului de Mutu si barbugiului de Piti?

    Prietene, e chestie de optica. Pe banii mei nu vreau sa se faca un stadion doar pentru ca i s-a sculat lu' sandu. Daca vrea arena de fotbal, discuta cu primaria si guvernul, i se atribuie un teren, cauta sponsori in china sau aiurea, baga bani de la FRF si in 2012 avem stadionul Sheng Wang (dupa modelele Emirates Stadium - Londra sau Toyota Arena - Belgrad) pe care se joaca finala UEFA. In teorie pare simplu, nu?
    [I]În timp ce Luceafărul brânzei își revarsă lumina hepatică la televizor, Steaua se stinge ca o lumânare, în cel mai tragic priveghi public pe care l-a cunoscut sportul românesc[/I]

  16. #16
    Banned
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    644
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by yo_marius View Post
    Dar tu promiti ca iti iei cei 54.999 de prieteni si platiti intre 40 si 300 de euro pe biletele la finala Cupei UEFA din 2012? Si apoi iti iei iar amicii si umpli stadionul la fiecare meci al nationalei drogatului de Mutu si barbugiului de Piti?

    Prietene, e chestie de optica. Pe banii mei nu vreau sa se faca un stadion doar pentru ca i s-a sculat lu' sandu. Daca vrea arena de fotbal, discuta cu primaria si guvernul, i se atribuie un teren, cauta sponsori in china sau aiurea, baga bani de la FRF si in 2012 avem stadionul Sheng Wang (dupa modelele Emirates Stadium - Londra sau Toyota Arena - Belgrad) pe care se joaca finala UEFA. In teorie pare simplu, nu?
    daca ai stadion ultramodern fara pista, mergi de drag la stadion, fac pariu ca va fi plin meci de meci in schimb daca il face cu pista o sa te duci doar tu impreuna cu cei 49.999 de prieteni iubiri de atletism.

    eu am impresia ca tu esti gica contra vb-esti doar ca sa fii in contradictoriu, pai ba nene stadionu vechi a fost deja daramat si proiectu in teorie a fost finalizat (aprobari de la guvern, primarii, finantare etc) mai ramane decat sa inceapa constructia adica practica...sau tu poate preferi vreun bloc sau vreun mall in locul ramas vacant.

  17. #17
    sharpshooter Ted's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    in the penalty box
    Posts
    3,463
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by yo_marius View Post
    Pe banii mei nu vreau sa se faca un stadion doar pentru ca i s-a sculat lu' sandu. Daca vrea arena de fotbal, discuta cu primaria si guvernul, i se atribuie un teren, cauta sponsori in china sau aiurea, baga bani de la FRF si in 2012 avem stadionul Sheng Wang (dupa modelele Emirates Stadium - Londra sau Toyota Arena - Belgrad) pe care se joaca finala UEFA. In teorie pare simplu, nu?
    foarte corect ... mi se pare normal sa se construiasca un stadion pe care sa concureze si alti sportivi ai Romaniei,nu numai fotbalistii.
    Daca vrea stadion fara pista,Sandu e invitat sa scoata bani si sa si-l construiasca!
    If you get in trouble, just go back in time!

  18. #18
    Banned
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    644
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by drakoola View Post
    foarte corect ... mi se pare normal sa se construiasca un stadion pe care sa concureze si alti sportivi ai Romaniei,nu numai fotbalistii.
    Daca vrea stadion fara pista,Sandu e invitat sa scoata bani si sa si-l construiasca!
    cei care vor fara pista sunt in majoritate, daca vrei stadion cu pista scoate bani si fa-ti

  19. #19
    sharpshooter Ted's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    in the penalty box
    Posts
    3,463
    Reputatie
    1
    tinand cont ca a fost daramat un stadion cu pista de atletism,pe care se tineau toate campionatele nationale de atletism,mi se pare normal sa se constuiasca in loc unul cu functionalitati similare

    dupa ce ca nu avem baze sportive in tara,Sandu si cei ce-l sustin in privinta asta se mai si calicesc pe banii statului roman!
    If you get in trouble, just go back in time!

  20. #20
    Banned
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    644
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by drakoola View Post
    tinand cont ca a fost daramat un stadion cu pista de atletism,pe care se tineau toate campionatele nationale de atletism,mi se pare normal sa se constuiasca in loc unul cu functionalitati similare

    dupa ce ca nu avem baze sportive in tara,Sandu si cei ce-l sustin in privinta asta se mai si calicesc pe banii statului roman!
    tocmai asta a fost ideea, l-au daramat pe ala ca sa faca unul fara pista, de ce dracu l-au mai daramat pe ala daca fac unul identic ? tu nu gandesti ?

    ar trebui construit in parelel un stadion micut de 10.000 de locuri doar pt atletism, asa a fost planul initial , iar cum am spus si mai devreme e democratie, sunt sigur ca cei care doresc stadion fara pista sunt in majoritate, iar la urma urmei din banii lor se face stadionul.

  21. #21
    sharpshooter Ted's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    in the penalty box
    Posts
    3,463
    Reputatie
    1
    l-au daramat ca sa faca unul modern ... nu ca avea pista de atletism
    If you get in trouble, just go back in time!

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •